Młody aktor w ciężkim stanie po scenie egzekucji w teatrze

01.02.16

Policja prowadzi dochodzenie.

Rozczarowanie dzisiejszymi danymi ze strefy euro jest zasadne, zwłaszcza biorąc pod uwagę perspektywy gospodarcze dla Francji, czy też Włoch, W pierwszym przypadku PKB w IV kwartale spadł o 0,3 proc, m/m (oczekiwano 0,2 proc, m/m), a w drugim ,,, Relatywny spokój na Cyprze po otwarciu tamtejszych banków, a także słabsze dane z USA (o ile PKB za IV kwartał był w zasadzie zgodny z oczekiwaniami, o tyle indeks Chicago PMI za marzec nieoczekiwanie spadł do 52,4 pkt, z 56,8 pkt,, a ,,, Dowody były poszlakowe, a mężczyzna do końca nie przyznawał się do winy."Nie" dla obniżki akcyzy na paliwo czy wprowadzenia dodatku drożyźnianego, za to ścisła współpraca NBP i ministerstwa finansów w walce z inflacją - zapowiedzieli na wspólnej konferencji prasowej szefowie obu instytucji, Szef banku centralnego Marek ,,, Tak twierdzi gazeta "Sankei Shimbun", powołując się na źródła w rządzie. Zapadł wyrok za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu.

Mój pogląd na temat TVP, a szerzej mediów publicznych w Polsce jest od dawna ustalony - uważam, że instytucję medialną, spełniającą tylko od czasu do czasu rolę telewizji, zarejestrowaną w Warszawie, przy ulicy Woronicza 17, powinno się zamknąć, a zarząd, radę nadzorczą i szefostwo kilkudziesięciu związków zawodowych wyrzucić za bramę z dożywotnim zakazem wejścia.

„Wprost” dotarł do treści listu Kancelarii Prezydenta w sprawie uroczystości w Katyniu wysłanego do ambasadora Rosji. Korespondencja jest precyzyjna i nie pozostawia wątpliwości: Lech Kaczyński wybiera się na obchody i liczy na udział w nich prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Ambasada Rosji utrzymywała do tej pory, że „nie otrzymała żadnych konkretnych propozycji w sprawie udziału prezydenta Polski”. – Rosyjscy dyplomaci chcieli nas rozegrać – twierdzi wiceszef sejmowej komisji spraw zagranicznych Karol Karski (PiS).
fot. WPROST Niezwykłymi umiejętnościami wykazał się polski pilot, który musiał przymusowo lądować na zamarzniętym jeziorze. Wszystko wydarzyło się nad stolicą Estonii. Gdy polska maszyna firmy kurierskiej już szykowała się do lądowania na lotnisku w Tallinie, okazało się, że coś złego dzieje się z jednym z silników.

Dzień muzycznych akcentów w kampanii wyborczej. Najpierw Donald Tusk mówił na konwencji PO o Jarosławie Kaczyńskim, że zapewne wkrótce zamówi płytę Beatlesów, "bo przecież nie U2". A Paweł Poncyljusz, w odpowiedzi, zorganizował minikonferencję prasową przy ul. Lennona. Co więcej, cytował też jego słowa. Wyrok ws. Stella Maris. Włoska, luksusowa marka modowa Prada planuje wrócić na ścieżkę wzrostu. Sprzedażą internetową oraz elastycznymi cenami zwabić chce także młodszą klientelę.- Prawie cały Parlament Europejski chce debaty o Polsce – powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat europoseł PO Janusz Lewandowski. Stołeczni policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o porwanie oraz pobicie innego mężczyzny i posiadanie narkotyków. Obaj mężczyźni wcześniej grali na automatach; następnie doszło pomiędzy nimi do kłótni. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w obronie skazanych członkiń Pussy Riot.

RSS

Widać z kosmosu jak Sandomierz walczy z wodą

08.06.10

Wstrząsający obraz powodzi napierającej na Sandomierz. Na zdjęciach satelitarnych NASA widać, jak miejscowość zalewana jest z każdej strony. Na zdjęciach z tylko ostatnich trzech widać, jak w miejsce miasta napływa ogromna plama brudnej wody.

RSS

"Nie da się zrekompensować tego, co zostało utracone"

15.09.17

Prof. Andrzej Paczkowski w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Kto pozyska wyborców Napieralskiego?

22.06.10

On także wygrał te wybory - tak politolodzy komentują wynik w prezydenckim wyścigu Grzegorza Napieralskiego. Szef SLD dostał 13,68 procent głosów, co dało mu trzecią lokatę. Poparła go jedna ósma wyborców, a to znaczy, że do jego elektoratu zaczną się uśmiechać i Bronisław Komorowski, i Jarosław Kaczyński. Kim są zatem sympatycy szefa SLD i kogo poprą w drugiej turze?

RSS

Zobacz gola na wagę awansu do ekstraklasy

01.06.14

W meczu 33. kolejki I ligi GKS Bełchatów wygrał w wyjazdowym spotkaniu z Kolejarzem Stróże 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 8. minucie Michał Mak. To trafienie sprawiło, że bełchatowianie już w sobotę mogą się cieszyć z powrotu do ekstraklasy.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Premier po operacji stawu barkowego. Czeka go tydzień rehabilitacji

29.07.14

Najbliższe posiedzenie rządu poprowadzi wicepremier Janusz Piechociński.

RSS

Pięć przeszkód do pokonania

15.05.16

Czy coś może powstrzymać Trumpa?

RSS

Władze liczą na utrzymanie słuchaczy: Gwiazdy mikrofonu wracają do Polskiego Radia

29.01.10

Do Polskiego Radia wracają ludzie, którzy odeszli lub zostali zwolnieni za poprzedniego zarządu. Oprócz Marka Niedźwieckiego pracę w publicznej rozgłośni ponownie zaczynają m.in. Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer. Rozmowy toczą się z Tadeuszem Sznukiem, który miałby mieć stały program w radiowej Jedynce.

RSS

Majówka na drogach. Sprawdź, kiedy obowiązuje zakaz ruchu ciężarówek

01.05.17

Tradycyjnie weekend majowy to okazja do wypoczynku i wzmożonych podróży. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, kiedy obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

RSS

Czterolatka rozdawała dzieciom heroinę. Myślała, że to cukierki

08.10.14

30-letnią matkę dziecka aresztowano.

RSS

Złoty słabnie przez gorsze nastroje

15.10.14

Wtorkowy poranek przynosi kontynuację obserwowanego wczoraj i w piątek osłabienia złotego do głównych walut, O godzinie 08:50 kurs EUR/USD rósł do 4,1957 zł z 4,1916 zł w poniedziałek na koniec dnia, Kurs USD/PLN wzrósł do 3,3012 zł z ,,,

RSS

Podłożył bomby, bo chciał zarobić na Borussii

22.04.17

Niemiecka prokuratura poinformowała, że zatrzymała domniemanego sprawcę ataku z 11 kwietnia na autokar drużyny piłkarskiej Borussia Dortmund. Zatrzymany w Tybindze mężczyzna ma podwójne obywatelstwo Rosji i Niemiec. Atak nie miał podłoża terrorystycznego - poinformowali śledczy.

RSS

Złoto Kawęckiego, Czerniak ze srebrem

22.05.16

Konrad Czerniak zdobył srebrny, a Radosław Kawęcki złoty medal podczas odbywających się w Londynie pływackich mistrzostw Europy. To pierwsze krążki Polaków na imprezie.

RSS

Zabierz kartę do dalekich krajów

29.06.13

Obkupić się w gotówkę, czy płacić kartą? To dylemat niejednego urlopowicza pakującego właśnie walizki, Wszystko zależy od celu podróży, im bardziej egzotyczny wyjazd, tym korzystniej wypadają transakcje kartą, a mniej atrakcyjnie zakup ,,,

RSS

Kret doczekał się potomka: Pan pogodynek został tatą

29.03.10

Jarosław Kret ma syna! Jak dowiedział się "Fakt", chłopczyk przyszedł na świat kilka dni temu w prywatnym szpitalu w warszawskim Wilanowie. Maleństwo jest owocem miłości Kreta i reżyserki Małgorzaty Kosturkiewicz. Pogodynek tatą został po raz pierwszy.

RSS

Małysz nie skakał, Żyła poleciał

29.01.11

W niedzielnym konkursie indywidualnym w niemieckim Willingen zobaczymy trzech Polaków. Adam Małysz skok w kwalifikacjach odpuścił, a w tych błysnął Piotr Żyła, który zajął trzecie miejsce. Awansował jeszcze zwycięzca z Zakopanego - Kamil Stoch.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny