CAD z problemami

29.12.15

Kanada: Rynek wycenia możliwość cięcia stóp procentowych 20 stycznia na 18 proc, Prawdopodobieństwo rośnie do 50 proc, dopiero w połowie 2016 r,

W środę przecenę na rynkach wywołały słowa ministra finansów Niemiec, kwestionujące euforie po weekendowym wystąpieniu Mario Draghiego w Jackson Hole, W Australii zapyta o to prezydenta Rosji. Trzy osoby aresztowano w związku ze śmiercią noworodka w Rudzie Śląskiej.Działania rządu można określić, jako działanie "na kolarza". Podczepiamy się pod silne państwo, bo chcemy pełnej protekcji, za to mamy pełen spokój - stwierdził w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski z PiS. Jego zdaniem, to klasyczny klientelizm. Według Andrzeja Celińskiego, posła niezależnego lepiej, że Polska ma z Niemcami dobre relacje niż gdyby było odwrotnie. Upamiętnienie egzekucji w Puszczy Kampinoskiej w latach 1939-43 jest głównym założeniem stałej ekspozycji "Muzeum-Miejsca Pamięci Palmiry". Palmiry to w jakiejś mierze warszawski Katyń - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości otwarcia muzeum. Ubiega się o nominację republikanów.

Na Ursynowie doszło do tragicznego wypadku. Motocyklista zginął po zderzeniu z samochodem dostawczym.

W ten weekend na skutek machinacji Silvio Berlusconiego, który z wszystkich opresji wychodzi cało, ponownie pojawił się temat ryzyka systemowego w UE, Przed nami tydzień pełen ważnych wydarzeń związanych z ryzykiem, poczynając od ,,, Kablówki mają rejestrować odbiorniki.

Mimo sądowego zakazu dziewczyna wciąż przychodziła pod dom ukochanego. Dwa miesiące spędzi w areszcie. M, Draghi nadal nie widzi problemu w niskiej inflacji i sytuacji w sektorze bankowym, Brak ?ultra gołębiej? polityki EBC umacnia euro o ok, 1,0% wobec dolara, Wzrost EUR/USD do ponad 1,387 nie zdołał jednak wyrwać EUR/PLN z wąskiej ,,, Był najkrócej w historii sprawującym urząd doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa. ["Fakty z Zagranicy"]Po Panicznym Poniedziałku i Wtorku Odwrotu przyszedł czas na Kończącą Kwartał Środę, zatem możemy obserwować ruchy rynku trudne do wytłumaczenia w konwencjonalny sposób, FX dalej pozostaje zapatrzony w rynek akcji, a Azja oferuje dziś ,,, Czerwonym kolorem zaznaczono obszary, które uległy największemu zniszczeniu. Już za chwilę będzie strzelać gole daleko od Warszawy, w środę oficjalnie pożegnał się z kibicami Legii. - To był najlepszy rok w moim życiu. Nigdy nie zapomnę czasu spędzonego z Legią - przyznał Nemanja Nikolić.

RSS

Zmiany w przepisach: GIODO chce zaświadczeń o niekaralności

29.01.10

Przedszkolanki, nauczyciele i inne osoby, które w swoim zawodzie mają bezpośredni kontakt z dziećmi będą musiały dostarczyć pracodawcy zaświadczenie o niekaralności za przestępstwa dotyczące pedofilii - tak chce Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

RSS

"Być może księdzu siedzą w głowie takie rzeczy, ponieważ sam jest winien czynów pedofilskich"

08.11.13

Posłanka PO Elżbieta Radziszewska w "Tak jest" w TVN24 komentowała kontrowersyjne słowa ks. Ireneusza Bochyńskiego na temat pedofilii.

RSS

"Mogłaś być zirytowana jak wszyscy". Gest nieznajomej zaskoczył młodą mamę

01.10.15

Podróż samolotem z małym dzieckiem jest stresująca. I dla rodziców, i dla dziecka, i dla współpasażerów.

RSS

Ziobro: Na prawicy nie powinno być wrogów

15.04.12

- Na prawicy nie powinno być wrogów, tylko konkurent, którego się szanuje - powiedział w "Faktach po Faktach" lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że chciałby prawyborów na prawicy, które wyłoniłyby wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"To rażące naruszenie wolności słowa": Rzecznik Kochanowski broni Anity Gargas

01.03.10

Doszło do rażacego naruszenia wolności słowa - tak Rzecznik Praw Obywatelskich skomentował odwołanie Anity gargas ze stanowiska wiceszefowej TVP1. W związku z tym Janusz Kochanowski wystąpił do zarządu Telewizji Polskiej. Cała sprawa ma związek z emisją w "Jedynce" filmu dokumentalnego o Wojciechu Jaruzelskim.

RSS

Yellen dała do zrozumienia, że FED będzie się uważnie przyglądać danym

01.03.14

Wczorajsze przemówienie szefowej FED przed komisją Senatu było dość podobne do tego, co usłyszeliśmy ponad 2 tygodnie temu w Izbie Reprezentantów, Nadal widać determinację do kontynuowania redukcji programu QE3 (co zbytnio nie dziwi biorąc ,,,

RSS

Grecko-macedońska granica zamknięta dla Afgańczyków

22.02.16

Afgańscy migranci zmierzający na północ Europy nie zostali w niedzielę wpuszczeni do Macedonii na przejściu granicznym po stronie Grecji - poinformowały władze macedońskie i źródła greckie. Wpuszczani są tylko Irakijczycy i Syryjczycy.

RSS

Partia osobliwości Palikota

22.07.10

Coraz ciemniejsze chmury zbierają się nad posłem Januszem Palikotem. Członkowie Platformy w większości odcinają się od kontrowersyjnych stwierdzeń swojego bogatego kolegi. Komorowski i Tusk już nie stoją za Palikotem w imię solidarności partyjnej, Schetyna nie ukrywa, że nie widzi dla niego miejsca w PO. Trudno sobie wyobrazić sytuację w której poseł z Lublina zostałby ponownie wybrany do władz klubu.

RSS

Bez rekordu i fotela lidera. Cracovia zatrzymana

08.08.15

Koniec świetnej serii Cracovii. Po dwunastu meczach bez porażki zespół Pasów został zatrzymany przez Piasta Gliwice. Na swoim boisku niespodziewanie przegrał 1:2.

RSS

Zwłoki policjanta w lesie. O zabójstwo podejrzewana kobieta

22.06.15

Zwłoki 42-latka znaleziono w sobotę rano w Proszowicach (woj. małopolskie). Policja podaje, że to funkcjonariusz z wielickiej komendy. Śledczy podejrzewają, że został zamordowany. W tej sprawie zatrzymano 37-letnią kobietę. W stanie szoku trafiła ona do szpitala. Nie została jeszcze przesłuchana ani nie usłyszała zarzutów.

RSS

Majonez wyrzuć po miesiącu, warzywa po roku. Sprawdzamy prawdziwe daty ważności

01.09.15

Wzywamy do wielkiego wietrzenia lodówek. Dlaczego? Bo wiele produktów już kilka dni po otwarciu nie nadaje się do spożycia.

RSS

Kolorowe krowy, koty i banknoty

29.08.16

Materiał "Faktów po południu".

RSS

Fatalny Piast w Lidze Europy. W Gliwicach rządzili Szwedzi

15.07.16

Powoli kończy się przygoda Piasta Gliwice z europejskimi pucharami. Wicemistrzowie Polski w pierwszym meczu drugiej rundy Ligi Europy zostali dotkliwie ograni przez IFK Goeteborg. Szwedzi przyjechali na Śląsk jak po swoje, strzelili trzy gole i praktycznie przesądzili losy awansu.

RSS

Spokojna sesja na rynku walutowym

01.06.10

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym upływała w wyjątkowo spokojnych nastrojach, Notowania eurodolara konsolidowały się wokół poziomu 1,2300, Na rynku ewidentnie dało się wyczuć mniejszą aktywność inwestorów pod nieobecność graczy z USA oraz Wielkiej Bryta

RSS

"Dziękuję wyborcom, że pomimo mrozu wyszli z domu"

01.12.14

Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała sondażowe wyniki.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny