"Ściągnęli go z roweru i uderzyli w głowę". Agresywni kierowcy zatrzymani

15.10.15

Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Niezwykła historia amerykańskiego pilota. Mazurek odniosła się do wypowiedzi szefa PO dla TVN24. Ministerstwo Kultury zajmie się sprawą honorarium dla nowej szefowej Związku Artystów Scen Polskich. Joanna Szczepkowska wierzy, że za swoją pracę będzie jednak dostawała pieniądze. Wcześniej zagroziła, że jeśli tak się nie stanie, to zrezygnuje z funkcji.Ratownicy, którzy od półtorej doby usiłują dotrzeć do 40-letniego górnika zasypanego w kopalni "Rydułtowy-Anna", w czwartek wieczorem zlokalizowali go za pomocą kamer wziernikowych. Trwa akcja dotarcia do poszkodowanego pracownika. Pięć nagrań Reporterów 24 i pięć różnych relacji. Mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Andrzej Celiński. Gościem programu był też Ryszard Bugaj.

Realizacja referendum w sprawie opuszczenia UE przez Wielką Brytanie okazuje się coraz droższa, Prezydencka ustawa antyspreadowa wcale nie tak tania, Dobre dane z Chin i USA

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami oraz przewracał latarnie, słupy i sygnalizację drogową. Narodowa Rada Libijska (NRL) poinformowała na konferencji prasowej w czwartek wieczorem, że w sobotę w Bengazi, na wschodzie kraju, ogłoszone zostanie wyzwolenie Libii. Będzie to sygnał dla tworzenia nowego rządu i rozpoczęcia procesu transformacji.

Na początku wtorkowej sesji pozytywna decyzja w sprawie Grecji wsparła ryzykowne aktywa, Apogeum siły euro przypadło na otwarciu sesji europejskiej, kiedy to kurs wspólnej waluty kształtował się na poziomie 1,2990, Pozytywny sentyment widoczny był w notow Izraelski system obrony przeciwrakietowej "Żelazna kopuła" po raz pierwszy przechwycił i unieszkodliwił w czwartek dwie palestyńskie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku miasta Aszkelon - oznajmił premier Izraela podczas wizyty w Pradze. Wisła, która zatopiła prawobrzeżną część Sandomierza, puka do bram tamtejszej huty szkła. Setki osób, brocząc w wodzie, budują barykady wokół zakładu. "Jeśli nie uda się obronić huty, inwestor przeniesie ją na Ukrainę" - usłyszał reporter TVN24. Pracę stracą wtedy 2 tysiące osób.Trasy zmieni kilkanaście linii autobusowych i jedna tramwajowa. W piątek od rana na europejskich parkietach przeważały spadki, Niedźwiedziom nie pomogły w zwiększeniu ich skali słabsze dane o kondycji amerykańskiej gospodarki, Nasze indeksy demonstrowały niezależność od sytuacji na świecie i szły w ,,, Policjanci szukają mężczyzny.

RSS

Skutki błędnej stawki VAT na fakturze

08.10.11

Obowiązek zastosowania prawidłowej stawki VAT ciąży na sprzedawcy. Wskazując towary czy usługi, które opodatkowane są preferencyjnymi stawkami VAT, prawodawca posiłkuje się symbolami PKWiU. Niekiedy jednak używa tylko formy opisowej przy wskazaniu towaru czy usługi korzystającej ze zwolnienia z VAT, czy z obniżonej stawki podatku. Dlatego też zdarza się, że podatnicy na fakturach podają błędną stawkę VAT.

RSS

Dyżurny zapobiegł tragedii na torach

08.10.10

Za Ciechanowem w kierunku Gdańska na jednym torze przez ponad dwie godziny stały naprzeciw siebie dwa pociągi. To, że nie doszło do tragedii to zasługa dyżurnego ruchu, który zorientował się w sytuacji i odpowiednio wcześnie zatrzymał zdalnie oba składy.

RSS

Wystarczyło kilka minut

15.07.12

Trwała kilka minut, a zdążyła przewrócić drzewa, uszkodzić samochody i zalać ulice. Mowa o nawałnicy, która przeszła przez Piłę w sobotnie popołudnie.

RSS

PJN: Dziś w Senacie test przywództwa Tuska

15.12.10

Dziś w Senacie będzie miał miejsce test na dobre intencje PO i na przywództwo Donalda Tuska - powiedziała szefowa klubu PJN Joanna Kluzik-Rostkowska, odnosząc się do rozpoczynającej się po południu senackiej debaty nt. zmian w finansowaniu partii politycznych.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

W co gra Asmussen?

29.08.12

Ponad tydzień temu niemiecki członek w Europejskim Banku Centralnym nieco zaskoczył rynki finansowe odcinając się od krytyki ostatnich pomysłów ECB, wygłaszanej przez szefa Bundesbanku, Jensa Weidmanna,

RSS

"Państwo elit nie jest państwem obywatelskim". Prezydent upamiętnił Żołnierzy Wyklętych

01.03.17

Musimy budować Polskę silną, suwerenną i sprawiedliwą dla wszystkich - mówił w Rawiczu.

RSS

Lista stu najbardziej wpływowych Polaków: Tusk, Wałęsa i Lis mają największe wpływy

01.03.10

Premier Donald Tusk, były prezydent Lech Wałęsa i dziennikarz Tomasz Lis - tak wygląda pierwsza trójka rankingu najbardziej wpływowych Polaków, przygotowanego przez "Rzeczpospolitą". Wśród stu nazwisk znaleźli się m.in.: ojciec Tadeusz Rydzyk, kardynał Stanisław Dziwisz i Roman Giertych. Kto kogo wyprzedził?

RSS

Czy Trybunał Konstytucyjny obniży podatki?

29.10.15

Dzisiaj wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kwoty wolnej od podatku, Zapowiadają się zmiany w ministerstwach, Gorsze dane z Wielkiej Brytanii i USA, W Rosji sięgają do rezerw na czarną godzinę,

RSS

Odpowiedzią były strzały: Kościół wygnał mafiosów z procesji

08.04.10

To już otwarta wojna Kościoła z mafią. Gdy w miasteczku Sant Onofrio w Kalabrii odwołano zapowiedzianą na 11 kwietnia procesję z figurami, które nieśli zawsze miejscowi mafiosi, odpowiedzią były strzały. Pociski utkwiły w drzwiach domu przeora, który co roku organizuje uroczysty pochód.

RSS

Polskie cheerleaderki najlepsze w Europie

01.04.11

Sukces polskich cheerleaderek! Dziewczyny na co dzień tańczące na meczach Prokomu Gdynia wygrały w internetowym głosowaniu, którego stawką było prawo występów podczas koszykarskiego Final Four w Barcelonie. Na zespół Prokomu przez 24 godziny oddano blisko 50 tysięcy głosów. - Uroda Polek zwyciężyła - podsumowuje krótko w rozmowie z tvn24.pl Małgorzata Rudowska, dyrektor ds. marketingu Asseco Prokom.

RSS

Święto na rynkach. Wenezuela bez zmian

22.05.18

Zielone Świątki powodują, że dwa ważne europejskie rynki mają dzisiaj dzień wolny, Złoty w dalszym ciągu w odwrocie, Wybory prezydenckie w Wenezueli nie poprawiły sytuacji,

RSS

Radwańska w Nowym Jorku zgodnie z planem

01.09.15

Najmniejszych problemów z awansem do drugiej rundzy wielkoszlemowego turnieju US Open nie miała Agnieszka Radwańska. Polka łatwo pokonała Czeszkę Katerinę Siniakovą 6:2, 6:3.

RSS

Debata partyjna, wybory prezydenckie

08.07.10

Ostatnia debata, ostatnie emocje. Moim zdaniem w ciągu dwóch ostatnich dni kampanii prezydenckiej nie stanie się nic, co by miało mocniejszy wydźwięk, niż ostatnie starcie w debacie zorganizowanej przez TVP.

RSS

Dobre dane z Kanady

01.06.10

Kurs USD/CAD zareagował lekkim spadkiem na opublikowane w poniedziałek dane nt, dynamiki kanadyjskiego PKB, W I kwartale 2010 roku zannualizowany wzrost PKB wyniósł 6,1 proc, wobec prognozowanych przez rynek 6 proc, i wobec 4,9 proc, w IV kwartale 2009 ro

RSS

Próba uspokojenia

22.05.17

Po burzliwej wczorajszej sesji dzisiaj przyszedł czas na próbę ustabilizowania poszarganych nerwów inwestorów, Piętrzące się problemy Donalda Trumpa spowodowały globalny odwrót od ryzyka w postaci gwałtownej korekty, Dzisiaj minimanikę ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny