Chińska grypa

08.01.16

Obawy o kondycję chińskiej gospodarki z każdym dniem się nasilają, Inwestorzy pozbywają się akcji, surowców i walut rynków wschodzących, kupując jednocześnie amerykańskie i niemieckie obligacje, a także dolara, jena, szwajcarskiego ,,,

Zeznają świadkowie. Robert Lewandowski nie odejdzie z Bayernu Monachium - przynajmniej w tegorocznym okienku transferowym. Taką informację przekazał dziennikowi "Sport Bild" szkoleniowiec mistrzów Niemiec Carlo Ancelotti. Warszawiacy mogą odetchnąć. Udało się uchronić miasto przed potężną powodzią, choć wały na Wiśle były już na granicy wytrzymałości. I choć momentami sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Władze zdecydowały już o odwołaniu alarmu powodziowego, działać będą normalnie szkoły i przedszkola.Sam były prezydent nie widzi w swoim zajęciu problemu. Poszukiwania zakończone. - Na tym świecie trzy rzeczy są pewne: śmierć, podatki i to, że Michelle nie będzie kandydować na prezydenta - oświadczył w czwartek Obama.

Były marszałek Sejmu Ludwik Dorn w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

Politycy na pomoc kredytobiorcom. Donald Tusk oskarżył swoich partyjnych kolegów o wycinanie wewnętrznej opozycji podczas regionalnych zjazdów Platformy – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Z naszych informacji wynika, że szef PO zgromił dużą część kierownictwa partii z Grzegorzem Schetyną, Jarosławem Gowinem i Tomaszem Tomczykiwiczem na czele.
fot. Wprost

Rozpoczęło się odliczanie godzin do wielkich grzmotów. To będzie trudna Wielkanoc dla rodziny Kaczyńskich. Jadwiga Kaczyńska, matka prezydenta i szefa PiS, wciąż jest w szpitalu. "Świąteczne dni dzielić będziemy między domem a szpitalem, by spędzać ten czas z mamą" - mówi prezydentowa Maria Kaczyńska. Musimy ocalić od zapomnienia tych, którzy zginęli. Musimy pamiętać o narodowej tragedii, ale także o każdym z nich z osobna - mówił premier Donald Tusk, oddając hołd 30 ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, których ciała wróciły do Polski. Wszystkie w trumnach przykrytych biało-czerwonymi flagami.Największy na świecie sklep internetowy Amazon.com pochwalił się swoim tegorocznym wynikiem: 29 listopada, w najgorętszym dniu przedświątecznych zakupów, klienci składali 158 zamówień w każdej sekundzie doby. Najlepiej sprzedającym się towarem w historii firmy okazuje się najnowsze wydanie elektronicznego czytnika książek Kindle. Mówi Lena Klaudel z fundacji From The Depths. Mimo że Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który uniknął w zeszłym roku recesji, Polacy nie przyjmują tego do wiadomości. Aż 69 proc. uważa, że ich kraj gorzej radzi sobie z kryzysem, niż pozostałe państwa Wspólnoty - wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego w całej UE na zlecenie Brukseli.

RSS

Bernanke osłabił dolara i umocnił giełdy

15.07.13

W środę oczy inwestorów skierowane były na Fed, O godzinie 20:00 został publikowany protokół z czerwcowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, Ponad połowa członków FOMC dostrzega poprawę sytuacji gospodarczej i nalega na ,,,

RSS

Zamachy w Afganistanie: 18 osób zabitych, 35 rannych

29.07.11

Co najmniej 18 osób zginęło, a 35 zostało rannych w następstwie ataków samobójczych w prowincji Uruzgan na południu Afganistanu - podały władze medyczne w regionie.

RSS

"Ustalona wewnątrz PiS gra". Kukiz o wniosku Ziobry

15.01.17

RSS

Radio Maryja ma kłopoty: Rydzyk skarży się szefowi prokuratury

01.06.10

Założyciel Radia Maryja i telewizji Trwam przyzwyczaiłdo tego, że sam doskonale daje sobie radę w każdej sytuacji. A jednak ojciec Tadeusz Rydzyk w tej kwestii jest bezradny. I do do tego stopnia, że postanowił napisać do samego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Potężna eksplozja w Niemczech. Ewakuowane całe miasteczko

29.09.13

Rannych 16 strażaków.

RSS

Orzeł wylądował

08.03.11

Koniec kariery Adama Małysza oznacza, że kończy się dekada zachwytów nad wielkim mistrzem i prób zrozumienia jego tajemnicy. Tajemnicy, która wciąż nie została rozwikłana.
Adam Małysz (fot. FORUM)

RSS

Niedoszły zabójca papieża dostał propozycję: Ali Agca w "Tańcu z gwiazdami"

29.01.10

Media okrzyknęły tę ofertę niemoralną propozycją. Niedoszły morderca Jana Pawła II ma wystąpić w "Tańcu z gwiazdami". Ali Agca, który po 30 latach wyszedł z więzienia, został zaproszony do tureckiej edycji programu. Świat jest w szoku, a producent "Tańca" nie rozumie, skąd to oburzenie.

RSS

Korekta na ropie, dolar odbił się od dna

01.03.11

W piątek dolar zyskał ponad figurę w stosunku do euro, Jego umocnieniu sprzyjała wcześniejsza korekta cen ropy naftowej, Nie przeszkodziły gorsze od oczekiwań dane o PKB Stanów Zjednoczonych w IV kwartale, W centrum zainteresowań wciąż pozostawał konflikt

RSS

Zrugany przez Putina, uciekł do Niemiec. Twierdzi, że otruto go rtęcią

29.04.13

Ahmed Bilałow odpowiedzialny za przygotowanie swego kraju do Igrzysk Olimpijskich w Soczi w lutym 2014 r. zbiegł po tym, jak został oskarżony o malwersacje finansowe.

RSS

Kolejny spadkowy miesiąc

01.01.16

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosły kolejną w serii świąteczną sesję, w trakcie której aktywność rynku była niska, W finale licznik obrotów w WIG20 nie pokazał niecałe 400 mln złotych,

RSS

"250 kg i 183 cm". Skradziono posąg z największego parku w Europie

15.04.16

"Dziewczyna z dzbanem" zniknęła zimą. Kiedy dokładnie? Nie wiadomo.

RSS

Krematorium pomyliło zmarłych. "Ten ma włosy, a nasz ojciec był łysy"

08.02.17

Przyszli pożegnać męża i ojca przed spaleniem, a w trumnie zobaczyli innego mężczyznę.

RSS

Mąż zastrzelił żonę, potem siebie. Tragedia pod Grodziskiem Maz.

08.03.15

Strzały padły w miejscowości Odrano-Wola.

RSS

Odważna kreacja młodej aktorki: Jabłczyńska śmiało zaprezentowała piersi

22.01.10

Joanna Jabłczyńska nieraz prężyła się przed kamerą w kusych strojach, jednak teraz pokazała jeszcze więcej. Podczas niedawnych targów w Warszawie, aktorka paradowała w białych sukniach. Jedna z kreacji miała dekolt tak duży, że więcej odkrywał niż zakrywał. Zobacz zdjęcia!

RSS

Ochłodzenie będzie bolesne: Kwietniowy uśmiech zimy. Spadnie śnieg

22.04.10

Pierwsze oznaki pogorszenia pogody pojawią się już w środę. Będzie pochmurno, deszczowo, burzowo, wietrznie i chłodno. Ale prawdziwe załamanie przyjdzie w nocy ze środy na czwartek. Odważni, którzy wyjrzą wtedy przez okno, mogą zobaczyć... padający śnieg. Do tego gdzieniegdzie temperatura przy gruncie spadnie poniżej zera.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny