Rynki po południu - przed Grecją najważniejszy weekend

29.06.15

Grekom nie pozostaje zbyt wiele czasu na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami, Odrzucanie pojawiających się propozycji reform przez przedstawicieli tego państwa doprowadziło do sytuacji w której podczas nadchodzącego weekendu,,,

W tym numerze naszego tygodnika prezentujemy listę 100 najbardziej wpływowych Polaków. To lista, z którą wielu, ich prawo, się nie zgodzi. Ale też nie ukrywamy – to lista subiektywna.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio) Niewiele wiemy o okresie dorastania ojca Tadeusza Rydzyka, więc jego wyznania o dawnych życiowych planach na pewno zainteresują ciekawskich. Szef Radia Maryja chciał być lekarzem. Miał też inne marzenie, które nie wiązało się z kapłaństwem. W pewien sposób nawet je zrealizował... Pisarz Jacek Dehnel we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 skrytykował sprzedaż jej państwu polskiemu.Nieco słabsze od oczekiwanych dane o wzroście amerykańskiego PKB w IV kwartale (2,8 proc, względem spodziewanych 3,0 proc,) o godz, 14:30, przełożyły się na chwilowe umocnienie dolara względem głównych walut #8211; chociaż warto uwzględnić, że to ,,, Prokuratoria Generalna zawarła przed sądem pierwszą ugodę z rodziną ofiary katastrofy smoleńskiej, żoną zmarłego oficera BOR. Andrzej Duda dziękował działaczom Solidarności, ale też mówił, że w Polsce są i będą podziały polityczne, gdyż to standard demokracji.

Powrót do demokracji bezpośredniej w nowoczesnej, internetowej formie - żadnych wodzów, struktur, biur, zebrań i wewnętrznych tarć - tak ma działać istniejąca formalnie od miesiąca Polska Partia Internetowa (PPI). Jej pierwszym sprawdzianem politycznym mają być przyszłoroczne wybory parlamentarne.

- Nie ma sensu spekulować na temat "miękkiego Brexitu". To byłyby czysto teoretyczne spekulacje. Moim zdaniem jedyną realistyczną alternatywą dla " twardego Brexitu" jest rezygnacja z niego - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w w European Policy Centre w Brukseli. Po nadspodziewanie dobrym maju przyszedł czas na ochłodzenie nastrojów w polskim przemyśle, Spadek produkcji przemysłowej ma miejsce pierwszy raz od dwóch lat

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy może mieć trudności z wprowadzeniem powszechnego zakazu noszenia tak zwanych burek. Na temat projektu ustawy w tej sprawie negatywnie wypowiedziała się Rada Państwa, będąca we Francji organem kontrolującym zgodność ustaw z konstytucją. Opinia tej instytucji państwowej nie ma jednak charakteru wiążącego.
Członkowie Rady Państwa podkreślili w wydanej przez ten organ opinii, że całkowity zakaz noszenia strojów zakrywających twarz nie opierałby się na „żadnym niepodważalnym fundamencie prawnym”. Co więcej, ustawa w tej sprawie, której projekt ma być rozważany na środowym posiedzeniu Rady Ministrów, byłaby „narażona na bardzo niepewny los” ze względu na możliwą sprzeczność z konstytucją.
Zdaniem Rady Państwa, jeśli kobieta nosi burkę z własnej woli, trudno jej tego zakazywać, powołując się na pojęcie „godności kobiet”. Właśnie to pojęcie jest bowiem cytowane w projekcie ustawy jako argument za zakazem. Rada opowiada się raczej za zakazem dotyczącym pewnych miejsc lub pewnych sytuacji, w których pokazanie swojej twarzy byłoby obowiązkowe ze względu na bezpieczeństwo lub na konieczność walki z oszustwami.
Urząd premiera Francji nieoficjalnie podaje, że rząd zamierza mimo wszystko kontynuować prace nad nową ustawą.
Powyższe zdanie konsumenci w USA zdają się zbyt często wymawiać, a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z kwietniowych danych o sprzedaży detalicznej, Rozczarowująco mało chętnych na zakupy w sklepach przekłada się na mało ,,, W reakcji na próbną eksplozję atomową w Korei Północnej, wojsko Korei Południowej postanowiło umocnić przekonanie obywateli, że nie jest bezbronne.Tysiące przeciwników prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro wyszły w sobotę na ulice Caracas i innych miast, by protestować przeciwko pozbawieniu prawa do startu w wyborach Henrique Caprilesa, gubernatora stanu Miranda w środkowej części kraju i lidera opozycji. Zbliża sie limit zadłużenie w USA i jak zawsze wraca ryzyko zamknięcia rządu z powodu konfliktu pomiędzy dwoma partiami, Janet Yellen ostrzega przed narastającym długiem, Huśtawka kursowa na bitcoinie Nazwisko Radosława Obolewskiego, byłego szefa Klubu "Gazety Polskiej" w podwarszawskich Łomiankach, zniknęło ze składu zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

RSS

Eurodolar pod wpływem rynku pracy

08.09.12

Eurodolar lekko się umacnia i obecnie wynosi 1,2640, Wczorajsza decyzja ECB tylko przez krótki moment była odzwierciedlona w notowaniach (mocny spadek do 1,25780 a później odbicie do poziomów sprzed konferencji), Kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 50 p

RSS

Początek interesującego tygodnia

29.11.17

W Stanach rozpoczął się w poniedziałek ciekawy tydzień, w którym amerykański Senat miał podejmować decyzje odnośnie swojej wersji projektu zmian w podatkach (możliwe, że już dzisiaj), Poza tym jest to tydzień, w którym pojawi się ,,,

RSS

Lechowi przepadły miliony. "Wyegzekwowanie będzie trudne"

22.11.13

Lech Poznań od niemal trzech lat nie dostał pieniędzy za transfer Joela Tshibamby. "Kolejorz" czeka na 500 tys. euro, czyli niemal 2 mln złotych. - Wyegzekwowanie będzie niezwykle trudne - mówią działacze poznańskiego klubu.

RSS

16 miast - 111 kandydatów

01.11.10

111 kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się o stanowiska prezydentów 16 miast wojewódzkich. Najwięcej osób - 12 - walczy o fotel prezydenta Łodzi; najmniej kandydatów - 4 - rywalizuje o urząd gospodarza Katowic.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Barca osłabiona przed meczem z Realem

01.08.11

Bez pomocnika Ibrahima Affelaya będzie musiała sobie radzić FC Barcelona na początku sezonu 2011/2012. Holenderski piłkarz doznał urazu mięśnia lewego uda w towarzyskim meczu Katalończyków z Manchesterem United (1:2) rozegranym w Waszyngtonie.

RSS

Wenta: Daliśmy "kichę"

29.01.11

Jest gorzko, bo po tylko ósmym miejscu na mistrzostwach świata gorzko być musiało. - Daliśmy "kichę" i wynik jest dla nas niesatysfakcjonujący - podsumował trener Bogdan Wenta. - Nieraz już wychodziliśmy z głębokiej studni. Teraz jesteśmy bardzo głęboko, ale wierzę, że spokojnie z niej wyjdziemy - uspokaja Bartosz Jurecki.

RSS

Apelacja na nic. Real poza Pucharem Króla

29.12.15

Hiszpański Komitet Dyscyplinarny ds. Sportu odrzucił apelację Realu Madryt, który został wykluczony z Pucharu Hiszpanii za desygnowanie do gry nieuprawnionego zawodnika. W meczu z trzecioligowym Cadiz (3:1) nie powinien był wystąpić Rosjanin Denis Czeryszew.

RSS

Gwiazdy czerpią z natury: Wśród gwiazd są też modliszki

08.02.10

Gdyby któraś ze znanych pań pojawiła się na wielkiej gali w swetrze i w spodniach, zostałaby następnego dnia zlinczowana przez media. Wymogiem takich uroczystości jest zaprezentowanie się w jak najwspanialszej sukni. Skąd celebrytki czerpią inspiracje? Najchętniej z natury.

RSS

"Nie można zmuszać ludzi do pracowania ponad siły". "Prezydent jest od tego, aby państwo działało"

22.05.15

Pyta Bogdan Rymanowski. Kandydaci spierają się o kwestie gospodarcze.

RSS

Ukraina w NATO? "Odnosimy się do tego skrajnie negatywnie"

29.11.14

Szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow powiedział w piątek, że jego kraj skrajnie negatywnie odnosi się do oświadczeń Ukrainy o możliwości jej wstąpienia do NATO. Mówił o tym na konferencji prasowej w Moskwie z szefem Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem.

RSS

Lewandowski wciąż bez bramki w Hiszpanii. Bayern znowu pokonany

29.09.16

Atletico wygrało w Madrycie z monachijczykami 1:0.

RSS

"Podręcznikowy przykład tego, jak nie budować okrętów"

15.10.16

Problemy superlotniskowca

RSS

Pokaż mi swoje biurko, a powiem Ci kim jesteś

08.01.10

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka. To pretekst, by zapytać korporacyjne sprzątaczki o skarby, porozrzucane wokół naszych miejsc pracy.

RSS

Rząd twierdzi, że wygrał Bongo. Demonstranci podpalili parlament

01.09.16

Demonstranci podpalili część gmachu parlamentu w stolicy Gabonu, Libreville - podał Reuters, powołując się na świadków. To reakcja na ogłoszenie przez rząd, że w sobotnich wyborach na ponowną siedmioletnią kadencję wybrany został prezydent Ali Bongo.

RSS

Ukraina apeluje o sprzęt wojskowy. Berlin mówi: nie

29.11.14

Szef MSZ Ukrainy zaapelował o pomoc wojskową ze względu na groźbę rosyjskiej ofensywy.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny