Kim Jong Sam nie żyje

22.11.15

Były prezydent Korei Południowej Kim Jong Sam (Kim Young-sam) zmarł w wieku 87 lat. O jego śmierci poinformował w sobotę (czasu polskiego) przedstawiciel szpitala w Seulu.

Wprawdzie wczoraj Komisja Europejska pochwaliła hiszpański rząd za projekt przyszłorocznego budżetu, to jednak opinie, iż jest on mało wiarygodny nadal pozostają zauważalne, Dzisiaj poznamy wyniki drugiego audytu tamtejszego sektora bankowego, ale raczej Świdnicki sąd oddalił powództwo Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Ludwik Dorn apeluje do premiera Donalda Tuska o odwołanie ze staniska szefa MON Bogdana Klicha. To pierwsze ostrzeżenie - jeśli sugestia nie zostanie wysłuchana, szef koła parlamentarnego Polska Plus sam podejmie polityczne kroki. "Klich poświęcił się utrzymaniu fikcji, że wszystko jest w należytym porządku" - mówił Dorn.Piłkarze Argentyny w historii mistrzostw świata zawsze wygrywali z zespołami z Azji. Jeśli w sobotę pokonają Iran w Belo Horizonte, zapewnią sobie już awans do 1/8 finału brazylijskiego mundialu. Receptą na Albicelestes ma być zatrzymanie Lionela Messiego. - Gdyby Messi był człowiekiem, mógłby zostać najlepszym zawodnikiem na świecie... - zażartował portugalski trener Iranu Carlos Queiroz. Poniedziałek przyniósł nam kontynuację wzrostów na głównej parze walutowej z końcówki poprzedniego tygodnia, Wprawdzie w piątek po południu pojawiło się lekkie zachwianie tego trendu po słabych danych makro z USA, ale byki okazały się na tyle silne, aby p Ceny cukru na światowych rynkach zaliczyły szaleńczy rajd w tym roku, który doprowadził do ponad 80% odbicia od lokalnego dołka z lutego, Silne odbicie cen było związane z drugim z rzędu rocznym deficytem tego surowcaOd kiedy Unia Europejska działa na zasadach zapisanych w Traktacie Lizbońskim, rola prezydencji zmalała, co nie oznacza jednak, że prezydencja nie jest ważna dla zachowania spójności wspólnoty. Chociaż UE ma „prezydenta” w postaci Hermana von Rompuy’a – wciąż najważniejszą rolę odgrywają w Unii przywódcy poszczególnych państw członkowskich. Pogoda będzie zmienna.

Ranna kobieta i dziecko Kreml oświadczył w środę, że wulgarny wpis na koncie Dmitrija Miedwiediewa na Twitterze, skierowany pod adresem opozycjonisty, blogera Aleksieja Nawalnego, to dzieło technika, który zostanie za to ukarany. Na koncie prezydenta Rosji można było przeczytać: "Dziś jest jasne, że człowiek, który napisał na swoim blogu: partia żuli i złodziei, jest tępym, p.... baranem". Nowy szef PZPN w "Faktach po Faktach" w TVN24 o amnestii.Kanclerz Angela Merkel jest przeciwna, by w Niemczech tworzyć gimnazja tureckie, jak zaproponował to premier Turcji Recep Tayyip Erdogan. Jak podaje dziennik "Passauer Neue Presse", zdaniem Merkel takie szkoły nie pomagają w integracji.
Amerykańscy naukowcy pracują nad nowatorską metodą leczenia zębów. ["Polska i Świat"] Punktualnie o godz. 20 przed Pałacem Kultury w Warszawie rozbłysło światełko do nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokaz fajerwerków obejrzały tysiące osób. Do tej pory na sprzęt dla oddziałów onkologicznych zebrano już ponad 30 mln zł. To oznacza, że rekord z ubiegłego roku zostanie pobity!

RSS

Kilkadziesiąt tysięcy osób pożegna się z pracą. Plany motoryzacyjnego giganta

01.11.16

Efekt przejścia na produkcję samochodów elektrycznych.

RSS

Duma Rosji "stanęła jak wryta", ale lektor przekonywał: to zaplanowana akcja

08.05.15

Czwartkowa próba generalna przed defiladą na placu Czerwonym w Moskwie nie odbyła się bez problemów.

RSS

Czy wydatki poniesione na podatek od nieruchomości stanowią koszty uzyskania przychodu?

08.12.11

Podatnicy zobowiązani są do zapłaty podatku od nieruchomości w 4 ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego - do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada roku podatkowego. Mają jednak wątpliwości, kiedy wydatki poniesione z tego tytułu dotyczące nieruchomości związanej z prowadzoną działalnością gospodarczą mają prawo zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów.

RSS

Herbaciani i kawiarze, czyli bunt w USA: Przy kawie i herbacie obmyślają rewolucję

29.03.10

Tea Party i Coffee Party - organizacje społeczne o niepoważnych nazwach mogą poważnie wpłynąć na układ sił politycznych, który wyłoni się podczas jesiennych wyborów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez to, że Amerykanie są wściekli. Mają dość niekończącego się kryzysu gospodarczego, długów i nieudolnych polityków.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Ruch Palikota chce w Sejmie likwidować PZPN

29.11.11

Ruch Palikota złożył u marszałek Ewy Kopacz wniosek o powołanie nadzwyczajnej komisji sejmowej do likwidacji PZPN. - Proponujemy, by cała struktura została rozwiązana od samej góry do samego dołu. Wszystkie struktury PZPN powinny być zlikwidowane - oświadczył na konferencji prasowej poseł Ruchu Wincenty Elsner.

RSS

"Wróciła po 12 minutach". Medicor tłumaczy się w sprawie karetki na mecie

08.10.13

Firma odpowiadała za dostarczenie karetek na niedzielny bieg.

RSS

Aby uzyskać zwolnienie z podatku, pracodawca musi sprawdzać, co jedzą pracownicy

22.01.19

Zgodnie z wydaną 22 listopada 2018 r. przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej interpretacją indywidualną wartość kuponów żywieniowych dla pracowników stanowi dla nich przychód. Pracodawca, który je wydaje, nie kontrolując, na jakie posiłki lub artykuły spożywcze są przez pracowników przeznaczane, nie może skorzystać z przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o PIT zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych (0115-KDIT2-2.4011.361.2018.2.HD).

RSS

Polski fryzjer strzygł hiszpańskie gwiazdy

22.06.12

RSS

Dane z Polski nieco lepsze od oczekiwań

29.01.10

Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się od lekkiego umocnienia polskiej waluty, Kurs EUR/PLN zniżkował w okolice dolnego ograniczenia kilkudniowego kanału wahań, usytuowanego na poziomie 4,0600, Inwestorzy dziś rano oczekiwali na dane o dynamice

RSS

Boeing 777 miesiąc przed katastrofą. "Złapany nad Jarocinem"

09.03.14

Zdjęcie maszyny przelatującej nad Jarocinem (woj. wielkopolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Tomasza Bartkowiaka.

RSS

Jutro ciekawe dane z USA i Europy

15.03.18

Eurodolar w godzinach porannych błądził w okolicach 1,2315 ? 1,2340, Sytuacja była niepewna, dopiero po 13:30 zaczęły się poważniejsze zmiany, Kurs wybił na północ, by po 17:00 osiągnąć 1,24

RSS

Japonię męczy deflacja

01.12.12

Na rynkach utrzymują się lepsze nastroje, co przekłada się na wzrost apetytu na bardziej ryzykowne aktywa, EURUSD po raz kolejny testował podczas czwartkowej sesji okolice 1,30 i ustanowił nowe maksimum lokalne nieco powyżej ostatniego szczyt,

RSS

Coraz ostrzejsza walka o prezydenturę: Komorowski nie pozwie PiS. Jeśli przeproszą

15.06.10

Bronisław Komorowski żąda przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli ten odwoła swe słowa, które sztab Platformy Obywatelskiej uznaje za nieprawdziwe, procesu nie będzie. Jednak politycy PiS twierdzą, że na razie nie wiedzą, za co powinni przepraszać.

RSS

Komentarz Andrzeja Talagi: "Dziękujemy za solidarność"

15.04.10

Pogrzeb prezydenta Kaczyńskiego może stać się największym zjazdem światowych liderów na polskiej ziemi. Świat bowiem chce oddać hołd Polsce. Wcześniej pamięć prezydenta uczciła w bezprecedensowy sposób Rosja. Nie jesteśmy sami. Za taką postawę możemy być tylko wdzięczni.

RSS

Na pierwszy ogień poszły znane aktorki: Szkielety na okładce. Poznajesz czyje?

22.01.10

Protesty przeciw lansowaniu anorektycznych kształtów w świecie mody są ostatnio coraz częstsze. Rzadko który manifest jest jednak tak sugestywny, jak te dzieła francuskiego artysty. Oto szokujące okładki najsłynniejszych magazynów, gdzie w roli modelek wystąpiły szkielety. Czyje?

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny