Prezydent dostanie super-telefon

08.01.10

Znany z tego, że praktycznie nie rozstaje się ze swoją komórką prezydent Francji Nicolas Sarkozy niedługo będzie posiadaczem prawdziwego super-telefonu. W końcu będzie mógł prowadzić ważne rozmowy poza pałacem Elizejskim.

Co funkcjonariusze CBA robili w sierpniu 2007 roku na drzewach wokół sardyńskiej posiadłości znanego biznesmena Jana Kulczyka? Jak to się stało, że ich obecność tam odkryli agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego? Zaraz po wyborach ten wątek ma wyjaśniać tzw. naciskowa komisja śledcza. Każda partia, tak jak każda religia, proponuje zwolennikom kontrakt. Kontrakt PiS jest taki: wybierzcie nas, a godnościowo doprowadzimy Polskę do patriotycznej klęski. Wam co prawda będzie gorzej, ale my, jako przywódcy, przejdziemy do historii - ostrzega minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w rozmowie z Tomaszem Machałą.
Radosław Sikorski (fot. FORUM) Gorsze nastroje i niepokojące dane z niemieckiej gospodarki stały za dzisiejszym osłabieniem złotego, W środę o jego losach przesądzą dane o inflacji w Polsce oraz klimat inwestycyjny na świecie,WYDARZENIE DNIA W poniedziałek na nastroje na giełdach wpływało przede wszystkim polityczne zamieszanie, Rosnące obawy związane z sytuacją Włoch sprzyjały niedźwiedziom, ale byki broniły się przed większą przeceną,

Poniedziałek był ostatnim dniem, gdy kolarze w Tour de France ścigali się na terenie Wielkiej Brytanii. Teraz przeniosą się do Francji. W niedzielę w wywiadzie dla gazety NZZ, szef Banku Centralnego Szwajcarii (SNB) Philip Hildebrand przyznał, że SNB gotowy jest podjąć dalsze kroki mające na celu osłabienie franka, Stałoby się tak, jeżeli perspektywy gospodarcze uległyby dalszemu pogorsze

Niespodziewanie wrócił w zeszłym tygodniu, by poprzeć Bronisława Komorowskiego. Z lewicą już mu nie po drodze?
fot. Wprost

W środę w Lahti rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. "Był to protest przeciwko upolitycznionej i agresywnej treści przemówienia prezydenta Ukrainy" - napisała agencja Ria Nowosti, informując o decyzji Witalija Czurkina. Przedstawiciel Rosji przy ONZ opuścił salę posiedzeń Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych podczas wystąpienia Petra Poroszenki.

Odkryta niemalże 4 lata temu gwiazda zaskoczyła astronomów. W pierwszych trzech tygodniach maja doszło do 13 incydentów z udziałem polskich samolotów pasażerskich. Aż sześć z nich dotyczyło jednego typu maszyn - ATR-ów Eurolotu, spółki należącej do LOT-u i Skarbu Państwa. Czy problem jest poważny? - Jest. Nie nadążamy ze zleceniami, liczy się czas i pieniądz, a nie jakość - mówią mechanicy. Eurolot: - Usterki się zdarzają i będą zdarzały. Chcemy dokładnie poznać ich przyczyny. Na 32 mln zł oszacowali wstępnie straty właściciele kompleksu hotelowego Dwór Soplicowo w Białowieży (Podlaskie); obiekt niemal doszczętnie spłonął w miniony piątek. Dziś formalnie zostanie wszczęte śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Hajnówce.Analiza tvn24.pl.
Polakowi grozi do 5 lat więzienia. Pewnie kiedyś przyjdzie czas na decyzję o konsolidacji grup paliwowych - powiedział w środę w Gdańsku minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński. Zastrzegł, że decyzja o ewentualnym połączeniu Orlenu i Lotosu będzie należała do zarządów tych spółek.

RSS

Listy przyśpieszą beatyfikację Jana Pawła II?: Żydzi i muzułmanie: Wasz papież uzdrawiał

01.03.10

Wyznawcy islamu, Żydzi, buddyści - wyznawcy różnych religii z całego świata wysyłają do Rzymu listy opisujące cuda, które miały się wydarzyć za wstawiennictwem Jana Pawła II. Chcą w ten sposób przyśpieszyć trwający wciąż proces beatyfikacji papieża Polaka.

RSS

Jednostka 731 i "wioski zgniłych nóg". Śmiercionośny spadek po cesarskiej armii

08.12.14

Jedna z najmniej znanych kart konfliktu sprzed blisko 80 lat.

RSS

"Benedykt XVI przebaczy swemu kamerdynerowi i go ułaskawi"

01.10.12

Benedykt XVI przebaczy swemu kamerdynerowi Paolo Gabriele oraz jego pomocnikowi i obu ułaskawi - uważa jeden z najwyższych rangą kardynałów-prawników w Kurii Rzymskiej, Velasio De Paolis z Sygnatury Apostolskiej, watykańskiego Sądu Najwyższego.

RSS

NBP zwróci większą uwagę na nieruchomości i akcje

22.12.11

Mimo dobrego początku środowych notowań i bardzo udanej wczorajszej sesji warszawski parkiet ma nadal do odrobienia ponad 5% grudniowych strat, Generalnie widać, że wszystko może się zdarzyć, bo przy niskiej aktywności inwestorów nie trzeba wiele, by prze

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

DM BOŚ: Raport tygodniowy Waluty/Surowce

08.09.15

Rubel: W ostatnich dniach zaczął korygować spore wzrosty z ubiegłego tygodnia, Nadal widać wyraźną korelację z cenami ropy, które zaczęły odbijać, Ograniczeniem mogą okazać się jednak obawy związane z globalnym spowolnieniem wzrostu,,,

RSS

28 lat bezprawia. Spod ręki "speców" wychodzą kalecy

29.03.16

Oddając swoje zdrowie w ręce fizjoterapeuty, trzeba liczyć na szczęście.

RSS

Ks. Lemański: Plebania jest duża. Zmieści się jeszcze jeden ksiądz

15.07.13

Nie zamierzam opuszczać parafii - powiedział duchowny w "Faktach po Faktach".

RSS

Fatalne zderzenie wiślaków

29.09.13

RSS

Pogoda na 16 dni: na początek grad, później tropiki

29.07.13

Nadchodzący tydzień rozpocznie się prawdziwie letnią aurą.

RSS

Arłukowicz: Na listę refundacyjną trafią kolejne leki

01.01.12

Negocjacje z koncernami farmaceutycznymi będą nadal prowadzone, w 2012 r. na listę refundacyjną trafią kolejne leki - zapewnił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

RSS

"Władzę w Turcji przejęła Rada Pokoju"

16.07.16

Władzę w kraju przejęła "Rada Pokoju", która zapewni bezpieczeństwo ludności i porządek publiczny - poinformowała turecka telewizja TRT.

RSS

Indie liderem na rynku złota

15.11.10

Indie są największym światowym konsumentem złota, Popyt na złoto w tym ktraju osiągnął poziom, jaki miał miejsce przed kryzysem finansowym, W 2009 roku całkowity popyt na złoto osiągnął 600 ton o wartości 19 mld dolarów (974 mld rupii) i stanowił blisko

RSS

Dobra wiadomość dla turystów

29.06.10

      Dobra wiadomość dla wszystkich wybierających się na wakacje zagranicę. Od 1 lipca jeszcze bardziej obniżone zostaną ceny połączeń z telefonów komórkowych. Osoby chętnie korzystające z internetu w komórce też będą chronione przed wysokimi rachunkami. To kolejna odsłona walki z wysokimi kosztami połączeń w roamingu, którą Komisja Europejska toczy od prawie pięciu lat.
      Teraz dzwoniąc z zagranicy zapłacimy maksymalnie 39 eurocentów plus VAT zamiast dotychczasowych 43. Połączenie przychodzące będzie kosztować maksymalnie 15 eurocentów. Poza tym wprowadzony zostanie specjalny system bezpieczeństwa dla osób, które często korzystają z internetu zagranicą i używają do tego celu telefonu komórkowego. Limit połączeń będzie kosztował 50 euro, chyba że właściciel telefonu zdecyduje inaczej.
      Operatorzy będą też musieli poinformować, jeśli klienci wykorzystają 80 procent limitu. Po przekroczeniu pułapu usługa będzie automatycznie wyłączana. To ma ustrzec przed szokiem związanym z wysokimi rachunkami telefonicznymi. Doświadczył tego na przykład niemiecki podróżnik, który podczas zagranicznych wyjazdów ściągał na komórkę programy telewizyjne i jego rachunek wyniósł 46 tysięcy euro.

RSS

Rzym: Tysiące pielgrzymów na placu św. Piotra

01.05.11

Tysiące pielgrzymów, którzy przyjechali do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II, od rana przychodzą na plac św. Piotra. Wierni ustawiają się w gigantycznej kolejce do Bazyliki - wśród nich obecne są liczne grupy z Polski.

RSS

BOR zajechał drogę piosenkarce? Sąd: mało prawdopodobne

08.12.16

Wyrok uchylony.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny