Prezes Kasy Krajowej SKOK: sytuacja nie jest tak zła

29.07.15

Sytuacja Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych nie jest tak zła, jak wynika z informacji prezentowanych podczas obrad sejmowej komisji finansów - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Kasy Krajowej SKOK Rafał Matusiak.

Będzie tani jak kurczak i powszechny jak hamburger. Wkrótce na rynku USA pojawi się genetycznie zmodyfikowany łosoś z oceanicznych hodowli. I to nie koniec – za kilka lat już nie zjemy ryby złowionej po prostu w morzu.
Od 1 stycznia 2013 r. w ustawach o PIT i CIT zmieni się definicja samochodu osobowego. Zmiana wynika z konieczności dostosowania tego pojęcia do przepisów ustawy o VAT, które również zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2013 r. Takie są skutki uchwalonej przez Sejm ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw.       Rosyjska rozgłośnia radiowa "Echo Moskwy" poinformowała, że według danych z godziny 15.00 naszego czasu w wyborach prezydenckich na Ukrainie wygrywał Wiktor Janukowycz. Z informacji niezależnej moskiewskiej rozgłośni wynika jednak, że jego przewaga maleje.
      Według "Echa Moskwy" na lidera Partii Regionów miała głosować do 17.00 czasu moskiewskiego prawie połowa - 49,4 procent uczestników wyborów. Natomiast na premier Julię Tymoszenko głosowało nieco ponad 45 procent. Takie miały być rezultaty sondaży ze 199 punktów głosowania. Tymczasem wcześniej "Echo Moskwy" informowało, że do godzin południowych na Janukowycza oddało swe głosy 55 procent Ukraińców, a na Tymoszenko ponad 40 procent.
       Moskiewska rozgłośnia, publikując dane w internecie, powołuje się na dane najnowszych sondaży exit pools. Jedna z rosyjskich agencji prasowych  zwróciła uwagę, że w trakcie wyborów zorganizowano 6 takich sondaży. Jednak ich wyniki będą znane dopiero po zamknięciu lokali wyborczych.
Zaufanie Donalda Tuska do szefa ABW Krzysztofa Bondaryka nie zostało podważone - poinformował minister w Kancelarii Premiera odpowiedzialny za służby specjalne Jacek Cichocki. Jedni trzymają kciuki, inni krzyczą, jeszcze inni śpiewają... Sposobów dopingu jest mnóstwo, ale cel jeden: pomóc naszym w drodze do zwycięstwa na Euro 2012! Kontakt 24 wspiera akcję polskiej reprezentacji i dopinguje Naszych!

Mimo sądowego zakazu dziewczyna wciąż przychodziła pod dom ukochanego. Dwa miesiące spędzi w areszcie.

Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego kancelaria adwokacka Marka Dubienieckiego, ojca Marcina, złożyła łącznie 18 wniosków o ułaskawienie – wynika z ustaleń „Wprost”. W żadnej z tych spraw prezydent nie skorzystał z prawa łaski.
Lech Kaczyński (fot. FORUM) Przez dobę ogrzewania nie będzie w 64 budynkach, m.in. w prywatnym szpitalu i dwóch przedszkolach.

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps powołał Patrice'a Evrę na dwumecz przeciwko Ukrainie, który rozstrzygnie, która z tych drużyn awansuje na MŚ w Brazylii. Obrońca Manchesteru United podpadł ostatnio władzom francuskiego związku i kibicom, za niepochlebne słowa w kierunku m.in. Bixente Lizarazu. Dziś na rynku polskiego złotego stabilizacja, utrzymują się poziomy wczorajszych maksimów, Rano za euro EUR trzeba było zapłacić 4,1485 PLN, 3,3157 PLN za dolara amerykańskiego USD oraz 3,4828 PLN za franka szwajcarskiego CHF, Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecydował się pozostawić politykę monetarną bez zmian, co było zgodne z oczekiwaniami rynków, Program skupu aktywów nadal wynosił będzie 85 mld USD miesięcznie, a stopy procentowe pozostaną na rekordowo ,,,Informację potwierdziła Kancelaria Prezydenta. Sąd w Toronto zasądził rekordową karę za nielegalne udostępnianie popularnych seriali animowanych. Właściciel dwóch stron internetowych musi zapłacić 10,5 mln dolarów kanadyjskich (7,3 mln euro) za zamieszczanie na nich: "The Simpsons" i "Family Guy" bez zgody właściciela praw autorskich koncernu 20th Century Fox. W trakcie wczorajszej sesji handel kontraktami nieco się ożywił, Notowania FW20U1620 wystartowały z poziomu 1 778 pkt (z niewielką luką cenową otwarciu), po czym podaż próbowała lukę pokonać, jednak strona popytowa zablokowała manewr i ,,,

RSS

Opel owinął się wokół drzewa. Dwóch mężczyzn nie miało szans

15.08.16

Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Ruszył proces syna premiera przeciw "Faktowi"

15.11.12

Chodzi o sugestie gazety, że synowi premiera grozi do 10 lat więzienia.

RSS

Złoty nadal bez istotnego rozstrzygnięcia

29.12.16

Główna para walutowa zdołała dziś rano otrzeć się o 1,0480 (choć konkretne wartości zależą zapewne od tego, z jakiej platformy korzystamy oraz czy bierzemy kurs bid, ask czy jakąś uśrednioną formę)

RSS

Prezydent: Palmiry to warszawski Katyń

01.04.11

Upamiętnienie egzekucji w Puszczy Kampinoskiej w latach 1939-43 jest głównym założeniem stałej ekspozycji "Muzeum-Miejsca Pamięci Palmiry". Palmiry to w jakiejś mierze warszawski Katyń - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości otwarcia muzeum.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Ewakuacja wieży Eiffla

15.09.10

Wieża Eiffla i pobliskie Pola Marsowe w Paryżu we wtorek wieczorem zostały ewakuowane przez policję. Przyczyną akcji był alarm bombowy.

RSS

Płocki cmentarz został zamknięty: Ekshumacja Olewnika pod osłoną ciemności

29.01.10

Ciemności panowały jeszcze niepodzielnie, gdy nad ranem przy bramie zabytkowego cmentarza w Płocku stanęli policjanci. Nekropolię zamknięto, bo na dziś prokuratorzy wyznaczyli ekshumację zwłok Krzysztofa Olewnika. Na cmentarz wjechał dźwig, a miejsce pracy oświetlały silne reflektory.

RSS

Paulla kontra Adam Konkol z Łez: Walczą o dziecko. W mediach i w sądzie

01.02.10

Paulla jest zdesperowana. Wciąż czyta w prasie opowieści byłego partnera, który skarży się, że piosenkarka nie pozwala mu widywać ich synka Adasia. Dlatego postanowiła wytoczyć przeciwko Adamowi Konkolowi z zespołu Łzy aż dwie sprawy w sądzie. A on nie pozostaje jej dłużny.

RSS

Wydawnictwo biblii mody pobije Pirelli?: Piękne nagie kobiety w kalendarzu "Vogue'a"

08.01.10

Dotychczas to kalendarz Pirelli słynął z pięknych zdjęć nagich kobiet. Poważną konkurencję robi mu w tym roku analogiczne wydawnictwo innej światowej marki - kalendarz magazynu "Vogue". Czy klimatyczne zdjęcia mają szansę strącić z piedestału lidera? Wielce prawdopodobne!

RSS

Jutrzejsze informacje z nieformalnego spotkania Eurogrupy, to teraz główny element ryzyka dla rynków

15.09.12

Wygląda na to, że inwestorzy za dobrą monetę przyjęli informacje napływające z dzisiejszego na wpół-oficjalnego spotkania ministrów finansów (ECOFIN), dotyczące Grecji, Pojawiają się głosy, iż Atenom należy dać dodatkowy czas potrzebny na reformy, chociaż

RSS

Platforma chce referendum. Będzie skarga na decyzję wojewody

15.03.17

Nadzwyczajna sesja rady miasta.

RSS

Kierowcy żółtych taksówek w Nowym Jorku nie muszą już mówić po angielsku

22.08.16

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zatwierdził decyzję rady miejskiej, która znosi obowiązek zdawania egzaminu na taksówkarza po angielsku przez kierowców żółtych taksówek, aby wyrównać ich szanse wobec Ubera.

RSS

Prawie generałowie, prawie zwierzchnik. Koncepcja Macierewicza bez słowa "prezydent"

15.08.17

Gdzie byłeś, panie prezydencie, gdy minister Macierewicz struktury dowódcze rozmontowywał, a doświadczonych oficerów na emerytury wysyłał?

RSS

Szaleństwa rynku walutowego

29.01.19

Wall Street w piątek miała za plecami bardzo ?bycze? zachowanie giełd azjatyckich i europejskich, Nowych powodów do takiego zachowania rynków nie było, Wręcz odwrotnie ? dane makro publikowane w Niemczech (indeks Ifo) oraz prognozy,,,

RSS

Duda zapowiada zbieranie podpisów za rozwiązaniem Sejmu

15.09.13

"Jestem facetem, ale płakać mi się chce ze szczęścia, że wreszcie żeśmy się obudzili, jako Polacy, jako polscy pracownicy".

RSS

"Nie wyrobił się na łuku i uderzył w ogrodzenie"

08.09.15

Rannego motocyklistę zabrał śmigłowiec.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny