Ławrow o "wściekłej diasporze ukraińskiej"

29.01.16

Kontrowersyjna wypowiedź ministra spraw zagranicznych Rosji.

Tytułu ?Stan ciągłych zmian? ktoś już kiedyś użył, Za każdym razem, gdy on powraca, pesymiści są zaskoczeni faktem, że politycy i ich szara eminencja najwyraźniej tworzą kolejny plan, chcąc utrzymać przy życiu eksperyment ,,, 111 kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się o stanowiska prezydentów 16 miast wojewódzkich. Najwięcej osób - 12 - walczy o fotel prezydenta Łodzi; najmniej kandydatów - 4 - rywalizuje o urząd gospodarza Katowic. USA: Opublikowane wczoraj zapiski z wrześniowego posiedzenia FED pokazały, że o ile wielu uczestników było zgodnych, co do tego, że grudniowa podwyżka stóp ?prawdopodobnie będzie uzasadniona?, to ujawniły się podziały odnośnie ,,,WYDARZENIE DNIA W odróżnieniu od czwartku, dzisiaj pogorszenie sentymentu jest widoczne na wszystkich głównych rynkach, Kurs EUR/USD znajduje się tuż nad minimum 1,2287 USD, rynki akcyjne zniżkują, a rentowność hiszpańskich 10-latek powróciła w okolice Prezydent elekt Bronisław Komorowski jeszcze nie podjął decyzji, czy zamieszkać w Pałacu Prezydenckim – wynika z ustaleń „Wprost”. Jako alternatywę rozważa Belweder.
fot. Forum Złe wieści dla fanów "The Blues". Wygląda na to, że Chelsea w meczu z Atletico będzie musiała sobie poradzić bez Edena Hazarda.

Angela Merkel, która na jesieni 2013 r. po raz trzeci będzie ubiegać się o urząd kanclerza, osiągnęła rekordową popularność - wynika z opublikowanego w piątek sondażu. Aż 81 proc. Niemców jest zdania, że Merkel dobrze wypełnia swą rolę i popiera jej politykę.

Donald Tusk chce znacząco okroić plan pracy rządu na 2011 rok – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Dokument pierwotnie zawierał spis ponad stu ustaw. Po zmianach lista ma się skurczyć do 20-30 pozycji.
Donald Tusk (fot. Forum) Zdjęcie chętnie komentują internauci.

W kluczowych momentach zabrakło zimnej krwi. Piątkową sesję wypełniają wstępne odczyty indeksów aktywności w sektorze przemysłowym i usług, Dane z Francji okazały się słabsze od oczekiwań, Jeśli chodzi o niemiecka gospodarkę, to widać wyraźnie, że dalszym ciągu radzi sobie ,,, - Moje życie zamknięto w czarnej skrzynce i napisano z zewnątrz "gwałt" - powiedział po wyjściu z sali sądowej założyciel portalu Wikileaks Julian Assange. Poniedziałek był pierwszym dniem jego procesu ekstradycyjnego przed sądem w Londynie. Wydania aresztowanego domaga się Szwecja. Twórca portalu Wikileaks jest obwiniany przez Szwedów o gwałt i inne przestępstwa seksualne.Ostatni dzień handlu na rynkach w te wakacje prowadzony jest w niespokojnej atmosferze, Prezydent Trump myśli o zwiększeniu ceł na Chiny, przywołując obawy o wojny handlowe, Giełda w Szanghaju nie przyjęła tej informacji dobrze i gorzkiego ,,, Pogoń Szczecin - Lech Poznań 5:1. Gospodarze kończą strzelanie. Nie zgadniecie, kto zdobył ostatnią bramkę... W środę wartość surowcowego indeksu CRB po raz kolejny spadła ? tym razem o 0,18% do poziomu 296,11 pkt, Był to efekt przede wszystkim spadku notowań surowców energetycznych ? ropa, będąca najważniejszym składnikiem tego agregatu, ,,,

RSS

Rakels uratował Cracovię. Cztery gole przy Kałuży

15.12.15

W meczu kończącym 20. kolejkę ekstraklasy Cracovia zremisowała na swoim stadionie z Koroną Kielce 2:2. Goście byli blisko sprawienia sensacji, ale w ostatnich minutach najpierw nie wykorzystali rzutu karnego, a potem stracili decydującą bramkę.

RSS

Hofman: Naprzeciwko racjonalnych ekspertów mamy sektę wierzącą w brzozę

22.10.13

- Dzisiaj wiemy, że teoria o brzozie została obalona - mówił o w "Kropce nad i" Adam Hofman, nawiązując do jednego z referatów zaprezentowanych podczas II konferencji smoleńskiej.

RSS

Komórki (znów) rakotwórcze

01.06.11

Promieniowanie z telefonów komórkowych może spowodować raka - donosi Światowa Organizacja Zdrowia. WHO umieściła komórki w tej samej kategorii "zagrożenie rakotwórcze", co ołów, spaliny i chloroform. Wcześniej organizacja zapewniała konsumentów, że nie ma żadnych efektów ubocznych używania telefonów komórkowych.

RSS

Zmienność na rynku EUR/USD powoli rośnie

01.05.14

Niższa od oczekiwań inflacja w strefie euro detereminuje decyzje ECB i spekulacje odnośnie programu stymulującego gospodarkę na wzór amerykański rośnie, Jednak to wieczorne dane FED mogą wpłynać bardziej znacząco na kurs EUR/USD,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Czy prawdziwa miłość jest zarezerwowana tylko dla ludzi? Zobaczcie, jak kochają zwierzęta

15.02.16

Wrony, łabędzie, wilki i gibony wiążą się na całe życie tylko z jednym partnerem.

RSS

Frank coraz tańszy. Czy złoty podtrzyma dobrą passę?

22.07.17

Frank szwajcarski, waluta niezmiernie ważna z perspektywy wielu polskich kredytobiorców, od początku 2017 r, systematycznie traci na wartości, To bardzo ważna informacja dla frankowiczów, zwłaszcza że obiecana przez rząd pomoc w zakresie ,,,

RSS

Domniemany agent zostanie wydany do Niemiec

08.07.10

Uri Brodsky może być przekazany do Niemiec - orzekł warszawski sąd. Decyzja jest nieprawomocna; obrona może się od niej odwołać.

RSS

Abbas o ataku na konwój: To masakra

01.06.10

Mianem "masakry" określił prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas dzisiejszy atak izraelskiej marynarki wojennej na konwój sześciu statków z pomocą dla Strefy Gazy. W incydencie, według armii Izraela, zginęło co najmniej 10 propalestyńskich aktywistów.

RSS

30 uzbrojonych ludzi obrabowało bank w Doniecku

01.05.14

RSS

ANALIZA FINANSOWA W PRAKTYCE – warsztaty z wykorzystaniem komputerów

15.01.11

Podczas piątkowej sesji sytuacja na rynku głównej pary walutowej lekko się ustabilizowała po silnym czwartkowym ruchu, Pomimo znaczącego bo blisko 2,3 procentowego, jednodniowego wzrostu, kurs EUR/USD nie wykazywał dziś ochoty do skorygowania się, Świadc

RSS

Otylia przegrywa z kretesem

01.08.12

Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) z czasem 2.13,09 zajęła ostatnie, ósme miejsce w pływackim wyścigu półfinałowym na 200 metrów stylem motylkowym i nie awansowała do środowego finału igrzysk olimpijskich w Londynie. Wcześniej w Londynie Jędrzejczak nie powiodło się na 100 m delfinem, gdzie odpadła w eliminacjach.

RSS

Holandia: Awaryjne lądowanie po zderzeniu z ptakami

08.06.10

Marokański samolot ze 162 osobami na pokładzie lądował awaryjnie zaraz po starcie z lotniska Schiphol w Amsterdamie w nocy z niedzieli na poniedziałek, ponieważ w wyniku zderzenia z ptakami został uszkodzony jeden z dwóch silników - poinformował rzecznik linii Royal Air Maroc.

RSS

Bronisław Komorowski o dziennikarzach: "Będę im wysyłał paczki do więzienia"

08.01.10

Jeśli trzeba będzie, to wyślę im paczki do więzienia - taką deklarację złożył w Radiu Zet Bronisław Komorowski. Marszałek Sejmu skomentował zapowiedź postawienia zarzutów dwóm dziennikarzom w związku z ujawnieniem informacji ze śledztwa dotyczącego afery gruntowej. Stwierdził, że takie jest dziennikarskie ryzyko zawodowe.

RSS

Przeciwnicy ostrzegają: Zaleje nas genetycznie modyfikowana żywność?

15.02.10

Przygotowana przez rząd ustawa spowoduje zalew Polski żywnością genetycznie zmodyfikowaną - ostrzegają przeciwnicy GMO. "Nie mamy wyjścia, musimy ją wprowadzić, bo tego wymaga od nas UE" - odpowiada rząd. Szykuje się gorąca dyskusja, bo do udziału w zaplanowanym na jutro w Sejmie wysłuchaniu publicznym zgłosiło się ponad 80 organizacji.

RSS

Tragedia Realu. Stracone mistrzostwo, stracony Ronaldo?

08.05.14

"Królewscy" tylko zremisowali 1:1 w zaległym meczu 34. kolejki Primera Division z Valladolid, a do tego z boiska z kontuzją zszedł Cristiano Ronaldo.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny