Dane z USA w centrum uwagi

08.11.15

Piątek będzie na rynkach finansowych dniem jednego wydarzenia, Będą nim miesięczne dane z amerykańskiego rynku pracy, Tradycyjnie raport ten będzie analizowany pod kątem prawdopodobieństwa grudniowej podwyżki stóp procentowych przez Fed,

Raport za pierwsze półrocze opublikowała Grupa Kapitałowa PGNiG, Spółka uzyskała w II kwartale 4,2 mln zł zysku netto, co może rozczarowywać przy oczekiwaniach na poziomie 152,5 mln zł, Dzięki bardzo dobrym wynikom w pierwszym kwartale, obraz całego półro Notowania surowcowego indeksu CRB wczoraj zanotowały spadek o 0,25% do poziomu 312,01 pkt, Tym samym, ruch ten wpisuje się w konsolidację, jaką obserwujemy na wykresie tego indeksu od około tygodnia, W czwartek przecenione zostały surowce ,,, Wbrew zapowiedziom, rząd nie zajmie się w tym tygodniu prezydenckim projektem.Od początku lutego 2014 roku para USD/CAD konsoliduje się w obrębie 1,09 i 1,12, Trend wzrostowy na tym instrumencie trwał od września 2012 roku, a ostatni najdynamiczniejszy impuls od września 2013, Cena opuściła konsolidację dołem, ,,, Wielu uznało już krakowską Wisłę mistrzem Polski. Tymczasem "Biała Gwiazda" niespodziewanie przegrała w czwartek we Wrocławiu ze Śląskiem 0:2 i nad Jagiellonią Białystok ma tylko trzy punkty przewagi. Śląsk z kolei przynajmniej do soboty pozostanie na trzecim miejscu w tabeli. Trump o Irmie.

69-letni mieszkaniec Poznania oskarżony o wykorzystywanie seksualne studentek.

Fala kulminacyjna na Wiśle w nocy z wtorku na środę powinna zacząć swobodnie spływać do wód Bałtyku. Spływanie potrwa około trzy doby - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Łukasz Legutko. Brak decyzji greckich polityków negatywnie rzutuje na globalne rynki finansowe, Odkładanie rozmów w sprawie przeprowadzenia niezbędnych reform, które Ateny muszą wdrożyć by otrzymać drugi pakiet pomocowy, coraz bardziej irytuje inwestorów, Wczoraj wszystk

Czasami na niebie można ujrzeć trzy świecące słońca, czasami nasza dzienna gwiazda pojawia się w towarzystwie świecącego okręgu. Strącanie sopli to nie robota dla amatorów. A zwłaszcza strącanie sopli tak, jak prezentuje to ten starszy pan - sposobem na "laskę przez okno". Nieoczekiwane efekty - gwarantowane. Potrzeba było zaledwie kilku minut od ogłoszenia decyzji Donalda Tuska o rezygnacji z wyborów prezydenckich, by rozgorzały spekulacje kogo Platforma wystawi. "Kompetencje Radosława Sikorskiego wydają mi się odpowiedniejsze do tego urzędu" - mówi Jarosław Gowin z PO.Wydawało się, że dzisiejsza sesja będzie pierwszą z większą aktywnością po dłuższym majowym weekendzie, Tak się jednak nie stało za sprawą święta w Wielkiej Brytanii i w konsekwencji braku zleceń z Londynu, GPW podporządkowała się więc nastrojom zewnętrzn Brytyjska działaczka dostała ok. 50 obelżywych tweetów. Trwa osłabianie się złotego względem głównych walut światowych, jednak póki co droga do pokonania wielomiesięcznych konsolidacja pozostaje daleka, Kolejny raz pozytywnie na tle zachodnich parkietów wypada polska giełda,

RSS

Największe kluby biją się o holenderską gwiazdę. "Jest jak młody Ronaldo"

22.04.15

Memphis Depay znalazł się na celowniku wielkich. Według brytyjskich mediów, o rewelacyjnego 21-latka z mistrza Holandii PSV starają się Bayern, Manchester United i Liverpool.

RSS

Wielke Derby Śląska dla Górnika

29.04.13

Zabrzanie pokonali na własnym obiekcie Ruch Chorzów. Spotkanie na długo zapamięta Bartosz Kopacz.

RSS

Polscy studenci docenieni przez NASA. Ale brakuje im pieniędzy na wyjazd do USA

15.05.17

Materiał "Faktów po Południu".

RSS

Kaware, czyli orgia i nieokiełznane rozpasanie: Dziki seks, czyli seks dzikich

22.01.10

Myślicie, że jesteście wyzwoleni? Że nieokiełznany seks to coś, na czym się znacie? Tak wam się tylko wydaje. Przeczytajcie, jak to robią mieszkańcy Papui-Nowej Gwinei. Ich praktyki mogą zaszokować nawet najbardziej liberalnych Europejczyków. Można rzec: co kontynent to obyczaj.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kontrowersje wokół prawa regulującego GMO: Lobbyści podyktowali ustawę o kukurydzy?

15.02.10

Spore kontrowersje wzbudził w Sejmie rządowy projekt ustawy zezwalający na produkcję genetycznie modyfikowanej kukurydzy w Polsce. Przeciwnicy GMO uważają, że rząd pisał ustawę pod dyktando lobby korporacji produkujących genetycznie modyfikowaną żywność.

RSS

Szef NATO: Rosja wciąż próbuje destabilizować Ukrainę

01.11.14

Pokazują to "oświadczenia przedstawicieli rosyjskich władz, że Rosja uzna te tzw. wybory u separatystów".

RSS

Naukowcy: przygotujmy się na kolejną małą epokę lodową

15.07.15

Niebawem czekają nas bardzo srogie zimy.

RSS

Papież do Davos: Niech bogactwo służy ludzkości, nie zaś nią rządzi

22.01.14

Papież Franciszek wezwał uczestników rozpoczynającego się w środę w szwajcarskim Davos Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) do postawienia światowego bogactwa w służbę ludzkości, "której większość żyje w ubóstwie i niepewności".

RSS

USA apelują do swoich obywateli, by wyjechali z Syrii

08.08.11

Stany Zjednoczone zaapelowały w sobotę do swoich obywateli w Syrii o natychmiastowe opuszczenie tego kraju ze względu na przemoc, z jaką spotyka się tam ruch protestu przeciw władzom. O wstrzymanie przemocy zaapelowały do Syrii kraje Zatoki Perskiej.

RSS

Brytyjscy turyści trują się na potęgę. Hiszpanie mówią: stop oszustom

01.08.17

W grę wchodzą miliony euro.

RSS

Popołudniowy komentarz do rynku złotego - Draghi i Merkozy zdecydują o losach złotego

08.12.11

Spekulacje przed jutrzejszym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego i rozpoczynającym się również jutro szczytem przywódców Unii Europejskiej, wciąż pozostają jedynym liczącym się źródłem impulsów dla rynków finansowych, W tym dla rynku złotego,,,

RSS

Katastrofa budowlana w Inowrocławiu: Zawalił się garaż. 18 aut przygniecionych

15.02.10

Prawdopodobnie pod ciężarem mokrego śniegu zawalił się dach hali garażowej w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie). Konstrukcja przygniotła 18 samochodów.

RSS

Banki odrzucają propozycje wprowadzenia światowego podatku bankowego

01.05.10

Instytut Finansów Międzynarodowych w swoim oświadczeniu skierowanym do przywódców państw G20 skrytykował propozycje wprowadzenia światowego podatku od banków, Charles Dallara, dyrektor zarządzający IFM, w swoim liście skierowanym do Ministrów państw G20 s

RSS

Wielka polityka w świecie gier. Iran odcięty od World of Warcraft

29.08.12

Dla irańskich fanów najpopularniejszego na świecie MMO World of Warcraft nastał czarny dzień.

RSS

Kiedy wziąć urlop: Mamy prognozę pogody na wakacje!

08.07.10

Wyjechać do ciepłych krajów, czy liczyć na to, że słońce w tym roku choć trochę pojawi się na niebie? Znamy rozwiązanie tej zagadki. Meteorolodzy przygotowali bowiem prognozę na lipiec i sierpień. Sprawdź więc, kiedy brać urlop, by porządnie się opalić.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny