Ropa naftowa znów tanieje

08.12.15

Nie doszło do zmniejszenia wydobycia ropy, Obecny fikcyjny limit wzrósł o 5%, co nie zmienia faktu, że i tak pomimo podniesienia, jest on przekraczany, We Francji wybory regionalne wygrywa Front Narodowy,

Odlanier Solis broni się jak może przed zarzutami, że zdezerterował z ringu przed Witalijem Kliczko zasłaniając się urazem. Na potwierdzenie pokazuje wyniki prześwietlania prawego kolana. Według wstępnych diagnoz na ring będzie mógł wrócić w przeciągu 6-9 miesięcy. Rząd rozpoczyna prace nad ustawą o lotnictwie państwowym - dowiedział się "DGP". Poprzednie próby jej stworzenia grzęzły w konflikcie interesów między cywilnym nadzorem, MSWiA i wojskiem. Teraz sygnał do ponownego rozpoczęcia prac nad specjalną ustawą o lotnictwie państwowym trafił już z kancelarii premiera do resortu spraw wewnętrznych i MON. Jarosław Kaczyński i Tadeusz Rydzyk są jak stare małżeństwo. Miewają ciche dni, lecz przede wszystkim mają wspólny interes. Wybory.
Notowania amerykańskiego gazu ziemnego od kilku dni dynamicznie spadają, Po przekroczeniu przez ceny tego surowca wsparcia w okolicach 2,40 USD za mln BTU, notowania przyspieszyły przecenę i dzisiaj rano oscylują już w okolicach 2,22-2,28 USD ,,, PiS w wyborczych obietnicach zapowiadało pomoc zadłużonym w walutach. Pascal Brodnicki w programie "Pokaż nam świat" TVN24 BiS.

Młodzi badacze z Politechniki Łódzkiej zdobyli nagrodę w konkursie Student-Wynalazca.

Czwartkowy poranek przynosi stabilizację złotego w relacji do euro i szwajcarskiego franka oraz niewielkie umocnienie do dolara, co jest pochodną osłabienia amerykańskiej waluty na rynkach globalnych, Kolejne godziny prawdopodobnie przyniosą stabilizację Na drodze do Warszawy zginął rowerzysta.

Co się dzieje, gdy znany aktor znajduje w parku legitymację studencką. Nie sypiają po nocach, mają samobójcze myśli, boją się pukania do drzwi. Już blisko dwa miliony Polaków mają problemy ze spłatą swoich długów – wynika z najnowszych danych. Wiele osób nie ma żadnych szans na to, by wyrwać się ze spirali zadłużenia.
fot. Wprost Można się domyślać, że Rosjanie badają możliwość ataku paraliżującego Zachód.Europa podzielona jest na część ciepłą i zimną. Granica między temperaturą dodatnią i ujemną przebiega m.in. nad Polską. Grzegorz Napieralski wprowadził w SLD regulamin medialny. W jego myśl politykom Sojuszu nie wolno w weekendy chodzić do więcej niż jednego programu – dowiedział się „Wprost”. Główną ofiarą przepisów jest poseł Ryszard Kalisz, który w sobotę stracił miejsce w zarządzie SLD.
Ryszard Kalisz (fot. FORUM) Były prezydent Korei Południowej Kim Jong Sam (Kim Young-sam) zmarł w wieku 87 lat. O jego śmierci poinformował w sobotę (czasu polskiego) przedstawiciel szpitala w Seulu.

RSS

Polska zawyżała wzrost PKB? "Financial Times" pisze o wątpliwościach

08.05.16

Międzynarodowy zespół ekspertów z think tanku Capital Economics podważa polskie dane - pisze "Financial Times".

RSS

Piosenkarka nie radzi sobie z krytyką: Doda atakuje Tymochowicza. Bardzo ostro

22.01.10

Specjalista od wizerunku Piotr Tymochowicz skrytykował zachowanie Dody na balu dziennikarzy, gdzie piosenkarka wycałowała Lecha Kaczyńskiego. Na odpowiedź zainteresowanej nie trzeba było długo czekać. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że jej reakcja jest poniżej pasa.

RSS

Chiny się zawahały

01.09.19

Wczorajsza, słabo zapowiadająca się sesja, została zdominowana przez jeden temat, W europejskich godzinach porannych, wbrew wcześniejszym deklaracjom, władze chińskie ogłosiły, że nie podejmą natychmiastowych działań odwetowych w ,,,

RSS

Pierwsze rosyjskie naloty. Celem "nie było Państwo Islamskie", doniesienia o zabitych cywilach

01.10.15

Uderzenie miało nastąpić w okolicach miasta Homs.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Koleżanki twierdzą, że "to był jej pierwszy raz". Nie żyje 14-latka, która zatruła się narkotykami

01.09.17

Do szpitala trafiła nieprzytomna.

RSS

Większość przeciwko Kręcinie. "Wniosek albo nasza dymisja"

29.11.11

Na środowym posiedzeniu zarządu PZPN na pewno dojdzie do wstrząsu. Członkowie zarządu chcą głosować za odwołaniem sekretarza generalnego PZPN Zdzisława Kręciny. Jeśli takiego wniosku nie podda pod głosowanie szef związku Grzegorz Lato, to część zarządu poda się do dymisji. - Albo wniosek o dymisję Kręciny, albo my podamy się do dymisji - zapewniają w rozmowie z tvn24.pl członkowie zarządu. Jak udało się nam ustalić mają większość.

RSS

Nie ma zmian: Poprawka matury na starych zasadach

08.01.10

Osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego lub chcą poprawić wynik, mogą przystąpić do egzaminu w tym roku na starych zasadach.

RSS

Groził kobiecie bronią, bo zwróciła mu uwagę

01.07.16

34-latka zatrzymali gdańscy policjanci.

RSS

Celebrytów biznes szoł

29.03.11

Największy bank zatrudnia jedną z największych gwiazd telewizji za największe pieniądze w historii polskiej reklamy. Mówi się, że PKO BP wyłoży na honorarium Szymona Majewskiego 3,2 mln zł, a cała kampania reklamowa ma kosztować 61 mln zł.

RSS

Przed meczem: Chile - Australia - bitwa metalowych tytanów

15.06.14

Patrząc na te dwa kraje - wielkich producentów surowców ? nie sposób pominąć rudę żelaza oraz miedź, Australia jest największym na świecie eksporterem i drugim co do wielkości producentem rudy żelaza, jednego z głównych surowców ,,,

RSS

Wasilewskiego prognoza na 16 dni

22.02.16

Pogoda bez mrozu trwa od początku lutego i będzie trwać.

RSS

Ukraińska Partia Regionów: utworzymy gabinet cieni

15.09.14

Partia Regionów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza zapowiedziała w niedzielę, że po wyborach stanie się pozaparlamentarną opozycją i utworzy gabinet cieni. Wcześniej ugrupowanie zapowiedziało bojkot zaplanowanych na 26 października wyborów do parlamentu.

RSS

Wlk. Brytania - transport wciąż z problemami

22.04.10

Podróżni nadal nie mogą liczyć na sprawne działanie transportu lotniczego w Wielkiej Brytanii. Mimo otwarcia lotnisk i przestrzeni powietrznej, nad Wyspami sytuacja zmienia się co kilka godzin, a pewne ograniczenia lotów obowiązują nadal.
Władze wydają komunikaty, które zapewniają o otwarciu brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Obwarowują to jednak warunkami - a to ograniczając otwarte niebo do pułapu powyżej 7 tysięcy metrów, a to wyznaczając ramy czasowe - dziś od 14.00 do 20.00 czasu polskiego - lub geograficzne - Szkocja tak, Anglia być może.
Do tego ministerstwo spraw zagranicznych daje frustrujące rady 150 tysiącom Brytyjczyków próbujących wrócić do kraju. Ci, których pył wulkaniczny odciął w Europie, mają zdążać ku portom nad Kanałem La Manche, choć planowana ewakuacja okrętami marynarki wojennej została zawieszona. Tych, którzy są na innych kontynentach MSZ pociesza, że prowadzi z Hiszpanią rozmowy o utworzeniu w Madrycie ośrodka repatriacyjnego. Brytyjski MSZ zachęca obywateli do śledzenia jego strony internetowej.
Tymczasem brytyjska prasa ujawnia, że kapitan okrętu "Albion" złamał wczoraj swoje rozkazy i podjął z Santander w Hiszpanii nie 300 a ponad 700 podróżnych czekających w porcie na powrót do kraju.

RSS

Spokojna sesja na rynku ropy naftowej

08.02.16

Po imponującej środowej zwyżce, notowania ropy naftowej wczoraj zniżkowały, Zgodnie z oczekiwaniami, cena amerykańskiej ropy WTI nie zdołała trwale wybić się ponad ważny poziom oporu w okolicach 33 USD za baryłkę i odreagowała część ,,,

RSS

Sensacyjne zeznania Andersa HĂśgstrĂśma: Kto naprawdę zlecił kradzież w Auschwitz

15.06.10

Anders HĂśgstrĂśm, Szwed który zlecił Polakom kradzież napisu "Arbeit macht frei" z obozu Auschwitz złożył sensacyjne zeznania w prokuraturze. Według niego, tak naprawdę zleceniodawcą był znany szwedzki multimilioner. HĂśgstrĂśm spotkał się w jego domu z polskimi złodziejami.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny