Dwóch podejrzanych o dokonanie zamachów mogło przybyć do Unii przez Grecję

15.11.15

Coraz więcej wiadomo o zamachowcach.

Kolejny niezwykły gest Franciszka. Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, sądzona za zawarcie niekorzystnych umów gazowych z Rosją w 2009 roku, domaga się wytoczenia procesu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi, który w 2007 roku również zaakceptował niedogodne dla swego kraju kontrakty. Z pewnością ironia wydarzeń ostatnich 24 godzin jest oczywista nie tylko dla mnie, W ciągu ostatnich dwóch dni mieliśmy zeznania prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Bena Bernankego przed grupą ludzi, którzy gdyby mieli w sumie razem ,,,MEN rozpoczęło w środę "prekonsultacje". Uliczne rozruchy wybuchły po zabójstwie popularnego radykalnego imama powiązanego z Al-Kaidą. Proces majora Nidala Hasana, oskarżonego o zamordowanie 13 innych żołnierzy w Fort Hood, został wstrzymany.

Kapitalny, wyrównany i trzymający w napięciu do końca mecz zobaczyli kibice w Zabrzu w starciu Górnika z Śląskiem.

Początek tego tygodnia a zarazem ostatnie dni stycznia nie należą do najlepszych na rynkach giełdowych, Na wielu rynkach obserwujemy wyraźne spadki, choć w zasadzie brak jest jakichkolwiek konkretnych powodów takich ruchów, Część ,,, Na ten moment Dario Sarić czekał dwa długie lata. Dwukrotnie wybierany najlepszym młodym koszykarzem w Europie Chorwat podpisał dwuletni kontrakt z drużyną ligi NBA Philadelphia 76ers.

Ze względu na niewielką ilość publikacji oraz obchodzone przez Amerykanów święto Martina Lutera Kinga, poniedziałkowa sesja na światowych rynkach finansowych upłynęła dosyć spokojnie, Nad ranem uwagę ekonomistów przyciągnęły ,,, Pierwszy tydzień grudnia nie stanowi na stacjach paliw czasu przyjemnych prezentów - daje bowiem się we znaki podwyżkowy ruch w górę dla wszystkich paliw, Czy na długo? Ciężkie walki na froncie atmosferycznym.Ze sklepów zielarskich mają zniknąć: maść z witaminą A, leki na trądzik, sól jodowana i rutinoscorbin. Te i setki innych produktów padły ofiarą rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, które ograniczyło liczbę środków dopuszczonych do sprzedaży pozaaptecznej. Środa przyniosła silną przecenę złotego w relacji do głównych walut, Euro wprawdzie podrożało tylko o niespełna 3 groszy, Podobnie frank, Ale już dolar zyskał 6 groszy, a funt prawie 14, Pytanie, czy publikowane dziś przez GUS dane o ,,, Spór wokół Centrum Zdrowia Dziecka trwa.

RSS

Jechali "na grzyby" z ratownikiem medycznym. Policja: zapobiegliśmy międzynarodowej "ustawce"

22.10.13

Naprzeciw siebie mieli stanąć kibole Arki Gdynia i Sparty Praga. Goście z Czech mieli być "wspierani" w bitwie przez pseudkibiców Widzewa Łódź - twierdzi policja.

RSS

Premier Krymu: Nikt nie może unieważnić referendum ws. wejścia do Rosji

09.03.14

Projekt głosowania ws. przyszłości Krymu za nielegalny uznali przywódcy europejscy i USA.

RSS

Sufity spadają im na głowy

15.09.11

W 18 mieszkaniach nowo wybudowanego bloku przy Bosmańskiej w Koszalinie ludziom pospadały na głowy sufity. O wielkim szczęściu może mówić kobieta w 7 miesiącu ciąży, która w ostatniej chwili odskoczyła przez upadającym sufitem. Co na to deweloper i wykonawca mieszkań? Sprawdzają, analizują, ustalają kolejne terminy ekspertyz, ale jak na razie niewiele z tego wynika.

RSS

RPP nie zmienia stóp, część banków obniża marże

08.06.12

Marża kredytowa na poziomie 0,8%? Banki mają taką ofertę finansowania w złotych choć jest ona zarezerwowana dla osób, które chcą kupić bardzo drogie nieruchomości i posiadają wysoki wkład własny, W przypadku mniejszych kwot kredytu marże poniżej 1% są też

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Alarmy powodziowe w regionie: Wały na Mazowszu mogą się okazać za niskie

22.05.10

Mazowsze szykuje się na nadejście wielkiej wody. Fala, która zbliża się do regionu, jest na tyle wysoka, że w niektórych miejscach może przelewać się przez wały. Ale to nie koniec. Wysoki poziom wody może utrzymywać się na tyle długo, że wały, nawet jeśli okażą się wystarczająco wysokie, rozmiękną i zaczną przeciekać.

RSS

Rekordowa duża zamożność Amerykanów

08.06.13

Poziom zamożności Amerykanów w I kwartale tego roku sięgnął rekordowego poziomu, Pokonanie poprzedniego szczytu zajęło ponad 5 lat, Wartość majątku Amerykanów podliczono na 70,3 bln USD, co oznaczało wzrost o 3 bln USD albo 4,5% w skali ,,,

RSS

Gowin: nie jestem ajatollahem polskiej polityki

15.07.11

Odpowiadając na pytania czytelników Wprost24 Jarosław Gowin opowiada się za obecnym kompromisem aborcyjnym, ostrzega przed dalszym rozszerzaniem PO i deklaruje, że w przyszłej kadencji będzie walczył o to, by w rządzie znalazło się więcej polityków z konserwatywnego skrzydła w PO.
Jarosław Gowin (fot. FORUM)

RSS

Trzech motocyklistów nie żyje, zderzyli się z autami

15.04.12

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku zderzenia kolumny motocykli z samochodami osobowymi. Doszło do niego, kiedy kierowca jednego z aut skręcał na skrzyżowaniu.

RSS

"Duda to trochę taki duch, nikt nie zwraca na niego uwagi"

22.12.14

W "Faktach po Faktach" dyskusja o tym, ile w spocie kandydata PiS na prezydenta jest świątecznego nastroju, a ile kampanii wyborczej.

RSS

Kolejny bank zapłaci za manipulowanie kursami walut

15.08.15

Bank BNP Paribas zgodził się zapłacić 115 mln dolarów amerykańskim inwestorom. Chodzi o zadośćuczynienie za manipulowanie kursami walut - poinformował Reuters, powołując się na źródło zbliżone do sprawy. BNP Paribas jest jednym z kilku banków, które osiągnęły porozumienie w sprawie roszczeń inwestorów. Ich łączną kwota to ponad 2 mld dolarów.

RSS

Macron wzywa do utrzymania relacji Unii z Turcją

08.09.17

Turcja pozostaje istotnym partnerem Unii Europejskiej i relacje z nią powinny zostać utrzymane, nawet jeśli kraj ten ostatnio obrał niepokojący kurs - ocenił w wywiadzie dla czwartkowego wydania greckiego dziennika "Kathimerini" prezydent Francji Emmanuel Macron.

RSS

Frederick Forsyth wyznaje: przez dwie dekady pracowałem dla służb

01.09.15

Nieznane fakty z życia autora m.in. "Dnia Szakala" pojawiły się w jego opublikowanej właśnie autobiografii.

RSS

Architektoniczne cuda 2010 roku

29.12.10

Piętrowy garaż, dom balansujący w powietrzu i kawiarnia na dachu w wiosce olimpijskiej – to zwycięzcy rankingu najlepszej architektury powstałej w 2010 roku. Listę ułożył brytyjski tygodnik The Observer.

RSS

Szef EBC zawalony robotą

29.08.12

WYDARZENIE DNIA Zaskakująca informacja, że Mario Draghi nie wybiera się do Jackson Hole, bo ma zbyt dużo pracy, przedłuża okres niepewności na rynkach, Inwestorzy z rosnącą niecierpliwością czekają na wyniki tych wysiłków,

RSS

Włochy zakażą powiększania piersi nieletnim?

22.02.10

Zakaz wykonywania operacji powiększenia i korekty biustu dziewczętom poniżej 18. roku życia przewiduje skierowany dziś do parlamentu Włoch projekt rządowej ustawy. To pierwsza taka inicjatywa w Europie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny