Ponownie 50/50 dla wrześniowej podwyżki

15.08.15

Po dwóch dniach zdecydowanego spadku oczekiwań odnośnie możliwej podwyżki stóp procentowych przez FED we wrześniu, obecnie obserwujemy powrót do poziomu 48%,

Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska udanie rozpoczęła zmagania w piątej lewej Wielkiego Szlema. Polka wygrała z Brytyjką Heather Watson 6:4, 6:3 w drugiej rundzie tenisowego turnieju w Indian Wells. Dr. Dre na szczycie listy "Forbesa". W rok zarobił ponad 110 mln dol. Prognoza pogody na pięć dni.Prawdopodobnie z Orbanem spotka się również prezes PiS Jarosław Kaczyński. Peerelowskie Katowice mają zostać zabytkiem. Pomysł trochę spóźniony. Wyburzono już dworzec kolejowy i Pałac Ślubów. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie wykluczył we wtorek nowej amnestii. Wspomniał też o ewentualnym amnestionowaniu szefa Centrum Praw Człowieka „Wiasna” Alesia Bialackiego. Zaznaczył jednak, że Mikoła Statkiewicz powinien napisać prośbę o ułaskawienie.

W aplikacji mobilnej banku pojawia się podejrzana "nakładka".

Rynkowa wycena przyszłego tempa zacieśniania przez Fed jest cały czas niewystarczająca, pomimo jastrzębiego wydźwięku ostatniego posiedzenia, w perspektywie końca 2018 roku rynek wycenia o dwie podwyżki mniej niż sugerują to decydenci a na ,,, W celu obniżenia podstawy opodatkowania, przedsiębiorcy starają się jak najwięcej z dokonywanych zakupów zaliczyć w ciężar kosztów firmy.

USA: Opublikowane wczoraj po południu ostateczne dane nt, dynamiki PKB w II kwartale wypadły nieco lepiej względem szacunków na poziomie 3,0 proc, ? odczyt wyniósł 3,1 proc, w ujęciu zanualizowanym, Pozostałe parametry pozostały bez zmian,,, Edmund Klich, polski akredytowany przy Międzypaństwowej Komisji Lotniczej badającej przyczyny katastrofy Tu-154, używa coraz mocniejszych słów. Ekspert nie ma wątpliwości, że to piloci podjęli zbyt duże ryzyko i rozbili tupolewa. "Zlekceważyli wszystkie ostrzeżenia" - podkreśla. Premier Donald Tusk powiedział, że będzie chciał poprosić szefów partii politycznych reprezentowanych w parlamencie o spotkanie ws. przyjętego przez rząd programu polskiej prezydencji. Według niego, może uda się takie spotkanie zorganizować jeszcze w tym tygodniu.Rosyjski admirał Igor Kasatonow oskarżył władze Ukrainy o hamowanie rozwoju stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Ukraińcy czekają, aż okręty floty się rozsypią - oświadczył w rozmowie z ukraińskimi dziennikarzami w Moskwie.

Niespodzianki w Moskwie nie było - Aleksander Powietkin wygrał pierwszą walkę od czasu dotkliwej porażki z Władymirem Kliczką.
Piłkarzom Legii czkawką odbił się świetny mecz w tygodniu z FK Aktobe w eliminacjach Ligi Europy. W 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy mistrz Polski doznał drugiej porażki w sezonie, tym razem z Podbeskidziem 1:2. To pierwsza porażka Henninga Berga w meczach wyjazdowych odkąd prowadzi warszawską drużynę.

RSS

Ta epidemia zabija po cichu. "Sytuacja jest krytyczna"

08.05.17

Najbardziej znaną ofiarą jest Prince.

RSS

Urban zwolniony z Legii. Nie tylko on

15.03.10

Porażka z Polonią Bytom przelała czarę goryczy w Legii Warszawa. W niedzielę została rozwiązana umowa z trenerem Janem Urbanem oraz przyjęta dymisja dyrektora sportowego odpowiadającego za transfery Mirosława Trzeciaka.

RSS

Narzekasz na powolny internet? Pięć sposobów, jak przyspieszyć działanie Wi-Fi

08.12.14

Wielu operatorów sieci kablowych oferuje szybki internet. Co zrobić, gdy pomimo tego twoja sieć nie działa tak, jak byś chciał? Być może winny jest router Wi-Fi. Jak pisze CNN Money, nawet jedno małe niedopatrzenie może negatywnie wpłynąć na szybkość twojego łącza.

RSS

Zagraniczne fundusze inwestycyjne, wyniki za rok 2013

05.01.14

Znaczącym wydarzeniem ubiegłego roku był fakt, zdobycia przewagi krajów rozwiniętych, z wyjątkiem kilku krajów wschodzących, W ogólnym ujęciu indeks międzynarodowy MSCI EAFE Index ETF [EFA] za ostatni kwartał zyskał 5,13%, natomiast ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Nowy pomysł Kancelarii Prezydenta: Powieś sobie prezydenta na ścianie

15.01.10

Choć w tym roku mamy wybory, a więc lokator pałacu przy Krakowskim Przedmieściu może się zmienić, kancelaria Lecha Kaczyńskiego proponuje, by do końca roku prezydent pozostał ten sam. Przynajmniej w kalendarzu. Oto Lech Kaczyński w 12 odsłonach, na każdy miesiąc 2010.

RSS

Zeznanie podatkowe szefa PiS: Tyle zarobił Jarosław Kaczyński

08.05.10

Jarosław Kaczyński zarobił w zeszłym roku prawie dwa razy mniej niż jego konkurent w wyścigu o prezydenturę Bronisław Komorowski. "Fakt" dotarł do zeznania podatkowego prezesa PiS. Niemal cały dochód Kaczyńskiego pochodzi z pracy w Sejmie.

RSS

Pałeczka w rękach Grecji

22.06.11

Po weekendowym spotkaniu ministrów finansów państw strefy euro bez konkretnych postanowień, a jedynie odsunięciu w czasie decyzji o wypłacie kolejnej transzy wsparcia w wysokości 12 mld euro, w centrum uwagi rynku pozostaje dzisiejsze głosowanie nad wotu

RSS

Ukraińcy szukają premiera. Wśród nazwisk Balcerowicz

08.03.16

Medialna giełda nazwisk.

RSS

Oliwę fałszują na potęgę. Nie daj się oszukać

01.03.16

W zeszłym roku czterokrotnie wzrosła we Włoszech liczba oszustw, których ofiarą padła krajowa, najwyższej jakości oliwa z oliwek.

RSS

Nie ma zmian: Poprawka matury na starych zasadach

08.01.10

Osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego lub chcą poprawić wynik, mogą przystąpić do egzaminu w tym roku na starych zasadach.

RSS

Rynek zbroi się przed decyzją Fed

15.12.16

Dzisiaj kończy się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej na którym prawdopodobnie pierwszy raz od roku zapadła decyzja o podwyżce stóp procentowych w największej gospodarce na świecie, Dolar amerykański w pełni wycenia ten ruch, gdyż ,,,

RSS

Kanał Sueski i problem z meduzami

01.09.15

Rozbudowa Kanału Sueskiego przez Egipt ma przyczynić się do rozwoju międzynarodowego transportu morskiego, ale niesie też za sobą inne, już nie tak pozytywne konsekwencje. Z nowej drogi na Morze Śródziemne korzystają nie tylko statki, ale także nie występujące do tej pory w tym akwenie gatunki roślin i zwierząt. Materiał z programu "Świat o czwartej".

RSS

Wszedł do autobusu, podpalił kierowcę i wyszedł. Na policję poczekał

29.10.16

W czasie, gdy kierowca umierał w męczarniach, pasażerowie autobusu próbowali z niego uciec.

RSS

Trzecia czarna skrzynka odnaleziona: Kontrolerów lotu trzeba znowu przesłuchać

15.04.10

Dwaj rosyjscy kontrolerzy z wieży lotniska w Smoleńsku będą przesłuchani po raz drugi, ale tym razem z udziałem polskich śledczych. Prokurator Generalny Andrzej Seremet potwierdził też, że odnaleziono trzecią czarną skrzynkę rozbitego samolotu prezydenckiego Tu-154.

RSS

RPP chce podwyższyć cel inflacyjny

29.08.12

Uporczywa inflacja stała się przyczynkiem do ostatniej wypowiedzi jednego z członków Rady Polityki Pieniężnej - Elżbiety Chojna-Duch, która zapowiada dyskusję nad możliwością podwyższenia celu inflacyjnego w najbliższym czasie,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny