Plan odkopania "złotego pociągu" prawie gotowy. "Może się uda w lutym"

29.12.15

Twierdzą eksploratorzy, którzy uważają, że na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych znajduje się "złoty pociąg".

Zabójstwo Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, najprawdopodobniej było dziełem psychopaty. Niezależnie od tego, czy biegli zdiagnozują u Ryszarda C. chorobę psychiczną, zbrodnia ta miała charakter polityczny, o czym świadczą wykrzykiwane przez zabójcę w amoku słowa nienawiści pod adresem polityków Prawa i Sprawiedliwości i prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Notowania złotego od czasu jastrzębiej wypowiedzi prezesa NBP M, Belki systematycznie zyskują na wartości, Kurs EUR/PLN wczoraj pod nieobecność krajowych inwestorów zniżkował pod wartość 3,8500, czyli do poziomu nie obserwowanego od kwietnia ubiegłego,,, Wielka Brytania głosując w czerwcowym referendum za odstąpieniem od Unii Europejskiej zaczęła poruszać się po niebadanych wcześniej wodach,Jacek Sasin i Andrzej Barcikowski w "Faktach po Faktach". Wall Street w środę musiała zadecydować, czy mocne zakończenie sesji we wtorek to było tylko zamykanie krótkich pozycji (realizacja zysków), czy może coś więcej, Pomagało amerykańskim bykom zachowanie giełd europejskich, gdzie indeksy ,,, Kończąc poprzedni tydzień gracze na Giełdzie Papierów Wartościowych mogli liczyć na podporządkowanie nastrojów otoczeniu, W planach był ważny i oczekiwany sygnał ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej, od którego zależało, czy ,,,

Wczoraj nastroje na rynkach surowcowych były mieszane, Z jednej strony, drożały surowce energetyczne (najmocniej ropa Brent, której cena wzrosła o niemal 2%), a także cukier i kakao,

Informację o tragedii w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24. Najpierw wysiada z białego samochodu Lincoln Continental z 1965 roku, idzie wzdłuż ulicy, zdejmując z siebie ubranie. Na końcu pada naga na chodnik koło miejsca na jezdni, gdzie ponad 46 lat temu zginął prezydent John F. Kennedy. Erykah Badu nowym teledyskiem za Oceanem wywołała burzę.

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca wypadku postawiła w środę prokuratura kierowcy tira, który we wtorek w Żyrardowie ( Mazowieckie) potrącił dwie kobiety. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na rynku w dalszym ciągu trwa kontynuacja wyceny dobrych nastrojów, Te w szczególności dobre są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie od wielu tygodni trwa praktycznie nieprzerwana hossa, Nie mniej rekordy padają przede ,,, Po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stopy Agnieszka Radwańska udanie wróciła na korty.      UNICEF zainaugurował ogólnopolską kampanię na rzecz dzieci "Reszta w Twoich rękach". Aby pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom na całym świecie wystarczy podczas codziennych zakupów poprosić o wydanie reszty w Dobrych Dukatach - monetach wybitych specjalnie na tę okazję przez Mennicę Polską. Dobry Dukat to równowartość 4 zł. To pierwszy tego typu program charytatywny w Polsce - tłumaczy dyrektor wykonawczy UNICEF Polska Magdalena Hernadez.
      Dobre Dukaty są dostępne w oznakowanych punktach handlowych i usługowych w całym kraju. Cztery złote to dla nas niewiele, ale nawet tak mała kwota przekłada się na bezpośrednią pomoc dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata. Organizatorzy kampanii tłumaczą, że za cztery złote można kupić 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek z lekarstwem przeciw odwodnieniu, 3 zeszyty i ołówki lub 4 wysokokaloryczne posiłki dla niedożywionych dzieci.
      Kampanię wspiera aktorka Magdalena Różdżka - nowy Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Wraz z Arturem Żmijewskim, który Ambasadorem UNICEF jest już od kilku lat, zainaugurowali akcję "Reszta w twoich rękach", własnoręcznie uruchamiając produkcję Dobrych Dukatów w Mennicy Polskiej.
      Obok Dukatów mosiężnych UNICEF i Mennica Polska przygotowały także wyjątkową, kolekcjonerską edycję srebrnych i złotych Dobrych Dukatów.
      Monety UNICEF będą w obiegu do 1 czerwca.
      Według danych UNICEF z 2 miliardów dzieci na świecie na każde 100 ponad 30 cierpi z powodu głodu, 26 jest niezaszczepionych, 19 nie ma dostępu do wody pitnej, 17 nie pójdzie nigdy do szkoły, a 40 to dzieci nierejestrowane, a co za tym idzie, narażone na handel i wykorzystywanie.
Niższa od oczekiwań inflacja w strefie euro detereminuje decyzje ECB i spekulacje odnośnie programu stymulującego gospodarkę na wzór amerykański rośnie, Jednak to wieczorne dane FED mogą wpłynać bardziej znacząco na kurs EUR/USD, Kategoria małego podatnika VAT została zdefiniowana w art. 2 pkt 25 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej jako ustawa o VAT).

RSS

Inflacja w Rosji w 2015 r. wyniosła 12,9 proc.

01.01.16

Inflacja w Rosji wyniosła w 2015 roku 12,9 proc. i przekroczyła założenia rządowe - wynika ze wstępnych danych opublikowanych w czwartek przez urząd statystyczny Rosstat. Rok wcześniej inflacja sięgnęła 11,4 proc.

RSS

Lekarze z kliniki onkologii przeniesieni, rodzice dzieci protestują

08.11.16

"Odebrano nam poczucie bezpieczeństwa".

RSS

Kierująca spod Rotundy żali się na decyzję sądu. Linia obrony: zdrowie, niedowaga

22.12.13

W przyszłym tygodniu złożymy zażalenie w tej sprawie - zapowiada obrońca Izabelli C., która wjechała samochodem do przejścia podziemnego w centrum Warszawy.

RSS

Wiatr pobił rekordy mocy. W Niemczech i Danii cena energii spadła poniżej zera

29.12.16

W Polsce momentami energia z wiatru przekroczyła nawet 30 proc. potrzebnej na rynku mocy.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Prezydent Meksyku ostro o Trumpie

08.03.16

Meksyk nie zapłaci za mur, który Donald Trump chce wybudować na granicy, jeśli wygra wyścig do Białego Domu, a "ostry ton" jego wypowiedzi można porównać do dojścia do władzy Adolfa Hitlera czy Benito Mussoliniego - ocenił prezydent Enrique Pena Nieto.

RSS

Trump rozmawiał o cytrynach. Media zachwycone Melanią

29.04.17

Prezydent USA i pierwsza dama podjęli w Białym Domu prezydenta Argentyny z żoną.

RSS

"Dziś to tylko morze asfaltu". Nowy pomysł na warszawski plac

15.01.16

RSS

Premier Grecji zapewnia: nie chcemy konfliktu z UE

01.02.15

Oświadczenie przesłane e-mailem do agencji Bloomberg News.

RSS

Premier odwołała Adama Jassera z funkcji prezesa UOKiK

22.01.16

Jasser był prezesem UOKiK od marca 2014 roku.

RSS

MSZ poprosiło Clinton, by nie składała kwiatów na Wawelu? "Bo kampania..."

01.07.10

Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich - ustalili reporterzy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica.

RSS

"Rudy" oskarżony o kradzież prawie 100 BMW

15.02.13

Według śledczych należał on do grupy, której przypisuje się kradzież ponad 120 aut.

RSS

Kierowca został złapany: Uciekał z czterema promilami we krwi

29.05.10

To nie lada wyczyn. Nie dość, że we krwi miał blisko cztery pfromile alkoholu i jechał autem, to jeszcze uciekał przed policją. Na szczęście pijany kierowca nie zdążył zrobić nikomu krzywdy, bo zatrzymali go jeleniogórscy policjanci. Ledwo trzymał się na nogach.

RSS

17 tysięcy osób poszkodowanych: W Łódzkiem podtopionych 500 budynków

22.05.10

Blisko 500 budynków zalanych lub podtopionych, 17 tysięcy osób poszkodowanych na zalanych terenach, 150 km nieprzejezdnych dróg, głównie lokalnych - tak w piątek po południu wygląda sytuacja powodziowa w Łódzkiem.

RSS

Tańczące żurawie w gdyńskim porcie

08.12.14

Kamera TVN24 uchwyciła dźwigi podczas rozładunku towaru z jednego ze statków.

RSS

Myślała, że uderzyła "leśne zwierzę": 29-latka zabiła pieszego i uciekła

15.03.10

Stołeczni policjanci zatrzymali 29-latkę, podejrzewaną o śmiertelne potrącenie młodego mężczyzny. Kobieta uciekła z miejsca wypadku. Sprawa wyszła na jaw, gdy mechanik naprawiający jej auto znalazł fragment ludzkiego nosa.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny