Fabryka snów

08.01.10

Nieprzerwanie od 1927 roku magazyn „TIME” przyznaje prestiżowy tytuł „Człowieka Roku” - bądź „Osobistości Roku” w odniesieniu do zbiorowości, a nie poszczególnych jednostek. Kryterium wyboru redaktorów jest wpływ danego podmiotu na losy świata. Nie bierze się z kolei pod uwagę ocen moralności ani skutków działań laureatów – być może w myśl zasady: „zwycięzców się nie sądzi”. W ponad osiemdziesięcioletniej historii plebiscytu zwyciężali między innymi Hitler, Stalin, Gorbaczow, Carter, Wałęsa, czy Jan Paweł II.

"Nawiązaliśmy kontakt z sondą". Echa piątkowej decyzji OPEC są widoczne na rynku ropy naftowej na początku bieżącego tygodnia, Brak interwencji ze strony kartelu i, dodatkowo, podwyższenie oficjalnego limitu produkcji ropy naftowej w OPEC sprawiły, że notowania ,,, Indonezyjska policja poinformowała o wykryciu i udaremnieniu spisku, którego celem był zamach na prezydenta i inne osobistości oraz masakry cudzoziemców w hotelach, w rodzaju zajść w Bombaju w 2008 roku.Ustawa, która umożliwi zwrot spreadów, powinna zawierać zapis, że wraz z mechanizmami przygotowywanymi przez Grupę Roboczą Komitetu Stabilności Finansowej zamyka wszelkie roszczenia frankowiczów - przekonuje prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Chce on znacznego uproszczenia i ograniczenia wypłaty odszkodowań. Poszukiwało go kilka patroli. Olsztyńska policja zatrzymała 18-latka, właściciela samochodu, który w centrum Olsztyna potrącił na przejściu pieszego. Mimo pomocy lekarskiej pieszy zmarł. Policja ustala, czy 18-latek jest sprawcą wypadku.

Miniony tydzień na polskim rynku walutowym upłynął pod znakiem konsolidacji notowań złotego, Kurs EUR/PLN poruszał się w tym czasie w przedziale wahań 3,8600 #8211; 3,9000, Złoty pozostaje stabilny pomimo zdecydowanie pozytywnych nastrojów w ,,,

Zawieje i zamiecie śnieżne utrudniają nadal jazdę na polsko-słowackich przejściach granicznych. W Tatrach spadła lawina - trwa akcja ratownicza.
Do tragedii doszło najprawdopodobniej w słowackich Tatrach. Potężna lawina, która spadła dziś po południu z Małego Kezmarskiego Szczytu, zasypała grupę narciarzy. O tożsamości zaginionych nic nie wiadomo. Od kilku godzin trwa akcja ratunkowa. Ratownicy przeszukują zwały śniegu. Na razie bez rezultatu. Horska Slużba apeluje do turystów o nieopuszczanie schronisk. Obowiązuje drugi w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego.
W wielu rejonach Słowacji śnieg już nie pada, ale huraganowy wiatr zasypuje drogi. Wieczorem zamknięto dla samochodów ciężarowych słowacko-polskie przejście graniczne w Vyżnom Komarniku. Zawiane są nadal drogi drugiej i trzeciej kategorii w rejonie Trnavy i Nitry. Śnieg zasypał do wysokości 2 metrów główną drogę dojazdową do
elektrowni jądrowej w Jaslovskich Bohunicach 100 km od Bratysławy
Irasiad, Borubar - chyba nawet dzieci wiedzą, że to najsłynniejsze językowe lapsusy Lecha Kaczyńskiego. Przez kilka tygodni kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisław Komorowski zanotował ich już chyba więcej. Tylko co z tego?

Trwa dobra seria Pogoni Szczecin. Piłkarze Kazimierza Moskala w meczu otwarcia 13. kolejki Lotto Ekstraklasy pewnie pokonali w Gdyni Arkę 3:0 i zbliżyli się do czołówki tabeli. Brytyjskie media rozpisują się o bohaterskim czynie jednego z Tunezyjczyków. Po dwóch dniach spadków na warszawski parkiet powróciły dobre nastroje, Ich źródło pochodziło jednak z otoczenia, Gdy na świecie zacznie się korekta, trudno będzie o niezależność, W ciągu dwóch poprzednich sesji indeks naszych największych spółek straciłPrawie 60 proc. Polaków nie wierzy w teorie spiskowe, które zakładają celowe działanie Rosjan w dążeniu do spowodowania katastrofy rządowego tupolewa na lotnisku pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego na zamówienie "Wprost"
Na zdjęciu: rządowy tupolew (fot. Dmitry Karpezo/Wikipedia) Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie oskarżyła Włodzimierza O. oraz Klaudiusza C. o nielegalne posiadanie broni i amunicji - dowiedział się portal tvn24.pl. Rozpoczęcie meczu z Lechem mocno się opóźniło.

RSS

"Super tutaj jest". W Tatrach spadł śnieg

08.09.15

Jeszcze tydzień temu termometry pokazywały w Katowicach 30 stopni na plusie.

RSS

Niemieccy politycy domagają się przekazania Ukrainie broni

15.08.16

Niedzielne wydanie "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) obarcza prorosyjskich separatystów w Donbasie odpowiedzialnością za naruszanie zawieszenia broni. Według redakcji część niemieckich polityków domaga się przekazania Ukrainie broni.

RSS

Pobili i podpalili młodego mężczyznę. Gdy lekarz go zobaczył, wezwał policję

15.10.16

Do zdarzenia doszło w Warszawie.

RSS

Pogoda paraliżuje ruch lotniczy nad Europą

22.01.13

Z samego Heathrow odwołano już ponad 150 lotów, choć zapowiadano, że problemy będą dotyczyć 130.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Bruksela - szczyt w sprawie Grecji

08.05.10

W Brukseli rozpoczął się szczyt z udziałem przywódców strefy euro poświęcony sytuacji w Grecji. Na wieczornym spotkaniu powinna zapaść ostateczna zgoda na przyznanie władzom w Atenach finansowego wsparcia - to 110 miliardów euro na najbliższe 3 lata. Kraje ze wspólną walutą mają pożyczyć 80 miliardów euro, a resztę dołoży Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Ostateczna zgoda to tylko formalność, bo decyzję w tej sprawie podjęli ministrowie finansów eurolandu w niedzielę.
Ten szczyt - jak mówią unijni dyplomaci - ma też potwierdzić europejskie poparcie dla greckiego premiera, którego radykalny plan oszczędnościowy wzbudza protesty. To ma być też sygnał, który uspokoi rynki finansowe. Ich nerwowe reakcje i spekulacje powodują zamieszanie w strefie euro. Istnieją obawy, że grecki wirus zarazi też Hiszpanię i Portugalię. Niedawno na przykład pojawiła się informacja, że Madryt będzie potrzebował 280 miliardów euro pomocy. Te informacje dementował już hiszpański premier Jose Zapatero. „Słyszałem te plotki, to całkowite szaleństwo. Zaufanie do gospodarki opiera się na danych, a nie na opiniach czy zgadywankach” - mówił szef hiszpańskiego rządu.
Liderzy strefy euro mają też wyciągnąć wnioski z kryzysu. Mówi się między innymi o unijnej kontroli statystyk, a to dlatego, że Grecja w ubiegłym roku fałszowała dane i ukrywała trudną sytuację finansową. Pojawiają się też pomysły wprowadzenia ściślejszego nadzoru nad agencjami ratingowymi, bo coraz głośniej mówi się, że to one są odpowiedzialne za wywołanie paniki na rynkach.

RSS

...a WIG20 znów traci

08.12.15

W ostatni piątek główny indeks polskiej giełdy rzutem na taśmę przerwał serię pięciu kolejnych sesji spadkowych, notując skromny wzrost o 0,28 punktu co przekładało się na zmianę o zaledwie 0,01%, Początek notowań w bieżącym ,,,

RSS

W oczekiwaniu na wystąpienie Yellen i Draghi?ego

29.08.17

W dniu wczorajszym rozpoczęło się sympozjum Fed w Jackson Hole, jednak najważniejsze wystąpienia zostały zaplanowane na dzień dzisiejszy, O godzinie 16:00 Janet Yellen będzie mówiła o stabilności finansowej, gdzie zapewne szefowa Fedu ,,,

RSS

Błękitne włosy, czerwone usta. Zmarła ikona mody

08.08.12

Nie żyje Anna Piaggi, dziennikarka, pisarka i legenda mody. Modzie poświęciła całe swoje życie, stając się żywą ikoną ekscentrycznego stylu. Miała 81 lat.

RSS

Sprawdź jakość powietrza w swoim mieście

08.02.17

Sprawdź aktualną jakość powietrza w Polsce i dowiedz się, czym dokładnie jest smog i jak z nim walczyć.

RSS

Politycy o prezesie PiS: Graś: Kaczyński to nieszczęśliwy człowiek

01.06.10

Ci, którzy kazali kandydować Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich, popełnili błąd - twierdzi rzecznik rządu Paweł Graś. Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski uważa natomiast, że prezes Prawa i Sprawiedliwości to tylko... kopia Bronisława Komorowskiego.

RSS

Najpierw zastrzelił właściciela autokomisu: Zmarł uczestnik strzelaniny w Wągrowcu

22.06.10

W poznańskim szpitalu zmarł 31-letni Mariusz S., który w poniedziałek zastrzelił właściciela autokomisu w Wągrowcu. Mężczyzna trafił do szpitala z ranami głowy. Prawdopodobnie po zastrzeleniu 36-letniego Mariana M. próbował popełnić samobójstwo. Jego stan lekarze określali jako bardzo ciężki.

RSS

Pikieta przeciwko Putinowi. Siedem osób zatrzymanych

08.05.17

Policja w Moskwie zatrzymała w sobotę siedem osób, które na placu Bołotnym naprzeciwko Kremla pojawiły się z plakatem wyrażającym poparcie dla Iwana Niepomniaszczycha, jednego ze skazanych w procesach sądowych dotyczących zamieszek na placu 6 maja 2012 roku.

RSS

Tak zdecydował marszałek Sejmu: Żałoba narodowa przedłużona do niedzieli

15.04.10

Ze względu na niedzielne uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary, marszałek Sejmu zdecydował o przedłużeniu żałoby narodowej do niedzieli do północy. W sobotę, tuż po katastrofie samolotu, Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę. Miała zakończyć się w ten piątek.

RSS

Sędzia k... alosz

01.11.11

Kiedyś „drukowali” mecze i lądowali w areszcie. Teraz po prostu mylą się często i gęsto, a ostatnio wręcz haniebnie. Nic dziwnego, że sędziowie piłkarscy to chyba najbardziej znienawidzona grupa zawodowa w Polsce.

RSS

Dwucyfrowy pogrom Legii

08.03.12

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze warszawskiej Legii w sparingu z Pilicą Białobrzegi. Lider Ekstraklasy rozbił czwartoligowców 11:0, a hat-tricka ustrzelił sprowadzony zimą Ismael Blanco.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny