Fabryka snów

08.01.10

Nieprzerwanie od 1927 roku magazyn „TIME” przyznaje prestiżowy tytuł „Człowieka Roku” - bądź „Osobistości Roku” w odniesieniu do zbiorowości, a nie poszczególnych jednostek. Kryterium wyboru redaktorów jest wpływ danego podmiotu na losy świata. Nie bierze się z kolei pod uwagę ocen moralności ani skutków działań laureatów – być może w myśl zasady: „zwycięzców się nie sądzi”. W ponad osiemdziesięcioletniej historii plebiscytu zwyciężali między innymi Hitler, Stalin, Gorbaczow, Carter, Wałęsa, czy Jan Paweł II.

Takich emocji kibice na wrocławskiej arenie Euro 2012 jeszcze nie przeżyli. Po dramatycznym meczu Śląsk pokonał gdyńską Arkę 3:1, ale to grająca na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy drużyna znalazła się w najlepszej czwórce Pucharu Polski. To nie pierwsza tego typu reakcja naszego prezydenta. Wzrost PKB na koniec roku będzie w okolicach 3,3-3,4 proc. - mówi w rozmowie z TVN24 BiS wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak dodaje szef MR, "ważna jest też jakość tego wzrostu". - Budujemy wzrost gospodarczy, który ma być oparty o inwestycje, oszczędności, edukację i innowację - wyjaśnia.Policja wciąż wyjaśnia, czy wypełniał obowiązki służbowe będąc w stanie nietrzeźwym. W grudniu do TVP wróciła kojarzona z PiS Anita Gargas. A teraz na antenę telewizyjnej "Jedynki" wraca jej sztandarowy program, "Misja specjalna", który zniknął za czasów prezesury Piotra Farfała. Pytany o powody jej dymisji, ówczesny szef telewizji mówił: Proszę obejrzeć sobie archiwalne odcinki "Misji Specjalnej". Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia PO uzyskałaby 52 proc. głosów, a PiS - 33 proc.; do Sejmu dostałby się także SLD (7 proc. poparcia) - wynika z sondażu TNS OBOP. Oznacza to, że poparcie dla Platformy spadło o 7 proc,. a dla PiS wzrosło o 9 punktów proc.

To bardzo dokładny obraz odległego o 273 lata świetlne układu planetarnego.

W ostatnich dniach obserwowaliśmy korekcyjne wzrosty eurodolara będące odreagowaniem spadków z zeszłego i początku dobiegającego do końca tygodnia, W kilka dni euro straciło do dolara maksymalnie 2,6 proc,, a rynek był bardzo wyprzedany o czym świadczyły Wypadek na placu budowy w Węgorzewie.

- Ratowaliśmy zwierzęta, a teraz sami potrzebujemy pomocy - mówią pracownicy Fundacji Centaurus, która po pożarze w pałacu w Szczedrzykowicach straciła dach nad głową i część dobytku. Kurs EUR/USD zareagował lekkim spadkiem na publikację danych o nowych bezrobotnych i zamówieniach na dobra trwałego w Stanach Zjednoczonych, O godzinie 14:37 para ta testowała poziom 1,3986 dolara wobec 1,3995 tuż przed publikacja, Wśród nowych środków mających zapewnić bezpieczeństwo podróżnych latających samolotami, rząd brytyjski rozważa wprowadzenie dwóch rewizji osobistych, częstsze zastosowanie psów oraz zakaz przemieszczania się w samolocie na godzinę przed lądowaniem. Rozwiązania te wskazał minister transportu Andrew Adonis w wywiadzie dla tygodnika "Sunday Times".Drogi zamieniają się w potoki. Z minuty na minutę jest coraz gorzej. Kierowcy porzucają samochody i uciekają. Nie ruszaj w podróż zanim nie zobaczysz na specjalnej mapie, które drogi są jeszcze przejezdne, a które zalała powódź. Informacje są aktualizowane na bieżąco. Opublikowane dzisiaj dane z USA nie były nazbyt optymistyczne, Wprawdzie wstępny indeks nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan wzrósł na połowę lutego do 81,2 pkt, (głównie dzięki zwyżce indeksu oczekiwań do 73 pkt,), to już ,,, Jerzy Owsiak doczekał się odpowiedzi na swój list otwarty do władz TVP, w którym m.in. apeluje o bojkotowanie opłat abonamentowych. Szef TVP Romuald Orzeł też odpowiada listem otwartym. "Życzę jeszcze więcej profesjonalizmu" - pisze m.in. do Owsiaka prezes TVP.

RSS

"Nie oczekujmy przewrotu kopernikańskiego"

15.01.11

- Nie miejmy złudzeń. To będzie żmudny trud dyplomatyczny, żeby uzyskać pożądane przez nas stanowisko (...), więc nie oczekujmy przewrotu kopernikańskiego od pierwszej rozmowy - oświadczył w "Rozmowie bardzo politycznej" doradca prezydenta Tomasz Nałęcz. Tymi słowami odniósł się do piątkowej telefonicznej rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego z jego rosyjskim odpowiednikiem Dmitrijem Miedwiediewem.

RSS

W każdej chwili grozi nam wyłączenie prądu. "Problem dotyczy całego kraju"

08.08.15

Powinniśmy ograniczyć używanie pralek, zmywarek czy klimatyzacji w środku dnia.

RSS

Straż ewakuowała 230 mieszkańców: Wybuch gazu w Szczecinie. Jest śledztwo

01.02.10

Potężna eksplozja wstrząsnęła rano wieżowcem przy ul. Matejki w Szczecinie. W budynku wybuchł gaz. Pięć osób jest rannych, dwie z nich ciężko. Najbardziej poszkodowana kobieta ma oparzenia 90 procent powierzchni ciała. Ewakuowano ponad 200 osób.

RSS

Zniknie kolejny absurd prawny: Polacy wreszcie będą deptać trawę

08.06.10

Słońce przygrzewa, pogoda w sam raz na piknik. Ale gdzie go urządzić w wielkim mieście? Na którymś z dużych trawników, które aż się o to proszą? Nie wolno! Bo przecież są tabliczki "Nie deptać zieleni" i można dostać siedmiotysięczny mandat! Ale z tym już koniec.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

"To nie problem Dudy". Kaczyński o SKOK-ach, WSI i Komorowskim

29.03.15

Prezes PiS zabrał głos ws. zarzutów pod adresem kandydata jego partii na prezydenta.

RSS

Norwegowie posądzają Kowalczyk o blef. "Nie należy jej wykluczać"

01.12.13

Media w Norwegii chwalą Justynę Kowalczyk za formę i zwracają uwagę na skromność Polki.

RSS

Przełomowy tydzień

15.06.15

Inwestujący w USD wydają się nie być przekonani co do kierunku kursu tej waluty, przed posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w przyszłą środę, Wczorajszy odczyt sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych za maj okazał się ,,,

RSS

Amerykanie mocno ograniczyli skalę wzrostu na GPW

01.06.12

Choć początek czwartkowej sesji na GPW miał nerwowy przebieg, a samo jej otwarcie nastąpiło na lekkim minusie (WIG -0,14%, a WIG20 -0,09%), to w kolejnych godzinach handlu przewagę na warszawskim parkiecie zdobyli kupujący akcje,

RSS

Wielka ofensywa sił NATO w Afganistanie

15.02.10

Amerykańscy marines w czasie trwającej od kilku godzin w Afganistanie ofensywy wojsk NATO przeciw talibskim rebeliantom wdali się w walki z bojownikami.

RSS

Zmiana liderów staje się faktem

15.01.13

Dzisiejsza sesja z założenia nie miała prowadzić do większych zmian czy istotnych rozstrzygnięć i taką też była, Inwestorom brakowało impulsów by odważnie poprowadzić rynek w obranym przez siebie kierunku, co oznaczało kolejną sesję ,,,

RSS

Ciężarna zginęła w zderzeniu auta z pociągiem

01.06.12

24-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży zginęła w zderzeniu pociągu z samochodem, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zakrzewie (woj. kujawsko-pomorskie).

RSS

Korekta na rynku surowców

15.11.10

Po okresie wzrostów korekta dotknęła również rynek surowców, Wydarzenia z minionego tygodnia stanowiły wspaniałą pożywkę dla rynku towarowego, Decyzja o wpompowaniu w rynek kolejnych sum pieniędzy zwiększyła apetyty na bardziej ryzykowne aktywa w tym suro

RSS

Mąż Marty i jego lista - wywiad z Marcinem Dubienieckim

15.07.10

Jestem skromną, prywatną osobą, która po prostu zna trochę ludzi – mówi Marcin Dubieniecki w wywiadzie dla „Wprost”. Mąż Marty Kaczyńskiej opowiada m.in. o swoim zaangażowaniu w kampanię prezydencką prezesa PiS, znajomości z politykami z lewicy i prawicy, oraz rozmowach z tragicznie zmarłym prezydentem i jego bratem o polityce.
fot. Forum

RSS

Wpływowy demokrata przeciwny Iran Deal

08.08.15

Wpływowy członek Partii Demokratycznej, senator Chuck Schumer, oświadczył, że wbrew stanowisku prezydenta Baracka Obamy zamierza głosować we wrześniu przeciw porozumieniu nuklearnemu z Iranem, wynegocjowanemu przez sześć państw, w tym USA.

RSS

"Dom stanowił w pewnym sensie twierdzę"

29.03.14

Strażak o pożarze w Jastrzębiu-Zdroju.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny