Raport ONZ: Pjongjang od dekad porywa obcokrajowców. Robi z nich niewolników

22.09.15

Ustalenia wieloletniego śledztwa.

Grecja: Parlament zaakceptował dzisiaj rano porozumienie z wierzycielami, które umożliwia wypłatę (w transzach) środków z tzw, trzeciego programu pomocowego o wartości blisko 86 mld EUR, Pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami. Za wyciągnięcie Grecji za uszy z tarapatów wcale nie zapłacą tylko bogate kraje. Najgorzej wyjdzie na płaceniu za greckie długi Polska. Bo Bruksela obetnie miliardy euro na dotacje, dzięki którym powstają najważniejsze inwestycje w Polsce. Zabraknie więc pieniędzy na drogi, czy oczyszczalnie ścieków.Partia zaostrza kurs. Koniec programu dopłat do kredytów #8222;Rodzina na swoim#8221; może spowodować chwilowy spadek liczby sprzedawanych mieszkań i wzrost obrotów na rynku najmu, Za rok mieszkania mogą też być tańsze niż dziś #8211; wynika z badania opinii doradców ,,, Policja: mężczyźni ci trudnili się międzynarodowym przemytem, handlem narkotykami i bronią.

Wiceministrowie spraw zagranicznych Rosji i Polski, Władimir Titow i Henryk Litwin opowiedzieli się za kontynuowaniem przez organy śledcze obu krajów ścisłej współpracy przy badaniu przyczyn katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.

W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej negatywne nastroje wokół sytuacji fiskalnej słabiej rozwiniętych państw strefy euro nieco się zmniejszyły, co najlepiej widać w notowaniach obligacji tych krajów (rentowności odnotowały spadek w porównaniu z wczora Ryszard Kalisz o prezydent stolicy.

Były znakomity piłkarz Portugalczyk Luis Figo złożył broń i nie będzie kandydował na prezydenta FIFA. Wcześniej z ubiegania się o to stanowisko zrezygnował też Holender Michael van Praag. Dotychczasowemu szefowi największej sportowej organizacji na świecie pozostał więc jeden kontrkandydat. Atak zimy sparaliżował wczoraj zachodnią część Stanów Zjednoczonych po śnieżycach, które przeszły na początku tygodnia na Wschodnim Wybrzeżu USA. W niektórych rejonach spadło ponad 60 cm śniegu. Wywołujące zapalenie opon mózgowych i sepsę meningokoki mogą się przenosić poprzez pocałunek lub picie z jednej szklanki. Wbrew powszechnej opinii zagrażają nie tylko dzieciom, ale także dorosłym - mówili we wtorek specjaliści podczas konferencji prasowej.Bilans jest smutny, bo pokazuje, że Unia Europejska nie była przygotowana na przyjęcie wspólnej waluty, W efekcie część krajów chętnie zapomniałaby o tym, co jak co, bardziej politycznym eksperymencie, Tyle, że drogi odwrotu w zasadzie nie ma,,, 85-letni Hugh Hefner miał po raz kolejny stanąć na ślubnym kobiercu i po raz kolejny ożenić się z jednym z "króliczków" Playboya. Niedoszła żona Hugh Hefnera, 25-letnia Crystal Harris zmieniła zdanie w dniu ślubu. Polskie Koleje Państwowe sprawdzą wszystkie zmodernizowane ostatnio dworce. To pokłosie sobotnich problemów na Warszawie Wschodniej.

RSS

Wniosek o zmianę ministra trafił do prezydenta

22.01.10

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera ws. powołania Andrzeja Kraszewskiego na ministra środowiska i odwołania z tej funkcji Macieja Nowickiego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.

RSS

Dwie Ameryki na jednym zdjęciu, które stało się symbolem

12.07.16

Elegancko ubrana, czarnoskóra kobieta stoi na środku drogi w niemym, spokojnym proteście.

RSS

Zielony totalitaryzm

29.01.14

Zamiłowanie Unii Europejskiej do walki z globalnym ociepleniem nie od dziś budzi wiele kontrowersji, Równie dyskusyjne pozostają badania tzw, niezależnych ekspertów, którzy poprzez płomienne apele do ludzkości starają się uwiarygodnić ,,,

RSS

Pościć, ale jak?

29.03.11

Kościół katolicki stał się znacznie bardziej elastyczny w sprawach postu. Już nie wymaga od wiernych, by w Wielkim Poście umartwiali ciało i dusze. W zamian proponuje rzucenie palenia, rezygnację z kawy albo odłączenie internetu.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Zrzutka internautów na wakacje dla Grażyny Żarko

08.09.12

Zebrali pieniądze na wyjazd do sanatorium dla bohaterki słynnej internetowej prowokacji.

RSS

Fed trzęsie światowym rynkiem

15.07.19

Scenariusz obniżek stóp procentowych za oceanem stał się jeszcze bardziej realny, Analitycy przewidują, że Rezerwa Federalna może nawet nie poczekać do końca wakacji i już na lipcowym posiedzeniu podejmie decyzję o pierwszej obniżce

RSS

Lotnisko w Szymanach będzie miało terminal pasażerski

01.01.14

Jest zgoda wojewody.

RSS

Odleciał z "Wiedźminem", iPadem i zepsutym piórem

29.05.11

Air Force One z Barackiem Obamą zmierza w kierunku USA. Amerykański prezydent na pokładzie może się zrelaksować odpakowując prezenty z Polski. Premier Donald Tusk przed wylotem podarował gościowi najnowszą grę o przygodach Wiedźmina, iPada z filmami Tomasza Bagińskiego i zepsute pióro.

RSS

Skarżą się i mali, i wielcy: Jak państwo gnębi przedsiębiorców

29.03.10

Lech Jeziorny z Krakmeat siedem lat czekał na uniewinnienie od zarzutów malwersacji i prania brudnych pieniędzy. Współtwórca Optimusa Roman Kluska wolność odzyskał po wpłaceniu 8 mln zł kaucji. To tylko dwa przykłady, ale na szykany ze strony państwa skarży się większość biznesmenów.

RSS

"Uczyliśmy się od Polaków"

01.07.16

Islandzki doping to nie okrzyk Wikingów.

RSS

Skarga Memoriału wraca na wokandę: Rosjanie zmieniają zdanie w sprawie Katynia

22.04.10

Śledztwo w sprawie mordu katyńskiego zostało umorzone, a mówiące o tym postanowienie - w tym lista winnych - miało pozostać tajne. I nawet skarga organizacji Memoriał nie zmieniła stanowiska rosyjskiego sądu. Aż do teraz. Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie sądu niższej instancji, a to oznacza, że sprawa wraca na wokandę.

RSS

Rosyjski generał odrzuca rakietowe oskarżenia USA

01.08.14

Waszyngton zarzucił Rosji łamanie traktatu rozbrojeniowego INF.

RSS

Analiza rynku platyny

15.12.12

Platyna ma za sobą udany tydzień, Przede wszystkim wzrosła powyżej poziomu 1,600 dolarów za uncję, utrzymując go przez wszystkie ubiegłotygodniowe sesje, Co więcej kruszec względem ceny zamykającej wcześniejszy tydzień zyskał 13 dolarów na uncji, W ciągu

RSS

Chcą zdążyć z wycinką przed zmianą przepisów

22.02.17

Drzew pada coraz więcej. ["Fakty" TVN]

RSS

Karambol w Warszawie. Ciężarna w szpitalu

01.10.12

Pięć samochodów osobowych zderzyło się po południu na ul. Modlińskiej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny