Żądają 16 lat więzienia dla estońskiego oficera

08.08.15

Rosyjscy prokuratorzy żądają 16 lat więzienia dla oskarżonego o szpiegostwo funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera. Chcą też, by karę odbywał w Rosji. W piątek zakończyły się przesłuchania w sądzie w Pskowie. Werdykt ma zostać ogłoszony 19 sierpnia.

Lechia przeważała, ale to gospodarze z Kielc wykazali się lepszą skutecznością. Po wygranej 1:0 Korona ma tyle samo punktów co goście znad Bałtyku. Liga robi się coraz ciekawsza, bo obie ekipy będą się bić o awans do "grupy mistrzowskiej" WYDARZENIE DNIA Oznaki spowolnienia w strefie euro są coraz wyraźniejsze, lecz EBC jeszcze nie podejmuje zdecydowanych kroków, Mimo to globalny sentyment się polepsza, na czym zyskuje również polska waluta, Prawie całą dzisiejszą europejską aktywność inwestorów na rynku eurodolara można określić jako symboliczną, Początkowo uczestnicy rynku pozytywnie odebrali dane z niemieckiej gospodarki, co pozwoliło na lekką aprecjację euro względem dolara, Później jednaCena ropy naftowej w dalszym ciągu utrzymuje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym zapoczątkowanym 24 sierpnia, Po przebiciu 200-dniowej średniej ruchomej, która w ostatnim czasie uległa spłaszczeniu, poziom przez nią wyznaczony czyli 77 USD za barył Prezydent Nigerii Goodluck Jonathan ogłosił w sobotę stan wyjątkowy w części północy kraju, gdzie nie ustają zamachy islamistów z ruchu Boko Haram. Prezydent zapowiedział zamknięcie granic państwa na obszarach objętych dekretem o stanie wyjątkowym. Gdańsk walczy z nielegalną reklamą.

Edward Mazur był zszokowany po zabójstwie Marka Papały, gdy mi o tym mówił, płakał - zeznał w sądzie kierowca Mazura. Polonijny biznesmen widział Papałę półtorej godziny przed jego śmiercią. Kierowca zeznał, że Mazur na wieść o śmierci Papały kazał się zawieźć na miejsce zbrodni.

Urzędnicy odebrali sejmowemu sklepikowi koncesję na alkohol. A mimo to handel wódką w Domu Poselskim kwitnie. Sklep monopolowy - jak gdyby nigdy nic - wciąż działa, zaledwie 15,5 metra od kaplicy, co jest niezgodne z prawem. Kancelaria Sejmu jednak problemu nie widzi. Dwie osoby nie żyją, a 25 zostało rannych w katastrofie kolejowej, do której doszło w czwartek ok. godz. 17.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Mostach (woj. Pomorskie). Pod pociąg wjechał samochód ciężarowy. Akcja ratunkowa już się zakończyła, ranni trafili do szpitali. Przerwa w kursowaniu pociągów na tej trasie może potrwać kilka dni. Pierwsze informacje o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24. Świadkowie mówią, że słyszeli okropny huk.

Grzegorz Napieralski walczy w tych wyborach nie tylko o jak najlepszy wynik. Walczy także o życie. Swoje życie na czele SLD.
(fot. Wprost) Wyróżnia się nie tylko widokiem na Morze Śródziemne i gigantycznym odkrytym basenem dochodzącym do krawędzi budynku. Justyna Kowalczyk pojawiła się na pierwszej konwencji przed prawyborami w Platformie Obywatelskiej. Co prawda nie osobiście, ale w wypowiedzi Radosława Sikorskiego. Szef MSZ gratulował złotej medalistce z Vancouver. Cieszył się też, że są rodacy, którzy lepiej od niego jeżdżą na nartach.Około 9,5 tysiąca dzieci powodzian ma otrzymać tysiączłotowe zasiłki na zakup podręczników i przyborów do nauki z Ministerstwa Edukacji Narodowej - zapowiedział szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni. To będzie ciekawe starcie - także z punktu widzenia prawnego. Sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego pozwał Jarosława Kaczyńskiego. Za co? Za przypisywanie kandydatowi PO chęci sprywatyzowania służby zdrowia. Komorowski zaprzecza, a prezes PiS powołuje się na program Platformy. Za sprawą byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy wrócił temat upowszechnienia dostępu Polaków do broni palnej. Temat zastępczy? Być może. Tym niemniej godny uwagi zważywszy na to, że dziś szansę na posiadanie broni palnej w Polsce ma przede wszystkim ten, który chce jej użyć przeciwko naszemu mieniu.

RSS

Ceremonia w Whistler Medals Plaza: Orzeł z Wisły odebrał srebrny medal

15.02.10

"Jest wyjątkowy. Przypomina góry i wodne fale. Ciężki okropnie, ale unikatowy" - mówi o zdobytym wczoraj srebrnym medalu nasz mistrz, Adam Małysz. "Po ośmiu latach mogłem znowu stanąć na olimpijskim podium i odebrać medal. To jest coś niesamowitego" - dodaje.

RSS

Hipoteki: dostępność najniżej od czerwca

01.03.12

Wzrost dostępności kredytów jest niższy niż wskaźnik inflacji, rok do roku Indeks Dostępności Kredytowej wzrósł w lutym o 1,88 proc,

RSS

Piłkarze oddali cześć Tadeuszowi Mazowieckiemu

29.10.13

Piłkarze Górnika i Cracovii uczcili pamięć pierwszego premiera III RP.

RSS

Przesłuchanie Ziobry z udziałem Kaczmarka i Netzla

22.10.11

W piątek rano rozpoczęło się przesłuchanie b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w rzeszowskiej prokuraturze. Jest on przesłuchiwany jako świadek w śledztwie dot. przekroczenia uprawnień przez ABW, CBA i prokuratorów przy badaniu tzw. afery gruntowej.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Luzowanie polityki wcale nie takie prawdopodobne

15.07.11

Dalsze luzowanie polityki pieniężnej może nie być konieczne i skuteczne, mając na uwadze złożoność problemów z jakimi obecnie mamy do czynienia, powiedział w czwartek szef Fed, Ben Bernanke, przedstawiając półroczny raport nt, polityki monetarnej na forum

RSS

Amerykańscy konsumenci wydają coraz więcej. Albo mniej. To zależy

01.02.11

Poniedziałkowy odczyt indeksu koniunktury Chicago PMI na poziomie 68,8 pkt, to najlepszy wynik od 1988 r, Wydatki konsumentów rosną najszybciej od trzech lat, Jest jednak druga, mniej optymistyczna strona medalu,

RSS

Podwójny test

22.07.17

Dzisiejsze posiedzenie ECB jest swoistym podwójnym testem, Na próbę przez wzrost rentowności długu i dynamiczne umocnienie euro jest wystawiona determinacja części decydentów z Rady Prezesów by szybko komunikować nieodzowność normalizacji,

RSS

Ta bańka musi pęknąć. Co dalej z olbrzymimi zyskami na obligacjach?

19.08.16

Wiele funduszy zajmujących się lokowaniem środków klientów na rynku obligacji skarbowych w Europie osiąga w tym roku dwucyfrowe stopy zwrotu, Również zyski z ostatnich lat są imponujące, Jak to możliwe skoro w wielu krajach mamy ujemne ,,,

RSS

Protesty przeciw pogrzebowi na Wawelu

15.04.10

W kilku miastach w środę wieczorem doszło do protestów przeciwko planom pochowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. W Krakowie pojawiła się też liczna grupa zwolenników takiego rozwiązania.

RSS

Wrocław w upale odcięty od wody

15.07.10

Mieszkańcy południowej-zachodniej części Wrocławia w 30 stopniowym upale pozbawieni są wody. Przerwa spowodowana awarią wodociągów trwa od godziny 13-tej i potrwa do czwartku rana. Wrocławianie mają pretensje, bo nikt nie postawił im nawet beczkowozów.

RSS

Z bazy rosyjskiej Floty Bałtyckiej zniknęły setki noktowizorów

29.06.15

Złodzieje próbowali sprzedać je w internecie.

RSS

"Barry już nas opuścił". Rafał z Abstrachuje ostrzega

29.04.16

Ofiarą śmiertelnej pułapki kilka dni temu miał paść jego pies.

RSS

Tadżykistan po wyborach

01.03.10

Wybory parlamentarne w Tadżykistanie przyciągnęły do urn prawie 90 procent wyborców. Tak wysoką frekwencję zanotowano dwie godziny przed zamknięciem lokali wyborczych.
Zwyciężyła prawdopodobnie rządząca dotychczas proprezydencka Ludowo-Demokratyczna Partia Tadżykistanu.
W wyborach do Zgromadzenia Reprezentantów - izby niższej parlamentu wzięło udział 8 partii politycznych, w tym jedna islamska. Przedstawiciele miejscowej opozycji mówią o naruszeniach ordynacji wyborczej, ale obserwatorzy nie przewidują, by doszło do akcji protestacyjnych.
Tadżykistan to poradziecka republika położona w środkowej Azji. Jest zaliczany do najbiedniejszych państw świata. W tym niespełna 8-milionowym kraju do głosowania jest uprawnionych 3,5 miliona obywateli.

RSS

Czołówka na prostej drodze. Kierowcy w szpitalu

22.10.13

RSS

Trzech winowajców dołka w Bayernie. Wśród nich Lewandowski

08.02.15

To nie jest dobry czas dla Roberta Lewandowskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny