Mała zemsta Rosberga. W Meksyku z pole position

01.11.15

Lewis Hamilton czuje się już mistrzem świata po raz trzeci w karierze, ale jego kolega z Mercedesa Nico Rosberg nie przepuścił okazji, żeby odgryźć się za ostatni incydent w USA. W Grand Prix Meksyku pojedzie z pierwszego pola, Brytyjczyk w kwalifikacjach był drugi.

Po ubiegłorocznych spadkach w styczniu 2012 roku fundusze hedgingowe osiągnęły bardzo dobre wyniki zarządzania, Niewątpliwie wpływ na to miała korzystna koniunktura na rynkach akcji, "Prezes Kaczyński jest mocny w gębie wtedy, gdy jest wśród własnych wyznawców, a gdy przychodzi do starcia jak mężczyzna z męczyzną, przegrywa" - mówi Radosław Sikorski o debatach dwóch kandydatów na prezydenta. Jego zdaniem Bronisław Komorowski bije szefa PiS na głowę, bo jest...samcem Alfa. Płaski system podatkowy, finansowe konsekwencje dla polityków nie spełniających obietnic wyborczych, outsourcing i dążenie do zrównoważonego budżetu – takie pomysły na poprawę stanu finansów publicznych przedstawił w rozmowie z Wprost24 poseł PJN Paweł Poncyljusz. Poncyljusz zapewnia, że swój program PJN jest w stanie realizować z każdym. Nawet z SLD? – Jesteśmy otwarci na każde ugrupowanie – zapewnia Poncyljusz.
Paweł Poncyljusz (fot. FORUM)Manuela Gretkowska, Beata Pawlikowska, Artur Barciś, Władysław Bartoszewski, Paweł Althamer, Michał Ogórek, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Żuławski, Stefan Chwin i Jan Nowicki opowiadają o swoich strasznych, dziwnych, egzotycznych, zabawnych, pamiętnych Wigiliach.
Zamiłowanie Unii Europejskiej do walki z globalnym ociepleniem nie od dziś budzi wiele kontrowersji, Równie dyskusyjne pozostają badania tzw, niezależnych ekspertów, którzy poprzez płomienne apele do ludzkości starają się uwiarygodnić ,,, Wczoraj wieczorem szefowa FED przemawiała na Kapitolu ? agencje odnotowały, że podczas spotkania z Senatorami pozytywnie wypowiadała się na temat gospodarki, ale wyraziła też obawy związane z sytuacją globalną,

Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, została laureatką tegorocznej Nagrody Lecha Wałęsy - poinformował w Gdańsku prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński.

Trend osłabiania się złotego jest wciąż faktem, Co więcej, nie widać podstaw na szybką jego zmianę, Sytuacja taka jest poparta czynnikami o charakterze makroekonomicznym, Hamująca gospodarka oraz niemal pewny cykl obniżek stóp procentowych ciążą naszej wa Poniedziałkowe przedpołudnie upływa pod znakiem wyraźnego umocnienia funta, Z jednej strony pretekstem jest poprawa nastrojów na rynkach globalnych i związany z tym spadek awersji do ryzyka, Z drugiej natomiast prognozy biuro ds, odpowiedzialnej polityki

Na zwrot podatku VAT urząd skarbowy ma z reguły 60 dni, liczonych od dnia złożenia deklaracji przez podatnika. Wykorzystując furtkę w przepisach, może jednak ten termin przedłużać w nieskończoność. W praktyce z 60 dni robi się kilka lat. W lipcu 2017 roku rekordzista czekał na zwrot ponad 8 lat. – Nie widzę realnego zagrożenia, które mogłoby doprowadzić do rozpadu strefy euro – uważa prof. Dariusz Rosati polski polityk i ekonomista, były minister spraw zagranicznych. – Trzeba jednak pamiętać, że rynki finansowe bardzo często postępują nieracjonalnie – zaznacza. Zdaniem Rosatiego wybuch paniki wśród inwestorów mógłby być katastrofalny w skutkach. – W Europie zapanowałby chaos – ostrzega ekonomista.
Dariusz Rosati (fot. FORUM) Okres przedświąteczny to dobry czas by przypomnieć się kontrahentom, przesyłając im kartki z życzeniami lub upominki. Nie wszystkie tego typu wydatki można jednak zaliczyć w ciężar kosztów podatkowych. Będzie to możliwe w przypadku kalendarza z logo firmy. Do kosztów nie zaliczymy natomiast kosza z alkoholem i ekskluzywną żywnością.Szef MSZ w "Faktach po Faktach". Mandaryna ma poważny problem. Byłej żonie Michała Wiśniewskiego grozi... odsiadka! Piosenkarka śpiewająca głównie z playbacku oraz jej była menedżerka Katarzyna Kanclerz staną przed sądem. A ten może je wtrącić do więzienia nawet na pięć lat. We wtorek mija pierwsza rocznica tragicznego pożaru hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie). Zginęło wówczas 23 mieszkańców budynku, w tym 13 dzieci. Był to jeden z najtragiczniejszych pożarów w powojennej historii Polski.

RSS

Zgwałcił go uchodźca, nie chce jego deportacji

08.04.16

"Poczułem ogromną winę i odpowiedzialność".

RSS

EBC podnosi stopy, raty kredytów pójdą w górę

08.07.11

Rada Europejskiego Banku Centralnego zdecydowała o podniesieniu stóp procentowych o 25 p,b, Podstawowa stopa wzrosła do 1,50 proc, Większość kredytobiorców zmianę tę odczuje we wrześniu,

RSS

Aresztowania na Białorusi: Łukaszenka zamyka Polaków

22.01.10

Białoruska milicja zatrzymała w czwartek około 50 działaczy nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi, jadących z Grodna do Iwieńca, by bronić działającego tam Domu Polskiego, który ma zostać zlikwidowany - powiedziała Andżelika Borys. Samej szefowej ZPB udało się dotrzeć do Iwieńca autostopem.

RSS

Księżyc przetoczył się przez miasto

15.09.16

Do Chin dotarł tajfun Meranti. Porywisty wiatr w jednym z chińskich miast porwał wielki gumowy model księżyca.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Wraca stary wiek emerytalny. Ostry list do polskiego rządu

08.08.17

Formą dyskryminacji ma być odmienny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn.

RSS

Tysiące widzów, 40 graczy. Polskie "cyber-igrzyska"

08.10.12

Rafał Kontowicz na polskich finałach "World Cyber Games 2012": - Lubię grać.

RSS

Mistrzostwa na razie nie ma. Bayern rozczarował

01.05.16

Sobotnie plany gospodarzy pokrzyżowała Borussia Moenchengladbach.

RSS

Nie chcą premiera na Lechii

15.08.11

Szorstkie przyjęcie premiera Donalda Tuska na inauguracyjnym meczu na gdańskiej PGE Arenie. Kibice Lechii wywiesili transparent skierowany do szefa rządu. Ten wielokrotnie określał siebie jako kibica biało-zielonych.

RSS

Letni rajd wygrywają niedźwiedzie

01.08.11

Lipiec był na giełdach trzecim spadkowym miesiącem z rzędu, Nawet ewentualna euforia po ewentualnym porozumieniu w sprawie amerykańskiego zadłużenia tego obrazu nie zmieni, Falstart popełniony w czwartek przede wszystkim przez indeks naszych blue chipów i

RSS

Żona Gosia robi koreczki. Mąż Donald "wspiera ją duchowo"

01.01.12

Gdzie Donald Tusk spędza Sylwestra i jakie ma postanowienia noworoczne? Premier zdradził to podczas sobotniego briefingu. Złożył także Polakom życzenia na nadchodzący 2012 rok. - Życzę, żeby ten 2012 r. był najszczęśliwszy w każdej polskiej rodzinie - mówił szef rządu.

RSS

To nie koniec słabości złotego

15.01.12

Drugi tydzień roku przynosi zdecydowane umocnienie polskiej waluty, która z dużą nawiązką odrabia straty z pierwszych dni roku, To w zasadzie w pełni zasługa aukcji hiszpańskich obligacji, która doprowadziła do wyraźnej poprawy nastrojów na europejskim ry

RSS

NADWAGA W SAMOCHODZIE: Koniec z wydawaniem fortuny na paliwo!

29.03.10

Wszystkie samochody, bez względu na rocznik czy markę, mają jedną wadę - spalają coraz droższe paliwo. Jak obniżyć jego zużycie? Eksperci Renault dowodzą, że wystarczy kilka prostych trików by auto spalało tyle co kot napłakał. Jeden z najnowszych zszokuje wielu kierowców!

RSS

Merkel "nie jest pewna", czy rozmowy z Putinem coś dadzą

08.02.15

RSS

Tania ropa uderza w naftowych gigantów

22.02.16

Spadające ceny ropy miażdżą gospodarki największych graczy na rynku tego surowca. Ich dochody drastycznie spadły, a nadwyżki budżetowe zamieniły się w deficyty. Co gorsze, inwestorzy zaczynają martwić się o ich zdolność do spłaty zadłużenia. W rezultacie agencja ratingowa Standard's & Poor's obniżyła na początku tego tygodniu rating pięciu krajom produkującym ropę.

RSS

Myślał, że znalazł pracę. Został z dwoma kredytami

29.09.13

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny