Analitycy: sektor finansowy będzie w nerwach przez cały tydzień

01.07.15

W najbliższym tygodniu na rynkach finansowych będzie panowała nerwowa atmosfera, którą podsycać będzie każda wypowiedź na temat przyszłości Grecji - ocenili analitycy. To skutek coraz bardziej prawdopodobnego wyjścia tego kraju ze strefy euro.

Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na University of British Columbia. Kobieta kierująca subaru zasłabła za kierownicą. Woda z przesiąkającego wału na Wisłoce w Dębicy (Podkarpackie) zagraża mieszkańcom osiedla Słoneczne. "Została zarządzona ewakuacja ok. 9 tys. mieszkańców tego osiedla" - poinformował w sobotę rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej, Marcin Betleja.Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest szczególnym rodzajem dostawy, która uprawnia do zastosowania stawki 0%. W ustawie o VAT w art. 42, szczegółowo wymienione zostały warunki umożliwiające zastosowanie obniżonej stawki VAT dla WDT. Posiadacze papierów dłużnych notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu GPW zarobią w drugim półroczu co najmniej 180 mln zł odsetek, Blisko 91 proc, z nich będzie pochodzić z obligacji korporacyjnych, Podkomisja przedstawiła posłom raport.

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych walut, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2094 PLN za euro, 3,3942 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5780 PLN względem,,,

Dzięki interwencji polskiej ambasady w Waszyngtonie oraz kampanii w mediach społecznościowych, amerykański tygodnik "The New Yorker" usunął ze swojej strony nieprawidłowy zwrot "Poland's death camps". Zagłębie - Wisła 0:1. Leszek Jezierski mawiał, że spadająca gwiazda uderzyła we Franciszka Smudę i stąd wzięły się jego sukcesy. Coś w tym musi być, bo kolejny raz trener Wisły miał niezwykłe szczęście, przynajmniej do momentu. Jego zespół w Lubinie oddał po 74. minutach pierwszy celny strzał i, po przypadkowej sytuacji, zdobył w ten sposób jedyną bramkę meczu.

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim może przerodzić się w poważny konflikt, choć nadal będziemy dążyć do rozwiązania go środkami dyplomatycznymi ? powiedział Donald Trump w wywiadzie dla agencji Reuters przeprowadzonym z okazji ,,, Złoty w czwartek odreagowuje umocnienie z ostatnich dni, podążając ścieżką wydeptaną przez kurs EUR/USD, Para ta, w oczekiwaniu na wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (ECB), wróciła poniżej poziomu 1,43 dolara, po tym jak dzień wcześniej ku - W statucie PiS prawdopodobnie jest zapis, mówiący, że gdy ktoś zakłada klub oznacza to automatycznie, że przestaje być członkiem partii. Jeśli nie jest tak w statucie, a założyli własny klub, to będziemy im dziękować - zapowiedział Adam Hofman, rzecznik PiS pytany o losy 17 parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy w poniedziałek utworzyli klub "Solidarna Polska".Strona samorządowa nie zaopiniowała rządowego rozporządzenia. Szefowie resortów finansów i pracy - Jacek Rostowski i Jolanta Fedak - chcą pozbawić ludzi emerytur. Wprowadzając swój plan obniżenia składek do OFE sprawią, że świadczenia będą bardzo niskie. Uda się za to, ale tylko tymczasowo, załatać część dziury budżetowej. Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje 40 milionów złotych w realizację nowej strategii rozwoju spółki H.Cegielski-Poznań. Umowę podpisano w piątek w Poznaniu.

RSS

Szef SLD: na Ukrainie coraz silniejszy nacjonalizm

22.03.15

Zdaniem szefa Sojuszu konieczna jest reakcja polskiego parlamentu.

RSS

Przecena złotego przyspieszyła po południu

15.03.12

Osłabienie złotego zauważalnie przyspieszyło w godzinach popołudniowych, Po godzinie 14:00 kurs USD/PLN wyznaczył nowe dzienne maksimum na poziomie 3,1809 zł, natomiast EUR/PLN wzrósł do 4,1531 zł, Tymczasem jeszcze we wtorek na koniec dnia za dolara trze

RSS

"Pił alkohol, palił haszysz, kradł". Życie zamachowca z Nicei

17.07.16

Materiał "Faktów" TVN.

RSS

Trzymali go w bunkrze, za kratami - nastolatek odbity

22.05.12

Policja uwolniła uprowadzonego 10 dni temu nastolatka, syna wielkopolskiego biznesmena. Zatrzymano czterech mężczyzn zamieszanych w sprawę - poinformował w poniedziałek zastępca komendanta wielkopolskiej policji Jarosław Rzymkowski.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Dudek jeszcze lepszy. Co za strzał!

08.03.14

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 3:1. Goście na kolanach - najpierw za faul z boiska wylatuje Wełnicki, a sprawiedliwość wymierza Dudek. Piękne uderzenie!

RSS

Usuwanie min, pomoc dla uchodźców. Miliardy dolarów dla Iraku

21.07.16

Międzynarodowa konferencja w Waszyngtonie.

RSS

CBOS: Szok po wypadku nie odbił się w sondażu

22.04.10

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w kwietniu, PO mogłaby liczyć na 38 proc. głosów, a PiS - na 25 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Do Sejmu weszliby także przedstawiciele SLD (7 proc.). Sondaż przeprowadzano w okresie żałoby po śmierci pasażerów prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku.

RSS

Góry, morze, korek i geodezyjne odkrycie

01.03.15

Reporterka 24 przesłała nam zdjęcia z tej niezapomnianej podróży. Zobaczcie sami!

RSS

Premier Azarow poświęcił gabinet po Julii Tymoszenko

22.03.10

Nowy premier Ukrainy Mykoła Azarow ujawnił, że przed objęciem gabinetu po swej poprzedniczce Julii Tymoszenko poprosił księdza o poświęcenie pomieszczania.

RSS

Poseł PO na swoim blogu: Palikot przemówił. Zapowiada nową koalicję

15.05.10

Najwyraźniej przestał obowiązywać nieformalny zakaz publicznych wypowiedzi Janusza Palikota. Poseł PO zamieścił dzisiaj obszerny wpis na swoim blogu. Wieszczy, że w razie porażki Bronisława Komorowskiego w wyborach koalicja PO-PSL się rozpadnie i powstanie zupełnie inny układ.

RSS

Obama przyjedzie! I nic się nie stanie

29.05.11

Pierwszy obywatel Stanów Zjednoczonych, prezydent Barack Obama, wreszcie odwiedza nasz kraj. Wprawdzie jest to tylko wizyta robocza, Obama spędzi w Polsce mniej niż 24 godziny, a głównym celem jego wizyty jest spotkanie z przywódcami krajów Europy Środkowo-Wschodniej, ale zawsze...

RSS

Piotr Duda: Emerytura po 35 latach pracy dla kobiet i 40 latach dla mężczyzn

15.01.16

Prezydencki projekt ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego nie jest do końca zgodny z umową, którą podpisała "Solidarność" - mówił w "Faktach po Faktach" szef związku.

RSS

Sędzia cofnięta z sądu. Proces oskarżonego o szpiegostwo dla Rosji ruszy od nowa

01.10.16

To efekt decyzji Zbigniewa Ziobro, ministra sprawiedliwości.

RSS

Gotowy raport z badań szczątków oficerów gen. Sikorskiego

22.01.11

Specjaliści z krakowskiego Zakładu Medycyny Sądowej sporządzili ostateczny raport z badania szczątków trzech oficerów, którzy wraz z gen. Władysławem Sikorskim zginęli w katastrofie gibraltarskiej w 1943 r.

RSS

Maturzyści w spódniczkach, Bieber czy syjamskie bliźnięta? Wybierz wideo tygodnia

01.02.14

Zagłosujcie w naszej sondzie.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny