"Ein Reich, ein Volk, ein Ticket!". Korwin-Mikke "hajluje" i przerabia slogan

08.07.15

Janusz Korwin-Mikke na sali Parlamentu Europejskiego wzniósł dłoń w geście hitlerowskiego pozdrowienia.

Marsz KOD i opozycji oczami uczestników. ["Fakty" TVN] Maszyna została formalnie odebrana w piątek. - Stan Tomka się poprawia - piszą lekarze na facebookowym profilu Centrum Zdrowia Dziecka. W środę chłopca, który zatruł się grzybami, czeka standardowa operacja odtworzenia dróg żółciowych po przeszczepie wątroby. Lekarze są dobrej myśli.Coraz łatwiej przeskoczyć niż obejść... statystycznego Amerykanina. Średni obwód pasa mężczyzny powiększył się od 1960 roku o 10 cm, a kobiety prawie o 17 cm. Wiceszef PO Grzegorz Schetyna w "Kropce nad i".

Jadeitowy Królik zbada Zatokę Tęcz.

Grecja nie schodzi z czołówek biznesowych, Dzisiaj minie termin kiedy niespłacona zostanie pierwsza rata i dojdziemy do tego, co bez woli współpracy było nieuniknione, Kubański dysydent Guillermo Farinas, który przez ponad cztery miesiące prowadził głodówkę na znak solidarności z chorymi więźniami politycznymi, wyszedł ze szpitala.

Wsiadłem do ekspresu do Sankt Petersburga i właśnie zostawiłem za sobą Moskwę z jej 20-stopniowym mrozem, Rosja to jak najbardziej jeden z rynków wschodzących (EM), a co ważniejsze, jedno z państw, w których gospodarka szybko traci impet z ,,,

Niespodziewany przyjazd jednego z bohaterów najgłośniejszej afery w historii III RP. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, sprzedaż w największych amerykańskich sieciach handlowych rosła w tempie 4 proc, miesięcznie, To najszybszy wzrost od 2006 roku, W środę główne indeksy GPW poruszały się poniżej poziomów z wtorku, Przy wakacyRząd rozważy upublicznienie zapisów czarnych skrzynek tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Stanie się tak, gdy zapisy rozmów trafią z Rosji do Polski. Czy i kiedy to się stanie? O tym rozmawiali przez telefon Donald Tusk i Władimir Putin. A to, czy poznamy całość zapisów, dopiero się okaże. W przyszły weekend trzyletni koń Frankel będzie wielkim faworytem prestiżowej gonitwy w Ascot. Już przeszedł do historii - jest pierwszym w historii koniem wyścigowym wycenionym na 100 milionów funtów. - Lepszego na świecie nie ma - mówią eksperci i porównują konia do jamajskiego sprintera, Usaina Bolta. Najnowsze badanie CBOS, to dla PO 6-unktowy spadek.

RSS

PKB Polski, PKB Eurolandu

15.02.19

W programie makroekonomicznym na dziś mamy dość sporo odczytów, a w tym parę takich, które mogą mieć pewien wpływ na eurodolara, I tak np, o 7:30 mamy bezrobocie we Francji, zaś o 8:00 PKB Niemiec (za IV kw, 2018),

RSS

Pożegnanie Mariusza Handzlika: "Byłeś dobrym i szlachetnym człowiekiem"

29.04.10

Prezydencki minister Mariusz Handzlik, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, spoczął w poniedziałek na warszawskich Wojskowych Powązkach. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

RSS

Zarobki kiedyś i dziś. Naszych przodków było stać na więcej

22.09.14

W XVI wieku robotnik budowlany w Warszawie mógł ze swojej pensji samodzielnie utrzymać trzyosobową rodzinę.

RSS

Chińczycy kochają złoto

15.11.11

Trudna sytuacja ekonomiczna na kontynencie europejskim oraz w Stanach Zjednoczonych od kilku już lat stanowi źródło wzrostów cen złota,,,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii rosną najszybciej od ponad 6 lat

01.10.13

Dodatni bilans września na warszawskim parkiecie nie jest zagrożony, bo przed ostatnią sesją miesiąca zamykał się on dla indeksu WIG 4% na plusie, ale ostatnie notowania zapewne przyniosą osłabienie w tym względzie, Polska giełda będzie ,,,

RSS

Igrzyska na żywo: Wygrał Rajd Dakar, wystrzelał medal w Londynie

01.08.12

Pochodzący z Kataru Nasser Al-Attiya, który w 2011 triumfował w Rajdzie Dakar, zdobył we wtorek brązowy medal w strzelectwie podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

RSS

Korzystna zmiana

08.01.10

Grażyna Gęsicka na pewno będzie lepszym szefem klubu parlamentarnego PiS. Bo szefa gorszego niż Przemysław Edgar Gosiewski, klub tej partii mieć nie może.

RSS

Sprawiła sobie e-papierosy: Tyszkiewicz puszcza elektronicznego dymka

22.02.10

"Jestem nowoczesną kobietą i muszę wiedzieć, co jest teraz modne" - powiedziała "Faktowi" Beata Tyszkiewicz. Dlatego aktorka przerzuciła się ze zwykłych papierosów na elektroniczne. "Maria Czubaszek mnie namówiła" - zdradza Tyszkiewicz.

RSS

1 lipca prezydent Komorowski na rozpoczęciu polskiej prezydencji

01.07.11

Jutro, w dniu objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE, prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział we wspólnym posiedzeniu Sejmu i Senatu, spotka się z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem. Będzie też na otwarciu wystawy i premierze "Króla Rogera".

RSS

Obama wypije kawę na "Alasce". Wałbrzyska porcelana w Białym Domu

22.12.12

54 części serwisu obiadowego i 39 - kawowego, wszystko z najwyższej jakości porcelany, ręcznie ozdobionej szczerym złotem.

RSS

Kwaśniewski: zagłosuję na Komorowskiego

29.06.10

Aleksander Kwaśniewski oficjalnie się zdeklarował: - Zagłosuję na Bronisława Komorowskiego. I będę do tego zachęcał tych wyborców i polityków lewicy, którzy się jeszcze nie zdecydowali – stwierdził były prezydent w Kropce nad i.

RSS

Już 11 tys. zł pomocy dla staruszków

15.01.10

Historia państwa Hopów, którzy zostali surowo ukarani za wycięcie z lasu dwóch małych drzewek, zbulwersowała naszych widzów i internautów. Nie skończyło się tylko na pustym oburzeniu - masowo wysyłacie pieniądze na pomoc staruszkom. Na specjalnie utworzonym w tym celu koncie zebrano już 11 tys. zł.

RSS

Najlżejszy materiał świata. 99 procent powietrza

22.11.11

Amerykańscy naukowcy zredefiniowali pojęcie lekkości. Stworzony przez nich materiał jest około 100 razy lżejszy niż styropian. Jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymały i po zgnieceniu może wrócić do pierwotnego kształtu.

RSS

Kłótnia o klimatyzację. "Smród, duchota, zdechnąć można"

08.07.13

Stołeczny ZTM kontra pasażerowie.

RSS

Hakerzy atakowali serwery polskiego MSZ

01.11.11

- Serwery polskiego MSZ były celem ataków cybernetycznych, ale jako jedne z najnowocześniejszych, ponieważ zostały kupione niedawno, są bezpieczne - powiedział w poniedziałek w Londynie minister Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji będzie uczestniczył w międzynarodowej konferencji cybernetycznej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny