"Ściągnęli go z roweru i uderzyli w głowę". Agresywni kierowcy zatrzymani

15.10.15

Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komisja badająca aferę hazardową wznawia działalność. I już robi się ciekawie. Beata Kempa nie wyklucza, że trzeba będzie po raz kolejny przesłuchać jednego z głównych bohaterów sprawy, biznesmena Ryszarda Sobiesiaka. Posłanka PiS mówi, że dotarły do niej dziwne informacje dotyczące protokołu z jego zeznań. Janusz Palikot już na dobre rozpoczął kolejny etap swojej politycznej kariery. Etatowy błazen polskiej polityki nie ma zamiaru być dłużej Stańczykiem polskiej polityki. On ma zamiar sięgnąć po zarezerwowaną dla Donalda Tuska koronę. Euro (EUR) osiągnęło niższe wartości podczas sesji azjatyckiej i obecnie notowane jest blisko poziomu 1,3822 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wszystko wskazuje na to, że ten tydzień może być bardzo zmienny, ponieważ spotkanie ,,,Zasady ustalania ceny, harmonogram płatności uzależniony od postępu prac budowlanych, warunki odbioru lokalu czy okoliczności, w jakich kupujący może odstąpić od zawarcia umowy ostatecznej #8211; to tylko niektóre z zapisów, jakie powinny się znaleźć,,, Bazowe rynki długu pozostawały w czwartek pod presją opublikowanych rano danych o aktywności chińskiego przemysłu, W konsekwencji przez większą część dnia rentowności amerykańskich i europejskich obligacji spadały, Kilka tysięcy działaczy na rzecz praw obywatelskich uczestniczyło w sobotę w marszu protestu przeciw ksenofobicznym i rasistowskim wypowiedziom prezydenta elekta Donalda Trumpa. Uczestnicy marszu zapowiedzieli kolejne wiece.

Wall Street oczywiście nie przejmowała się tym, co trapiło Europę (niepewność dotycząca warunków Brexitu, zawirowania we Włoszech), Gracze mogli się jednak zacząć przejmować pogłoskami dotyczącymi części spółek sektora FAANG ? ,,,

Całkiem niedawno nie potrafiła wskazać, który z braci podoba jej się bardziej. PKB Stanów Zjednoczonych rósł w II kw, 2011 r, w tempie 1,3 proc,, co było zdecydowanie gorszym od oczekiwań wynikiem, ale jeszcze bardziej niepokoi obniżka poprzedniego odczytu z 1,9 proc, do 0,4 proc, W pierwszym półroczu 2011 r, ameryk

Monopolista, który jeszcze niedawno potrafił zaszantażować całą Europę, dziś podkulił ogon pod siebie. Europa bowiem ma dość rosyjskiego dyktatu i szuka innych źródeł energii, niż gaz ze Wschodu. Analitycy nie kryją, że to, co się dzieje na gazowym rynku Europy to początek końca Gazpromu. Niespodziewana decyzja Banku Japonii oraz zapowiedź agresywniejszych inwestycji państwowego funduszu emerytalnego podbiły indeks Nikkei i złamały kurs jena, który jest najsłabszy do dolara od siedmiu lat, Wymyślił Facebook. Zdobył sławę. Zarobił miliardy. Teraz po raz pierwszy ma kłopoty - pisze w artykule "Kto nie lubi Marka Zuckerberga" Małgorzata Minta.
Mark ZuckerbergUrzędy będą czynne 2 maja - przypominają "Fakty" TVN. Prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra już rozpoczął kampanię przed wyborami samorządowymi. W ramach niecodziennej formy promocji, postanowił wyborców zaprosić do domu. Ale nie naprawdę - przez internet. Na dożywocie skazał sąd w Szczecinie 31-letniego Mariusza S., oskarżonego o zabójstwo 12-letniej dziewczynki. Sąd orzekł też, że o przedterminowe warunkowe zwolnienie skazany może się ubiegać po odbyciu 25 lat kary. Wyrok nie jest prawomocny.

RSS

3 miliony zł z umów dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska

29.06.16

NIK idzie do prokuratury.

RSS

"W Ameryce się tak nie atakują

01.03.10

- Przyganiał kocioł garnkowi – to komentarz Andrzeja Olechowskiego do słów Radosława Sikorskiego o prezydencie. Zdaniem gościa Faktów po Faktach uzycie słowa "mały" wobec Lecha Kaczyńskiego było nie na miejscu, a Polacy mają dość takiej słownej agresji.

RSS

Ksiądz Popiełuszko wyniesiony na ołtarze: 140 tysięcy osób na mszy beatyfikacyjnej

08.06.10

W mszy beatyfikacyjnej, która odbyła się w niedzielę przed południem na pl. Piłsudskiego w Warszawie, brało udział ok. 140 tys. wiernych - wynika z danych policji. Pogotowie udzieliło pomocy ponad 30 osobom.

RSS

Wałęsa: Kaczyńskiego też bym poparł

29.03.10

- Gdyby Radosław Sikorski poprosił mnie o poparcie w prawyborach, to bym go poparł. Lecha Kaczyńskiego też - nieoczekiwanie stwierdził Lech Wałęsa. Zdaniem byłego prezydenta w prawyborach każdy powinien mieć równe szanse.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Węgry najpierw straszą, a teraz uspokajają

08.06.10

Rynki akcji są wyjątkowo zmienne w ostatnim czasie, Poziomy indeksów zmieniają się jak w kalejdoskopie, a często trudno znaleźć powody dynamicznych ruchów, Dzisiaj dominowała strona podażowa, choć przyczyn takiego ruchu ciężko się ,,,

RSS

Książka "ostatecznie wyjaśni różne sprawy"

15.04.12

Jarosław Kaczyński poinformował, że powstaje naukowa biografia jego brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS tłumaczył, że to bardzo ważna inicjatywa, bo wiele książek, które powstały po katastrofie smoleńskiej, zawierają "ogromne ilości błędów faktograficznych".

RSS

Trump odrabia straty. Ropa w dół.

01.11.16

Kolejna odsłona skandalu z serwerem pocztowym Pani Hillary Clinton nie pomaga jej w sondażach, OPEC ponownie nie udało się porozumieć w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej, Dobre dane ze świata

RSS

Szczyt NATO: na Okęciu wyląduje 300 samolotów

22.06.16

RSS

Rzecznik rządu Paweł Graś:: "PiS nasłałoby CBA na Johna Lennona"

29.06.10

Jak w kampanię wpleść świętej pamięci założyciela zespołu The Beatles? To proste! Wystarczy wspomnieć, że John Lennon nie był ideałem obywatelskiej postawy i wymyślić, że za to Prawo i Sprawiedliwość wtrąciłoby go do więzienia i nasłało na niego CBA. Tak zrobił rzecznik rządu.

RSS

"Dziękujemy żyjącym uczestnikom Powstania"

01.08.13

Prezydent Bronisław Komorowski na pl. Krasińskich w Warszawie na uroczystościach w przeddzień 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

RSS

Europejski Bank Centralny szykuje się do Brexitu

22.06.16

- Europejski Bank Centralny (EBC) jest gotowy do reakcji na wszelkie konsekwencje referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - zapewnił we wtorek prezes Mario Draghi. Zaznaczył, że skutki referendum są trudne do przewidzenia.

RSS

Cena soi zbliża się do 15 USD za buszel

29.04.12

W czwartek na rynkach towarowych dominował kolor zielony, Indeks CRB zakończył sesję wzrostem o 0,4% do poziomu 303,28 pkt, Stronie popytowej sprzyjało osłabienie dolara amerykańskiego #8211; bowiem to w tej walucie na ogół wyrażane są ceny towarów, ,,,

RSS

Kobiety to moja słabość

15.02.10

Poseł PO Kazimierz Kutz w rozmowie niepolitycznej Wprost opowiada o swojej słabości do kobiet, fascynacji Januszem Palikotem i literackim debiucie, powieści "Piąta strona świata". Po raz pierwszy zdecydował się też publicznie zdradzić szczegóły stoczonej pięć lat temu walki z rakiem.
fot. WPROST

RSS

Spokojna korekta

15.10.15

Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w trudnym dla popytu kontekście, Słabsze od oczekiwań zakończenie wczorajszych sesji na Wall Street z kolejnymi danymi o inflacji w Chinach dały mieszankę,,

RSS

Nie każdy maj pachnie spadkami

01.05.11

Zasada, mówiąca by sprzedawać akcje w maju i na pewien czas o nich zapomnieć bywa zawodna, Podobnie, jak większość giełdowych reguł, Nie warto więc kierować się nią bez uwzględnienia aktualnej sytuacji na rynku,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny