"Utknęli" na asfaltowej drodze. Zdziwieni, że w Tatrach po zmroku jest ciemno i ślisko

29.12.15

"Zostawiliście nas w górach" - oskarżali policję. "My???" - zdziwili się funkcjonariusze. ["Fakty" TVN].

Euro (EUR) straciło na wartości wobec dolara amerykańskiego (USD) po osiągnięciu rocznego maksimum na poziomie 1,3645 w ubiegłym tygodniu, Para obecnie notowana jest około wartości 1,3560 przez to, że niebezpieczeństwo związane z ,,, Edward Mazur był zszokowany po zabójstwie Marka Papały, gdy mi o tym mówił, płakał - zeznał w sądzie kierowca Mazura, który widział Papałę półtorej godziny przed śmiercią. Zeznał, że Mazur na wieść o śmierci Papały kazał się zawieźć na miejsce zbrodni. Platforma wydrukowała milion książeczek „Polska w budowie” i rozdaje je na ulicach. Na większości z nich nie ma informacji, że to materiał wyborczy – wynika z ustaleń „Wprost”. To niezgodne z prawem, partii Donalda Tuska grozi grzywna.
fot. ForumLedwie jeden na ośmiu Polaków ma dostęp do sieci szerokopasmowej. "To cyfrowi analfabeci, prawdziwy problem XXI wieku" - mówią eksperci. Najnowszy raport w tej sprawie nie pozostawia wątpliwości: Polska jest cyfrowo zacofanym krajem. Za nami są tylko Rumunia i Bułgaria. - To jest nadal wstydliwy temat. Nie ruszajmy go, bo śmierdzi. Ale podskórnie wszyscy wiedzieli, że mierzą się z historią Fritzla – mówi Zbigniew Preisner, polski kompozytor i autor muzyki do przedstawienia "Pogrzeb" ("Das Begräbnis"), nawiązującego do historii "potwora z Amstetten". Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy, na których pokażecie nam, jak bawicie się w Sylwestra.

Osiem lat temu rozwiązał problem, nad którym matematycy pracowali od stu lat. Niedługo później Rosjanin Grigorij Perelman porzucił matematykę i zaszył się w swoim rodzinnym mieście. Gdy otrzymał kolejną, prestiżową nagrodę i milion dolarów - okazało się, że ponownie nie jest zainteresowany.

...samochody pływające w Jeziorze Genewskim. "Będziemy uważnie obserwować Phenian".

Agenci francuskiego biura antykorupcyjnego OCLCIFF weszli we wtorek do biur niższej izby parlamentu. W Afryce propagował kalendarzyk małżeński jako skuteczny sposób kontroli urodzeń ﹒ W Polsce straszy ekskomuniką ludzi pragnących mieć dziecko dzięki metodzie in vitro.
fot. Wprost

Legia zgodnie z planem pokonała FK Aktobe i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy.Uaktywnił się właściwy front burzowy nad zachodnią Polską. Ale także nad wschodem kraju pojawiła się tzw. strefa zbieżności, która może przekształcić się w linię nawałnic. Burze rozwijają się niemal w całym kraju. Sztaby wyborcze nie powinny preferować tylko jednej telewizji - tak wiceszef klubu PO Rafał Grupiński skomentował propozycję telewizji publicznej. TVP jest gotowa zorganizować debaty przedwyborcze. Wstrzemięźliwi w ocenach tej inicjatywy są jak na razie główni konkurenci Komorowskiego. Rosyjskie wojska, Krym, pierwszy wysłany na wojnę fotograf, pierwsza propagandowa manipulacja obrazem.

RSS

Teraz o niepodległość Szkocji będzie walczyła kobieta

15.11.14

Nicola Sturgeon została wybrana na nową liderkę rządzącej w Szkocji partii nacjonalistycznej SNP. Na konferencji partyjnej w Perth powiedziała, że jest to "największy przywilej jej życia" i zapowiedziała kontynuację starań o niepodległość Szkocji.

RSS

Kierowcy byli trzeźwi: Wypadek w Łodzi. 11 osób rannych

29.01.10

11 osób, w tym troje dzieci, trafiło do łódzkich szpitali po wypadku na ul. Janosika w Łodzi. W zderzeniu uczestniczyły trzy pojazdy: dwa auta osobowe i autobus.

RSS

"Z ambasadorem Jamajki może kiedyś się umówię". Żyła na salonach

29.03.13

Znany z poczucia humoru skoczek brylował podczas spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

RSS

Jedni pudłowali, drudzy padali, a inni wkręcali

22.05.14

Wielkie emocje w Gdańsku i w Zabrzu, dramatyczna porażka Pogoni w ostatnich minutach i coraz bliżej rozstrzygnięć na górze i dole tabeli - to najważniejsze wydarzenia 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Co jeszcze powinniśmy pamiętać z minionej serii spotkań? PanZdzichuPL zaprasza na swój cotygodniowy materiał.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Oznaczają się na terenie rezerwatu Indian. O chodzi w proteście na Facebooku?

01.11.16

Tysiące ludzi na całym świecie, m.in. Polacy, informują na Facebooku, że znajdują się w rezerwacie Indian Standing Rock w Dakocie Północnej w USA.

RSS

DMBOŚ: TYGODNIK FX (Waluty i surowce)

22.11.16

Rubel: Bilans tego tygodnia jest dość korzystny mimo faktu, że na rynkach obserwowaliśmy odwrót od emerging markets, Wsparciem stała się odbijająca ropa naftowa, a także spekulacje, że nowa administracja USA może być bardziej skłonna ,,,

RSS

31 grudnia - przełomowa data dla podatników

01.01.12

Zastopować sprzedaż w firmie i przesunąć ją na następny rok, czy za wszelką cenę podbijać tegoroczny wynik? Kupić sprzęt do biura jeszcze w tym tygodniu, czy zrobić to po Nowym Roku? 31 grudnia to przełomowa data z punktu widzenia obciążeń podatkowych. Przesunięcie działań o jeden dzień może spowodować, że podatek będzie większy.

RSS

Wszystko sprzysięgło się przeciw krajowemu rynkowi paliw?

29.11.10

Niezwykle często internauci na forach poświęconych cenom paliw komentują z goryczą i wściekłością, że ceny zawsze rosną, a koncerny paliwowe tłumaczą to na zmianę albo drogą ropą naftową, albo słabym złotym, Zdaniem wielu z dyskutujących w sieci zawsze je

RSS

Rynki po południu - NZD pod presją

29.05.15

Czwartkowe popołudnie przynosi nieznaczne zmiany na rynku dolara, którego indeks rośnie zaledwie o +0,05% do poziomu 97,39,

RSS

Wołoczkowa w Polsce. "Świat baletu to ogromna konkurencja"

29.04.13

Kobieta, o której względy biją się rosyjscy milionerzy - w Dzień Dobry TVN.

RSS

Skarb Państwa wyciągnie z PKO BP więcej niż proponował zarząd

01.07.11

Akcjonariusze PKO BP otrzymają 1,98 PLN dywidendy na jedną akcję, a akcjonariusze PZU - 26 PLN na akcję, Na rynku walutowym frank potaniał do 3,25 PLN,

RSS

Misiak wróci do PO?

08.07.10

Senator Tomasz Misiak, który w zeszłym roku z hukiem rozstał się z Platformą, pozbył się wszystkich akcji firmy Work Service oraz innych spółek giełdowych – wynika z informacji „Wprost”. Zdaniem Janusza Palikota i Stefana Niesiołowskiego Misiak powinien wrócić do PO.
fot. Wprost

RSS

Zawiedzione nadzieje Ziółkowskiego

29.07.10

Szymon Ziółkowski był jednym z głównych polskich faworytów do medalu mistrzostw Europy w Barcelonie. Niestety - nawet najlepszy rzut w sezonie - na 77,99 m - nie dał mu miejsca na podium. Konkurs rzutu młotem stał na bardzo wysokim poziomie, a Polak zajął "tylko" piąte miejsce.

RSS

Kubot broni honoru Polaków w deblu

01.06.14

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt awansowali do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

RSS

Złoty lekko silniejszy przy umacniającym się dolarze

15.06.15

Czwartek na krajowym rynku walutowym rozpoczął się 2-groszową przeceną złotego, Kurs EURPLN odbił się od wsparcia na 4,132 które to testował dzień wcześniej,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny