Fed niczego nie wyklucza, choć wzmaga czujność

29.01.16

Komunikat po posiedzeniu FOMC zawierał to, co było od niego oczekiwane, Fed utrzymuje kurs wybrany w grudniu, pozostawiając sobie otwartą furtkę do podwyżki w marcu, jednocześnie jednak z większą uwagą obserwuje sytuację w gospodarce ,,,

Southampton z Arturem Borucem w składzie sensacyjnie pokonał Liverpool 1:0 w meczu piątej kolejki Premier League. Polak popisał się na Anfield Road kilkoma wyśmienitymi interwencjami. "The Reds" ponieśli pierwszą porażkę w rozgrywkach. Mieszkańcy zagrożonych powodzią rejonów Polski bezsilnie zaciskają pięści. Jeszcze nawet nie posprzątali po pierwszej fali powodziowej, a już muszą się szykować na nadejście drugiej. Prognozy pogody budzą strach. Będzie bardzo mocno lało, a do tego dojdą jeszcze groźne wichury. Miasto, które najbardziej ucierpiało podczas tegorocznej powodzi znów jest zagrożone. W okolicach Sandomierza pękają kolejne wały, a druga fala powodzi dopiero nadchodzi. Tymczasem na Podkarpaciu i Śląsku znów zaczyna padać. Polsce grozi więc także trzecia fala powodzi."W Gdyni na ulicy Widnej młody mężczyzna śmiertelnie ugodził nożem około 40-letnią kobietę. Stało się to na oczach ludzi" - poinformowała nas jedna z mieszkanek. Informację potwierdza policja. W białoruskich sieciach społecznościowych pojawiają się kolejne oryginalne propozycje walki z reżimem. 29 czerwca odbędzie się - trzeci już - milczący protest na centralnych placach białoruskich miast. Na Facebooku pojawił się pomysł, żeby podczas demonstracji, zamiast uciekać przed rozpędzającymi tłum milicjantami, wspólnie ustawiać się w kolejki do więźniarek. Ci, którzy liczyli na weekendowe porozumienie w Kongresie, zawiedli się, Efektem było bardziej nerwowe (zwłaszcza na parach związanych z jenem) otwarcie nowego tygodnia, To sugeruje, że do czasu osiągnięcia kompromisu przez amerykańskich ,,,

Koniec tygodnia przynosi przecenę amerykańskiej waluty oraz umocnienie w stosunku do niego walut krajów G10 oraz walut rynków wschodzących, w tym złotego,

W kondukt pogrzebowy przewożący trumnę Jarosława Florczaka, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, wjechał samochód ciężarowy. Florczak był funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu. W Ząbkach pod Warszawą utworzyły się gigantyczne korki.

Utrzymanie lub stworzenie nowych miejsc pracy dla prawie 2,7 tys. osób - mają zapewnić nowe inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kosztem 610 mln zł ma tam nastąpić rozbudowa zakładów produkujących pasze, granulat PET oraz materiały higieniczne.

Przebieg notowań w środę niejako potwierdził starą zasadę, która mówi nie walcz z trendem, dopóki nie ma ku temu wyraźnego powodu, Jeżeli założymy, że rynki finansowe dyskontują (a przynajmniej starają się) dyskontować przyszłe wydarzenia o kilka miesięcy To prawdziwy przełom w nauce! Polscy naukowcy, prowadzący wykopaliska w Górach Świętokrzyskich, odkryli odciski stóp i kości najstarszych czworonożnych zwierząt lądowych. Odkrycie jest tak ważne, że - po opublikowaniu badań - trzeba będzie zmienić podręczniki do paleontologii! Władze Stuttgartu będą mogły od 2018 roku zakazać pojazdom z silnikiem Diesla niespełniającym najwyższych norm emisji spalin wjazdu do śródmieścia - postanowił we wtorek rząd kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Zakaz ma obowiązywać w przypadku smogu.To piękny dzień, jestem szczęśliwy, że go dożyłem - tak Andrzej Wajda komentował obchody 70. rocznicy mordu polskich oficerów w Lesie Katyńskim. Reżyser filmu "Katyń" stwierdził, że od premiera Władimira Putina usłyszał to, co chciał usłyszeć. Przyznał też, że wciąż szuka teczki swego ojca, który był w Starobielsku. Osama bin Laden jest agentem CIA, który zawsze pojawiał się, gdy b. prezydent USA George W. Bush musiał przestraszyć świat - oświadczył wieloletni prezydent Kuby Fidel Castro. Według El Comandante opublikowane ostatnio przez WikiLeaks dokumenty są tego dowodem.
Pentagon wezwał Izrael, by czynił więcej w celu ochrony ludności cywilnej podczas swej operacji wojskowej w Strefie Gazy. Według Amerykanów konflikt pochłonął już "zbyt dużą" liczbę ofiar cywilnych.

RSS

Rzucamy się do szaleńczego ataku. Oto nasza jedenastka kolejki

29.10.13

Trzech ofensywnie usposobionych pomocników, przed nimi kolejna trójka - w jedenastce 13. kolejki przygotowanej przez sport.tvn24.pl i ekstraklasa.tv stawiamy na frontalny atak, by zmieść każdego przeciwnika.

RSS

Pożar w szwalni. Z okien wydobywał się gęsty dym

22.01.17

Ewakuacja pracowników i gości położonego nad zakładem hotelu.

RSS

Pacjent opuszczony przez lekarzy zmarł na stole

29.08.11

50-letni mężczyzna zmarł w środę wieczorem na stole operacyjnym w chińskim szpitalu, ponieważ lekarze opuścili salę, gdy w pomieszczeniu obok wybuchł pożar.

RSS

Zmiany we władzach LOT

22.09.10

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o rozszerzeniu składu rady nadzorczej z ośmiu do 10 osób - poinformował rzecznik spółki Jacek Balcer. Zmiany zaszły też w składzie zarządu LOT.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Forex: Rozczarowanie i nowe nadzieje

01.08.14

Oczekiwane posiedzenie Fed nieco rozczarowało rynki finansowe, W rezultacie dolar oddał część z wcześniejszych zysków, Amerykańskie giełdy nieznacznie urosły natomiast w siłę,

RSS

Pucz "kontrolowany" u wasala Rosji?

29.05.14

Nie kula zamachowca, lecz decyzja Kremla może położyć kres karierze Aleksandra Ankwaba, prezydenta Abchazji. Moskwa nie poparła jednoznacznie prezydenta.

RSS

Polacy wystawiają opinie gospodarce. Rekordowo dużo zadowolonych

01.09.17

Prawie połowa Polaków (49 proc.) pozytywnie ocenia sytuację gospodarczą w kraju - ocena polskiej gospodarki przez obywateli jest obecnie najlepsza od 1989 roku - wynika z sondażu CBOS. Jednocześnie ponad jedna czwarta zatrudnionych obawia się utraty pracy.

RSS

Niesamowite skoki 15-latki. Nikt wcześniej nie dostał tyle punktów

08.02.16

Amerykanka Chloe Kim została pierwszą kobietą, która otrzymała w zawodach Pucharu Świata w halfpipie maksymalną notę 100 punktów.

RSS

"Nie miałem wyboru". Zdrojewski rezygnuje

21.07.16

RSS

Areszt za potrącenie kobiety idącej chodnikiem. Mężczyzna twierdzi, że zabił nieświadomie

15.08.15

Marian K. usłyszał zarzut zabójstwa, a dodatkowo odpowie za zniszczenie mienia.

RSS

Komentarz PLN: Konsolidacja na PLN, rynek czeka na rewizję Fitch

12.07.16

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej lekkiej zniżce, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 3,9940 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,4255 PLN za euro, 4,0675 PLN,,,

RSS

Piękna unijna droga, a na niej dwa polskie słupy

15.06.11

Nowa droga wybudowana w połowie za pieniądze Unii Europejskiej, a na niej... dwa energetyczne słupy. Tak wygląda wart 1,3 mln zł nowy trakt w Wołuszewie pod Aleksandrowem Kujawskim. Mieszkańcy muszą jeździć slalomem, a energetycy tłumaczą, że słupów nie przesunęli, bo zabrakło odpowiednich dokumentów.

RSS

Dzień odczytów PKB. Dziś złoty tracił

15.02.13

Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy cały wysyp odczytów PKB z gospodarek europejskich i Strefy Euro jako całości, Szczególnie istotne były odczyty z Niemiec i Eurolandu, które niestety okazały gorsze od prognoz, Te wydarzenia stały się impulsem do spadków

RSS

Boeing zderzył się z ptakiem. Ledwo wyhamował

22.09.10

Chwile grozy przeżyło 95 pasażerów Boeinga 737 linii Malev na lotnisku Feryhegy w Budapeszcie. Rozpędzona maszyna na pasie startowym zderzyła się z ptakiem. Piloci nie chcieli ryzykować i postanowili wyhamować samolot nim jeszcze oderwie się od ziemi. Udało się. Gigant zatrzymał się na końcu pasa startowego.

RSS

Polacy w tajnych dokumentach: nazwiska, operacje, kukurydza

29.07.10

Szczegółowo opisane akcje zbrojne, nazwiska polskich wojskowych, relacje z lokalną ludnością, współpraca między polskim a amerykańskim kontyngentem oraz konsekwencje zdarzeń w Nangar Khel z sierpnia 2007 roku – między innymi to znaleźliśmy w dokumentach opublikowanych przez portal WikiLeaks.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny