Nadszedł dzień zapłaty

01.07.15

Dziś upływa termin płatności pożyczki opiewającej na 1,5 mld euro, Grecy nie mają zamiaru oddać tych pieniędzy Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, Wiadomo to jednak już od czasu, gdy w weekend zerwany zostały rozmowy,

Naukowcy posiedli zdolność sterowania aktywnością mózgu. Za pomocą przycisku potrafią włączać i wyłączać jego różne obszary. To daje nadzieję na nowe terapie w chorobie Parkinsona czy depresji. Ale i przejmuje grozą
Mógł zniszczyć niemal 30 samochodów. W drugiej połowie tygodnia temperatura pójdzie w górę.Odpowiedzieli w sondażu dla Faktów TVN i TVN24. "Fakty" TVN. Z Agnieszką Smoczyńską, reżyserką "Córek Dancingu" rozmawia Justyna Kobus.

Rodziny zmarłych, przedstawiciele władz państwowych i duchowni witają na warszawskim Okęciu samolot, który przywiózł z Moskwy trumny z ciałami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.
Wśród zgromadzonych na płycie lotniska są pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, ministrowie, posłowie. Przed nimi czekają stojaki, na których układane są trumny.
W uroczystym powitaniu na polskiej ziemi zmarłych w katastrofie w Rosji asystują żołnierze. Z samolotu wynoszą kolejne trumny.
Po ceremonii wojskowej trumny zostaną przewiezione ulicami Żwirki i Wigury i Trasą Łazienkowską do Hali Torwar, gdzie będzie można oddać hołd tragicznie zmarłym. Część rodzin zabierze trumny z ciałami swoich bliskich od razu na miejsca pochówku.
Na pokładzie są trumny z ciałami m.in. szefa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka, Pawła Wypycha i Władysława Stasiaka z Kancelarii Prezydenta, wicemarszałków Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego i Krzysztofa Putry, a także wiceministra kultury Tomasza Merty, szefa PKOL-u Piotra Nurowskiego, dyrektora protokółu dyplomatycznego MSZ Mariusza Kazany , ewangelickiego ordynariusza polowego WP księdza Adama Pilcha, rektora UKSW księdza Ryszarda Rumianka oraz księdza podpułkownika Jana Osińskiego.


Najwyższa Izba Kontroli zbadała, co działo się w TVP w czasie, gdy prezesami byli: Bronisław Wildstein (do 26 lutego 2007 r.), Andrzej Urbański (do 18 grudnia 2008 r.) i Piotr Farfał (do 19 września 2009 r.). Raport z kontroli jest dla prezesów TVP miażdżący - ocenia "Gazeta Wyborcza". Hiszpanie wrócili do gry. Z Hondurasem nie zachwycili, ale zrobili swoje - wygrali 2:0, zgarnęli trzy punkty i liczą się w grze o awans z grupy H. Bohaterem wieczoru był David Villa. Zdobył dwie bramki, a mógł co najmniej jeszcze jedną, gdyby wykorzystał rzut karny.

Po starciach z udziałem kibiców Lecha w Sarajewie.       Kilkadziesiąt firm działających w Polsce ustanowiło "Fundację 10 Kwietnia”. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, dzieciom ofiar innych katastrof i klęsk żywiołowych, a także tym, których rodzice zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej. Fundacja będzie dbała w szczególności o zabezpieczenie potrzeb edukacyjnych jej podopiecznych.
      Fundacja jest wspólną inicjatywą środowiska biznesowego. W gronie jej założycieli są największe firmy działające w Polsce.
      Organy Fundacji ukonstytuują się podczas pierwszego Zgromadzenia Fundatorów, które planowane jest na drugą połowę maja. Zgodnie z postanowieniami statutu członkowie poszczególnych organów Fundacji będą pełnić swoje funkcje społecznie i nie będą otrzymywać z tego tytułu wynagrodzenia.
 
Jeszcze w środę indeks SP 500 zwyżkował o 0,5 proc,, dając nadzieję na odbicie na europejskich parkietach, Tymczasem wczoraj indeks ten zanotował stratę -4,78%; nurkowały tez pozostałe ważne amerykańskie indeksy, DJIA -4,31% a Nasdaq Composite -5,08%,,,Janusz Palikot (PO) odwołał się od decyzji Komisji Etyki Poselskiej, która ukarała go naganą ze słowa, że zmarły prezydent Lech Kaczyński "ma krew na rękach", wypowiedziane w kontekście katastrofy smoleńskiej. Jest zgoda wojewody.

RSS

Francuska prasa: Paryż próbuje zatrzeć złe wrażenie

22.03.11

Główne francuskie gazety, niezależnie od opcji politycznej, popierają interwencję koalicji w Libii. Prasa pisze, że Paryż próbuje zatrzeć usilnie złe wrażenie, które wywarła bierność władz Francji w sprawie rewolucji w świecie arabskim.

RSS

Poroszenko pokazał w Davos blachę z autobusu, w którym zginęli ostrzelani cywile

22.01.15

Kijów oskarża o atak z 13 stycznia prorosyjskich separatystów.

RSS

Boniek tylko prywatnie? Kandydaci na prezesa PZPN spotkali się z działaczami

01.09.12

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej spotkali się w Warszawie z kandydatami na szefa piłkarskiej centrali.

RSS

Gdy pieniądze "przeciekają przez palce"

15.08.16

Radzimy, jak wyjść z kłopotów finansowych.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Rozpędzona gospodarka

22.02.18

Eurodolar startował dziś nieco powyżej 1,24, ale tak naprawdę po ósmej rano błądził już w rejonie wsparcia lokalnego, testując obszary rzędu 1,2320 ? 1,2360, W zasadzie można nawet powiedzieć, że to wsparcie przebił, stąd pojawiła ,,,

RSS

Bandycki atak na warszawskiej Woli: Zabił policjanta, bo zwrócił mu uwagę

15.02.10

Był bez munduru, wracał z zakupów. Wysiadał z tramwaju, gdy stojący na przystanku chuligan rzucił w wagon koszem na śmieci. Policjant zwrócił mu uwagę, a wtedy 18-latek wyciągnął nóż. Kilkakrotnie dźgnął funkcjonariusza. Napastnika złapano. Ciężko ranny policjant zmarł w szpitalu.

RSS

Najbliższe dni nie będą pogodne. W górach halny, przyjdzie odwilż

08.12.14

Mgły, deszcz, śnieg, silny wiatr. Ale bez mrozu.

RSS

Kirgistan - ofiary starć

15.05.10

W południowym Kirgistanie doszło do starć pomiędzy zwolennikami rządu i odsuniętego od władzy prezydenta Kurmanbeka Bakijewa. Zginęły trzy osoby, a trzydzieści zostało rannych.
Do starć doszło w mieście Dżalalabad na południu kraju, gdzie Bakijew, który przebywa na wygnaniu na Białorusi, organizuje wierne sobie siły. Rzecznik ministerstwa zdrowia poinformował, że jedna ciężko postrzelona osoba zmarła po operacji w szpitalu.

RSS

Poranek w dniu pełnym danych

01.12.16

Pierwszy globalny temat to kartel OPEC, który dziś zbiera się, by ustalić szczegóły operacji ograniczenia produkcji ropy naftowej, Jaki sens ma ta operacja? Ma być ona lekiem na niskie ceny ropy i zjawisko, które polega na tym, że kraje ,,,

RSS

Nie kupisz mieszkania w Warszawie bez 70 tysięcy w gotówce

01.01.13

Ponad 66 tysięcy złotych w gotówce będą potrzebowały osoby chcące kupić przeciętne mieszkanie w Warszawie po wejściu w życie planowanej przez KNF nowelizacji rekomendacji S,

RSS

Na rynki zaczyna wkradać się panika

01.06.18

USA / FED: Zdaniem ?gołębiego? Jamesa Bullarda z oddziału FED w St,Loius polityka FED powinna być bardziej neutralna, a decydując się na podwyżki stóp warto zachować dużą ostrożność

RSS

Malediwy: Salony masażu zamknięte. Ranią uczucia religijne...

01.01.12

Władze położonych na Oceanie Indyjskim muzułmańskich Malediwów, słynnych ze wspaniałych kurortów, nakazały zamknięcie wszystkich salonów masażu i ośrodków odnowy biologicznej, ponieważ uznano je za sprzeczne z islamem.

RSS

Embraer runął, zginęło 3 generałów

15.09.11

Co najmniej 30 osób, w tym trzech generałów, zginęło w środę, gdy samolot transportowy lotnictwa wojskowego Angoli rozbił się na lotnisku w Huambo, 550 kilometrów na południowy zachód od stolicy kraju Luandy - poinformowały angolskie media.

RSS

Żywe karpie wypadły na podłogę hipermarketu. Zawiadomienie do prokuratury

15.12.16

Zbiornik przechylił się.

RSS

Podróżnik malkontent

22.08.11

Bill Bryson to mistrz podróżniczej kpiny – pisarz, który wie, że śmiechem można nie tylko obrażać, lecz także podbijać serca. Właśnie ukazuje się u nas „Śniadanie z kangurami”, jego relacja z wyprawy po Australii.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny