"Charlie Hebdo" nie będzie już rysował karykatur proroka Mahometa

22.07.15

Francuski magazyn satyryczny "Charlie Hebdo" nie będzie już więcej zamieszczał karykatur proroka Mahometa - oświadczył w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Stern" Laurent Sourisseau, redaktor wydawniczy.

Nie było alternatywy dla Grzegorza Napieralskiego – tak można podsumować to, co usłyszeliśmy w rozmowach z politykami SLD po tym jak zarząd tej partii zdecydował, że jej kandydatem w wyborach prezydenckich będzie lider ugrupowania. – Przewodniczący to naturalny wybór – mówią zgodnie Joanna Senyszyn, Longin Pastusiak i Bartosz Arłukowicz. Również politolodzy oceniają, że SLD po prostu nie mogło dokonać innego wyboru. – Oponenci Napieralskiego muszą pamiętać, że jest on kandydatem bezalternatywnym – zauważa dr Ryszard Chwedoruk.
Grzegorz Napieralski (fot. A. Jagielak /Wprost) Rąbka tajemnicy w sprawie zdrowia polskiego kierowcy uchylił Fernando Alonso. Zapowiada Joe Biden.W Polsce momentami energia z wiatru przekroczyła nawet 30 proc. potrzebnej na rynku mocy. Podatnicy prowadzący działalność opodatkowaną generalnie mają prawo do odliczania VAT z faktur zakupu (z wyjątkami, o których mowa w art. 88 ustawy o VAT). Natomiast podatnikom wykonującym jedynie czynności zwolnione z VAT - prawo takie nie przysługuje. Zdarza się również, że podatnicy prowadzą zarówno działalność opodatkowaną, jak i zwolnioną z VAT (działalność mieszana). Nie jestem naiwny - mówi profesor Leszek Balcerowicz stwierdzając tym samym, że nie wierzy, że wybory można wygrać "mówiąc całą prawdę".
(fot. Wprost)

Piątkowa sesja zakończyła się spadkowo dla takich indeksów jak szeroki WIG, WIG20 i WIG30, z czego ten ostatni zanotował największy spadek bo o 0,62%, Natomiast small i mid capy zakończyły dzień na plusie, zwyżkując odpowiednio o 1,25% i ,,,

Mieszkaniec jednej z wsi na Dolnym Śląsku został oskarżony o molestowanie podopiecznych działającego tam ośrodka dla upośledzonych dzieci. Sąsiedzi nie chcą uwierzyć w jego winę: - Opiekunowie z ośrodka w ogóle nie pilnują tych dzieci - mówią. Od miesięcy przygotowywał zamach - poinformował w czwartek prokurator Paryża Francois Molins.

Rozpoczęło się odliczanie godzin do wielkich grzmotów. Rząd jeszcze nie podjął decyzji. Bo kosztuje fortunę.Sylwia Bogacka wystrzelała już dla Polski srebro, a za tydzień będzie miała kolejną szansę podczas konkurencji strzelania z karabinka sportowego. Jak to będzie wyglądać? Dzisiaj najbardziej istotnym wydarzeniem dla inwestorów będzie publikacja wstępnego PKB za pierwszy kwartał w Wielkiej Brytanii, Ta dana może mieć wpływ na kurs funta, który w ostatnim czasie notował wzrosty, a kurs GBPUSD przekroczył 1,52,

RSS

Świat arabski potępia atak w Nicei

16.07.16

Wiele krajów arabskich, łącznie z Arabią Saudyjską, potępiło zamach w Nicei, w którym zginęły 84 osoby. Najwyższy autorytet sunnitów, uniwersytet Al-Azhar w Kairze, zaapelował o jedność w obliczu terroryzmu.

RSS

Remisowy tydzień

08.07.12

Końcówka tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła sesję, która w całości została podporządkowana amerykańskim danym makro i reakcjom rynków na opublikowany raport Departamentu Pracy,

RSS

USA ratują świat

01.02.10

Amerykański PKB wzrósł w IV kwartale o 5,7 proc, w miejsce oczekiwanych 4,5 proc,, zapewniając udaną końcówkę notowań w Europie, w tym także na GPW, Odsiecz nadeszła w ostatniej chwili, Rano WIG20 spadał już o ponad 1 proc,, wybijając się z kanału wzrost

RSS

Skandal w oświęcimskiej parafii: Według księdza 8-latek grzeszy onanizmem

22.03.10

Dzieci z jednej z oświęcimskich parafii dostały od księdza kontrowersyjny nakaz. Szykując się do pierwszej komunii świętej miały zrobić rachunek sumienia. Zgodnie z nakazem każdy ośmiolatek miał zapytać samego siebie, czy się onanizuje, narkotyzuje lub czy współżyje z chłopcem.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Sejm uchwalił podwyżkę zwalniającą z amortyzacji - z 3,5 do 10 tys. zł

15.11.17

Przedsiębiorcy nie będą wpłacać zaliczek na PIT, jeśli te nie przekroczą 1 tys. zł, nie będą też musieli amortyzować środka trwałego tańszego niż 10 tys. zł - m.in. takie uproszczenia wprowadza nowelizacja przepisów o podatku dochodowym, którą właśnie przyjął Sejm. To dobra wiadomość dla właścicieli najmniejszych firm.

RSS

Muzyk robi karierę za granicą: Rubik ma fanklub na Słowacji

08.04.10

Piotr Rubik zrobi Słowakom niespodziankę i pojedzie do nich dać dwa koncerty. Dla Słowaków to nie lada atrakcja, bo muzyk jest w ich kraju niemal uwielbiany. Założyli nawet fan-klub Rubika, gdzie jego członkowie czczą twórczość kompozytora.

RSS

Polska wstrzymuje odbiór rosyjskiego gazu

22.06.17

Gazprom odpowiada.

RSS

Forum Podatkowo-Rachunkowe ECDDP, 30.05., Katowice

29.05.11

Jak rozliczyć usługi nabyte na cele firmowe i prywatne, co zrobić w przypadku kradzieży środka trwałego, jak rozliczać leasing?

RSS

12 zł za godzinę pracy już w przyszłym roku. Rząd przyjął projekt

01.06.16

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia.

RSS

Przełomowy test działa przyszłości. Nowe nagranie z poligonu

22.07.17

Amerykanie dokonali kolejnego ważnego kroku w pracach nad elektromagnetycznym działem przyszłości.

RSS

Bruksela - czekolada za lekki bagaż

15.02.10

Masz lekki bagaż? Dostaniesz w nagrodę czekoladę. Na międzynarodowym lotnisku w Brukseli taką właśnie akcję zorganizowała firma zajmująca się załadunkiem i rozładunkiem bagaży.
Nie strajkiem, ale sympatycznym gestem obsługa bagażowa postanowiła zwrócić uwagę na zbyt ciężkie walizki. Każdy pasażer, którego bagaż ważył mniej niż 23 kilogramy, otrzymał tabliczkę czekolady. U większości przewoźników dopuszczalny limit wynosi 33 kilogramy. To za dużo, torby są zbyt ciężkie - narzekają osoby zajmujące się załadunkiem i rozładunkiem bagaży. Tłumaczą, że bardzo często robią to ręcznie i w trudnych warunkach, chcą więc, by dopuszczalna waga była o 10 kilogramów mniejsza.
W najbliższym tygodniu podobną akcję zamierza zorganizować obsługa bagażowa na lotnisku w Ostendzie, w północno-zachodniej części Belgii.

RSS

Produkcja, Goldman, bez wpływu na złotego

22.01.10

O godzinie 14,00 na rynek napłynęły dwie informacje, które mogły wpłynąć na notowania złotego #8211; krajowe dane o produkcji przemysłowej oraz wyniki banku inwestycyjnego Goldman Sachs, Na dwucyfrową dynamikę produkcji jeszcze będziemy musieli ,,,

RSS

Wyniki spółek z USA w cieniu słabych danych makro

22.08.10

Słabe dane makro, opublikowane w tym tygodniu, przeważyły szalę na rzecz niedźwiedzi, Przeciąganie liny, które trwa od kilku miesięcy pomiędzy bykami wspieranymi przez wyniki spółek, a niedźwiedziami, którym pomagają dane makro, jest jeszcze nie rozstrzyg

RSS

"W życiu byłem już dwa razy posłem, raz europosłem. Nasyciłem się, wyszumiałem"

29.08.15

Jacek Kurski w "Tak jest" w TVN24 o decyzji komitetu politycznego PiS, który nie umieścił go na listach w wyborach do parlamentu.

RSS

Złoty czeka na jutrzejsze dane

29.05.13

Poniedziałek upłynął na rynkach spokojnie, Widać było niską zmienność, Taka sytuacja była wynikiem dnia świątecznego w USA i Wielkiej Brytanii, Brak było również istotnych danych makro, które mogłyby wpłynąć na zmienność,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny