Poroszenko: służby zatrzymały dwie grupy terrorystów

15.11.15

Ukraińskie służby specjalne unieszkodliwiły dwie grupy podejrzewane o przygotowywanie ataków terrorystycznych i mające powiązania z międzynarodowymi ugrupowaniami terrorystycznymi – oświadczył w sobotę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Kierowca nie miał też dowodu rejestracyjnego, ani ubezpieczenia OC. Dzisiaj o godz, 14:30 napłyną kluczowe dane makro, czyli wrześniowa sprzedaż detaliczna (szacowana na 0,2 proc, m/m i -0,2 proc, m/m bez samochodów, czyli gorzej, niż w sierpniu), oraz październikowa inflacja CPI (tu oczekiwania zakładają ,,, Dwyane Wade, obecny lider i jeden z najlepszych koszykarzy Miami Heat w historii, chce w przyszłości zostać właścicielem jednego z klubów NBA. Tym samym 34-letni rozgrywajacy chciałby pójść w ślady Michaela Jordana, który jest współwłaścicielem Charlotte Hornets. Czy jednak Wade'a będzie stać na taki wydatek?Oto niezwykłe historie dwóch rodzin, które połączyły dzieci. Materiał "Faktów" TVN. To, że właściciel Lechii Andrzej Kuchar odchodzi z klubu, wiadomo od początku grudnia. Chęć przejęcia klubu z Gdańska wyrazili Portugalczycy czy ostatnio Józef Wojciechowski. - Jeśli cokolwiek będzie sfinalizowane w przyszłości, to wtedy będziemy o tym informować. Nie wiem też, czy akcjonariusze będą chcieli na ten temat w jakikolwiek sposób rozmawiać przed zakończeniem jakichkolwiek negocjacji. Klub nie jest dysponentem ani udziałów, ani nie prowadzi tych rozmów - zapewnia w rozmowie z ekstraklasa.tv rzecznik Lechii Michał Lewandowski. W połowie maja polski Tu-154M o numerze bocznym 102 po raz pierwszy od marca odbędzie lot transportowy. Odkąd rosyjska agencja lotnicza wydała zalecenie ws. tupolewów odbywał tylko loty szkoleniowe i eksperymentalne.

Strażacy wpadli w poślizg. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Dlaczego trumny z ciałami ofiar katastrofy w Smoleńsku nie zostały wystawione w Sali Kolumnowej Sejmu? Dlaczego ceremonię pożegnania urządzono na Torwarze, który jest halą widowiskowo-sportową? M.in. o to pytali w Sejmie posłowie, którzy wysłuchali informacji premiera o działaniach rządu po tragedii. Według źródeł izraelskich celem ataku był konwój samochodów z rakietami.

W końcu nadeszło oczekiwane ożywienie na światowych indeksach giełdowych, co wiązane jest oczywiście z możliwym zmniejszeniem ryzyka wystąpienia wojny handlowej, tym razem pomiędzy USA oraz Europą, Niestety pomimo wzrostów zarówno na ,,, "Nadałam mojej córce imię Nadzieja. Jeśli jakąś mam, chciałabym ją schować w sercu, a nie żyć nią teraz" - tak siostra Krzysztofa Olewnika skomentowała fakt, że śledczy dają 5 procent szans na to, że jej brat żyje. Danuta Olewnik ujawniła też kolejne tajemnicze fakty ze śledztwa sprzed kilku lat. Matka: tęsknota zabija od środka.Ulice i kamienice piękniejsze niż w Paryżu, publiczne pieniądze na inwestycje wydawane lepiej niż w Londynie, pomoc ze strony administracji lepsza niż w Brukseli i do tego jeszcze niemalże najczyściej w całej Europie. Gdzie jest ten raj? Jak się okazuje z najnowszego Eurobarometru w Polsce! Decyzję w sprawie trzeciego mężczyzny sąd podejmie jutro. Jeśli komuś się wydaje, że jest fanem „Gwiezdnych wojen”, bo wie, jak nazywał się krążownik Hana Solo, i ma koszulkę z postaciami z „Imperium kontratakuje”, to jest w błędzie. Prawdziwy fan idzie dalej: przebiera się za bohaterów i spędza czas na rozważaniach nad przyszłością Republiki - pisze w artykule "Moc jest z nimi" Anna Bojar.


RSS

Poczta na usługach e-państwa. "Krótsze kolejki"

01.09.16

Szybsze załatwianie spraw urzędowych i sprawniejszy obieg dokumentów w instytucjach państwowych, to korzyści współpracy administracji z Pocztą Polską. W środę podpisano porozumienie z Pocztą o współpracy w cyfryzacji państwa.

RSS

Hipoteki: rynek nadal w trendzie spadkowym

22.11.12

O 21 proc, skurczyła się w ostatnim kwartale liczba udzielonych kredytów hipotecznych, Najgorzej sytuacja wygląda w kredytach walutowych ? ich liczba spadła o prawie 94 proc, Nie poprawia się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych, Już ,,,

RSS

Strefa kibica na żywo: U "koników" bilet za 350 euro

29.06.12

Strefa kibica na żywo – wszystko o Euro 2012 oczami naszych dziennikarzy. Tu znajdziesz to, czego nie dostrzegli inni. Analizy meczów inne niż wszystkie, ciekawostki spoza boisk, komentarze złośliwe i życzliwe. Jeśli i Ty masz ciekawą informację, napisz na kontakt24@tvn.pl.

RSS

Internetowa transmisja z ciężarówki: Polak pędzi przez USA. Zobacz to na żywo!

15.03.10

To prawdziwy film drogi. A przy tym autentyczny. Polski kierowca ciężarówki przemierzający USA wpadł na świetny pomysł. Zainstalował w kabinie kamerę i w Internecie pokazuje swoją podróż. Do tego jeszcze prowadzi bloga. Zobacz, jak płynie swoim wielkim tirem po amerykańskich autostradach.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Czołowe zderzenie golfa z ciężarówką. Pasażerka osobówki nie żyje

22.09.13

Wypadek w miejscowości Grabowiec (woj. łódzkie). Kierowcy trafili do szpitala.

RSS

Fałszował dokumenty?: Znany lobbysta Marek D. oskarżony

15.03.10

Znany lobbysta Marek D. odpowie przed sądem w sprawie fałszywych litewskich dokumentów z jego zdjęciem. Drugim oskarżonym jest były poseł KPN i AWS Tomasz K., przy którym znaleziono litewskie prawo jazdy, paszport i dowód osobisty ze zdjęciami lobbysty.

RSS

Repatriacja złota

22.08.11

Dziś notowania złota osiągały kolejne rekordowe poziomy, Na porannym fixingu w Londynie ustalono cenę 1862 dolarów za uncję, Później obserwowaliśmy dalsze wzrosty notowań kruszcu, a jego cena może wkrótce przekroczyć poziom 1900 dolarów, Specjaliści inst

RSS

Czkawka po Frankfurcie. Protasiewicz rezygnuje

01.03.14

Nie będzie szefem kampanii i polskiej delegacji w EPP.

RSS

"Jeśli Sterling zostanie, w przyszłym sezonie nie zagramy"

15.05.14

Gracze NBA grożą bojkotem ligi w przyszłym sezonie, jeśli do tego czasu Donald Sterling nadal będzie właścicielem Los Angeles Clippers. Na czele buntu miałby stanąć gwiazdor Miami Heat, LeBron James

RSS

Euro i dolar wczesnym rankiem

15.07.18

Otóż budzimy się, przynajmniej jeżeli chodzi o wykres eurodolara, na poziomie 1,1685, Wczorajsze minima były niżej od tej wartości, mniej więcej przy 1,1650 - a maksima nieco wyżej, Co nas czeka?

RSS

Prognoza pogody na wtorek: po mgłach przyjdzie słońce

15.10.13

Według prognoz, możliwe są słabe opady deszczu.

RSS

Nowa polityka medialna PiS. Poseł może nawet wylecieć z klubu i z list wyborczych

08.11.13

Partia zamierza wprowadzić nowe zasady kontaktów posłów z mediami. Kary mają być surowe.

RSS

Jego matce zaoferowano odszkodowanie: Kanada przeprosiła za zabicie Polaka prądem

08.04.10

Kanadyjska policja oficjalnie przeprosiła matkę Roberta Dziekańskiego i zaoferowała jej rekompensatę finansową za śmierć syna - poinformowała telewizja CBC. Dziekański zmarł na lotnisku w Vancouver, obezwładniony przez policjantów paralizatorem.

RSS

We wtorek finał poszerzania mostu Grota. Będzie najszerszy w Polsce

22.03.15

W najbliższy wtorek ma zakończyć się poszerzanie mostu Grota-Roweckiego.

RSS

Zostali pochowani z dzwonkami przywiązanymi do palców. To był dom dla "pozornie umarłych"

01.11.16

W latach 20. XIX w. na jednym z poznańskich cmentarzy odkryto w trumnach zwłoki spoczywające w nienaturalnych pozach.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny