Koniec"parszywych" zaliczek

08.01.10

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o PIT i CIT - poinformował w piątek na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Zgodnie z nią, korzystne dla firm zmiany dotyczące wpłacania zaliczek podatkowych przez przedsiębiorstwa, mają zacząć obowiązywać nie w 2010 r., jak jest w aktualnych przepisach, ale dwa lata później - w 2012 r.

Życie w Hollywood, role w zagranicznych filmach i światowej sławy ukochany - tak ostatnio wygląda życie Alicji Bachledy-Curuś. Ale piękna Polka wcale nie skreśla Polski. Specjalna agencja szuka tu dla niej odpowiedniej roli - donosi "Fakt". Pieniądze się nie liczą - ważne, by propozycja była interesująca. Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły kolejną sesję wyciszenia, W przypadku WIG20 handel sprowadził się do sennego dryfu w okolicach 2350 pkt,, który w finale został przykryty odpowiedzią Warszawy na zwyżkę ,,, Po dużym planowanym wydarzeniu jakim była publikacja amerykańskiego PKB za III kwartał rynek dostał serię ważnych nieplanowanych informacji: wznowienie śledztwa ws, maili Hilary Clinton, przecieki o załamaniu się weekendowych rozmów OPEC, ,,,Stanisław Koziej w "Tak jest". Pierwszy w tym sezonie śnieg zasypał w nocy z piątku na sobotę całe Czechy i Słowację. Na drogach obu krajów panują poważne utrudnienia komunikacyjne. Doszło do kilku wypadków. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych w opublikowanym raporcie ostro skrytykowało Stany Zjednoczone za nieprzestrzeganie praw człowieka. W dokumencie przywołano takie przykłady, jak więzienie Guantanamo i niesłuszne wyroki śmierci oraz zarzucono USA hipokryzję w pouczaniu innych.

Radosław Sikorski zawiadomił prokuraturę o naruszeniu przez "Fakt" jego prywatności.

EBC i Fed w gruncie rzeczy zaczęły się licytować na to, kto poprowadzi luźniejszą politykę monetarną, Nie można przecież powiedzieć, że Fed przyjął jakąś jastrzębią postawę - a jednak eurodolar jest nisko, przy 1,1125, Ostatnia sesja w tym tygodniu zapowiada się dość spokojnie na rynku walutowym, na co wskazuje brak potencjalnych impulsów do większych ruchów, Poza danymi z Kanady na temat inflacji CPI i sprzedaży detalicznej, nie ma innych publikacji, Czwartek przyniósł

Pięciokrotny mistrz olimpijski w kolarstwie 37-letni Brytyjczyk Sir Bradley Wiggins chce wystąpić na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Tym razem po złoto zamierza… popłynąć. Wiedzą, kim jest podejrzany o zabójstwo maczetą. Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana wobec dolara na poziomie 6,543 wobec 6,6255 wcześniej, Produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła o 0,5 proc, m/m i 6,0 proc, r/r (oczekiwano 6,0 proc, r/r),Mateusz T. włamał się do sąsiada i pobił go za to, że wezwał policję. Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję, która skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów, Najmocniejszym okazał się WIG20, który zyskał 0,67 procent, Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

RSS

Jak po drugąÂ szansę, to do Ojrzyńskiego

22.01.14

Leszek Ojrzyński nie boi się ryzyka. Podczas pobytu w Koronie bez wahania zaufał Michałowi Janocie ściągając go z Holandii, teraz ze Szwecji, ale z przeszłością w Holandii, do Podbeskidzia trafi Mikołaj Lebedyński. 23-letni pomocnik, który ostatnio występował w BK Hacken Goeteborg podpisał z "Góralami" roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia.

RSS

Spiridonow znów kpi i prowokuje Polaków. "Super mecz", "Puchar Europy wygląda tak"

15.10.15

Rosjanin robi wszystko, by polscy kibice o nim nie zapomnieli.

RSS

Szef BOR: Nie było konfliktu ze służbami rosyjskimi

15.05.10

Szef Biura Ochrony Rządu zdementował informacje prasowe o konflikcie między podległymi mu funkcjonariuszami, a służbami rosyjskimi na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem. Generał brygady Marian Janicki oświadczył, że nie doszło na lotnisku w Smoleńsku do użycia broni.
Szef BOR dodał, że jego funkcjonariusze pracowali na lotnisku do późnych godzin nocnych, do wywiezienia z niego ostatniego ciała, a współpraca z Rosjanami była bardzo dobra. Generał oświadczył, że nie zawiesił ani nie zamierza zawiesić funkcjonariuszy, którzy pracowali pod Smoleńskiem. Szef BOR nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, tłumacząc to toczącym się śledztwem.
Według "Naszego Dziennika", funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu po katastrofie pod Smoleńskiem nie chcieli wydać ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rosjanom. Jak opisuje gazeta, BORowcy 10 kwietnia czekali na płycie lotniska Siewiernyj w Smoleńsku na przylot głowy państwa i delegacji udającej się do Katynia. Byli później jednymi z pierwszych na miejscu katastrofy Tu-154M.
Na polecenie władz rosyjskich wszystkie ciała wydobyte z prezydenckiej maszyny miały zostać przewiezione do Moskwy. Jednak - jak relacjonuje "Naszemu Dziennikowi" jeden z uczestników zajścia - funkcjonariusze BOR utworzyli kordon wokół ciała prezydenta, nie godząc się na jego wydanie władzom Rosji. Wcześniej przykryli je własnymi marynarkami.
Po tym incydencie, według "Naszego Dziennika" - BOR-owcy zostali zawieszeni w czynnościach. Powodem miało być nieautoryzowane użycie broni.

RSS

Lekkie odbicie w notowaniach eurodolara

29.03.10

Ostatnia sesja mijającego tygodnia nie przyniosła żadnych niespodzianek, Notowania eurodolara lekko zwyżkowały do poziomu 1,3400, po czym kurs EUR/USD konsolidował się nieco poniżej tej wartości, Jak widać wczorajsze porozumienie pomiędzy strefą euro a Mi

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Barcelona a la Kielce. Na wyjazdach

22.05.13

FC Barcelona zaprezentowała nowe stroje, w jakich piłkarze "Dumy Katalonii" będą rywalizować w przyszłym sezonie. Trykoty domowe nawiązują do poprzednich wzorów. Nowością są komplety wyjazdowe, które są stylizowane na flagę katalońską. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że te w tych strojach mogliby występować również piłkarze Korony Kielce.

RSS

Najlepszy Prezent

29.11.14

Najlepszy możliwy prezent dla światowej gospodarki ? OPEC nie obcina produkcji, Są jednak także ofiary tej decyzji ? rosyjski ruble i norweska korona, Szwajcarzy odrzucą ?złotą inicjatywę? co wcale nie oznacza osłabienia franka, ,,,

RSS

Brejza pyta o znajomość z Suskim. "Rozpoznaje świadek jakąś osobę, może polityka?"

29.06.17

RSS

Inwestorzy przygotowują się na przyszły tydzień

29.07.13

Nieznaczna korekta w dół na EUR/USD i GBP/USD i wyraźne umocnienie jena ? w tym spadek USD/JPY w okolice 98 ? tak wyglądał piątkowy handel na głównych parach walutowych, Siła japońskiej waluty to wynik silnej korelacji tej waluty z ,,,

RSS

"Wszystkie auta w okolicy zniszczone"

01.05.17

W nocy ktoś pourywał lusterka i poobijał auta przy ulicy Chełmskiej w Szczecinku. Policja szuka sprawcy.

RSS

Rewizja w domu córki Liliane Bettencourt

29.07.10

Policja francuska przeprowadziła rewizję w domu córki najbogatszej Francuzki Liliane Bettencourt - poinformowała prokuratura w Nanterre pod Paryżem. Dodała, że konflikt między matką i córką leży u źródeł skandalu wokół oszustw podatkowych.

RSS

Gowin do Grasia: I don't like Mondays

01.03.13

W poniedziałek Donald Tusk zdecyduje o jego dalszej obecności w rządzie.

RSS

Złoty odrobił straty w ślad za forintem

08.06.10

Złoty, który rozpoczynał poniedziałkowe notowania od osłabienia do głównych walut, zdołał odrobić straty, O godzinie 18:14 kurs USD/PLN testował poziom 3,4686 zł, a EUR/PLN 4,1504 zł, W piątek pod koniec dnia kursy tych par kształtowały się odpowiednio na

RSS

Ten kościół był, jak drapacz chmur. Czy archeolodzy odnajdą jego ślady?

08.02.16

Gdyby przetrwała, jej wieża byłaby jednym z najwyższych punktów w Poznaniu.

RSS

Szef SBU: Zestrzelony miał być samolot Aerofłotu. Nazajutrz doszłoby do inwazji

08.08.14

Zamachowcy mieli zestrzelić malezyjskiego boeinga przez pomyłkę, więc prowokacja nie udała się.

RSS

Zobacz wideo!: Wpadka Citroena! Test zakończony na dachu

29.04.10

Ten sprawdzian pokazuje, że układ ESP to nie fanaberia. Specjaliści z ADAC zabrali się za testowanie aut Fiata, Citroena i Peugeota. Jeden już na pierwszym zakręcie wywinął fikołka i wyhamował na dachu. Wszystko wyglądało na tyle groźnie, że test trzeba było przerwać. Wszystko nagrała kamera.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny