Indie wyrzucają Greenpeace

08.11.15

Indie odebrały licencję Greenpeace International na działanie na terenie tego kraju. Organizacja ma 30 dni na zamknięcie placówki i zakończenie swoich aktywności.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) prognozuje, że w tym roku polska gospodarka będzie rozwijać się w tempie 4,2%, W 2012 roku dynamika Produktu Krajowego Brutto (PKB) spowolni do 2,5%, Oznacza to korektę w dół prognoz, Wcześniejsze szacu Toczący się przed Trybunałem Państwa Watykańskiego proces w sprawie wycieku i rozpowszechnienia tajnych dokumentów został ponownie odroczony bez podania terminu nowej rozprawy. Watykan odrzuca zarzuty stawiane wymiarowi sprawiedliwości za Spiżową Bramą. Nie tylko o ciężkiej porażce z Deontayem Wilderem mówi nam - bez cenzury - Artur Szpilka.- Od dawna to wiem i m.in. dlatego nie powinien on być premierem Polski - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS odnosił się do wczorajszej wypowiedzi premiera na swój temat. W tureckim Kurdystanie leży bajkowe miasto liczące sobie ponad 10 tys. lat. I więcej prawdopodobnie nie będzie. Amerykańscy naukowcy zredefiniowali pojęcie lekkości. Stworzony przez nich materiał jest około 100 razy lżejszy niż styropian. Jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymały i po zgnieceniu może wrócić do pierwotnego kształtu.

Roman Giertych w "Kropce nad i".

Financial Times uważa, że obserwowany ostatnio przedwyborczy wzrost notowań Prawa i Sprawiedliwości (PiS), grozi wprowadzeniem elementu politycznego ryzyka do wyceny złotego i ocen gospodarki, Gazeta, cytując analityka banku CitiHandlowy zwraca uwagę, że Już we wtorek otwarty zostanie kolejowy tunel pod cieśniną Bosfor.

Pożar wybuchł godzinę przed powitaniem Nowego Roku. Śmierć pięciu polskich żołnierzy w Afganistanie jest dla wszystkich wojskowych, szczególnie jednak dla najbliższych rodzin, trudnym doświadczeniem - napisał biskup polowy WP Józef Guzdek w przesłaniu. "Najtrudniej jest w gminie Gorzyce, gdzie całą noc strażacy i mieszkańcy z okolicznych miejscowości umacniali wał na rzece Łęg. W nocy nie przeprowadzano ewakuacji natomiast zalane tereny patrolowała policja" - mówią strażacy o sytuacji powodziowej na Podkarpaciu.Rafał Milczarski został wybrany nowym prezesem LOT - podało biuro prasowe przewoźnika. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta. Rozmowy z kandydatami do zarządu i na prezesa spółki trwały od środy. Prawie z pewnością trzeba zakładać, że gdzieś w województwie mazowieckim w którymś miejscu wały wiślane puszczą. Nie wiemy tylko gdzie i kiedy. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, ale powinniśmy być też przygotowani na ten gorszy wariant rozwoju sytuacji - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Skala opóźnień, zaniechań oraz źle wykonanych inwestycji może zagrażać prawidłowemu przebiegowi Euro 2012 - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. NIK opublikował raport o przygotowaniach Polski do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy.

RSS

Na Śląsku wciąż naprawiają: 7,5 tys. rodzin wciąż bez prądu

22.01.10

Ok. 7,5 tys. odbiorców w północnej części woj. śląskiego nie miało we wtorek wieczorem prądu. Niewielkie opady drobnego śniegu w ciągu ostatniej doby przyniosły kolejne awarie - ich skala była jednak mniejsza, niż po poprzednich opadach.

RSS

MAE: USA będą dynamicznie zwiększać produkcję ropy naftowej

08.03.17

Początek nowego tygodnia na rynku ropy naftowej upływa bez większych emocji, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się dzisiaj rano w okolicach 53 USD za baryłkę przy niewielkiej zmienności, Notowania ropy naftowej utrzymują się ,,,

RSS

Kowalczyk jednak w Tour de Ski. Wystartuje na sam koniec

01.01.14

Polka będzie rywalizowała we włoskim Val di Fiemme w tzw. biegu amatorów.

RSS

Co mówili w marcu wojskowi prokuratorzy?

08.04.15

Stenogramy opublikowane przez RMF FM potwierdzają wiele ogłoszonych wówczas ustaleń.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Brexitowcy zaczynają się łamać?

29.03.19

W USA we wtorek Wall Street powinna była pokazać, czy poniedziałkowa niepewność była sygnałem dla pozytywnego, czy negatywnego zwrotu indeksów, Podczas dnia nie dotarło na rynek zbyt wiele ważnych dla graczy informacji

RSS

Kto okradł ofiarę tragedii w Smoleńsku?: Coraz mniej wiadomo w sprawie Przewoźnika

08.06.10

Najpierw rzecznik rządu ogłosił, że konto Andrzeja Przewoźnika okradli rosyjscy milicjanci. Ci zaprzeczyli. Potem ABW podała, że złodziejami byli żołnierze. Oni też wypierają się tego. Tylko jedno w tej sprawie jest pewne. Ktoś wyczyścił konto Przewoźnika. A Paweł Graś mętnie się tłumaczy.

RSS

Emerytury, rolnicy, ziemia, lasy. Co obiecał Andrzej Duda?

08.02.15

Andrzej Duda zadeklarował, że będzie się pochylał nad każdą grupą społeczną.

RSS

"Upchał" w busie 27 osób za dużo

15.10.10

58 osób przewoził w kursowym busie marki mercedes 49-letni kierowca. W dowodzie rejestracyjnym pojazd miał wpisane 31 osób. Busa zatrzymali do rutynowej kontroli policjanci ruchu drogowego z Kielc, na terenie gminy Górno

RSS

Chińskie PKB rozczarowało rynki

15.04.12

Euro zyskało do innych walut wsparte przez pozytywny popyt na włoskie obligacje na wczorajszej aukcji, Udana aukcja zwiększyła popyt na ryzyko, Euro umocniło się do dolara do poziomu 1,3212 wobec 1,3101 wczoraj, a obecnie koryguje zyski handlując w okolic

RSS

Nie każdy maj pachnie spadkami

01.05.11

Zasada, mówiąca by sprzedawać akcje w maju i na pewien czas o nich zapomnieć bywa zawodna, Podobnie, jak większość giełdowych reguł, Nie warto więc kierować się nią bez uwzględnienia aktualnej sytuacji na rynku,

RSS

Kreml przygotowuje plan antykryzysowy

08.02.16

Minister finansów Rosji Anton Siłuanow ocenił w sobotę na 600 mld rubli (ok. 7,8 mld dolarów) koszt działań, przewidzianych w przygotowywanym przez rząd planie antykryzysowym.

RSS

Po zamknięciu notowań zajmijcie się wykresami z całego tygodnia!

15.02.14

Opublikowane w nocy dane z Chin miały nieco mieszany charakter, chociaż przeważały raczej gorsze wyniki, Indeks Nikkei wziął to sobie do serca, tracąc na zamknięciu ok, 1,9%, W rezultacie niedawne korelacje nadal obowiązują, jen się ,,,

RSS

Po Grecji, uwagę skupia USA

29.11.12

We wtorek mieliśmy serię dobrych danych makroekonomicznych zza oceanu, która przyciągnęła uwagę inwestorów, Niemniej jednak, to temat klifu fiskalnego w Stanach Zjednoczonych będzie teraz odgrywał pierwsze skrzypce,

RSS

Besiktas w cieniu korupcji oddaje puchar

15.07.11

Zdobywca Pucharu Turcji Beskitas Stambuł postanowił zwrócić macierzystej federacji główne trofeum, zdobyte w konfrontacji z Buyuksehir Belediyesi. Według tureckich mediów finałowy mecz jest jednym z 19 z zeszłego sezonu, które znajdują się pod lupą policji i prokuratury.

RSS

Zarzuty ws. śmierci 3-letniego Wiktora. Dla matki i jej znajomego

22.09.13

Pobicie ze skutkiem śmiertelnym - taki zarzut usłyszał 27-letni Adam M., mężczyzna, który jako ostatni zajmował się 3-letnim Wiktorem podczas nieobecności jego matki. Chłopiec umarł w czwartek, a przyczyną jego śmierci były obrażenia głowy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny