Zabrakło jej 4 punktów na maturze. Przegrała proces o wynik egzaminu

22.12.15

Kinga Jasiewicz pozwała Okręgową Komisję Edukacyjną twierdząc, że egzaminator źle ocenił jej egzamin maturalny z biologii.

JosĂŠ Rojo MartĂ­n, znany jako Pacheta, do Chorzowa zabrał ze sobą sporego formatu notatnik. Okazuje się, że rozmiar kajetu nie był przypadkowy, bo Hiszpan swoje uwagi odnośnie gry zespołu wyrażał rysunkami, a nie słowami. A w meczu z Ruchem miał ich pewnie sporo, mamy nadzieję, że starczyło kartek. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS. Policja nie wyklucza, że do śmierci doprowadził mężczyzna.Lewym skrzydłem ucieka Łukasz Madej, idealnie wykłada piłkę do Prejuce'a Nakoulmy. "Prezes" z Górnika strzela jednak, delikatnie mówiąc, nad bramką. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego spisze zasady, dzięki którym lotnicze podróże polityków mają być bezpieczniejsze. BBN chce, by na pokład samolotu wpuszczać tylko małe grupy VIP-ów. Podobne zalecenie znajdzie się w specjalnym raporcie dla Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Leci w dół poparcie dla PiS. Powód jest jasny: ostatnie tygodnie zdominowały prawybory w PO. Teraz partia Jarosława Kaczyńskiego chce odrabiać straty. Partia od razu stała się chętna do współpracy. Szefowa klubu parlamentarnego PiS Grażyna Gęsicka zaproponowała "Pakiet 4x4".

Proces słynnego terrorysty Ilicha Ramireza Sancheza, znanego jako Carlos-Szakal, rozpoczął się w poniedziałek w Paryżu przed specjalnym sądem przysięgłych. Carlos, oskarżony o współudział w 4 zamachach we Francji powiedział: "Z zawodu jestem rewolucjonistą".

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wytoczy proces tygodnikowi "Polityka". Były minister sprawiedliwości uznał za zniesławiającą publikację na temat materiałów, które za rządów PiS miały być zbierane na polityków opozycji. Rynek coraz mocniej pozycjonuje się pod obniżki stóp w Australii, a AUD traci nie tylko z tego powodu, ale także ze względu na spadające ceny rudy żelaza, którego to surowca Australia jest znaczącym eksporterem,

Poniedziałkowa sesja niewiele zmieniła na wykresie ropy naftowej, Wprawdzie notowania tego surowca ustabilizowały się po wcześniejszych dynamicznych przecenach, jednak zwyżka, która się pojawiła, była praktycznie nieistotna z technicznego ,,, Prezydent Czech próbował zrobić wrażenie na Władimirze Putinie. Męską część widowni, która śledzi karierę Doroty Gardias, czeka prawdziwa uczta dla oka. Pogodynka zgodziła się zdjąć to i owo, by pochwalić się smukłym ciałem. Na razie zdobyła się na odwagę, by wziąć udział w "bezpiecznej" sesji. Ale czy kiedyś pójdzie na całość?Komisja Europejska analizuje odpowiedź polskiego rządu ws. stosowania umów o pracę na czas określony i dopiero po tej analizie zdecyduje, co dalej - poinformował rzecznik komisarza UE ds. zatrudnienia. Po tym, jak rano pojawiły się spekulacje, że 4 grudnia Europejski Trybunał Sprawiedliwości może opublikować opinię dotyczącą możliwości odwrócenia procesu Brexitu, było oczywiste, że ten wątek zostanie podchwycony przez,,, Pierwszą informację i zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Ksiądz Popiełuszko wyniesiony na ołtarze: 140 tysięcy osób na mszy beatyfikacyjnej

08.06.10

W mszy beatyfikacyjnej, która odbyła się w niedzielę przed południem na pl. Piłsudskiego w Warszawie, brało udział ok. 140 tys. wiernych - wynika z danych policji. Pogotowie udzieliło pomocy ponad 30 osobom.

RSS

Ciała "przysypane wapnem i cementem". Potrójne zabójstwo, dwóch zatrzymanych

15.07.17

Ciała znaleźli funkcjonariusze, którzy interweniowali po zgłoszeniu zaniepokojonej córki. Nie mogła dodzwonić się do rodziców.

RSS

Dolar odbija drugi dzień z rzędu

29.03.18

EUROSTREFA: Członek Europejskiego Banku Centralnego, Erkki Liikanen powiedział wczoraj, że Bank powinien wykazać się cierpliwością w kontekście rezygnowania ze stymulacji w polityce monetarnej, Jego zdaniem oczekiwania inflacyjne mogą ,,,

RSS

Co z ustawą o in vitro? Decyzja prezydenta w środę

22.07.15

Zapowiedziała dziś Kancelaria Prezydenta.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Dachowanie na Puławskiej. Ślisko na drogach stolicy

29.11.12

Doszło również do pięciu potrąceń pieszych.

RSS

Panna, co lubi ostrą jazdę. Szeregowa Bogacka, wystąp

29.07.12

Na strzelnicę poszła dziewięć lat temu i - jak sama mówi - "tak już na niej została". Kim jest Sylwia Bogacka, pierwsza polska medalistka XXX igrzysk olimpijskich.

RSS

Ile się należy za śmierć?

15.10.11

Długo milczeli, przekonani, że nic im się nie należy. Teraz pytają, czy śmierć w katastrofie smoleńskiej jest ważniejsza niż śmierć w Iraku lub Afganistanie. Rodziny 27 żołnierzy poległych w czasie misji żądają po milionie złotych zadośćuczynienia. MON mówi stanowcze „nie”.

RSS

Podsumowanie tygodnia - rynek Catalyst

15.06.12

Stan rynku: Na 14 czerwca wartość całego rynku Catalyst wyniosła 547,64 mld zł, Zdecydowaną większość stanowiły obligacje skarbowe, chociaż ich wartość pozostała niezmienna w stosunku do zeszłego tygodnia i wynosi 509,69 mld zł,

RSS

Ronaldo przerywa milczenie. "Przestańcie publikować nieprawdziwe informacje”

29.06.15

Wyjaśna, iż między nim a Realem Madryt nie ma żadnych problemów.

RSS

Jak Legia ma wygrać, jeśli nie potrafi trafić do pustej bramki?

29.11.13

Z czym do Europy Legio, chciałoby się zapytać po kolejnym meczu mistrzów Polski w europejskich rozgrywkach.

RSS

Emisja funduszu Investor Private Equity FIZ

01.11.11

Do 4 listopada 2011 roku można zapisać się na certyfikaty inwestycyjne funduszu Investor Private Equity FIZ, Cena emisyjna jednego Certyfikatu wynosi 1,490,06 zł i została określona na podstawie wyceny aktywów funduszu na 7 dni przed rozpoczęciem emisji,,

RSS

Łabędzie zablokowały obwodnicę

22.06.12

Kierowcy musieli ustąpić ptakom, co spowodowało blisko godzinne utrudnienia w ruchu. Policjanci na wszelki wypadek zamknęli całą jezdnię.

RSS

Ziobro pisze list do Kaczyńskiego. "Apeluję do Pana..."

01.11.11

"Apeluję do Pana o uspokojenie sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości. Personalne ataki na mnie nie mogą zastąpić rzetelnej dyskusji o tym jak powinniśmy się zmieniać, aby zwyciężać" - czytamy w liście, jaki Zbigniew Ziobro wysłał do Jarosława Kaczyńskiego. Do jego treści dotarły "Wiadomości" TVP1.

RSS

Popyt szuka swojej szansy

01.02.14

Piątkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie sposób opisać bez odwołania się do szerszego kontekstu, jakim było zachowanie WIG20 w ostatnim miesiącu zeszłego roku i na kilku sesjach stycznia, Po bardzo słabym ,,,

RSS

Zapowiedzi wzrostu produkcji ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej

01.05.16

Po tym, jak notowania amerykańskiej ropy WTI przekroczyły ważny techniczny poziom oporu w okolicach 44 USD za baryłkę, cena tego surowca kontynuowała dynamiczną zwyżkę,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny