96 tysięcy złotych wyrzuciła do śmieci. "Przez pomyłkę"

22.12.15

Torebka z niebagatelną kwotą 96 tysięcy złotych wylądowała w koszu na śmieci w podwarszawskich Ząbkach. Później trafiła do sortowni na Bielanach.

Zaplanowane na 18 kwietnia posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej dotyczące problemów związanych z kredytami walutowymi zostało przełożone na inny termin - potwierdził w czwartek dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP Przemysław Kuk. Dwanaście osób zostało rannych, w tym dwie kobiety w ciąży. Zginął motorniczy tramwaju, który wypadł z torowiska. Pojazd z impetem przejechał cztery pasy ruchliwego skrzyżowania w Łodzi i uderzył w słup trakcji elektrycznej. To był pierwszy samodzielny kurs 22-latka. Frank szwajcarski zbliża się do 4,10 zł, Euro kosztuje już niemal 4,45 zł, To nie zły sen - to wtorkowy poranek i efekt napięcia na rynku, Pomimo dobrych danych na temat inflacji, inwestorzy wycofują się z Polski,89-letnia kobieta przykuta do łóżka umierała w domu w czasie, gdy jej syn, który się nią na co dzień opiekował, leżał w szpitalu po wypadku. Przez cały ten czas policja wiedziała, że kobieta jest bez opieki, a personel szpitala uspokajał jej syna, że wszystko jest w porządku. Po spektakularnej wczorajszej sesji kolejna już nie zapowiadała się tak pomyślnie, Byki z rozpędu co prawda jeszcze próbowały kontynuować wczorajszy rajd, ale bezskutecznie, Nieco lepiej pod tym względem wyglądała Europa, Księża salezjanie przekazali sprawę do Watykanu.

Piątek giełdy amerykańskie kończyły trudny, przed wyborczy tydzień ze świadomością, że sondaże znowu się dla Clinton pogorszyły, Średnia przewaga nad Donaldem Trumpem wynosiła już tylko 1,3% (w sobotę 1,6%), Wpływ na zachowanie ,,,

Często zdarza się, że samochód, którym jeździmy, musi być nie tylko funkcjonalny i sprawny, ale także reprezentacyjny, Szczególnie, kiedy jesteśmy przedsiębiorcą i od naszego wizerunku zależy powodzenie w biznesie, Warszawa czeka i przygotowuje się na nadejście drugiej kulminacji fali powodziowej na Wiśle. Dlatego kierowcy znowu muszą się nauczyć omijać Wał Miedzeszyński. Ta ważna arteria będzie zamknięta od północy w poniedziałek - ogłosiła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Manchester City zaproponował Liverpoolowi blisko 70 milionów euro za 20-letniego reprezentanta Anglii Raheema Sterlinga. Taką informacje podali dziennikarze "Sunday Express". - Angielscy piłkarze są teraz bardzo przepłacani, to jakiś żart! - ostro komentuje te doniesienia Rio Ferdinand. Wśród inwestorów utrzymują się słaby klimat inwestycyjny, co ma generalnie związek z rosnącymi obawami o światowy wzrost gospodarczy, Utrzymująca się awersja do ryzyka nie sprzyja zaangażowaniu inwestorów w bardziej ryzykowne aktywa Nieprawidłowości w realizacji zamówień publicznych oraz gospodarowaniu mieniem w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wykazała kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Materiały w tej sprawie CBA przekazała w poniedziałek prokuraturze.- Nie jest wykluczone, że w wielu miejscach nie będziemy mogli ruszyć 1 kwietnia z przyjmowaniem wniosków dotyczących 500 zł na dziecko - mówił w TVN24 Biznes i Świat Andrzej Porawski ze Związku Miast Polskich. Bajkową scenerię docenił magazyn "Forbes". Ale to nie jedyna piękna plaża Chorwacji. Janusz Zemke i Witold Waszczykowski byli gośćmi "Faktów po Faktach".

RSS

"Największe jego zwycięstwo to tragiczna śmierć"

15.04.11

Lech Wałęsa uważa, że Lech Kaczyński "nie zasługuje na pomniki". - Jako prezydent się nie sprawdził, bez przerwy konfliktował, poobrażał sąsiadów wszystkich - powiedział dziennikarzom w czwartek w Gdańsku były prezydent.

RSS

Powalone drzewa, zalane piwnice: Trąba powietrzna na Warmii i Mazurach

08.05.10

Powalone drzewa i zniszczony budynek mieszkalny to skutki trąby powietrznej, która przeszła w piątek po południu nad Sępopolem w powiecie bartoszyckim (Warmińsko-mazurskie). W Olsztynie po intensywnych opadach deszczu zalanych jest kilkanaście garaży i piwni

RSS

Rosną przychody podatkowe, deficyt fiskalny Stanów Zjednoczonych maleje

15.06.14

Amerykański rząd federalny w maju wydał 330 mld USD i odnotował przychody w kwocie 200 mld USD, W rezultacie deficyt miesięczny wynosi 130 mld USD, Jest to kwota zbliżona do szacunków, na które wskazuje konsensus na rynku, tj, 130,5 mld USD, ,,,

RSS

W Afganistanie poległo już 1000 żołnierzy USA

29.05.10

W Afganistanie poległo już tysiąc żołnierzy sił USA - informuje agencja Associated Press. W piątek rano NATO poinformowało o śmierci jednego ze swych żołnierzy na południu Afganistanu. Rzecznik sił USA płk Wayne Shanks powiedział następnie, że był to Amerykanin.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Kardynałowie wyjeżdżają z Rzymu? Muszą informować

15.06.17

Tego chce papież Franciszek.

RSS

Turysta z Niemiec oddał nieznane zdjęcia Gdańska

01.08.13

"To cenny dar".

RSS

"Nigdy nie będę wdową"

29.09.10

- Chcę poczuć to, co czuł mój mąż w ciągu tych kilku sekund tuż przed tragedią. A potem, gdy już wylądujemy, chcę przejść te kilkaset kroków, których on nie zdążył zrobić. I szczerze i oczyszczająco zapłakać - mówi w rozmowie z "Wprost" Marta Murzańska-Potasińska, żoną gen. Włodzimierza Potasińskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.
Marta Murzańska-Potasińska, fot. Wprost

RSS

Spadek kursu EUR/USD zatrzymany przez ważne wsparcie

08.01.10

W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy stopniowy spadek, Ruch ten jednak nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, bowiem zniżkę zatrzymało istotne wsparcie na poziomie 1,4300, W pobliżu tej wartości usytuowane jest dol

RSS

Sprawą zajmie się Trybunał w Strasburgu: Holender skarży Polskę, bo boi się USA

08.07.10

Wpadł w ręce polskiej policji na Okęciu. Holender był grubą rybą narkobiznesu. Działał w gangu na terenie Kolumbii, USA i Europy. W naszym kraju toczy się przeciw niemu śledztwo o handel prawie toną kokainy! Ekstradycji przestępcy chcą Amerykanie. A on się boi i pisze do Trybunału w Strasburgu.

RSS

Po zwycięstwie Komorowskiego: Ministrowie odchodzą z Pałacu i piszą list

08.07.10

Mieliśmy honor cieszyć się zaufaniem męża stanu - napisali do pracowników Kancelarii ministrowie Lecha Kaczyńskiego. "Wzięliśmy skromny udział w realizacji Jego programu, w urzeczywistnianiu Jego wizji Polski" - czytamy w liście. Wczoraj złożyli oni dymisję na ręce marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.

RSS

Jen zyskuje po słabych danych z USA

01.04.10

Znacznie gorszy od oczekiwań marcowy odczyt raportu ADP (-23 tys, wobec prognozowanych +40 tys,), stawiający pod znakiem zapytania wizję odbicia na rynku pracy w USA, zdecydowanie popsuł nastroje na rynkach finansowych,

RSS

DNA i krew w hostii, Matka Boska płacząca żywicą i niewyjaśnione objawienia

29.05.16

Minęły stulecia, krwawiące hostie wciąż się ukazują.

RSS

Podskoki, potknięcia, upadki. Narciarzy problemy z wyciągiem

08.02.17

Zdjęcia, które na zmianę śmieszą i mrożą krew w żyłach. ("Fakty' TVN)

RSS

Pacjent znaleziony martwy w szpitalnej toalecie

29.10.14

Trafił z rozbitą głową.

RSS

Kulisy afery hazardowej: Tajny raport Pitery pogrąża wiele osób

01.04.10

Wyciekł raport Julii Pitery o roli najważniejszych urzędników w państwie w aferze hazardowej. Minister odpowiedzialna za walkę z korupcją pogrąża wiele osób. Raport - pokazujący, gdzie i jak często naruszano przepisy - przysporzy kłopotów ministrom i "dziewczynie od Drzewka"...

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny