Falenta oskarżony o założenie podsłuchu. Ale nie w restauracji

01.07.15      Minister zdrowia wezwała protestujące związki zawodowe do współpracy w rozwiązywaniu problemów służby zdrowia. To odpowiedź Ewy Kopacz na manifestację pracowników służby zdrowia, która odbyła się dziśÂ  w Warszawie pod hasłem "W obronie praw pacjenta, w obronie naszych praw".
      W Światowym Dniu Zdrowia związki zawodowe protestowały przeciwko trudnej sytuacji środowiska medycznego. Minister Ewa Kopacz w rozmowie z dziennikarzami przekonywała, że sytuacja służby zdrowia za obecnego rządu poprawiła się, m.in. przez wzrost nakładów na ochronę zdrowia Polaków.
      Demonstranci przeszli sprzed Sejmu pod Kancelarię Premiera. Nieśli kukłę Ewy Kopacz jako czarownicy, której protestujący radzili odlecieć na Łysą Górę. Na pani minister kukła, która widziała jedynie w telewizji, nie zrobiła wielkiego wrażenia, bo jak powiedziała, kukły to odwieczny element protestów.
      Protest zorganizowali Związkowcy z Solidarności i OPZZ. Wyjaśniali, że walczą o równy dostęp do opieki zdrowotnej oraz o prawa pracowników służby zdrowia.
Ludogorec Razgrad, rewelacja tegorocznej edycji Ligi Europy, jest kolejnym klubem, który widziałby w swoim składzie Dominika Furmana. Zdaniem bułgarskich mediów, mistrzów kraju nie przeraża nawet kwota, jaką trzeba wyłożyć na wykupienie legionisty. Niszczyciel USS Truxtun wpłynął już na Morze Czarne.61-letni Pierre-Etienne Albert, były zakonnik i członek katolickiej Wspólnoty Błogosławieństw (Communaute des Beatitudes) stanął w środę przed sądem we Francji oskarżony o napastowanie seksualne dzieci i nieletnich nastolatków. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Strażacy odnaleźli go 50 metrów dalej. Materiał "Faktów" TVN.

- Będzie ciężko, to będzie trudny rok. Musimy obserwować sejsmograf. Trzeba szukać problemów i zagrożeń, bo one przyjdą. Muszą przyjść - mówi w rozmowie z "Wprost" marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. - Będą wybory, prezydencja Polski, a wszystko to w cieniu Smoleńska - dodaje.
Grzegorz Schetyna lubi podawać (fot. Forum)

USA: Opublikowane wczoraj szacunki ADP za listopad pokazały wzrost etatów w sektorze prywatnym o 190 tys,, zgodnie z prognozami, Wczoraj poznaliśmy też ostateczne dane nt, wydajności pracy w sektorze pozarolniczym ? w III kwartale wzrost ,,, Wyniki prawyborów w PO nie były zaskoczeniem w Pałacu Prezydenckim. Sam Lech Kaczyński nie komentował wygranej Bronisława Komorowskiego, a jedynie mu pogratulował. Bardziej rozmowny był jego minister. Zdaniem Pawała Wypycha, "od początku władze PO, wszystko, ustawione było pod pana marszałka Komorowskiego".

Ks. Paweł Rytel-Andrianik wydał oświadczenie. Dzięki tej wygranej ekipa z Etihad Stadium znów prowadzi w tabeli i tylko prawdziwy kataklizm mógłby jej odebrać mistrzowski tytuł. Polskie elity polityczne nie mają łatwego życia. Nie dość, że ciężko pracują, zarabiając grosze (o czym informował niedawno Jacek Kurski), to jeszcze nie cieszą się popularnością, a teraz okazuje się na dodatek, że niewdzięczny naród jest gotów podnosić rękę na swoich wybrańców. I nie chodzi o to, że ten i ów może oberwać jajkiem. Przypadek Ryszarda C. pokazuje, że sfrustrowani obywatele zmienili arsenał.Izraelska celebrytka ginie, odpisując na wiadomość fana... Posłowie PiS odmówili udziału w prezydium sejmowej komisji ds. służb specjalnych - poinformował poseł Jarosław Zieliński. Uzasadniał, że nie chcą brać udziału w fikcji, jaką jest - według nich - sejmowy nadzór nad specsłużbami. To "akcja polityczna" - uważa szef komisji Włodzimierz Karpiński (PO). Adam Hofman w "Kropce nad i".

RSS

Owijał sobie kobiety wokół palca. "Tulipan" z Gorzowa przyznał się do winy

22.09.16

Oszustowi grozi 10 lat więzienia.

RSS

Sondaż: Niemcy przeciwni wzmacnianiu sił NATO na Wschodzie

29.03.14

RSS

Warzywa świetnie wpływają na cerę

29.10.16

Zobacz, z czego najlepiej zrobić domową maseczkę.

RSS

Motocyklista roztrzaskał się o ciągnik

29.09.13

Do zdarzenia wypadku doszło przy wjeździe na posesję rolnika.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Rząd zakaże elektronicznych papierosów?

08.01.10

Po ponad roku leżakowania w podkomisji sejmowej pod obrady wraca restrykcyjny projekt ustawy antynikotynowej. Rząd domaga się, by w nowym prawie elektroniczny dymek uznano za nielegalny. Zapis już wprowadzono do projektu, którym zajmuje się Komisja Zdrowia.

RSS

Dla USD kierunek jest jasny - co z JPY?

22.03.14

Wczoraj obserwowaliśmy wyraźną kontynuację reakcji na decyzje Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, chociaż przedziały wahań nie były szczególnie interesujące, Mimo to przełomy techniczne, o których wspomniałem wczoraj późnym ,,,

RSS

Podtrzymanie presji na PLN, inwestorzy wracają do dolara

29.09.17

Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji podażowej na wycenie złotego wraz z dalszymi spadki notowań dolara amerykańskiego, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3287 PLN za euro, 3,6902 PLN wobec,,,

RSS

Osłabienie złotego

08.09.13

Po ogłoszeniu przez rząd szczegółów zmian OFE, nastąpiło silne osłabienie polskiej waluty, Zagraniczni inwestorzy są ewidentnie zaniepokojeni zmianami, które również spowodowały silną wyprzedaż akcji, Rynek USDPLN w dniu wczorajszym ,,,

RSS

Kapitał znów ucieka do USA

01.03.16

Kolejny pakiet danych makroekonomicznych powodujący przenoszenie akcentu z Europy do USA, W Chinach spadki spowodowane zawiedzionymi nadziejami na stymulowanie gospodarki oraz deprecjacją juana, Polska płatnikiem netto w UE,

RSS

Odesłała adoptowanego syna do Rosji. Zapłaci karę

15.07.12

Amerykanka, która dwa lata temu odesłała do Rosji adoptowanego przez siebie chłopca, musi zapłacić 150 tys. dolarów na rzecz pomocy dzieciom, orzekł sąd w Tennessee - donosi CNN.

RSS

Assange: Nie dam z siebie zrobić gwałciciela

08.02.11

- Moje życie zamknięto w czarnej skrzynce i napisano z zewnątrz "gwałt" - powiedział po wyjściu z sali sądowej założyciel portalu Wikileaks Julian Assange. Poniedziałek był pierwszym dniem jego procesu ekstradycyjnego przed sądem w Londynie. Wydania aresztowanego domaga się Szwecja. Twórca portalu Wikileaks jest obwiniany przez Szwedów o gwałt i inne przestępstwa seksualne.

RSS

Strony prezydenta i giełdy nie działają. To atak CyberBerkutu?

15.08.14

"W imieniu ludności Ukrainy żądamy wycofania polskich najemników z terytorium kraju".

RSS

Jakie elementy powinna zawierać faktura VAT?

29.06.11

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą niemalże codziennie spotykają się z fakturami. Warto zatem wiedzieć jakie elementy powinna zawierać prawidłowo wystawiona, stwierdzająca dokonanie sprzedaży, faktura.

RSS

Jak wysoki będzie bonus?: Rząd dopłaci do nowego auta. Sprawdź ile

01.07.10

Rząd chce przyznawać bonusy osobom, które zdecydują się wymienić stare auto na nowy, ekologiczny pojazd. To pomysł wzięty z Zachodu, gdzie takie dotacje rozkręciły rynek. Czy jednak możemy liczyć na pomoc rzędu kilku tysięcy euro, jak w Niemczech? Sprawdź, ile rząd dopłaci do auta.

RSS

Niespodzianka w Belgradzie. Osłabione Zagłębie nie dało się Partizanowi

15.07.16

Ciężka przeprawa Zagłębia Lubin w Belgradzie. Miedziowi w meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przez większość część spotkania odpierali ataki Partizana, w końcówce sami mieli swoje okazje, ale podobnie jak rywale nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny