Żądają 16 lat więzienia dla estońskiego oficera

08.08.15

Rosyjscy prokuratorzy żądają 16 lat więzienia dla oskarżonego o szpiegostwo funkcjonariusza estońskich służb bezpieczeństwa Estona Kohvera. Chcą też, by karę odbywał w Rosji. W piątek zakończyły się przesłuchania w sądzie w Pskowie. Werdykt ma zostać ogłoszony 19 sierpnia.

Za Robertem Kubicą szalony dzień pierwszego dnia rajdu San Martino di Castrozza. Katastrofa statku SpaceshipTwo stawia pod znakiem zapytania program turystycznych lotów suborbitlanych. 70 proc. obszaru województwa małopolskiego zostało dotknięte skutkami powodzi. Zalanych lub podtopionych było 6,2 tys. gospodarstw, ucierpiało 12 tys. osób - podał wojewoda małopolski Stanisław Kracik.Zastąpił odsuniętego wiceadmirała Wiktora Krawczuka. Europejski Bank Centralny znalazł się dziś w centrum zainteresowania inwestorów, Na początku poznaliśmy decyzje w sprawie stóp procentowych jednak w tym przypadku nie doszło do żadnych zaskoczeń i stopy procentowe zostały pozostawione,,, Władze Grodna nie pozwoliły nieuznawanemu przez Mińsk Związkowi Polaków na Białorusi (ZPB) na zorganizowanie akcji w obronie polskich szkół - poinformowała w niedzielę szefowa ZPB Andżelika Borys.

Dwa źle wycelowane pociski rakietowe zabiły w Afganistanie 12 cywilów - poinformowały dowodzone przez NATO Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF). Do zdarzenia doszło w trakcie ofensywy sił koalicyjnych przeciw talibom w prowincji Helmand, na południu Afganistanu.

Pascal Brodnicki w programie "Pokaż nam świat" TVN24 BiS. Polka wciąż ma znacznie gorszą sytuację na rynku pracy niż przeciętna Europejka. Znacznie częściej jest bezrobotna i trudniej jej łączyć pracę z wychowywaniem dzieci. Na dodatek pensje Polek są o prawie jedną szóstą mniejsze niż zarobki mężczyzn - wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej o równości kobiet a mężczyzn, do którego dotarł "DGP".

Telewizja publiczna, walcząc z gigantyczną dziurą budżetową, dokłada do ramówki kolejne reklamy. Jak wyliczył DGP, w 2009 roku obie główne anteny wyemitowały o ponad 250 godzin reklam więcej niż rok wcześniej. W sumie w TVP1 i TVP2 na przerwy reklamowe przeznaczono ponad 1760 godzin. Nowe rozwiązania mają zapewnić dodatkowe oszczędności spółce, która chce być rentowna. Toczący się przed Trybunałem Państwa Watykańskiego proces w sprawie wycieku i rozpowszechnienia tajnych dokumentów został ponownie odroczony bez podania terminu nowej rozprawy. Watykan odrzuca zarzuty stawiane wymiarowi sprawiedliwości za Spiżową Bramą.Ośmioro nowych posłów złożyło rano w Sejmie ślubowanie. Zastąpią swoich kolegów, którzy z sukcesem startowali w wyborach samorządowych. W zwycięstwie francuskiego socjalisty, Francoisa Hollande'a, w wyborach prezydenckich polska lewica wietrzy początek "lewicowej Wiosny Ludów". - Lewicy nie niesie w Europie żaden lewicowy zwrot, tylko fala populizmu - sprzeciwił się w "Faktach po Faktach" poglądom głoszonym przez członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej szef Prawicy Rzeczypospolitej, Marek Jurek. Oto cichy bohater komisji hazardowej - laptop. Występuje na niemal każdym posiedzeniu, a poseł Jarosław Urbaniak ustawia go tak, że wyraźnie widać logo producenta. To świetna reklama dla firmy komputerowej, bo za czas, w którym laptopa widać w telewizji, musiałaby ona zapłacić aż 60 tysięcy dziennie.

RSS

"Gdyby miała trochę honoru, podałaby się do dymisji"

29.09.12

Marta Kaczyńska była pytana o ocenę słów marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która tłumaczyła swoje działania podczas identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

RSS

Złoty traci przez eksperymenty Orbana

15.11.11

Złoty traci dziś na wartości, po tym jak silnie zyskał w piątek, dyskontująca razem z innymi rynkami oczekiwaną zmianę polityczną we Włoszech, jaka faktycznie dokonała się w weekend, Obecnie cieniem na notowaniach kładzie się obserwowany spadek EUR/USD, r

RSS

Charlie Sheen znowu przeprasza

01.01.13

Jego żarty nie znalazły zrozumienia.

RSS

Szefowa kancelarii Dudy: decyzja ws. referendum w przyszłym tygodniu

15.08.15

Zapowiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Małgorzata Sadurska.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kolejny dzień misji. AWACS nad Lubelszczyzną i Wielkopolską

15.03.14

Piątek to kolejny dzień, kiedy miłośnicy lotnictwa mają okazję podziwiać na polskim niebie samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia.

RSS

Były szef ABW przed komisją śledczą:: "Mafia węglowa istnieje. Wbrew politykom"

01.03.10

Mafia węglowa - "wbrew twierdzeniom wielu polityków" - istniała i nadal istnieje. To opinia byłego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Bogdan Święczkowski zeznawał dziś przed sejmową komisją śledczą, badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy.

RSS

Widzieli ataki na kobiety, nie mogli zareagować. Wstydliwy raport niemieckiej policji

08.01.16

Niemiecki "Der Spiegel" dotarł do wewnętrznego raportu policji powstałęgo po fali przemocy wobec kobiet, do której doszło w sylwestrową noc w Kolonii. Sytuacja na dworcu jest opisana jako "chaotyczna i wstydliwa" dla policji.

RSS

Minister Kopacz mogła popełnić przestępstwo?

08.07.11

Jak donosi "Super Express", Leszek Borkowski, były prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, oskarża minister Ewę Kopacz o to, że w wyniku jej decyzji w ciągu trzech lat Skarb Państwa i pacjenci mogli przepłacić za leki jednego z koncernów nawet pół miliarda złotych.

RSS

W Gdańsku rządzili Bośniacy. Trwa niemoc Wisły

29.05.14

W środowym meczu 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy między Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków w rolach głównych wystąpili Bośniacy.

RSS

DM BOŚ: Surowce będą hitem

29.02.12

Wczorajsze naruszenie poziomu wsparcia 2300 pkt, groziło wyłamaniem z miesięcznej konsolidacji pomiędzy 2300 a 2400 pkt, Słabość naszego rynku w stosunku do innych giełd, szczególnie amerykańskich od dwóch tygodni była dla niektórych na tyle frustrująca,

RSS

Skakał po płotach, drzewach i dachach. "Byłem w Grze o tron"

12.07.16

Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu i dopalaczy.

RSS

"Umarli są uparcie obecni, nie zasypiają". Ostatnie pożegnanie rodziny Kmiecików

29.10.14

Zginęli w wybuchu kamienicy w Katowicach, gdzie mieszkali.

RSS

Kibice naruszyli fontannę Neptuna

29.06.12

Uszkodzona została misa fontanny Neptuna. To efekt szczególnego zainteresowania przybyłych na Euro 2012 kibiców 400-letnim zabytkiem.

RSS

Trudna sytuacja mieszkaniowa zakochanych

15.02.11

Roczna pensja w największych miastach wystarcza na zakup 0,45 m kw, lokalu, Dlatego też blisko 20% polskich par mieszka w za małych mieszkaniach, mimo że na ich barkach często spoczywa kredyt hipoteczny, Najlepsza sytuacja mieszkaniowa zakochanych ,,,

RSS

Z optymizmem w nowy rok

01.01.12

Ostatni tydzień 2011 r, nie przyniósł dużych zmian na rynku ropy, a notowania surowca na giełdzie w Londynie zamkną rok na plusie, Choć zwyżki cen hurtowych w tym roku były w Polsce solidne, kierowcy naprawdę nie mieli powodu do zbyt głośnych narzekań, W

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny