"Charlie Hebdo" nie będzie już rysował karykatur proroka Mahometa

22.07.15

Francuski magazyn satyryczny "Charlie Hebdo" nie będzie już więcej zamieszczał karykatur proroka Mahometa - oświadczył w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Stern" Laurent Sourisseau, redaktor wydawniczy.

Spór o 7 mln odprawy z PKO SA. Selekcjoner Adam Nawałka podał listę zawodników.Przed meczem pierwszej rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa z Argentyną, który w piątek rozpocznie się w Gdańsku, polscy tenisiści nie są w komplecie. Z drużyną trenuje Michał Przysiężny, natomiast Jerzy Janowicz powinien do niej dołączyć we wtorkowy wieczór. Skra Bełchatów po raz siódmy z rzędu siatkarskim mistrzem Polski. Podopieczni Jacka Nawrockiego gładko pokonali w Kędzierynie-Koźlu miejscową ZAKS-ę 3:0, w serii finałowej zwyciężyli 3-1, i założyli na szyje złote medale. Deflacji na Węgrzech nie można ignorować w kontekście polskiej gospodarki - ocenił w środę prezes NBP Marek Belka. Ceny na Węgrzech spadły w kwietniu o 0,1 proc. rdr, a w ujęciu mdm wzrosły o 0,1 proc. To pierwszy przypadek deflacji rdr od 1968 r.

Wrocławianom po raz kolejny zagląda w oczy widmo powodzi. Wojewoda zdecydował się ogłosić alarm powodziowy dla stolicy regionu i powiatów: wrocławskiego, średzkiego i trzebnickiego. Choć fala kulminacyjna we Wrocławiu spodziewana jest dopiero w piątek rano, Odra już teraz wygląda bardzo groźnie.

Euro (EUR) straciło ponad 130 pipsów wobec dolara amerykańskiego (USD) osiągając tygodniowe minimum na poziomie 1,3212, Wspólna waluta spadła po tym jak Fed oficjalnie zasygnalizował, że ograniczenie może nastąpić już w przyszłym ,,, W piątek do Polski napłynie bardzo ciepłe powietrze z południa Europy.

Szef MSWiA Jerzy Miller poleci w nocy na Dolny Śląsk. Minister odwiedzi miejsca najbardziej dotknięte przez powódź. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, gdzie się pojawi. Szef Biura Ochrony Rządu zdementował informacje prasowe o konflikcie między podległymi mu funkcjonariuszami, a służbami rosyjskimi na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem. Generał brygady Marian Janicki oświadczył, że nie doszło na lotnisku w Smoleńsku do użycia broni.
Szef BOR dodał, że jego funkcjonariusze pracowali na lotnisku do późnych godzin nocnych, do wywiezienia z niego ostatniego ciała, a współpraca z Rosjanami była bardzo dobra. Generał oświadczył, że nie zawiesił ani nie zamierza zawiesić funkcjonariuszy, którzy pracowali pod Smoleńskiem. Szef BOR nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, tłumacząc to toczącym się śledztwem.
Według "Naszego Dziennika", funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu po katastrofie pod Smoleńskiem nie chcieli wydać ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rosjanom. Jak opisuje gazeta, BORowcy 10 kwietnia czekali na płycie lotniska Siewiernyj w Smoleńsku na przylot głowy państwa i delegacji udającej się do Katynia. Byli później jednymi z pierwszych na miejscu katastrofy Tu-154M.
Na polecenie władz rosyjskich wszystkie ciała wydobyte z prezydenckiej maszyny miały zostać przewiezione do Moskwy. Jednak - jak relacjonuje "Naszemu Dziennikowi" jeden z uczestników zajścia - funkcjonariusze BOR utworzyli kordon wokół ciała prezydenta, nie godząc się na jego wydanie władzom Rosji. Wcześniej przykryli je własnymi marynarkami.
Po tym incydencie, według "Naszego Dziennika" - BOR-owcy zostali zawieszeni w czynnościach. Powodem miało być nieautoryzowane użycie broni.
Ok. 400 osób z całego kraju i goście z zagranicy wzięło udział w Marszu Równości, który przeszedł w sobotę ulicami Poznania. Przemarsz w asyście kilkuset policjantów minął bez poważniejszych incydentów."28 lipca, podczas wykonywania zadań w ramach operacji "White Eagle Fury" doszło do ataku na polski patrol. W wyniku odniesionych ran zginął st. szer. Paweł Poświat" - poinformował mjr. Szczepan Głuszczak. Ten tydzień nie mógł się lepiej zacząć dla giełdowych byków ? na niemal wszystkich światowych parkietach widoczne są dziś solidne wzrosty, Duża w tym zasługa odbijających cen surowców, a także solidnych wyników finansowych ,,, PiS chce wcześniej wprowadzić zmiany w ustawie o SN.

RSS

Stopy procentowe bez zmian- uzasadnienie RPP

08.09.11

Od poprzedniego posiedzenia Rady pojawiły się kolejne sygnały osłabienia aktywności gospodarczej na świecie, W Stanach Zjednoczonych w II kw, obniżyło się roczne tempo wzrostu gospodarczego, a także zrewidowano w dół dane o PKB w poprzednich kwartałach, R

RSS

Solidny przyrost miejsc pracy w USA

08.03.14

Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy, obok wczorajszej decyzji EBC, były wydarzeniem tygodnia, oczywiście w kontekście kalendarza makroekonomicznego,

RSS

Drugi Dreamliner przyleciał i też od razu się popsuł

22.12.12

Nie mógł odlecieć z pasażerami do Wiednia.

RSS

Podczas ucieczki potrącił policjantów: Wysadzili bankomat i ukradli pieniądze

22.06.10

Bankomat to urządzenie odporne na próby dobrania się do pieniędzy ukrytych wewnątrz. Jednak przed ładunkiem wybuchowym kapituluje. W taki sposób maszynę okradło dwóch mężczyzn. Zostali przyłapani na gorącym uczynku. Jeden złodziej uciekał autem tak, że potrącił policjantów i... kolegę.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

"Wyszło się rano i nie było wioski. Nic"

29.08.17

Reporterka "Czarno na białym" TVN24 była w powiecie sępoleńskim. Żywioł zdemolował tam niemal całe miejscowości.

RSS

Eksperci: rosyjski tupolew mógł być przeciążony

29.12.16

O katastrofie W "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS

RSS

PiS wierzy w Kaczyńskiego

29.06.10

       Politycy PiS chętnie mówią, że niedzielne wybory wygra Jarosław Kaczyński, ale na pytanie, kto w takim razie zostanie nowym prezesem partii, nie chcą odpowiadać.
       Rzecznik klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zapewnia, że na razie o przejęciu fotela przewodniczącego partii nikt nie myśli. Dodaje, że o tym, kto ewentualnie zostanie nowym prezesem, zadecyduje kongres. "Mamy wielu doświadczonych polityków, posłów, byłych ministrów" - podkreśla Mariusz Błaszczak. Poseł PiS Adam Hofman uważa, że jest jeszcze za wcześnie, aby spekulować na taki temat. "Może czas na kobietę" - dodaje jednak.
       Niektórzy członkowie PiS mówią, że Jarosław Kaczyński może być prezydentem, ale także prezesem. Konstytucja zabrania jednak prezydentowi pełnienia jakichkolwiek innych funkcji publicznych.
       Również posłowie opozycji mówią, że nie wyobrażają sobie istnienia PiS bez Jarosława Kaczyńskiego.

RSS

Zablokowali autokar, wygwizdali Anglików

08.06.12

Irlandzki prztyczek w angielski nos. Kibice drużyny z Zielonej Wyspy tłumnie stawili się pod hotelem, gdzie zamieszkały "Trzy Lwy". Nie obyło się bez gwizdów, buczenia i piosenek.

RSS

Co wynika z tańszej ropy?

22.04.12

Polskie rafinerie, podążając za zmianami cen na giełdzie w Londynie, w ostatnich dniach wyraźnie korygowały ceny na swoje produkty - w cennikach producentów mieliśmy do czynienia z wyraźną obniżką cen benzyn, Dla kierowców takie ruchy cen w Orlenie i Loto

RSS

Prognoza Wasilewskiego na 16 dni: nie liczcie na zimę

08.02.16

Będzie 13 stopni na plusie.

RSS

Miesięczny komentarz walutowy – rynek krajowy

08.01.11

Kurs EUR/PLN w drugiej połowie grudnia podlegał stabilizacji w wąskim przedziale 3,9500 #8211; 4,0000, Stabilizacja ta była wynikiem ograniczenia aktywności inwestorów na szerokim rynku i spadku zmienności w notowaniach głównych par walutowych,

RSS

Zagrożenie groźniejsze od Korei Północnej? Ostrzeżenie wizjonera

15.08.17

Elon Musk, miliarder i prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla o sztucznej inteligencji.

RSS

Okręt Korei Płd. tonie po ostrzale z Północy?

29.03.10

Na wodach u zachodniego wybrzeża Korei Północnej tonie południowokoreański okręt z ponad 100 osobami na pokładzie - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Korea Południowa podejrzewa atak torpedowy Północy.

RSS

Tak wygląda twarz skoczka

01.03.16

Dramatyczny upadek byłego triumfatora TCS

RSS

Rewizja PKB USA i wypowiedzi monetarnych decydentów

29.09.17

Wykres głównej pary walutowej zakreślał ostatnio minima w okolicach 1,1720, W zasadzie to już rejon wsparcia, przynajmniej w szerokim uogólnieniu, To znaczy: możliwe jest jeszcze, w obecnej fazie i bez głębszej korekty, zaatakowanie okolic 1,1670

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny