Zabrakło jej 4 punktów na maturze. Przegrała proces o wynik egzaminu

22.12.15

Kinga Jasiewicz pozwała Okręgową Komisję Edukacyjną twierdząc, że egzaminator źle ocenił jej egzamin maturalny z biologii.

Choć posłowie deklarowali, że pojadą samochodem, to polecieli do Paryża tanimi liniami - podaje "Newsweek". Ponad półtora roku temu premier Tusk powiedział, że nie wyobraża sobie, by Krzysztof Piesiewicz dalej pełnił funkcje publiczne. Za trzy miesiące będziemy wiedzieli, czy wyobrażają sobie to wyborcy. Czy Piesiewicz powinien kandydować? Odpowiadam – ma obowiązek.
(fot. WhiteSmoke Studio)

"Odkryliśmy problem nieco za późno".KOREA PÓŁNOCNA: Reżim nie ustaje w swojej ?agresywnej? retoryce po tym, jak w poniedziałek RB ONZ nałożyła kolejne sankcje ekonomiczne, Dzisiaj rano podano, że ?cztery wyspy z archipelagu Wysp Japońskich powinny zostać zatopione przez ,,, Opłaty za pobór wody pozostaną na niezmienionym poziomie do 2020 roku - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Środowiska. Tak reprezentant Polski pożegnał się z fanami Borussii, w której grał 8 lat.

Klub Solidarnej Polski domaga się pilnego zwołania posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia w związku ze sposobem wprowadzenia nowej listy leków refundowanych. Politycy SP wzywają też ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza do zmiany tej listy.

Interwencja zbrojna przeciw reżimowi w Trypolisie była uwzględniana już w czwartkowych notowaniach, lecz to że jej awangardą stał się Paryż jest niewątpliwie dowodem na to, jaką wagę przywiązuje się do geopolitycznych gier osadzonych w surowcowych strefac Siły rządowe w Syrii kontynuowały w sobotę natarcie na główne ośrodki ruchu opozycyjnego, atakując niemal w całej prowincji stołecznej i w Hims, w centrum kraju. Podczas ataku na autobus wojskowy pod Damaszkiem powstańcy syryjscy zabili oficera i sześciu żołnierzy.

Zwolnienia ze składek ZUS, ulgi na komunikację miejską i PKP, zasiłki socjalne. Takie przywileje mają uczniowie szkół policealnych w Polsce. Nie muszą nawet pojawiać się na lekcjach, bo nikt nie sprawdza ich obecności. Najsłabsi są skreślani z listy dopiero pod koniec semestru, a i wtedy ponowne zapisanie się nie stanowi większego problemu. Czy ciało Sławomira Skrzypka, który zginął w katastrofie prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem, zostało okradzione? Zawiadomienie w tej sprawie złożyła w prokuraturze wdowa po zmarłym szefie NBP. Co takiego zniknęło? Chodzi o cenne rzeczy osobiste. Mówi, że odwagi do przyznania się dodał mu telewizyjny wywiad Armstronga.Rekordową liczbę ponad 3,3 tys, transakcji uwzględniliśmy przy obliczaniu indeksu cen transakcyjnych mieszkań na koniec kwietnia br, Na Szosie Lubelskiej pod Warszawą. Większość obserwatorów rynku spodziewała się, że grudzień będzie swego rodzaju zwieńczeniem dobrego dla giełd całego 2010 r, Głównym argumentem był znany w finansowej nomenklaturze tzw, rajd Świętego Mikołaja, Faktycznie #8211; zgodnie z tymi ,,,

RSS

Niemiecka inflacja CPI mogła nieoczekiwanie wzrosnąć

29.09.11

Dziś od rana napływają dane dotyczące wrześniowej dynamiki inflacji konsumenckiej w Niemczech, Z dotychczas opublikowanych wskaźników oddających zmiany poziomu cen konsumpcyjnych w sześciu landach wynika, że wyłącznie w Brandenburgii poziom cen ,,,

RSS

Płacili wyborcom za głosowanie: Korupcja wyborcza. Zatrzymania CBA

08.07.10

Wyszukiwali chętnych do głosowania za pieniądze. Potem szli z nimi do lokalu wyborczego i pilnowali, gdzie stawiają krzyżyk. Jeśli poparli tego kandydata, którego mieli poprzeć, dostawali kilkadziesiąt złotych albo wódkę. CBA zatrzymało sześć osób zamieszanych w korupcję wyborczą.

RSS

Iran: Przemycane z Zachodu papierosy są skażone

01.08.10

Papierosy przemycane do Iranu są skażone świńską krwią i materiałami jądrowymi - twierdzi irański urzędnik, Mohammad Reza Madani z Towarzystwa Walki z Paleniem, który utrzymuje, że jest to część zmowy Zachodu przeciw jego krajowi.

RSS

10 razy w Polsce. Historia papieskich pielgrzymek nad Wisłę

29.07.13

Wizyta papieża Franciszka w Polsce w 2016 r. byłaby jedenastą papieską pielgrzymką do naszego kraju.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Pomoc na koszt podatnika

08.09.11

Dzisiaj niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że pomoc udzielana krajom PIIGS przez władze Unii Europejskiej nie narusza prawa, Taki werdykt może przynieść ulgę zadłużonym #8222;po uszy#8221; krajom strefy euro, Jednak biorąc pod uwagę ,,,

RSS

Ośmiolatek wypala paczkę dziennie. Bo może

22.03.12

Ośmioletni Indonezyjczyk wypala blisko 25 papierosów dziennie. Kupienie tytoniu nie sprawia chłopcu większego problemu, bo w Indonezji nie ma granicy wieku, od której można legalnie kupić używki.

RSS

W pożarze zginęło dziecko. Umorzenie

29.06.17

Do pożaru doszło w osadzie romskiej w Maszkowicach.

RSS

„Greenspeak” Tricheta?

08.04.11

Inwestorzy starsi stażem najpewniej pamiętają słynne wystąpienia byłego szefa FED, po których analitycy i dziennikarze uknuli pojecie tzw, greenspeaku, Bo Alan Greenspan starał się powiedzieć wiele i w dość zawiły sposób, Wprawdzie Jean-Claude Trichet jes

RSS

Cztery osoby ranne. Czołówka audi z golfem

29.03.15

Wypadek pod Kościanem (woj. wielkopolskie).

RSS

Zapowiada się deszczowe i chłodne lato

29.04.15

Ostatnie dni to pożegnanie z ciepłem.

RSS

Włoski dziennik o naszej walce z kryzysem: Wychwalają Polskę: "To jedyna gwiazda"

15.02.10

Elastyczny system produkcyjny, małe uzależnienie od eksportu, ostrożne banki i wielka wola budowania silnego kraju. Co to za państwo? Polska widziana oczami ekspertów gospodarczych z prestiżowego włoskiego dziennika ekonomicznego "Il Sole-24 Ore". Pochwały zbieramy za wszystko - poza rządem.

RSS

Pracy jest dużo, a wytycznych brak. Samorządy ostrzegają: możemy nie zdążyć z wypłatą 500 zł

29.01.16

- Nie jest wykluczone, że w wielu miejscach nie będziemy mogli ruszyć 1 kwietnia z przyjmowaniem wniosków dotyczących 500 zł na dziecko - mówił w TVN24 Biznes i Świat Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich.

RSS

e-petrol.pl: weekend majowy ze stabilnymi cenami paliw

01.05.14

W tym roku wyjazdy Polaków na długi majowy weekend będą kosztowały nieco mniej przed rokiem, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie koszty tankowania,

RSS

Spadek liczby długich pozycji na rynku ropy naftowej

15.03.17

Poniedziałkowa sesja niewiele zmieniła na wykresie ropy naftowej, Wprawdzie notowania tego surowca ustabilizowały się po wcześniejszych dynamicznych przecenach, jednak zwyżka, która się pojawiła, była praktycznie nieistotna z technicznego ,,,

RSS

Łagodna polityka banków centralnych

15.01.14

FOMC przedsięwziął wstępne kroki do ograniczenia luzowania ilościowego wiosną 2013 r,, co skłoniło bank centralny do zakupów papierów wartościowych na kwoty w wysokości 85 miliardów dolarów miesięcznie, Gwałtowna reakcja rynków ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny