Najazd policji na opozycyjną telewizję

29.10.15

Policja wkroczyła w środę w Stambule do siedziby medialnego holdingu Koza Ipek, krytycznego wobec władz i powiązanego z przeciwnikiem prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, wpływowym duchownym Fethullahem Gulenem - przekazały tureckie media.

Mieliśmy już Matrix: Reaktywację, Powrót Godzilli, Powrót Mechagodzilli, Powrót do przyszłości, Lassie wróć, Powrót na Ziemię, a teraz mamy powrót oldboyów z SLD. Będą Oscary? Policja nie wyklucza, że mogło dojść do porachunków między kibicami.

Do zdarzenia doszło o poranku na lotnisku Londyn Stansted. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.USA/ FED: Szefowa FED przemawiając wczoraj przed połączonym komitetem ekonomicznym Kongresu, dała do zrozumienia, że gospodarka może być silniejsza, a przyczyny stojące za niskimi odczytami inflacji przejściowe, co tym samym uzasadnia dalsze,,,
Czy USa i Iran będą współpracować, by pokonać Państwo Islamskie w Iraku? Na eurodolarze mamy dziś w nocy około 1,0855-75, Zasadniczo więc dolar jest mocniejszy niż w maksymalnych momentach wtorku i środy, ale równocześnie nie można mówić, by klarował się jakiś generalny, trwały ruch na południe, Sytuacja ,,,

Pan Mukesh Ambani wraz z żoną i trójką dzieci wprowadzili się do swojego nowego domu. Nie była to jednak zwykła przeprowadzka. Ich nowy dom ma bowiem 27 pięter, około 37 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i między innymi lądowisko na trzy helikoptery oraz garaż dla 160 samochodów.

Rosyjscy komuniści krytykują władze Rosji za to, że te "nie raczywszy zapoznać się ze wszystkimi dokumentami, już niejednokrotnie przeprosiły Polskę za Katyń". Zażądali także "zbadania wszystkich aspektów sprawy zamęczonych w pańskiej Polsce jeńców-czerwonoarmistów". Jesienią były niespodzianki, wiosną będzie hit. W losowaniu ćwierćfinału Pucharu Polski "pożenione" zostały ze sobą ekipy Lecha Poznań i Wisły Kraków. Z pozostałych trzech par najwięcej emocji czeka chyba kibiców Gryfa Wejherowo i Legii Warszawa. 3-ligowy pogromca Korony i Górnika postara się bowiem o kolejną sensację i wyrzucenie z rozgrywek obrońcy trofeum. Pierwsze mecze 3-4 marca.

Jacek Kurski w "Tak jest" w TVN24 o decyzji komitetu politycznego PiS, który nie umieścił go na listach w wyborach do parlamentu. Tadeusz Mazowiecki ostro ocenia przygotowania PO się do wyborów prezydenckich. Były premier nie ukrywa, że nie podoba mu się sposób, w jaki Donald Tusk wypowiadał się o urzędzie prezydenta. "Tusk popełnił błąd, bo prezydentura to nie tylko żyrandol" - mówi Mazowiecki w Radiu ZET. Według agencji, egzekucji poddane zostały również dzieci.Europejski Bank Centralny (ECB) podjął na kwietniowym posiedzeniu decyzję o podwyższeniu stóp procentowych o 25 punktów bazowych, Po tej decyzji główna stopa wzrosła z rekordowo niskiego poziomu 1% do 1,25%, Decyzja banku była zgodna z rynkowymi oczekiwan Podwładny abpa Henryka Hosera, mimo zarzutów, a potem wyroku skazującego pierwszej instancji, pełnił funkcję proboszcza. Odwołano go dopiero po reportażu w TVN24 z września 2013 r. Wtorek był dniem poprzedzającym decyzję Fed, więc rynki amerykańskie z założenia powinny wejść w stan wyczekiwania, W niczym nie zmieniły nastrojów publikowane we wtorek (słabe) dane makro

RSS

Z rakiem donosiła ciążę. Urodziła bliźniaczki i zmarła

08.05.14

Jej historię śledziło prawie 300 tys. ludzi w USA.

RSS

Gdańsk - Płażyński - pogrzeb

22.04.10

Uczciwy, odważny i wierny swoim poglądom - tak o Macieju Płażyńskim mówili jego znajomi i przyjeciele. Zmarłego tragicznie polityka pożegnano dziś w Gdańsku.
Premier Donald Tusk - podczas mszy żałobnej - wspominał byłego Marszałka Sejmu jako człowieka, który troszczył się przede wszystkim o innych.
Janusz Śniadek przewodniczący NSZZ Solidarność zapamięta Macieja Płażyńskiego jako człowieka wiernego swoim ideałom, który zawsze był wierny swoim poglądom a nie partiom. Zdaniem Przewodniczącego Solidarności były Marszałek Sejmu zawsze służył ludziom a nie sondażom politycznym.
Maciej Płażyński zginął w katastrofie prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. Został pochowany w Bazylice Mariackiej.

RSS

Znowu klęska siatkarzy. Jak nie Brazylia, to Francja

22.06.13

Co się dzieje z drużyną Andrei Anastasiego?

RSS

"Chodziła tak, jakby każdy krok był czymś ważnym". Mało znane zdjęcia Audrey Hepburn

22.06.15

Była jedną z najbardziej znanych aktorek swoich czasów, równie mocno podziwianą za role, jak i za styl.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Powracamy w stare koleiny?

29.05.19

UNIA EUROPEJSKA / PARLAMENT: Po wyborach do Parlamentu Europejskiego partie centrowe (centro-prawicowe i centro-lewicowe) zmniejszyły swój stan posiadania o 8 p,p, (do 44 proc,), ale dobry wynik uzyskali liberałowie (14 proc,) i zieloni (9 proc,)

RSS

Żałoba w Pakistanie

29.07.10

       Władze Pakistanu ogłosiły jednodniową żałobę narodową po katastrofie samolotu niedaleko Islamabadu. Rano Airbus A321 rozbił się przy podchodzeniu do lądowania w okolicach Wzgórz Margalla w rejonie pakistańskiej stolicy. Na pokładzie samolotu były 152 osoby. Prawdopodobnie nikt nie przeżył. W samolocie nie było Polaków.
        Prawdopodobną przyczyną tragedii były fatalne warunki atmosferyczne. Według pakistańskich władz udało się już odnaleźć czarne skrzynki samolotu.
        Maszyna należała do pakistańskich linii lotniczych Airblue. Samolot miał dziesięć lat. Był zarejestrowany pod numerem AP-BJB i miał na koncie około 34 tysiące rejsów. Linie Airblue wyleasingowały maszynę cztery lata temu. Wcześniej samolot latał w barwach niemieckich. Przedstawiciele Air Blue zapewniają, że maszyna była w dobrym stanie technicznym.
        Półtora roku temu ten sam Airbus linii Airblue cudem wylądował na lotnisku w tureckim Trabzonie po tym, jak piorun uderzył w nos maszyny. Zniszczone zostały wtedy systemy elektryczne samolotu.
        Linie Airblue rozpoczęły działalność w 2004 roku. Oferują połączenie głównie na trasach wewnątrz Pakistanu między Karaczi a Lahore oraz Karaczi a Islamabadem. Samoloty Air Blue latają także do Dubaju, Abu Dhabi czy Manchesteru. Flota linii to sześć stosunkowo nowych samolotów - Airbusy A319, 320 i 321.
          Airblue mają wśród ekspertów dobrą markę. Są uważane za lepsze od narodowego przewoźnika, Pakistan International Airlines oraz trzeciej linii lotniczej w Pakistanie - Shaheen Air. Szacuje się, że na trasach wewnątrz Pakistanu Airblue przewozi rocznie niemal półtora miliona pasażerów.

RSS

45 ton gradu wywozili ciężarówkami

22.05.12

Lodowe kule, błyskawice i ulewne deszcze przeszły nad Nadrenią Północą-Westfalią w niedzielę wieczorem. Najsilniejsze burze zanotowano nad Dolnym Renem, w DĂźsseldorfie i Eifel. Wciąż trwa usuwanie szkód.

RSS

Obwodnica tonie w ciemnościach. Ukradli półtonowe transformatory

15.01.13

Kilkukilometrowy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia jest od kilku dni pozbawiony oświetlenia.

RSS

Starsi oszukiwani na potęgę. UOKiK sprawdza Polskie Centrum Telemedyczne

22.09.15

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Polskiemu Centrum Telemedycznemu w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Zatajanie przez osoby reprezentujące przedsiębiorcę faktu działania w jego imieniu i na jego rzecz, stosowanie niedopuszczalnego nacisku w celu podpisania umowy, niewydawanie dokumentów, obciążanie konsumentów dodatkowymi kosztami - to tylko niektóre z nich, które w komunikacie wymienił Urząd.

RSS

Rosną przychody podatkowe, deficyt fiskalny Stanów Zjednoczonych maleje

15.06.14

Amerykański rząd federalny w maju wydał 330 mld USD i odnotował przychody w kwocie 200 mld USD, W rezultacie deficyt miesięczny wynosi 130 mld USD, Jest to kwota zbliżona do szacunków, na które wskazuje konsensus na rynku, tj, 130,5 mld USD, ,,,

RSS

Andżelika Borys rezygnuje

15.06.10

Szefowa nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi zapowiedziała ustąpienie ze stanowiska, donosi "Rzeczpospolita".

RSS

Wasilewskiego pogoda na 16 dni: teraz ochłodzenie, potem znowu wrześniowe lato

08.09.14

Za nami bardzo ciepły weekend, a przed nami zmiana pogody.

RSS

Kolejny kraj szykuje się do NATO. Decyzja w środę

01.12.15

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO podejmą w środę decyzję w sprawie zaproszenia Czarnogóry do rozmów o przystąpieniu do Sojuszu - poinformował w poniedziałek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

RSS

Napięcie przenosi się na plażę. "Rosjanie bardziej szowinistyczni"

22.07.14

O zjawisku pisze holenderski "De Telegraaf".

RSS

Analiza rynku srebra

01.11.10

Październikowy finisz to dla srebra pomyślny czas, Od poniedziałku do piątku wartość kruszcu wzrosła o ćwierć dolara na uncji, zamykając tym samym piątkową sesję kwotą o 0,91 USD na uncji wyższą aniżeli przed tygodniem,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny