Szczątki żołnierzy niemieckich. "Grób pod oknami"

15.09.15

Jeszcze kilka lat po wojnie budynek uważano za "naznaczony".

Zrobiono je 11 tysięcy metrów nad Ziemią Środa była kolejnym już dniem, kiedy to mocny dolar ciągnął Europę - w tym szczególnie rynki rozwijające się - w dół, Inwestorzy czując stabilizację na rynkach, zainteresowali się ropą naftową,Kandydatka SLD na prezydenta zainaugurowała kampanię. Ten tydzień zaczynaliśmy od politycznego zamieszania w kraju w związku z wyborem kandydata opozycji na prezydenta, Kolejne dni przynoszą jednak przesunięcie uwagi z czynników lokalnych na te zewnętrzne, gdzie pierwsze skrzynce zaczyna grać ,,, Tysiące członków irańskiej paramilitarnej milicji islamskiej Basidż uczestniczyło w ćwiczeniach, których scenariusz przewidywał odebranie Izraelczykom kontroli nad meczetem Al-Aksa w Jerozolimie - poinformowały irańskie media państwowe.

Przewal wawelski i przewal krucyfiksowy pogrzał polskie zombie i człapiąc, podchodzą do kamer autopodnieconych tragedia dziennikarzy. Ale przyjdzie czas wyprowadzki świeżego sarkofagu z Wawelu – twierdzi Kuba Wojewódzki w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
fot.: Forum

Radzi Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa. Kredytobiorcy są przerażeni. Frank jest coraz silniejszy, a złoty dramatycznie traci. Szwajcarska waluta jest już najdroższa od roku. A będzie coraz gorzej, bo Szwajcarzy nie chcą już osłabiać waluty. Dlatego też raty kredytów pójdą ostro w górę.

Zebrali pieniądze na wyjazd do sanatorium dla bohaterki słynnej internetowej prowokacji. Na opublikowanej przez KNF liście ostrzeżeń publicznych, na której znajdował się m.in. Amber Gold, widnieje również jedna z największych i najstarszych giełd w Polsce - Warszawska Giełda Towarowa. Według nadzoru prowadzi ona działalność z naruszeniem przepisów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Jak ustalił portal tvn24.pl, sprawą zajmuje się już prokurtura. WGT przez wiele lat powiązana była z działaczami PSL, przez pewien czas szefował jej Waldemar Pawlak. Czwartkowe notowania na giełdach europejskich rozpoczęły się pod dyktando reakcji na dwie decyzje banków centralnych, Fed i BoJ,Mieszkańcy największych miast zdecydowanie poparli Bronisława Komorowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat PiS wygrał tylko w jednej stolicy województwa. W której? Odpowiedź zaskakuje, tym bardziej, że to miasto jest matecznikiem jego zaciekłego wroga. Sondaż MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. - Bliżej mi do Czech, ale Portugalia ma Cristiano Ronaldo - mówi sędzia piłkarska Magdalena Figura i dodaje: - Jak go uwielbiam od pasa w dół. Lubię jego nogi i jego grę, genialnie gra tymi nogami.

RSS

Za ukryte dochody fiskus będzie mógł ścigać przez 10 lat. Eksperci krytykują

22.06.14

Eksperci podatkowi krytykują planowane przez resort finansów wydłużenie do 10 lat okresu, w którym fiskus może ścigać za ukrywanie dochodów. Będzie mógł zapytać o pochodzenie pieniędzy, które wydaliśmy w 2006 r. np. na prywatną szkołę dla dzieci.

RSS

Opóźnione płatności w podatku dochodowym

15.06.17

Przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności gospodarczej regulują zobowiązania wobec różnych podmiotów i instytucji. Nie zawsze jednak wywiązują się z nich terminowo, co wpływa na sposób ujęcia w kosztach należności głównej, a w niektórych wypadkach również na możliwość obciążania kosztów związanymi z tym opłatami dodatkowymi.

RSS

Bruksela pomoże powodzianom?: Miliardy strat? Unia da nam miliony

22.05.10

Nawet sto milionów euro możemy dostać od Unii na likwidację zniszczeń powodziowych - mówił premier Donald Tusk. Ale zaznaczył, że będzie to możliwe, jeśli szacunki dotyczące strat będą rzędu trzech miliardów euro. A to oznacza, że Bruksela da nam tylko kilka procent potrzebnych pieniędzy.

RSS

Jedna z największych w kraju sieci księgarń wystawiona na sprzedaż

29.01.14

Zainteresowanych nabyciem kontrolnego pakietu akcji spółki jest czterech inwestorów, wśród których są również wydawcy.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Co wygrał Jarosław Kaczyński?

08.07.10

Kiedy oglądało się wczoraj wieczór wyborczy w sztabie Jarosława Kaczyńskiego trudno było oprzeć się wrażeniu, że uśmiechnięty prezes PiS i jego partyjni koledzy zachowywali się tak, jakby to Kaczyński, a nie Bronisław Komorowski okazał się zwycięzcą tegorocznych wyborów prezydenckich. Zwycięstwo Kaczyńskiego ogłosił też Aleksander Kwaśniewski, duże grono polityków PiS i sympatyzujący z partią Kaczyńskiego komentatorzy. Dlaczego Kaczyński wygrał, chociaż przegrał?

RSS

Błaszczak do oficerów policji: będą nagrody i kary

22.05.16

Zadeklarował minister spraw wewnętrznych i administracji.

RSS

Zamieszanie wokół wizyty kłamcy oświęcimskiego

22.09.10

Kontrowersyjny historyk brytyjski, karany za kłamstwo oświęcimskie, David Irving nie ma prawa oprowadzać po muzeum Auschwitz. Mogą to robić jedynie licencjonowani przez placówkę przewodnicy - podało biuro prasowe Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

RSS

Na aukcji zamiany znowu niski popyt na obligacje skarbowe. Notowania walut stabilne w oczekiwaniu na rozwiązania sprawy Grecji

29.06.15

Czwartek 25 czerwca nie zmienił znacząco obrazu rynku z dnia poprzedniego, Notowania EUR/USD oraz EUR/PLN pozostawały względnie stabilne, Eurodolar pozostawał blisko 1,12 a eurozłoty w przedziale 4,17,

RSS

Rosja wyda na obronę dodatkowe miliardy dol.

22.10.15

Wydatki na obronę Rosji będą zwiększone o 4,2 mld dolarów – zadecydował w środę rosyjski rząd. Budżet obronny będzie odpowiadać 0,3 proc. PKB, a nie jak pierwotnie planowano 0,1 proc. Władze zapewniają, że nie ma to związku z operacją w Syrii.

RSS

"Młodzież musi przejść próbę". Mazurek oburzona słowami Gronkiewicz-Waltz

01.08.17

Rzeczniczka PiS uznała wypowiedź za "skandaliczną".

RSS

Czy trzeba mieć potwierdzenie odbioru faktury korygującej?

15.07.10

W doktrynie prawa podatkowego można znaleźć poglądy, iż przepis art. 29 ust. 4a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm., dalej "ustawa o VAT") warunkujący obniżenie podstawy opodatkowania od posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej jest zbyt rygorystyczny i wręcz niezgodny z podstawowymi zasadami statuującymi podatek VAT. Do tej tezy przychyla się ostatnio także judykatura, czego przykładem jest wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 marca 2010 r. (sygn. akt III SA/Wa 2100/09).

RSS

Sprawdź jakość powietrza w swoim mieście

08.02.17

Sprawdź aktualną jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć.

RSS

Ściśle tajny stan zdrowia Schumachera. "Jest osobą prywatną"

29.12.15

Dwa lata od fatalnego w skutkach wypadku Michaela Schumachera brakuje potwierdzonych informacji na temat stanu zdrowia wielokrotnego mistrza świata Formuły 1. I nie wydaje się, żeby ta sytuacja się zmieniła. - Michael jest osobą prywatną, ma prawo do ochrony swojej prywatności - oznajmił pełnomocnik rodziny byłego kierowcy.

RSS

Daimler zbuduje w Rosji swoją pierwszą fabrykę

22.02.17

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zainwestuje 250 mln euro w budowę swojej pierwszej fabryki samochodów w Rosji. Daimler poinformował we wtorek o podpisaniu umów ze stroną rosyjską. Pierwsze SUV-y i samochody klasy E zjadą z taśmy produkcyjnej w 2019 r.

RSS

Grypa także w Małopolsce. "W niektórych przypadkach to wirus H1N1"

29.12.12

Po analizie ok. 50 próbek od ludzi chorych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny