"Ein Reich, ein Volk, ein Ticket!". Korwin-Mikke "hajluje" i przerabia slogan

08.07.15

Janusz Korwin-Mikke na sali Parlamentu Europejskiego wzniósł dłoń w geście hitlerowskiego pozdrowienia.

Piątek na rynkach zapowiada się bardzo interesująco, Już rano poznaliśmy (niezłe) dane o niemieckim PKB, podobna publikacja czeka nas w Polsce, zaś w USA ważny raport o sprzedaży detalicznej, Na rynku złotego wszyscy czekają jednak na ,,, Irlandzki rząd zaprezentował swój plan oszczędnościowy w związku z pomocą zapowiedzianą przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Irlandzki plan oszczędnościowy zawiera zmiany polegające na wprowadzeniu podwyżek w zakresie podatku dochodowe USA / OBLIGACJE: Rentowności 10-letnich obligacji osiągnęły wczoraj maksimum w okolicach 3,0360 proc, (to najwyższy poziom od ponad 4 lat), Dawny szczyt ze stycznia 2014 r, na poziomie 3,0490 proc, nie został jeszcze przetestowanyEuro (EUR) spadło z sześciotygodniowego maksimum na poziomie 1,3810 do poziomu 1,3737 wobec dolara amerykańskiego (USD), Wspólna waluta straciła swój zwyżkowy moment i obecnie konsoliduje poniżej swojego oporu na poziomie 1,3758, Jego przyszłość zależy od prezydenta Donalda Trumpa. Mijający tydzień upłynął po znakiem sporych zawirowań na rynku walutowym, Ustalenia i optymistyczne zapowiedzi dotyczące Grecji z poprzedniego weekendu nie przyniosły spodziewanego uspokojenia, a awersja do ryzyka rosła przez cały tydzień #8211; ,,,

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker po raz kolejny bronił pomysłu utworzenia wspólnej armii 28 państw członkowskich UE. Ocenił przy tym, że obecnie "stado kur" jest bardziej bojowe od Unii Europejskiej.

W pierwszej połowie Legia przeżyła szok, na koniec meczu zostało niedowierzanie. Potwierdziły się plotki - najbliższy sezon u boku Kubicy jeździł będzie Rosjanin Witalij Pietrow. Nowy bolid i skład francuski team przedstawił na torze w Walenji, gdzie w poniedziałek ruszają pierwsze przedsezonowe testy.

Studencki miesięcznik "Dlaczego" opublikował właśnie ranking polskich akademików. Na pierwsze miejsce trafił Dom Studencki Bydgoska D należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego - pisze "Dziennik Polski". Na warszawskim Mokotowie zderzyły się dwa samochody osobowe.

Mały uślizg i rozbijasz się na bandzie. Monako jest jedynym miejscem na mapie Formuły 1, które nie wybacza żadnego błędu. To tu rodziły się legendy i mity największych twardzieli w tym sporcie. Senna potwierdzał, że jest bogiem za kierownicą, Schumacher, że potrafi grać na granicy złamania przepisów i dobrego smaku, byle tylko nie dać o sobie zapomnieć. Co roku wszystkie oczy sportowego świata skierowane są na trzydziestotysięczne miasto nad Lazurowym Wybrzeżem.Barack Obama, Dimitrij Miedwiediew, Angela Merkel, Nicolas Sarkozy - najważniejsi politycy świata zapowiadają swoją obecność na niedzielnych uroczystościach pogrzebowych w Krakowie. Do MSZ jak dotąd wpłynęły oficjalne zgłoszenia 30 delegacji, które chcą wziąć udział w pogrzebie prezydenckiej pary. To, co się działo wczoraj, jest dla mnie najcięższym przeżyciem w tej kadencji - tak prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki mówił o sesji Rady Miasta, która skończyła się kłótnią na temat budowy Camerimage Łodź Center. Potem ze łzami w oczach opuścił konferencję prasową. Pojechał prosto do szpitala.

RSS

Protest przeciwko budowie świątyni: W Warszawie nie mają ochoty na meczet

29.03.10

"Boimy się radykalnego islamu i mamy takie prawo" - tak o swych pobudkach mówili przeciwnicy budowy meczetu w Warszawie. Kilkadziesiąt osób zebrało się, by pokazać, że nie wierzą w pokojowe intencje społeczności muzułmańskiej. No chyba że jej przedstawiciele wyrzekną się przemocy na piśmie.

RSS

Na parkiecie zapanowała lekka nerwowość

08.10.10

Wykupienie rynku i test ważnego poziomu przez parę EUR/USD nieco przestraszyło warszawskich inwestorów w ostatnich akordach dzisiejszej sesji, Wcześniej handel przebiegał zgodnie z znanym schematem niewielkich zmian, Gdyby nie nieco zaskakujący ,,,

RSS

Prolog dla Kubicy! W sobotę odcinki specjalne

29.09.12

Świetny początek rajdu Citta Di Bassano w wykonaniu Roberta Kubicy - Polak wygrał wieczorny prolog.

RSS

Idą po pomoc do Tuska: Tyska fabryka Fiata zwalnia tempo i ludzi

29.06.10

Fabryka Fiata w Tychach nie ma ostatnio szczęścia. Najpierw odebranie produkcji nowej Pandy, a teraz kryzys na rynku samochodowym, który w ostatnich miesiącach roku mocno spowolni produkcję. Jeszcze w tym roku zakład zrobi sobie aż 13-dniową przerwę. Dojdzie też do zwolnień.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Pochmurny długi weekend

22.06.11

Zła wiadomość dla tych, którzy zaplanowali wyjazd na długi weekend. Najbliższe dni zapowiadają się zimne i deszczowe. Pochmurno ma być niemal w całym kraju, więc warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i parasole.

RSS

USA: Kolejny kontroler lotów zdrzemnął się w pracy

08.04.11

Kolejny kontroler lotów w USA zasnął na dyżurze, tym razem na lotnisku w Knoxville w stanie Tennessee. Poprzednio ujawniono, że zaspał kontroler na lotnisku National im. Ronalda Reagana w Waszyngtonie.

RSS

Tanie loty jeszcze tańsze. Brexit namieszał na niebie

22.07.16

Linie lotnicze przeżywają trudne chwile.

RSS

Sztuczki starsze niż internet, ale działają. Tysiące Polaków tracą pieniądze

15.09.13

Jak się ustrzec przed najpopularniejszymi internetowymi oszustwami?

RSS

Wybory 23 października? Ministrowie chcą do Sejmu

22.01.11

Według informacji PAP "jedynkami" PO w wyborach do Sejmu mają być m.in.: Donald Tusk w Warszawie, Jan Krzysztof Bielecki w Gdańsku, Cezary Grabarczyk w Łodzi, Grzegorz Schetyna w Legnicy. Krzysztof Kwiatkowski ma startować do Senatu w Łodzi, a Katarzyna Hall - w Gdańsku.

RSS

Prezydenci Polski i Ukrainy wmurowali akt erekcyjny polskiego cmentarza

29.11.11

Prezydenci Polski i Ukrainy Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz wspólnie wmurowali akt erekcyjny pod budowę polskiego cmentarza wojskowego na leśnym cmentarzysku ofiar komunizmu w Bykowni pod Kijowem.

RSS

Paryż szykuje się na powódź stulecia

08.03.16

W 1910 r. miała miejsce Wielka Powódź w Paryżu, w wyniku której centrum miasta znalazło się pod wodą.

RSS

Niemiecka gospodarka trwa w stagnacji

15.08.12

Wyhamowanie w II kwartale wzrostu niemieckiej gospodarki do 0,5% w skali roku zostało odebrane raczej przez rynki finansowe jako dobry omen na przyszłość, a nie niepokojąca wiadomość, Inwestorzy skupili się na nieco lepszej od oczekiwanej kwartalnej popra

RSS

Sezon wyników wystartował, na serio

15.04.15

Pomimo tego, iż Alcoa pochwaliła się swoimi wynikami finansowymi za pierwszy kwartał już w poprzednią środę, sezon wyników rozpoczął się w pełni tuż przed startem sesji w USA,

RSS

Wydawnictwo biblii mody pobije Pirelli?: Piękne nagie kobiety w kalendarzu "Vogue'a"

08.01.10

Dotychczas to kalendarz Pirelli słynął z pięknych zdjęć nagich kobiet. Poważną konkurencję robi mu w tym roku analogiczne wydawnictwo innej światowej marki - kalendarz magazynu "Vogue". Czy klimatyczne zdjęcia mają szansę strącić z piedestału lidera? Wielce prawdopodobne!

RSS

"Izrael przeciągnięty w ONZ jak worek kartofli przez bazar"

01.12.12

Czwartkowe głosowanie w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ to dyplomatyczny sukces Palestyńczyków, a szczególnie palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa i porażka izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu - pisze w piątek izraelski dziennik "Haarec".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny