Szczątki żołnierzy niemieckich. "Grób pod oknami"

15.09.15

Jeszcze kilka lat po wojnie budynek uważano za "naznaczony".

W środę w Ossowie odbędzie się wielka rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Ceny ropy od początku nowego roku wdają się we znaki konsumentom paliw w Europie, jak i największym rafineriom operującym w basenie Atlantyku, W ostatnich dniach szczególną uwagę przykuwa dynamiczny wzrost notowań spread-u pomiędzy gatunkami surowca w Eur Tydzień na Catalyst obfitował w kolejne debiuty, tylko dziś w obrocie pojawiły się trzy nowe serie obligacji banków spółdzielczych, W miarę jak przybywa emitentów, maleje premia za ryzyko dla inwestorów, Być może teza stawiana jest nieco na ,,,Radosław Sikorski porównuje się z przywódcami największych mocarstw. "Mam 47 lat. To tyle co Obama, gdy został prezydentem" - zareklamował się w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Zaznaczył, że byłby prezydentem "bez obciachu", bo - w przeciwieństwie do obecnego - zna języki. Rząd twierdzi, że przeznacza "bardzo duże" pieniądze na pomoc uchodźcom. W ostatnich tygodniach doszło do zacięcia się hossy na giełdach, a mając na uwadze pokaźne wzrosty narosłe od początku roku, wielu oczekuje korekty, co byłoby niepokojącym sygnałem dla bardzo mocnego złotego, Dla rynku walutowego ważne ,,,

Żali się założyciel i dyrektor Kamienicy Emilian Kamiński.

Na treningu doznał kontuzji uda. Decyzja zapadła po czwartkowych badaniach. W kadrze Anglii zastąpi go piłkarz Liverpoolu Jordan Henderson. Polski MSZ jest w stałym kontakcie z naszą placówką w Chile, która próbuje ustalić los naszych obywateli przebywających w tym kraju w momencie wczorajszego trzęsienia ziemi.
Rzecznik resortu Piotr Paszkowski powiedział IAR, że nie ma żadnych informacji, które by potwierdzały, że wśród poszkodowanych i rannych są Polacy. Zaznaczył jednak, że inne państwa też nie otrzymały jeszcze takich danych.
MSZ pozostaje w ścisłym kontakcie z europejskim centrum kryzysowym. Jednak nie należy spodziewać się szybko jakichkolwiek informacji, gdyż w Chile są duże trudności komunikacyjne, w dalszym ciągu nie działają linie telefoniczne poza miastami. Trudno jest też dotrzeć na miejsce kataklizmu.
Piotr Paszkowski powiedział, że do polskiej placówki napływają informacje o obywatelach polskich, którzy byli na miejscu i w pobliżu rejonu trzęsienia ziemi. Pochodzą one zarówno z centrum operacyjego w Warszawie, jak i bezpośrednio poprzez wysyłane do niej e-maile. Do konsulatu dotarło już kilkadziesiąt takich zgłoszeń. Są one teraz weryfikowane.
Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Chile już przekroczyła 400. Taki najnowszy bilans podały chilijskie służby ratownicze. Wstrząsy, które wystąpiły wczoraj rano czasu warszawskiego miały siłę 8,8 stopni w skali Richtera. Później nastąpiła seria wstrząsów wtórnych o sile przekraczającej 6 stopni.
Według prezydent Chile Michelle Bachelet, skutkami trzęsienia zostały dotknięte dwa miliony Chilijczyków.


Tzw, non-farm payrolls to jedne z najważniejszych amerykańskich danych makroekonomicznych, przynajmniej w kontekście polityki monetarnej banku centralnego, Formalnie bowiem bank ów (Rezerwa Federalna) ma kierować się w swojej działalności ,,, Podatnik sam deklaruje wysokość podatku należnego i naliczonego za dany okres rozliczeniowy. Zdarza się, że w danym okresie rozliczeniowym powstaje u niego nadwyżka podatku naliczonego nad należnym, którą wykazuje do zwrotu na rachunek bankowy. Zanim jednak zwrot otrzyma, urząd skarbowy może zweryfikować jego zasadność. Resort finansów nie rozważa zmian w podatku od kopalin - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek. Na obniżenie od 2016 r. podatku, który płaci KGHM, liczy resort skarbu państwa.Czym zastąpić niezdrowe przekąski? Witold Bańka był gościem "Faktów po Faktach". Od 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, co jest zgodne z zapowiedziami premier Beaty Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił prezes Rady Ministrów.

RSS

Piosenkarka nie radzi sobie z krytyką: Doda atakuje Tymochowicza. Bardzo ostro

22.01.10

Specjalista od wizerunku Piotr Tymochowicz skrytykował zachowanie Dody na balu dziennikarzy, gdzie piosenkarka wycałowała Lecha Kaczyńskiego. Na odpowiedź zainteresowanej nie trzeba było długo czekać. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że jej reakcja jest poniżej pasa.

RSS

Miedź najtańsza od ponad 5 lat

15.01.15

Wczorajsza sesja wpisuje się w ciąg spadków na rynkach surowcowych, We wtorek przeważał na nich kolor czerwony ? odzwierciedlił to indeks CRB, którego wartość spadła o 0,51% do poziomu 219,70 pkt, Liderami zniżek były miedź i kukurydza,

RSS

Rosja: Rehabilitacja ofiar Katynia - prace nad zmianami w prawie

22.11.11

Prawnicy na polecenie władz państwowych pracowali nad propozycjami zmian w prawie Rosji, które otworzyłyby drogę do rehabilitacji ofiar mordu NKWD na polskich oficerach wiosną 1940 roku - poinformowało w poniedziałek radio Echo Moskwy.

RSS

Boni instruuje urzędników, jak nie dać się hakerom

01.02.12

Mają być nowe hasła, bardziej skomplikowane, lepsze zabezpieczenia, a przede wszystkim ostrożność i rozwaga. - Minister Administracji i Cyfryzacji przekazał resortom wytyczne w zakresie ochrony portali informacyjnych administracji publicznej - poinformował rzecznik resortu Artur Koziołek. Mają one ustrzec strony internetowe przed atakami do jakich doszło przed ponad tygodniem w związku z przyjęciem przez Polskę umowy ACTA.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Tusk blokuje konstytucyjny projekt Komorowskiego

29.03.11

Donald Tusk dał sygnał do zahamowania prac nad prezydenckim projektem zmian w konstytucji – dowiedział się „Wprost”.
(fot. Forum)

RSS

Pierwszy spot wyborczy Komorowskiego

29.05.10

Sztab kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego zaprezentował minutowy film biograficzny o kandydacie. Spot od 5 czerwca pojawi się w telewizji, a już od dziś ma być dostępny na portalach społecznościowych.

RSS

Kaczyński odpowie na gest Cimoszewicza

22.06.10

Politycy Polski Plus Kazimierz Michał Ujazdowski, Jerzy Polaczeki i Jarosław Sellin prawdopodobnie wstąpią do klubu PiS – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Do partii Jarosława Kaczyńskiego może wrócić także były europoseł Marcin Libicki. Warunkiem jego powrotu są jednak przeprosiny ze strony PiS.
Fot. Wprost

RSS

Wałęsa: Straciłem 37 lat małżeństwa

15.12.11

Na temat książki żony Lech Wałęsa zdania nie zmienił. "Prawdę" dostrzega, ale jest zły, że wszystkie fakty ujrzały światło dzienne. Co więcej, były prezydent w "Kropce nad i" stwierdził, że nie tylko autorce "Marzeń i tajemnic" powinno się współczuć. - To ja jestem największym przegranym, bo straciłem 37 lat małżeństwa.

RSS

Kaczyńskiego pisanie na marginesie

08.09.10

Przebojem weekendu był list, jaki szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rozesłał do członków partii. Opublikowano go na jednym z portali blogowych, którego członkowie en masse sprzyjają PiS i prezesowi, więc do końca nie wiadomo, czy nie był to przypadkiem przeciek kontrolowany. Nie wiadomo również, czy był to materiał przeznaczony dla wszystkich członków partii, czy tylko dla funkcyjnych - tych bardziej świadomych.

RSS

Opublikowano odnalezione, nieznane sztuki Mrożka

22.10.10

Sześć nieznanych dotąd szerszej publiczności sztuk Sławomira Mrożka znalazło się w tomie "Sztuki odnalezione. Małe i mniejsze", który właśnie trafia do księgarń. Większość z nich to krótkie utwory z początków twórczości Mrożka.

RSS

Procedury nie działały, bo minister miał wolne?: Powódź w Polsce. Władza zawiodła

22.05.10

W rządzie panuje przekonanie, że administracja państwowa mogła się lepiej przygotować na nadejście powodzi - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Nic dziwnego. Analiza tego, co zrobiono w ostatnich latach, każe wystawić rządowi bardzo niską ocenę.

RSS

Kontynuacja osłabienia dolara

01.03.11

Rynki finansowe po weekendzie pełnym informacji płynących z Libii wróciły do pracy, Cena Baryłki ropy po ubiegłotygodniowych rekordach utrzymuje się na relatywnie stabilnym poziomie w stosunku do obserwowanej w ostatnim czasie zmienności,,

RSS

MTK żąda wydania syna Kaddafiego

01.06.13

Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego zażądali od władz Libii wydania syna nieżyjącego dyktatora Muammara Kaddafiego, Saifa al-Islama, poszukiwanego za zbrodnie popełnione podczas powstania, które obaliło jego ojca.

RSS

Marazm partyjniacki

15.03.10

Media robią wszystko, co mogą, aby podgrzewać atmosferę wyborczą, choć oficjalnie termin wyborów prezydenckich nie został jeszcze ogłoszony. Co ciekawe, kompletnie nie wspomina się o drugich wyborach, samorządowych, które z punktu widzenia obywateli, mają znaczenie dużo większe. Zresztą nie tylko obywateli, ale również partii politycznych. To właśnie wybory samorządowe będą bardziej rzutować wynikami na najważniejszą „bitwę” - wybory parlamentarne. Te zaś zapewne odbędą się wiosną przyszłego roku. Taki kalendarz wyborczy narzuca nam polska prezydencja w Unii Europejskiej.

RSS

Remi Gaillard znów kopie: Zobacz futbolowe mistrzostwo świata!

08.07.10

Francuski komik Remi Gaillard udowadnia, że kocha piłkę nożną. Gdyby reprezentacja Francji posiadała takie futbolowe umiejętności jak Remi, to w niedzielę graliby w finale mistrzostw świata. Zobaczcie, co można zrobić z piłką!

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny