Szczątki żołnierzy niemieckich. "Grób pod oknami"

15.09.15

Jeszcze kilka lat po wojnie budynek uważano za "naznaczony".

"Dostrzegam raczej pozytywny wpływ na polskie prawo". Były minister finansów w "Faktach po Faktach". We wtorek w tej sprawie spotka się z unijnym komisarzem Tonio Borgiem.Wyrok uchylony. 18-letni Matthew Scheidt z Florydy został uznany winnym podszywania się pod asystenta lekarza - orzekł w czwartek sąd w USA. Wyrok usłyszy w listopadzie. Grozi mu aż 25 lat więzienia.

USA czasowo wstrzymały coroczne wspólne ćwiczenia wojskowe z Koreą Południową, by skoordynować z Seulem postępowanie w związku z wymianą ognia przez granicę z Koreą Północną, ale ćwiczenia te już wznowiono - poinformował przedstawiciel Pentagonu.

Koniec roku to czas podsumowań i planów na przyszłość. Na antenie nSport swoje podsumowanie robi Artur Boruc. Jak mówi, dla niego był to rok wzlotów i upadków. Ma 30 lat, gra we włoskiej lidze, ale jest przekonany, że prawdziwe życie jest dopiero przed nim. - Moje życie zacznie się wtedy, gdy zakończę przygodę z piłką - przyznaje. Podczas spektaklu cyrkowego w Działoszynie w województwie łódzkim namiot zawalił się przy silnym podmuchu wiatru na zgromadzoną pod nim widownię. Jak dowiedziała się TVN24, cztery osoby zostały ranne - dwie dorosłe i dwoje dzieci. Wszystkie trafiły do szpitala w Wieluniu.

W sobotę wieczorem w kościołach w całej Polsce rozpoczęły się Wigilie Paschalne, centralny punkt obchodów Triduum Psachalnego. Niezwykle bogata tego dnia liturgia składa się z czterech części. W prawyborach organizowanych w USA bierze udział kilkadziesiąt milionów wyborców. Bronisława Komorowskiego, kandydata PO na prezydenta w prawyborach wybierało 21 tysięcy osób. Jeśli prawybory w Platformie miały zdemokratyzować polską scenę polityczną to porównując powyższe liczby nie sposób nie zauważyć, że o ile w USA mamy demokrację rodem z XXI wieku – w Polsce dościgamy na razie osiągnięcia Ateńczyków z V w p.n.e. Posiłki zamawiane przez telefon, mały pokój z lampą rekompensującą skąpe dawki dziennego światła, bieżnia dla zapewnienia minimum wysiłku fizycznego oraz nieodłączny komputer - tak od kilku tygodni wygląda codzienne życie Juliana Assange'a w ambasadzie Ekwadoru.Unia Europejska osiągnęła we wtorek wstępne porozumienie dotyczące zniesienia w czerwcu 2017 roku opłat za roaming we wszystkich 28 krajach członkowskich. Umowa wymaga jeszcze zgody państw członkowskich oraz Parlamentu Europejskiego. Wygląda na to, że nominacja, jaką w prawyborach otrzymał od PO Bronisław Komorowski, już przekłada się na sondaże. Ostatnie badanie OBOP, w którym pytano Polaków, którym politykom ufają najbardziej, pokazuje, że to właśnie marszałek Sejmu budzi największe zaufanie. Komu jeszcze ufamy? W chwili debiutu w kadrze obaj mieli 22 lata, obaj do reprezentacyjnej "11" trafili drogą przez Warszawę. Kosecki-senior w pierwszym meczu bramki nie strzelił. Junior ma szansę być lepszy od ojca. Na razie, jako dziewiątemu synowi w historii seniorskiej kadry, udało mu się przedłużyć rodzinną tradycję i wybiec na murawę z orłem na piersi.

RSS

"Jihadi John" na boisku szkolnym. Nagranie kata islamistów sprzed lat

08.03.15

Brytyjskie media dotarły do nagrania, na którym widać go na boisku szkolnym, w trakcie przerwy w lekcjach.

RSS

Szkolenie: Archiwizacja dokumentów

08.05.12

Europejska Grupa Doradcza zaprasza do udziału w szkoleniu Archiwizacja dokumentów, które zaplanowane zostało w terminie 11 maja 2012 w Warszawie, Zapraszamy pracowników sektora prywatnego i administracji państwowej: pracowników działów ,,,

RSS

Kowalczyk jednak w Tour de Ski. Wystartuje na sam koniec

01.01.14

Polka będzie rywalizowała we włoskim Val di Fiemme w tzw. biegu amatorów.

RSS

Nie będzie śledztwa przeciwko szefowi CBA. Prokuratura: nie zdradził tajemnic Bieńkowskiej

01.07.15

Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa.  

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

W 2012 roku wzrosną kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

08.11.11

14 milionów 400 tysięcy złotych kary grzywny będzie mógł wymierzyć w 2012 roku sąd za przestępstwo skarbowe. Najwyższy mandat karny nakładany przez urzędników wyniesie 3 tysiące złotych.

RSS

Terminy pogrzebów: Oni zostaną wkrótce pochowani

22.04.10

Znamy już terminy kolejnych pogrzebów ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. W wtorek w Częstochowie zostanie pochowany Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, w Białymstoku wicemarszałek Krzysztof Putra, a w Warszawie kandydat na prezydenta Jerzy Szmajdziński.

RSS

Kierowca z bmw oskarża mężczyznę, którego pobił. Obaj z zarzutami

15.01.14

Zaatakowany miał wcześniej uszkodzić zderzak bmw.

RSS

Blue chips odrabiają straty, małe i średnie spółki w korekcie

15.01.14

Wtorek był trzecim dniem poprawy nastrojów w segmencie największych spółek, Zwiększa to nadzieję na bardziej trwałe przełamanie złej passy, Indeksy małych u średnich firm wciąż jednak kontynuują spadkową korektę, choć jej dynamika ,,,

RSS

Zamachowiec z Orlando mógł być gejem

15.06.16

Tak twierdzą była żona i znajomi.

RSS

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku nie żyje

15.07.14

Martwego mężczyznę znaleziono trzy dni po przedstawieniu zarzutów. Postępowanie zostało umorzone.

RSS

Sukces w walce z nielegalnym czosnkiem

08.07.10

Szwedzcy i norwescy celnicy aresztowali kierowcę ciężarówki, który usiłował przemycić do UE 28 ton chińskiego czosnku. - Przechwycenie ciężarówki było wynikiem starannie przygotowanej operacji koordynowanej przez Europejski Urzęd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych - zaznaczono w komunikacie UE.

RSS

"Kult szatana", media publiczne i PiS

08.09.11

PiS zgłosi projekt noweli ustawy o rtv, który da obywatelom wpływ na program mediów publicznych. Ma to związek m.in. z udziałem Adama Darskiego, "Nergala" w jednym z programów TVP2. PiS potępia jednak apele o niepłacenie abonamentu związane z tą sprawą.

RSS

Pani "minister" żąda rozstrzelania autorki prześmiewczego filmu. "Według praw czasu wojny"

15.10.14

Irena Karpa miała spowodować u Fiłatowej, znanej głównie z rozbieranych zdjęć, "straty moralne".

RSS

A jednak złoty zaczyna tracić

01.10.16

Główna para po odczycie PKB, O 14:30 zaprezentowano odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych za II kwartał ? tj, rewizję wyniku wstępnego, Deflator PKB i PCE Core wpisały się w prognozy (+2,3 proc, k/k oraz +1,8 proc, k/k), ale wynik ,,,

RSS

Legia obnażona w Lubinie. A były dwa kroki do mistrzostwa

29.04.16

Zwycięstwo z Zagłębiem, później z Piastem i feta - takie były plany Legii. Muszą ulec zmianie, bo lider doznał dotkliwej porażki w Lubinie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny