Nadszedł dzień zapłaty

01.07.15

Dziś upływa termin płatności pożyczki opiewającej na 1,5 mld euro, Grecy nie mają zamiaru oddać tych pieniędzy Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, Wiadomo to jednak już od czasu, gdy w weekend zerwany zostały rozmowy,

Informacja o tajnym eksperymencie, któremu mieli zostać poddani użytkownicy Facebooka, wywołała falę oburzenia. Ojciec chłopaka zastrzelonego przez chińskie wojsko podczas pacyfikacji placu Tiananmen powiesił się w Pekinie po ponad 20 latach bezskutecznej walki o zadośćuczynienie za śmierć syna - poinformowała w poniedziałek organizacja "Matki Tiananmenu". Polska od miesiąca nie ma ambasadora na Ukrainie, bo Pałac Prezydencki i MSZ nie mogły uzgodnić wspólnego kandydata - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. To kolejny w ostatnich tygodniach konflikt na linii prezydent-rząd.
Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski (fot. FORUM)Radosław Sikorski zapowiedział konsultacje w sprawie ewentualnego spotkania prezydenta Rosji z przywódcami Trójkąta Weimarskiego Gdy przyszedł pan Przemysław Gosiewski, zobaczyliśmy, że nie jesteśmy pogardzani, wypychani - tak wiceszefa PiS wspominał dyrektor Radia Maryja ks. Tadeusz Rydzyk. Przemysława Gosiewskiego pochowano na warszawskich Powązkach. Żegnali go bliscy, przyjaciele z PiS, a także z innych partii. Grać z Radwańską potrafi, co udowodniła w tym roku.

Rosjanie pokazują wizualizacje stadionów na 2018 FIFA World Cup.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobył ponad 13 procent głosów. O to poparcie walczyli i Jarosław Kaczyński, i Bronisław Komorowski. Co postanowił Grzegorz Napieralski? "Moi wyborcy to świadomi wyborcy, to odpowiedzialni ludzie. Im pozostawiam decyzję, kogo wybrać 4 lipca" - stwierdził lider SLD. Mówił w programie "Fakty po Faktach” ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler.

Początkowa część poniedziałkowych notowań na warszawskim parkiecie pokazuje dobitnie, że zachowuje się on jednoznacznie, jak w hossie, Nie potrzeba żadnych nowych informacji, by kursy akcji szły w górę, WIG zyskuje dziś 1,5% i wraca do ,,, "Kobieta zasłabła lub zasnęła za kierownicą" W niedzielę o godz. 21 ks. Lemański zgodnie z dekretem arcybiskupa kurii warszawsko- praskiej przestał być proboszczem parafii.Władimir Putin nie weźmie udziału w całości obchodów rocznicowych w Katyniu – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”. Z naszych ustaleń wynika, że premiera Rosji na pewno zabraknie na mszy świętej.
fot. kermlin.ru Politycy i ich fani mogą dalej spać spokojnie w swoich wypasionych limuzynach. Także miłośnicy BMW powinni odetchnąć. Ci pierwsi dalej będą kryć się za zasłoną przyciemnionych szyb. Zaś drudzy ocalą symbol swojej religii - słynne logo producenta z Bawarii. Jakim cudem? Na amerykańskim rynku ukaże się wkrótce powieść o prezydencie Baracku Obamie, która ma ujawniać kulisy aktywności ekipy prezydenckiej i Białego Domu. Nie wiadomo jednak kto napisał książkę. Zamiast nazwiska autora na okładce widnieje wielki znak zapytania.

RSS

Joe Biden nie startuje na prezydenta

22.10.15

Wbrew oczekiwaniom wielu Joe Biden, wiceprezydent USA, oznajmił, że nie będzie ubiegał się o nominację demokratów w wyścigu prezydenckich.

RSS

Czerwone światło dla CETA. Minister wyszła ze łzami w oczach

22.10.16

Powodem jest fiasko rozmów z Walonią.

RSS

Podsumowanie tygodnia- rynek Catalyst, 14.09.2012

15.09.12

Stan rynku: Na dzień 14 września wartość całego rynku Catalyst wynosi 555,61 mld zł, w tym obligacje skarbowe stanowią 510,06 mld zł, Udział obligacji korporacyjnych jest zdecydowanie mniejszy- ich wartość wynosi 43,2 mld zł (wzrost o 46% w stosunku

RSS

Członkowie misji ONZ wydostali się z oblężenia. "Są cali i zdrowi"

01.09.14

Wszystkie filipińskie oddziały działające pod sztandarem ONZ na położonych między Izraelem a Syrią Wzgórzach Golan wydostały się z oblężenia. Żołnierze są cali i zdrowi - poinformowały w niedzielę Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz armia Filipin.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Syria: 3 lata wojny, 9 milionów uchodźców

15.03.14

W wyniku wojny w Syrii swoje domy musiało opuścić ponad 9 mln Syryjczyków, czyli ponad 40 proc. obywateli. Co najmniej połowa z nich to dzieci - poinformował Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR).

RSS

Kto rozmawiał z pilotami przed generałem?: To już pewne. Generał Błasik był w kokpicie

29.05.10

To już pewne - jedną z dwóch osób, które przed katastrofą prezydenckiego samolotu weszły do kokpitu - był gen. Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych. Informację tę potwierdził w programie "Teraz My" Edmund Klich, szef Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Kim była druga osoba?

RSS

Przekazania uchwały o objęciu prezydentury: Pawlak nie przyszedł do Komorowskiego

08.07.10

Polityka to też dozowanie gestów. Waldemar Pawlak, nie pojawiając się z gratulacjami na uroczystości wręczenia Bronisławowi Komorowskiemu uchwały o objęciu urzędu prezydenta, pokazał, jak naprawdę ma się koalicja PO-PSL. Dowiódł, że ta polityczna przyjaźń jest więcej niż chłodna.

RSS

Londyn eksplodował! Relacja gem po gemie

08.07.13

Janowiczowi poszło lepiej.

RSS

O co walczy Kaczyński?

15.07.11

Trudno zrozumieć, jaki jest obecny cel polityczny Jarosława Kaczyńskiego. Znacznie łatwiej jest zrozumieć jego cele osobiste - to chęć obrony za wszelką cenę dobrego imienia Lecha Kaczyńskiego i zagwarantowania mu miejsca w panteonie wielkich Polaków.

RSS

Nieuczciwi ochroniarze: Pilnowali hurtowni po powodzi. Okradli ją

08.07.10

Policjanci z Dębicy (Podkarpackie) zatrzymali ochroniarzy, którzy przez blisko miesiąc okradali hurtownię, której mieli strzec przed szabrownikami. Hurtownia została zalana podczas powodzi. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

RSS

"Z tą śmiercią przyszedł kres wielkiego aktorstwa polskiego"

22.07.12

- Andrzej Łapicki był jednym z ostatnich przedstawicieli tego pokolenia artystów, które tworzyło legendy filmu i teatru - wspomina reżyser Jacek Bromski. Andrzej Łapicki zmarł dziś nad ranem w swoim domu w Warszawie.

RSS

Pomysł ministra nie podoba się oskarżycielom: Prokuratorów ocenią po francusku

22.05.10

Kultura osobista, charakter, zdolność podejmowania decyzji - to niektóre elementy nowego systemu ocen pracy prokuratorów. Tzw. formularz francuski chce wprowadzić minister sprawiedliwości. I naraża się na konflikt z oskarżycielami, którym taki pomysł się nie podoba.

RSS

Złoty traci w ślad za EURUSD

08.12.12

Kończący się tydzień przyniósł korekcyjne osłabienie złotego na rodzimym rynku walutowym, Myli się jednak ten, kto w sposób bezpośredni łączy słabszego złotego ze środową decyzją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) obniżającym poziom stóp procentowych w Polsce

RSS

Grecja ponownie powraca na pierwszy plan

08.03.12

Najważniejszym wydarzeniem bieżącego tygodnia jest kwestia zadłużenia Aten, a konkretnie operacja wymiany obligacji zgodnie z klauzulą CAC, Obawy związane z prawidłowym przebiegiem tego procesu rodzą niepokój wśród inwestorów, Rosnąca w ostatnich dniach

RSS

Broni Muchy, pretensje ma do Kaplera. "Za festiwal zapewnień"

15.02.12

Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski broni minister sportu Joanny Muchy, a pretensja ma - jak mówi - do byłego już szefa Narodowego Centrum Sportu. - Jako ten, który nadzorował inwestycję i miał na bieżąco informacje, jakie kłopoty mają wykonawcy podawał nierealne terminy, najpierw jednych zawodów, potem drugich. Potem nie były one dotrzymane - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny