Coraz więcej ataków na ośrodki dla uchodźców

29.01.16

Liczba aktów przemocy przeciwko ośrodkom dla uchodźców w Niemczech zwiększyła się.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju sfinalizowały w środę zapowiadany od dawna zakup 32,8 procent akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 miliardów złotych - poinformowało w komunikacie PZU. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Przebywający na zgrupowaniu na Malcie piłkarze Legii pokonali w sparingu piątą drużynę słoweńskiej ekstraklasy NK Zavrc aż 7:0. Dwa dni wcześniej wicemistrzowie Polski wygrali z amerykańskim PSC Elite Team USA 5:0. W trakcie czwartkowego spotkania niegroźnego urazu doznał Nemanja Nikolić. Ryszard Kalisz o prezydent stolicy.Wybór Grzegorza Napieralskiego na kandydata SLD w przyspieszonych wyborach prezydenckich jest swoistym „pocałunkiem śmierci” jaki swojemu przewodniczącemu zafundował Zarząd partii. Napieralski, znakomity w partyjnych rozgrywkach, jest jednocześnie politykiem, który po prostu nie potrafi porywać tłumów. I trudno przypuszczać, by w ciągu dwóch miesięcy się tego nauczył. W Norwegii, gdzie do kościoła chodzi zaledwie 1 procent ludności, nowe tłumaczenie Biblii jest na szczycie listy bestsellerów. Kryzys krymski i zapowiadane przez Unię Europejską sankcje budzą niepokój w rosyjskiej eksklawie.

Choć nie wszędzie będzie grzmiało lub nawet padało, biomet w całym kraju będzie niekorzystny.

W tym meczu Lewandowski grzeszył brakiem skuteczności, ale mógł się cieszyć po ostatnim gwizdku. Relacja z meczu minuta po minucie. Jedynym pozytywnym aspektem meczu z Bayerem Leverkusen było dla Barcelony zwycięstwo 2:1. Na Camp Nou mają jednak powody do zmartwień. A to przez kolejne kontuzje, a to przez własnych kibiców.

Wzrost gospodarczy ma wynieść 3,8 proc. Antoni Macierewicz przekonywał z kolei, że wśród dokumentów ujawnionych w środę przez prokuraturę brakuje "najważniejszego". Mario Draghi wspominając, że w warunkach postępującego ożywienia konieczne jest dostosowanie parametrów polityki by zachować jej dotychczasowy wpływ na sferę realną nie powiedział nic nowego, Wystarczyło to jednak by rozbudzić popyt na ,,,Mariusz Wilk będzie gościem Agaty Passent i Filipa Łobodzińskiego w sobotniej "Xięgarni". Początek bieżącego tygodnia przyniósł gwałtowne spadki cen zbóż, Jednym z liderów przecen była kukurydza, której cena w USA w poniedziałek spadła o niemal 5%, Wszystko za sprawą utrzymujących się świetnych warunków do uprawy tego ,,, Czterej górnicy, którzy znajdowali się pod ziemią w trakcie silnego wstrząsu, do jakiego doszło w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie), opuścili kopalnię sami. Do zawału doszło około 3:30. Akcja ratunkowa została zakończona.

RSS

"Jeśli jest jakiś kraj, który nie zasługuje na złagodzenie sankcji, to jest to Rosja"

29.01.17

Republikanie o zniesieniu sankcji wobec Rosji.

RSS

Mierny kwartał w wykonaniu złotego

01.04.18

O poranku notowania polskiej waluty tracą nieznacznie do swoich głównych konkurentów z wyjątkiem dolara, który po ostatniej fali umocnienia nieco przygasł, Ostatni dzień handlu na rynku walutowym będzie charakteryzował się z pewnością ,,,

RSS

Plama ropy jak 11 września

15.06.10

Chyba nikt nie jest optymistą ws. wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej, z którym koncern BP zmaga się już od prawie dwóch miesięcy. Amerykański prezydent Barack Obama stwierdził, że wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej będzie miał taki sam wpływ na mentalność Amerykanów jak wydarzenia z 11 września 2001 roku.

RSS

Real skuteczny bez Ronaldo. Królewskich pobudził błyskawiczny cios

01.02.15

Po 21. kolejce Primera Division nie dojdzie do zmiany lidera. Pozycję obroni Real Madryt, który na własnym stadionie rozbił 4:1 Real Sociedad.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Nowy kontrakt dla trenera najgorszej drużyny ligi. I to po porażce 0:5

15.11.16

Wysoka porażka w lidze, spadek na ostatnie miejsce w tabeli, a teraz nowa umowa. Były selekcjoner kadry narodowej Waldemar Fornalik przedłużył o dwa lata wygasający w czerwcu kontrakt z Ruchem Chorzów.

RSS

Siedem osób aresztowanych za związki z Al-Kaidą i IS

08.02.16

Hiszpańska policja aresztowała w niedzielę w Walencji, Alicante i eksklawie hiszpańskiej Ceuta w Maroku siedem osób podejrzanych o związki z organizacjami dżihadystycznymi Al-Kaida i tzw. Państwo Islamskie (IS).

RSS

Staruszek bugatti i szyk sprzed lat

01.09.13

Błyszczące, wypucowane, zabytkowe samochody. W nich, kierowcy pykający fajki i palący cygara, w schludnych strojach sprzed kilku dekad.

RSS

Czarzasty przeprasza, ale nie boi się pozwu Bieleckiego

29.09.14

Spór o 7 mln odprawy z PKO SA.

RSS

Stephen King dziękuje, Lady Gaga we łzach po przemowie Michelle Obamy

15.10.16

Głośne przemówienie Pierwszej Damy.

RSS

Podaż w przewadze

22.06.15

Trzeci piątek czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie rządzi się swoimi prawami, W przeważającej części sesji inwestorzy koncentrują się na wyczekiwaniu finałowej godziny, która jest odpowiednikiem dnia wiedź na ,,,

RSS

Po nocnej nawałnicy: Dramat. Nocne osuwiska jak trzęsienia ziemi

08.06.10

Woda tak nasiąkła w glebę, że zapadają się skarpy, a wzniesione na nich budynki, jeśli nie runęły, to trzeszczą z powodu zniekształceń. Przez osuwisko na warszawskim Ursynowie właśnie ewakuowano mieszkańców. Straż pożarna porównuje to, co dzieje się w Polsce z trzęsieniem ziemi.

RSS

Szef FSB o terrorystkach:: Samobójczynie pochodziły z Kaukazu

01.04.10

Sprawczynie zamachów w moskiewskim metrze najprawdopodobniej pochodziły z Północnego Kaukazu - poinformował szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandr Bortnikow. Dodał, że wstępne ekspertyzy wskazują, iż użyto heksogenu - wybuchowego materiału plastycznego.

RSS

Ochłodzenie będzie bolesne: Kwietniowy uśmiech zimy. Spadnie śnieg

22.04.10

Pierwsze oznaki pogorszenia pogody pojawią się już w środę. Będzie pochmurno, deszczowo, burzowo, wietrznie i chłodno. Ale prawdziwe załamanie przyjdzie w nocy ze środy na czwartek. Odważni, którzy wyjrzą wtedy przez okno, mogą zobaczyć... padający śnieg. Do tego gdzieniegdzie temperatura przy gruncie spadnie poniżej zera.

RSS

Waga PKB zależna od jego struktury

29.10.16

Coraz większe szanse na szersze porozumienie w sprawie czasowego ograniczenia wydobycia ropy naftowej, Dane o PKB z USA ważne, ale liczyć się będą głównie składowe tego wzrostu a nie tylko odczyt nagłówkowy, Złoty cały czas dość słaby ,,,

RSS

Włochy: Polski narciarz doznał ciężkich obrażeń na stoku

15.12.10

26-letni narciarz z Polski odniósł bardzo ciężkie obrażenia w rezultacie zderzenia na stoku z innym narciarzem w rejonie miejscowości Livigno koło Sondrio na północy Włoch - podała we wtorek Ansa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny