Nocą miejscami spadnie 10 cm śniegu

01.12.15

Prognoza pogody na wtorek.

Włoski premier Silvio Berlusconi krytykuje stołeczną policję. Jego irytację wywołało podanie przez policję wiadomości, że w sobotniej manifestacji prorządowej w Rzymie wzięło udział 150 tysięcy osób, a nie milion, jak twierdzili jej organizatorzy.
Szef klubu parlamentarnego partii premiera Lud Wolności Frabrizio Cicchitto oświadczył, że rzymska komenda policji utraciła wszelką wiarygodność podając, że na placu świętego Jana na Lateranie było 150 tysięcy osób, a nie milion. Dodał, że od jakiegoś czasu "coś nie gra w stołecznej komendzie". Do tych słów tych przyłączyli się inni współpracownicy premiera.
Opozycja natychmiast wezwała ministra spraw wewnętrznych, by wstawił się za krytykowaną policją, jednak bezskutecznie. Głos zabrały natomiast związki zawodowe policjantów. Potwierdziły nie tylko wiadomość o 150 tysiącach manifestantów, ale zwróciły uwagę na bezprecedensowy atak ze strony sprawujących władzę na siły porządkowe. Jak przypomniano, to dzięki policjantom wiec zwolenników Berlusconiego odbył się bez żadnych zakłóceń.
Choć Andrzej Olechowski oficjalnie odżegnuje się od rezygnacji z wyścigu prezydenckiego, to w Sejmie aż huczy od plotek. Platforma usilnie go namawia, by się wycofał z wyborów. W zamian daje stanowisko ambasadora. Rezygnacji Olechowskiego obawia się sztab Jarosława Kaczyńskiego. Nowy tydzień eurodolar rozpoczął od odrabiania piątkowej przeceny, W aprecjacji euro pomagała informacja o zwycięstwie Parli Ludowej, premiera Mariano Rajoya w wyborach do lokalnych władz regionu Galicji, Optymizm zbudowany na tym doniesieniu skończył sięInternauta umieścił zdjęcia na portalu tvnwarszawa.pl. Rosyjskie agencje poinformowały o próbie przechwycenia maszyny, którą leciał do Kaliningradu minister obrony Siergiej Szojgu. Dwa okręty chińskiej straży przybrzeżnej wpłynęły w niedzielę na japońskie wody terytorialne wokół spornych wysp Senkaku na Morzu Wschodniochińskim - poinformowały służby Japonii. Dzień wcześniej na okoliczne wody wpłynęła flota chińskich łodzi rybackich.

Specjaliści od kilku lat spekulują na temat budowy przez Chiny nowego supermyśliwca, który ma dorównać amerykańskiemu F-22 Raptor i rosyjskiemu Suhoj T-50. Potwierdzeniem dotychczasowych domysłów mogą być pierwsze zdjęcia tajnej maszyny, opublikowane w internecie.

Wojskowy śmigłowiec mający na pokładzie pięć osób, w tym generała, zaginął w niedzielę w północnej Tajlandii i trwają jego poszukiwania - poinformowały tajlandzkie władze wojskowe. Urzędnicy odebrali sejmowemu sklepikowi koncesję na alkohol. A mimo to handel wódką w Domu Poselskim kwitnie. Sklep monopolowy - jak gdyby nigdy nic - wciąż działa, zaledwie 15,5 metra od kaplicy, co jest niezgodne z prawem. Kancelaria Sejmu jednak problemu nie widzi.

Aresztowano jej chłopaka. Magazyn Hotelarz opublikował ranking 7 naj podsumowujący najważniejsze wydarzenia minionego roku w branży hotelarskiej Kwestia Grecji nieco się rozmywa, a rynek zaczyna w coraz większym stopniu skupiać się na nadchodzących danych z USA oraz potencjalnych wynikach czerwcowego posiedzenia Fedu, Złoty pozostaje słaby,,,Prawo i Sprawiedliwość jest przygotowane do ewentualnego przejęcia władzy, ma odpowiedni program gospodarczy i społeczny - przekonywał w sobotę w Olkuszu szef tej partii Jarosław Kaczyński. Zdecydowane ruchy wersji offshore chińskiej waluty, CNH zyskał najsilniej wobec USD od momentu początku obrotu na tej parze, Spread między wersją offshore i onshore rozszerzył się do rekordowego poziomu, Ruchy te pokazują niebezpieczeństwo w ,,, Lider białoruskich związków zawodowych Aleś Michalewicz będzie konkurował z Aleksandrem Łukaszenką o fotel prezydenta Białorusi. Opozycjonista potwierdził Polskiemu Radiu, że już rozpoczął przygotowania do kampanii prezydenckiej.
Kampania prezydencka na Białorusi rozpocznie się za kilka miesięcy. Wybory zaplanowano na początek przyszłego roku. Do tej pory swoje kandydatury zgłosili: Aleś Michalewicz z niezależnych związków zawodowych i Andrej Sannikow z ruchu „Europejska Bia łoruś ”.
Najpowa żniejszy kandydat opozycji, lider ruchu „O wolno ść ” Aleksander Milinkiewicz zapowiedzia ł, że ostateczną decyzję podejmie w maju. Aleksander Łukaszenka już w ubiegłym roku zapowiedział, że będzie po raz czwarty ubiegał się o urząd prezydenta.


RSS

Wreszcie opłaca się refinansować kredyt walutowy

29.08.11

Ustawa antyspreadowa nie tylko umożliwia spłatę raty kredytu walutowego w walucie, ale także spłatę walutą całego kredytu, Tak naprawdę dopiero teraz refinansowanie walutowego zadłużenia nabiera ekonomicznego sensu, Dzięki zmianie przepisów klient zaoszcz

RSS

Wałęsa o rządzie: PiS doprowadzi kraj do ruiny

29.04.16

Były prezydent był gościem "Faktów z Zagranicy". Program od poniedziałku do piątku o godz. 19.55.

RSS

Skoczył z 11. piętra. W mieszkaniu znaleziono zwłoki kobiety

08.05.17

Upadek przeżył, ale w ciężkim stanie trafił do szpitala.

RSS

Raport o błędach kontrolerów lotów ze Smoleńska

01.08.11

Brak samodzielności, unikanie odpowiedzialności, brak decyzji o konieczności zamknięcia lotniska z uwagi na złą pogodę i błędy w precyzyjnym naprowadzaniu Tu-154 - tak raport Millera ocenia pracę kontrolerów lotów ze Smoleńska.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Filmiki: Zwierzęce czyścioszki

08.11.12

RSS

"Zobaczyłem deskorolkę, za nią dziewczynkę. To był impuls. Trzeba było hamować"

19.08.16

Całe zdarzenie nagrały kamery w autobusie.

RSS

Banki w strefie euro mocno tracą czekając na rewizję ratingów

15.05.12

WYDARZENIE DNIA Przedstawiciele EBC i innych unijnych urzędów oraz ekonomiści powoli zaczynają dopuszczać myśli o opuszczeniu przez Grecję strefy euro, które jeszcze rok temu wydawały się polityczną fikcją,

RSS

Barcelona skarży się do UEFA. Działacze zajmą się meczem

29.04.11

Władze Barcelony złożą do UEFA skargę na Jose Mourinho i jego wypowiedzi po meczu w półfinale Ligi Mistrzów. Wcześniej europejska centrala oświadczyła, że wszczyna śledztwo i sprawdzi środowe zajścia. Chodzi nie tylko o niestosowne słowa trenera Królewskich. Lista kontrowersyjnych sytuacji, które UEFA wzięła pod lupę, jest długa.

RSS

Stoch liderem Pucharu Świata

22.12.13

Kamil Stoch w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie i w trzech ostatnich konkursach Pucharu Świata w skokach stawał na podium. Dzięki drugiemu miejscu w Engelbergu znalazł się na czele klasyfikacji PŚ i przeszedł do historii jako trzeci Polak, który dokonał tej sztuki.

RSS

Były prezydent po korzystnym wyroku: Wałęsa: Zmielić książkę Zyzaka!

22.03.10

Lech Wałęsa nie ma wątpliwości, że opowiadająca o nim książka Pawła Zyzaka powinna zostać "w całości zmielona". Były prezydent przyznał przy tym, że nie spodziewał się pozytywnego dla siebie i córki wyroku w tej sprawie. "Myślałem, że to jeszcze nie czas na zwycięstwo" - oświadczył.

RSS

Kolejne straty na rynku ropy, metale przemysłowe nieco zyskują

15.12.15

Ceny surowców nadal znajdują się pod presją: w ubiegłym tygodniu indeks towarowy Bloomberg odnotował kolejne szesnastoletnie minimum, Podczas gdy ceny metali przemysłowych ustabilizowały się po oznakach dalszych cięć produkcji, odwrotne ,,,

RSS

Hańba domowa

22.01.11

To dopiero odwrócenie sojuszy! Rosjanie z MAK, a najpewniej z dużo wyższego szczebla, dostarczyli amunicji Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

Grzyby z Puszczy Białowieskiej lekarstwem na raka lub depresję?

22.08.16

Do polskich lasów wybrali się amerykańscy naukowcy. Efekty ich badań przedstawiły "Fakty po południu".

RSS

Fatalna organizacja Tour de Pologne

12.07.16

Paraliż w centrum.

RSS

Świetny start Kwiatkowskiego. Jest liderem Vuelta a Espana

22.08.16

Dzień wcześniej jego team był pierwszy w jeździe drużynowej na czas.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny