Rubel rekordowo tani, a Kreml robi dobrą minę do złej gry. "Nie ma mowy o krachu"

22.01.16

Rubel osłabił się po tym jak spadki cen na światowych rynkach ropy zagroziły pogorszeniem kryzysu gospodarczego w Rosji.

Początek czerwca przynosi w tym roku wzrost cen paliw na stacjach, W drugim kolejnym tygodniu tego miesiąca odnotowaliśmy podwyżki, które zaczynają być już odczuwalne dla kieszeni kierowców, Te niekorzystne zmiany może na szczęście w ,,, Niskie emerytury i wysokie koszty utrzymania to podstawowe problemy polskich emerytów, Z pomocą może przyjść znana w krajach anglosaskich instytucja odwróconej hipoteki, która choć prawnie jeszcze w Polsce nie funkcjonuje, to jest już oferowana na rynku, W ostatnich dniach ? w tym wczoraj ? widać było na eurodolarze silne testowanie linii 1,10, Sugerowało to, że przebijana jest (dołem) konsolidacja utrzymująca się od końcówki czerwca, Obserwowano zejścia w rejony 1,0980,Izraelska rodzina jadąca samochodem na Zachodnim Brzegu Jordanu została ostrzelana przez nieznanego sprawcę. Na miejscu zginął ojciec i syn. Jeszcze jedna osoba jest ranna. Izraelskie wojsko jest przekonane, że napastnikiem był młody Palestyńczyk i otoczyło pobliską wioskę. Czas na stworzenie koalicyjnego rządu unionistów i republikanów w Irlandii Północnej został przedłużony do końca czerwca 2017 roku - poinformowała brytyjska telewizja BBC. Decyzja ta została podjęta w obliczu przedterminowych wyborów parlamentarnych na Wyspach. Konta internetowe podbijają Polskę. Są znacznie wygodniejsze i tańsze niż tradycyjne rachunki. Jak jednak wybrać dobry bank, który nie każe nam płacić fortuny za przelewy i obsługę, a przy tym ma największą sieć bankomatów? Oto ranking najlepszych kont internetowych w Polsce.

Zasiedlają komputey, komórki i klimatyzatory.

Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej była szczególnie spokojna ze względu na brak sesji w Chinach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, Nieobecność dużej liczby inwestorów na rynku ropy naftowej sprawiła, że poniedziałek był okresem,,, Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostały wystawione na widok publiczny w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Jeśli będzie taka potrzeba, hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim będzie można oddawać przez całą dobę - zapewnia Jacek Sasin, minister z Kancelarii Prezydenta.

Uchwała rady gminy, która różnicuje stawki lokalnego podatku w zależności od tego, czy płaci go spółka komunalna, czy inny podmiot, jest niezgodna z prawem i pokrzywdzony może ją zaskarżyć do sądu - wynika z wyroku WSA w Gliwicach. Nie zwracamy uwagi na puste wezwania różnych grup terrorystycznych do rozejmu - oświadczył w poniedziałek minister obrony Izraela Ehud Barak po tym, jak izraelskie lotnictwo zabiło dwóch Palestyńczyków w Strefie Gazy, mimo ogłoszonego rozejmu. Wcześniej ze Strefy w kierunku Izraela wystrzelono rakiety. Materiał "Faktów z Zagranicy".- To nie jest dla nas wszystkich chyba lekki okres. Wiemy jakie nadzieje rozpaliliśmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zawiedliśmy - powiedział w "Kropce nad i" Jakub Błaszczykowski. Rosja wyśle we wtorek do Polski 18 pomp o dużej mocy, 34 łodzie i 5 mobilnych elektrowni. Pomoc tę do Warszawy dostarczy samolot transportowy Ił-76 należący do Ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Maszyna wystartuje z lotniska Ramienskoje pod Moskwą. Ostateczne i kategoryczne złożenie przez Rosjan wszelkiej winy za katastrofę smoleńską nikogo chyba nie zaskakuje. To było wiadome od momentu, gdy tzw. strona polska nie odważyła się nie występować z jakimikolwiek roszczeniami do umiędzynarodowienia śledztwa i realnego wglądu w nie.

RSS

Spotkanie premierów Polski i Rosji: Tusk zaprosił Putina, Putin się zgodził

08.04.10

Postanowiliśmy uporać się z trudną przeszłością - stwierdził premier Donald Tusk, który zaprosił szefa rosyjskiego rządu Władimira Putina do złożenia wizyty w Polsce. Tusk ocenił, że relacje polsko-rosyjskie są dobre, a jest to wynik "osobistej determinacji" jego i Putina.

RSS

Sekuła ujawnił swój projekt raportu końcowego

15.07.10

Źródłem "przecieku" informacji o działaniach operacyjnych ws. afery hazardowej było CBA, a nie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - wynika z opublikowanego dziś na stronach Sejmu projektu sprawozdania z prac komisji, który przygotował szef komisji Mirosław Sekuła (PO).

RSS

Przytłumiony optymizm na rynku ropy

15.12.12

W czwartek silny dolar nadal był zmorą inwestorów na rynkach towarowych, Wartość amerykańskiej waluty jest bowiem negatywnie skorelowana z cenami surowców, Wczoraj indeks CRB zanotował spadek o 0,84% do poziomu 292,70 pkt,

RSS

Trumny w Sali Kolumnowej: Można oddać hołd Pierwszej Parze

15.04.10

Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostały wystawione na widok publiczny w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Jeśli będzie taka potrzeba, hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim będzie można oddawać przez całą dobę - zapewnia Jacek Sasin, minister z Kancelarii Prezydenta.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Nieplanowane informacje rozruszały rynek

01.11.16

Po dużym planowanym wydarzeniu jakim była publikacja amerykańskiego PKB za III kwartał rynek dostał serię ważnych nieplanowanych informacji: wznowienie śledztwa ws, maili Hilary Clinton, przecieki o załamaniu się weekendowych rozmów OPEC, ,,,

RSS

Afera z reklamą sieci MarcPol: Pazura walczy ze swym sobowtórem

01.03.10

Byliśmy po imieniu, gdy kilkanaście lat temu grałem jego sobowtóra w "Kilerów 2-óch". Teraz w sądzie mówi do mnie per pan - żali się Leszek Blautenberg. Podobny do Cezarego Pazury mężczyzna zagrał w spocie sieci MarcPol. To dotknęło znanego aktora i sprawa ma swój finał w sądzie.

RSS

Wypadek motocyklisty. Mężczyzna nie żyje

08.06.15

RSS

Opłata 2000 zł za interpretację od skarbówki nie na kieszeń przedsiębiorców

15.08.18

Od prawie trzech lat przedsiębiorcy czekają na nową Ordynację podatkową - akt prawny, którego jednym z głównych celów jest ochrona praw podatnika w relacjach z organami podatkowymi. Proponowana opłata za interpretację w skomplikowanej sprawie w wysokości 2000 zł przeczy dobrym intencjom resortu finansów i utrudni firmom dostęp do interpretacji przepisów.

RSS

Zamiast VIP-ów ubodzy. Niecodzienny koncert w Watykanie

15.05.15

W jego trakcie zbierano pieniądze na działalność charytatywną papieża Franciszka.

RSS

Tragedia na placu budowy. Nie żyje kobieta, druga straciła rękę

01.12.15

Na razie nieznane są szczegóły wydarzenia.

RSS

Poziom wody podniósł się o 15 metrów. Setki turystów podziwiały "falę stulecia"

22.03.15

Piątkowe zaćmienie Słońca spowodowało ogromne pływy.

RSS

Uproszczone zaliczki w 2010 r.

22.02.10

Podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą ustawodawca daje prawo ustalania zaliczek na podatek dochodowy według zasad uproszczonych. Podatnik, który wybierze tę metodę, przez cały rok podatkowy wpłaca zaliczki w stałej wysokości. W tym celu musi złożyć do urzędu skarbowego zawiadomienie. Na jego złożenie pozostało jednak niewiele czasu.

RSS

Funt próbuje odbijać

29.03.15

Po tym, jak sam Mark Carney dał do zrozumienia, że kolejnym ruchem na stopach będzie podwyżka stóp, ubiegłotygodniowe ?strachy? ze strony Andy Haldane poszły definitywnie w niepamięć,

RSS

Marszałek Struzik, książę mazowiecki

15.09.11

Adam Struzik po raz pierwszy kandyduje do Sejmu z Warszawy. Przez ostatnie 10 lat rządził Mazowszem. Niepodzielnie. Nie lubił bywać w stolicy, wolał objeżdżać swoje włości, przecinać wstęgi. Jak książę mazowiecki.
(fot. Forum)

RSS

Szkot mistrzem Wimbledonu, królestwo mu nie zapomni

08.07.13

Andy Murray w trzech setach pokonał Novaka Djokovicia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny