"Ein Reich, ein Volk, ein Ticket!". Korwin-Mikke "hajluje" i przerabia slogan

08.07.15

Janusz Korwin-Mikke na sali Parlamentu Europejskiego wzniósł dłoń w geście hitlerowskiego pozdrowienia.

Negocjacje dotyczące Grecji wchodzą w ostateczną fazę, Co stanie się gdy nie zrealizuje się scenariusz bazowy? Czy euro powinno spadać w krótkim terminie niezależnie od scenariusza? Złoty wrażliwy na sentyment związany z Helladą,,, Rodzącej kobiecie odmówiono przyjęcia do szpitala i bez badania odesłano do domu tłumacząc to awarią prądu. W kolejnym szpitalu okazało się, że dziecko już nie żyje. Udusiło się własną pępowiną. Od 14 grudnia ubiegłego roku, gdy EUR/PLN zanotował szczyt w rejonie 4,6000 trend aprecjacji złotego osiągnął już wartość prawie 8,4%, Gdzie zatem pojawi się pierwsze silniejsze zatrzymanie tej fali spadkowej? Czy i kiedy NBP oraz RPP zareaguje?Złoty po porannym umocnieniu, jakie miało miejsce w reakcji na poprawę nastrojów na rynkach finansowych oraz wzrost notowań EUR/USD, w drugiej części dnia osłabił się do głównych walut, Pozostał jednak powyżej poziomów z wczorajszego zamknięcia, O godzini Kolejny dzień "rozejmu". Siły koalicji państw arabskich prowadzące kampanię militarną przeciwko szyickim rebeliantom Huti w Jemenie poinformowały w środę o przechwyceniu na Morzu Arabskim irańskiego kutra rybackiego z ładunkiem broni i amunicji.

- Nie jesteśmy rozłamowcami. Z PiS wyrzucił mnie Komitet Polityczny partii, w którego skład wchodzą przedstawiciele władz PiS - podkreśliła w rozmowie z "Wprost24" Elżbieta Jakubiak. Była posłanka PiS nie chciała przesądzać, czy do stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" dołączy były wiceprezes PiS Ludwik Dorn. Zaznaczyła także, że jest otwarta na rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. - To byłaby trudna rozmowa - przyznała.
Elżbieta Jakubiak (fot. FORUM)

Osoba, która wygrała licytację nart Justyny Kowalczyk podczas aukcji na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie, nie chce za nie zapłacić, bo... nie ma pieniędzy. A chodzi o niebagatelną kwotę: 51 tys. 100 zł. "Co ja teraz powiem małemu Patrykowi, który miał dostać wózek?" - pyta pracownica hospicjum. Nie udało się uratować jednego z czterech górników, którzy od czwartku byli uwięzieni 820 m pod ziemią w kopalni "Krupiński". Trzej inni w dobrym stanie trafili do szpitala. Nie żyje też jeden z dwóch ratowników, którzy zaginęli podczas akcji. Los drugiego pozostaje nieznany.

Piątki - niekoniecznie trzynastego - to złe dni dla marszałka Sejmu. Nikt nie wie dlaczego, ale właśnie wtedy Bronisław Komorowski gorzej wypada w sondażach. W inne dni jego notowania wzrastają. Ale to niejedyny powód, dla którego wynik wyborów prezydenckich może być zaskakujący. Słyszałem, że ich cała czwartkowa rozmowa trwała jakieś 40 sekund - tak jeden z reporterów "Faktów" mówi o ostatnim spotkaniu Tomasza Sianeckiego i Kamila Durczoka. Reporter programu informacyjnego TVN został zwolniony. Właśnie w związku z tym dziennikarze "Faktów" zażądali spotkania z Durczokiem. Aktorka zmarła 19 lutego w wieku 102 lat.Podczas wczorajszej sesji zatrzymany został ruch notowań indeksu CRB na południe, Wartość tego agregatu w czwartek wzrosła o 0,03%, Na taki wynik złożył się wzrost notowań surowców energetycznych i metali szlachetnych ? przy ,,, Budowa kurortu narciarskiego była oczkiem w głowie dyktatora.

RSS

Balcerowicz czeka na jesienne reformy

01.09.10

- Mam nadzieję, że zapowiedź, iż we wrześniu będzie szerszy rządowy program gospodarczy, będzie spełniona - mówił w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz. Dodał, że jeśli Polska chce skutecznie "gonić Zachód" to musi wyprzedzać problemy, a nie natykać się na nie.

RSS

Agent GRU zeznaje: Tajny obóz na Krymie

01.05.14

Zwerbowani przez rosyjski wywiad obywatele Ukrainy są szkoleni w wojskowym obozie koło Teodozji na Krymie - informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Kulisy tych działań przedstawił K., "obywatel Ukrainy, który pracował dla obcego wywiadu".

RSS

Obawy managerów zakupów związane z Brexitem odzwierciedlają się w słabych odczytach PMI

22.07.16

Funt brytyjski traci na wartości po słabszych od oczekiwań wstępnych odczytach indeksów PMI za lipiec, Przemysłowy PMI wyniósł 49,1 pkt,, poniżej prognozowanych 50 pkt, Jeszcze gorzej wypadł usługowy PMI, odczytano 47,4 pkt,,

RSS

Raj zamienił się w piekło. Polak: zmiotło domy, wszystko zalane

15.03.15

"Brakuje pomocy, żywności, leków. Prawdziwe piekło".

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Prawo po stronie GDDKiA : Alpine Bau przegrywa w Sądzie Apelacyjnym

01.05.10

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że GDDKiA miała prawo zmusić konsorcjum Alpine Bau do opuszczenia placu budowy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach - o takim postanowieniu Sądu poinformowała w piątek Dyrekcja.

RSS

Premier przyjechał do powodzian: Tusk w Sandomierzu: Woda wychodzi z ziemi

08.06.10

"Widać wyraźnie, że woda wychodzi z ziemi. Był gejzer w nocy. Robi się trzęsawisko w pobliżu huty" - opowiadał Donald Tusk o tym, co widział w Sandomierzu, którego prawobrzeżna część jest zatopiona. Zapytany, czy wały wokół huty wytrzytymają, odpowiedział, że "nie daje gwarancji".

RSS

Fatalna wiadomość dla kierowców. Kartel się porozumiał, paliwo gwałtownie drożeje

01.12.16

Uzgodnili po raz pierwszy od 2008 roku zmniejszenie wydobycia.

RSS

Wypadek karetki. Pacjentka nie żyje

01.10.11

Zmarła 83-letnia pacjentka przewożona karetką, która zderzyła się w piątek po południu z samochodem osobowym w centrum Łodzi. Ranne zostały także dwie osoby z załogi ambulansu, który w wyniku uderzenia przewrócił się. Zdjęcia i film z miejsca wypadku do redakcji Kontaktu 24 przesłali Reporterzy 24.

RSS

Wałęsa przyznaje, że pomaga byłym esbekom

22.12.10

Były prezydent Lech Wałęsa potwierdza, że pomaga odzyskiwać wyższe emerytury ludziom, którzy pracując w PRL-owskiej służbie bezpieczeństwa pomagali jednocześnie Solidarności. Tych, którzy stanęli po naszej stronie, nie powinny dotykać represje - powiedział.

RSS

Obawy związane z Brexit?em ciągną PLN w dół

15.06.16

Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań PLN po wyraźnie spadkowym początku tygodnia, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4115 PLN za euro, 3,9096 PLN wobec dolara amerykańskiego, ,,,

RSS

OSTROŻNIE PODCZAS DESZCZU!: Jak jeździć samochodem, by nie utonąć

22.05.10

Kałuża to nie przelewki! Jak ją przejechać? W jakiej sytuacji woda całkowicie unieruchomi samochód? Kiedy ryzykować jazdę a kiedy wycofać się i uciekać? Jak niebezpieczna jest woda płynąca na całej szerokości jezdni? Kiedy nurt porywa auto z ludźmi? Odpowiadają eksperci szkoły jazdy Renault.

RSS

Bazooka z Japonii

01.11.14

Podwójne uderzenie z Japonii ? bank centralny niespodziewane zwiększa wartość luzowania ilościowego, a fundusz emerytalny zacznie inwestować więcej środków w rodzime akcje oraz zagraniczne aktywa, Porozumienie w sprawie gazu osiągnięte, ,,,

RSS

Rozprowadzają fałszywe druki: Oszuści zarabiają na Radiu Maryja

01.03.10

Radio Maryja i powiązana z nim fundacja padły ofiarą oszustów wyłudzających datki od słuchaczy. Nieznany sprawca rozprowadza w kraju blankiety wpłat na rozgłośnię z numerem konta bankowego, nienależącym do radia. Na blankietach jest sfałszowany podpis ojca Tadeusza Rydzyka.

RSS

Kto(ś) wyprzedzi Vettela? W kwalifikacjach też nikt nie zdołał

22.09.13

Niespodzianki nie było i nikt się jej nie spodziewał. Kwalifikacje do niedzielnego GP Singapuru padły łupem Sebastiana Vettela. To piąte pole position Niemca w tym sezonie.

RSS

Kilkanaście tysięcy uchodźców na Lesbos. "Krok od wybuchu"

08.09.15

Od 15 tys. do 17 tys. uchodźców i imigrantów przebywa na greckiej wyspie Lesbos.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny