Żądają 16 lat więzienia dla estońskiego oficera

08.08.15

Rosyjscy prokuratorzy żądają 16 lat więzienia dla oskarżonego o szpiegostwo funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera. Chcą też, by karę odbywał w Rosji. W piątek zakończyły się przesłuchania w sądzie w Pskowie. Werdykt ma zostać ogłoszony 19 sierpnia.

Po raz drugi w tym roku ogłoszono opóźnienie w budowie nowego lotniska pod Berlinem. Weekend rozpocznie się solidną dawką słońca. Dodatkowo możemy spodziewać się bardzo przyjemnych temperatur dających odczucie ciepła. Miał 80 lat. Na początku grudnia dał swój ostatni koncert.Dziennikarz tvn24.pl w rozmowie ze specjalistą od tuningu aut.
Prezydent Barack Obama jako historyczne ocenił podpisanie we wtorek przez USA i Afganistan dwustronnego paktu o bezpieczeństwie, który umożliwia pozostawienie w Afganistanie po roku 2014 niewielkiego kontyngentu wojsk amerykańskich. Do gdyńskiego portu przypłynęły suwnice dla Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.

W wywiadzie opublikowanym w weekend szef Bundesbanku stwierdził, że strefie euro nie grozi deflacja, Dodał, że utrzymywanie bardzo niskich stóp procentowych przez dłuższy okres może być ryzykowne,

"Najtrudniej jest w gminie Gorzyce, gdzie całą noc strażacy i mieszkańcy z okolicznych miejscowości umacniali wał na rzece Łęg. W nocy nie przeprowadzano ewakuacji natomiast zalane tereny patrolowała policja" - mówią strażacy o sytuacji powodziowej na Podkarpaciu. Opublikowany dziś raport ADP, który informuje o wysokości szacunkowej zmiany zatrudnienia w USA w sektorze prywatnym, poza rolnictwem okazał się gorszy od oczekiwań, Zatrudnienie wzrosło o 91 tys, nowych miejsc pracy, podczas gdy w lipcu było to 114 tys,

Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta, Bronisław Komorowski poinformował, że w sobotę, 8 maja, uda się wynajętym samolotem do Moskwy na niedzielne obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Jak dodał, do samolotu zaprosił gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Początek tygodnia rozpoczął się bardzo dobrze dla inwestorów na rynkach finansowych, Z drugiej strony, już drugi dzień z rzędu widzimy znaczące pogorszenie się nastawienia inwestorów, W tym całym zamieszaniu traci niestety złoty, który ,,, Kiedyś „drukowali” mecze i lądowali w areszcie. Teraz po prostu mylą się często i gęsto, a ostatnio wręcz haniebnie. Nic dziwnego, że sędziowie piłkarscy to chyba najbardziej znienawidzona grupa zawodowa w Polsce.
O mały włos, a w przedzień obchodów rocznicy smoleńskiej doszłoby do katastrofy lotniczej w podkrakowskich Balicach. Na filmie przesłanym do Kontaktu 24 widać, jak z powodu silnego wiatru w opałach znalazł się pilot maszyny niemieckiego Germanwings. Dzięki własnym umiejętnościom udało mu się jednak uniknąć tragedii. Samolot odbił się od pasa, potem podniósł w górę i po chwili krążenia wokół lotniska, odleciał do Wiednia. Warszawska Al. Krakowska jest już całkowicie przejezdna - poinformował Adam Sobieraj z Zarządu Dróg Miejskich. We wtorek w związku z zapadnięciem się fragmentu jezdni z ruchu wyłączono jej odcinek między ulicami 17 Stycznia a Łopuszańską. Pamiętacie Svena Hannawalda? Były znakomity skoczek narciarski i w pewnym momencie główny rywala Adama Małysza uważa, że Kamil Stoch może nie wytrzymać fizycznie Turnieju Czterech Skoczni, a faworytem pozostaje Austriak Gregor Schlierenzauer.

RSS

Polska "złota sztanga" bez medalu MŚ. Zieliński spalił wszystkie próby

15.11.14

Adrian Zieliński spalił trzy podejścia w rwaniu w kategorii 94 kg i nie będzie klasyfikowany w dwuboju w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w kazachskich Ałmatach.

RSS

Zbliża się otwarcie Łazienkowskiego. Autobusy zmienią trasy

01.10.15

Na przełomie października i listopada na most Łazienkowski ma wrócić ruch.

RSS

Występów zero, na koncie krocie. Kaka dostaje w Stanach więcej niż Beckham

01.10.14

Choć piłkarsko Kaka z każdym kolejnym rokiem notorycznie obniża loty, to jednak w Stanach Zjednoczonych jest jedną z największych gwiazd. Według najnowszych raportów piłkarz Orlando, wypożyczony do Sao Paulo, jest także najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii USA.

RSS

"Super tutaj jest". W Tatrach spadł śnieg

08.09.15

Jeszcze tydzień temu termometry pokazywały w Katowicach 30 stopni na plusie.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Czy ze spłatą karty można się spóźnić?

08.05.10

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej to dla klienta bardzo korzystne rozwiązanie, I nie zawsze trzeba go restrykcyjnie przestrzegać, Spłacamy co miesiąc całość zadłużenia na karcie kredytowej i bank nie pobiera odsetek, Teoretycznie to bardzo proste, a

RSS

Gronkiewicz-Waltz: po słowach Macierewicza w ogóle nie wiem, czy będą jakieś wybory

29.06.16

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO, w "Kropce nad i".

RSS

Trump spuszcza powietrze

01.03.17

USA: Donald Trump, a także rzecznik Białego Domu dali do zrozumienia, że założenia budżetowe będą uwzględniać znaczący wzrost wydatków na obronność (o 54 mld USD), co będzie musiało zostać zrównoważone oszczędnościami w innych ,,,

RSS

Inwestorzy tracą cierpliwość w temacie Grecji

08.07.15

Grecja: Nowym ministrem finansów został wczoraj Euclid Tsakalotos ? dotychczasowy szef grupy negocjatorów z wierzycielami

RSS

Kopacz o planach PiS: zniknie 200 szpitali

22.02.17

W "Kropce nad i" była premier i była minister zdrowia Ewa Kopacz.

RSS

KE przedstawiła propozycję w sprawie opodatkowania działalności cyfrowej

22.03.18

KE przedstawiła w środę propozycje przepisów, które mają na celu opodatkowanie aktywności firm w internecie. Bruksela ma nadzieję, że w ten sposób zapewni państwom członkowskim dodatkowe miliardy euro z działalności, która teraz nie jest w ogóle opodatkowana.

RSS

Co z "niemądrą wypowiedzią" ministra?: Tusk: Drzewiecki już sobie nie pozwoli

15.03.10

Mirosław Drzewiecki miał sporo czasu, żeby się zastanowić i chyba już więcej nie pozwoli sobie na takie niemądre wypowiedzi - stwierdził Donald Tusk pytany, czy będzie rozmawiał z byłym ministrem sportu po jego powrocie z Florydy. Chodzi o wypowiedź Drzewieckiego, że Polska jest "dzikim krajem".

RSS

Gosiewski ma być wicepremierem

29.01.10

Partyjny samochód, sejmowy gabinet i stanowisko wicepremiera, jeśli PiS wróci do władzy. Te trzy rzeczy – według ustaleń „Wprost” – Jarosław Kaczyński obiecał Przemysławowi Gosiewski, który dwa tygodnie zrezygnował z funkcji szefa klubu PiS.
(fot. WPROST)

RSS

Trzynastka pechowa dla byków

15.06.14

Rozpoczęte trzy dni wcześniej pogorszenie się nastrojów na giełdach, w piątek przybrało na sile, Spadkowa tendencja objęła niemal wszystkie parkiety, a na niektórych jej skala była w ciągu dnia znacząca,

RSS

Włosi opuszczają kraj za pracą

22.06.17

Ponad pół miliona osób wyjechało z Włoch za pracą od początku obecnego kryzysu w 2008 roku - te dane znalazły się w ogłoszonym w środę raporcie, który przygotował instytut monitorujący sytuację na rynku pracy.

RSS

Łukaszenka: chciałbym, aby Rosjanie zrozumieli, że nie będziemy chłopcami na posyłki

22.04.16

Mińsk nie zamierza odwracać się od Moskwy, ale Białoruś nie będzie chłopcem na posyłki dla Rosji – oświadczył białoruski przywódca Alaksandr Łukaszenka w dorocznym orędziu do parlamentu.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny