"Lewandowski do zmiany" w meczu z "Armenią"

15.06.15

Na piłce znają się wszyscy.

Jak sprawić, by kontrola celno-skarbowa w firmie zakończyła się brakiem stwierdzenia nieprawidłowości? Co zrobić, aby nie była traumatycznym przeżyciem? Jakie działania podjąć, a jakich unikać? Jak się przygotować i odpowiednio zabezpieczyć? Marek G., funkcjonariusz policji z Sosnowca, został zatrzymany na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach - dowiedzieli się dziennikarze "Uwagi!" TVN. - To było coś strasznego - mówią sąsiedzi rodziny mieszkającej w bloku na Bronowicach w Lublinie.Wczorajsza konferencja Mario Draghiego wyraźnie zmieniła wycenę euro na rynku globalnym, EUR/USD najniższy od ponad pół roku, Złoty pozostaje słaby w relacji do głównych walut, Dolar coraz bliżej granicy 4,00 zł, To największa zagadka w kadrze Adama Nawałki. Najnowsze rakiety Korei Północnej zaprezentowane na wielkiej paradzie w połowie kwietnia to atrapy i to kiepskiej jakości - twierdzą analitycy. Po dokładnej analizie zdjęć uznano, iż każda z sześciu pokazanych rakiet różni się szczegółami, wszystkie są nielogicznie skonstruowane i w rzeczywistości nie mogłyby wystartować. Japończycy określili pozorną dumę wojska Korei Północnej jako "papier-mache".

W TVN24 szef polskiego MSZ mówił, że "klucze do poprawy sytuacji polsko-rosyjskiej leżą w Moskwie".

125 osób zostało rannych, w tym wiele poważnie, w zderzeniu dwóch pociągów w Amsterdamie - poinformowała w sobotę wieczorem holenderska policja. Do wypadku doszło niedaleko stacji Sloterdijk. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Specjalnie dla dziennika.pl eksperci od cyferek policzyli ile dziesiątek tysięcy stracisz wybierając spośród 10 aut najpopularniejszych w Polsce. Wynik? Zaskoczenie. Zobacz też kiedy jest idealny moment na sprzedaż używanego auta i kiedy korzystnie je kupisz. Uwaga na fałszerzy przebiegów!

Trzeci tydzień maja okazał się dość przychylny dla kierowców w Polsce, Wg najnowszych notowań e-petrol,pl, średnie ceny benzyn w Polsce w tym tygodniu spadły o 2-3 gr, Teraz za litr najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 trzeba średnio ,,, Ambasador Rosji Vladimir Grinin powiedział, że nie dostał z Kancelarii Prezydenta informacji o tym, że Lech Kaczyński chce wziąć udział w uroczystościach w Katyniu. Tymczasem prezydencki minister Mariusz Handzlik twierdzi, że list został wysłany. "Nie widziałem takiego pisma" - przekonuje Grinin. KANADA / NAFTA: Wczoraj pojawiły się spekulacje, że porozumienie z USA raczej nie zostanie osiągnięte w tym tygodniu, WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Nieformalny szczyt UE w Salzburgu nie przyniósł postępów w negocjacjach ? szef Komisji ,,,Podczas wizyty prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego w Paryżu podpisano w czwartek list intencyjny ws. zakupu 118 airbusów za ok. 25 mld USD. Francja i Iran ogłosiły otwarcie nowego rozdziału w stosunkach między obu państwami.

Nie da się określić sztywnych stawek za wodę i ścieki w całym kraju, bo ich cena zależna jest m.in. od prowadzonych inwestycji - przekonuje Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie. Wg ekspertów EY centralny regulator zapobiegłby istotnym różnicom cen w różnych gminach. Tytułu ?Stan ciągłych zmian? ktoś już kiedyś użył, Za każdym razem, gdy on powraca, pesymiści są zaskoczeni faktem, że politycy i ich szara eminencja najwyraźniej tworzą kolejny plan, chcąc utrzymać przy życiu eksperyment ,,,

RSS

Ferrari bez duetu marzeń? "Chcemy zatrzymać Massę"

29.08.13

Felipe Massa może odetchnąć z ulgą. Zyskał obrońcę, i to nie byle jakiego. Boss Ferrari nie ukrywa, że chętnie chciałby zostawić Brazylijczyka w czerwonym bolidzie. A to ucina wszelkie spekulacje na temat transferu Kimiego Raikkonena.

RSS

Witold Modzelewski: Ile kosztował lobbing dotyczący przepisów podatku od towarów i usług od roku 2007?

29.07.18

Według oficjalnych enuncjacji, w latach 2007-2015 luka w podatku od towarów i usług wynosiła 262 mld zł. Jeżeli dobrze rozumiem ten szacunek, to o tyle powinniśmy być bogatsi, bo państwo polskie nie otrzymało tych pieniędzy - pisze prof. Witold Modzelewski.

RSS

Duńczycy i Niemcy zagrali dla Polaków

22.01.12

Wicemistrzowie świata Duńczycy pokonali Macedończyków 33:32 (16:19), a Niemcy zremisowali w pojedynku na szczycie "polskiej grupy" 21:21 z Serbami w pozostałych sobotnich spotkaniach mistrzostw Europy w Serbii. Dzięki temu biało-czerwoni mimo remisu ze Szwecją (29:29) już w kolejnej, poniedziałkowej rundzie spotkań mogą wskoczyć na 2. miejsce w grupie premiowane awansem do półfinału turnieju.

RSS

Fani Napoli czekali na Milika w Rzymie

29.07.16

Tak rozpoczęła się przygoda polskiego napastnika z Serie A, jak doniośle informuje serwis CalcioNapoli24.it.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Stopy procentowe w Polsce nie wzrosną szybko

01.09.15

Ostatnimi czasy na rynek trafiają dobre wiadomości dla posiadaczy kredytów, O ile tym posiadającym zobowiązania w złotych nikt nie chce ich korzystnie przewalutować, to dobre dane nadeszły z prognoz banków, Spodziewany termin podwyżki stóp ,,,

RSS

Macierewicz pokazał nagranie Tusk-Putin

22.10.16

Szef MON Antoni Macierewicz zaprezentował na posiedzeniu sejmowej komisji obrony fragment nagrania pochodzący z 10 kwietnia 2010 roku ze Smoleńska. Fragmenty od 6 lat można obejrzeć w internecie, były także publikowane na portalu tvn24.pl.

RSS

Dane z Europy w centrum uwagi

22.11.13

Sesja podczas której publikowane są wstępne odczyty europejskich wskaźników PMI często jest przez te publikacje zdominowana, Tak było i tym razem, szczególnie że przyszło nam oglądać niemałe zaskoczenie,

RSS

Żołnierz podważa dotychczasowe ustalenia: Oficjalne wersje o katastrofie to bajki?

08.07.10

Po opublikowaniu stenogramów ze skrzynek Tu-154 panowała opinia o tym, że wieża kontrolna w Smoleńsku wzywała do lotu powyżej 100 metrów. Ale polski pilot stojącej już na lotnisku maszyny nasłuchiwał te komendy i pamięta je inaczej. "Ja słyszałem 50. Tak mówiłem po katastrofie i nadal tak twierdzę".

RSS

Polityku, jedz paprykę!

22.09.11

"Panie premierze, jak żyć?" - zapytał onegdaj Donalda Tuska hodowca papryki, ofiara lipcowych nawałnic, Stanisław Kowalczyk. Wtedy nie padła żadna rozsądna odpowiedź. Bo i co odpowiedzieć? Idźże, chłopie, do polityki. I pan Stanisław poszedł. Z papryką.

RSS

Mariusz Błaszczak odwołuje komendanta stołecznej policji. Do ilu razy sztuka?

01.03.17

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, ze stanowiskiem żegna się stołeczny komendant policji - trzeci w ciągu kilkunastu miesięcy.

RSS

Suwnice z Chin już są. Wysokie na 20 pięter

08.12.14

Do gdyńskiego portu przypłynęły suwnice dla Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.

RSS

W oczekiwaniu na marcowe dane z rynku pracy w USA

08.04.12

Korekcyjna fala nabrała w czwartek mocy, #8222;Hiszpański#8221; odcinek kryzysowej sagi trwa, Rentowności 10-letniej obligacji hiszpańskiej wzrosły do poziomów sprzed LTRO, testując okolice prawie 5,85% a kończąc dzień w okolicach 5,75%,

RSS

Presja silnego dolara na rynkach surowcowych

08.09.14

W czwartek na rynkach surowcowych dominował kolor czerwony, Indeks CRB zanotował spadek o 0,58% do poziomu 288,63 pkt,, powracając tym samym do najniższego poziomu od ponad tygodnia, Wśród zniżkujących surowców znalazły się surowce ,,,

RSS

Powstanie mapa przeciwpowodziowa

29.06.10

      MSWiA rozpoczyna prace nad utworzeniem elektronicznej mapy terenów zalewowych. Minister Jerzy Miller powiedział, że dzięki dokładnym informacjom o ukształtowaniu terenu będzie można lepiej przeciwdziałać ewentualnej fali powodziowej.
      Szef MSWiA powiedział, że projekt jest na razie w fazie poszukiwania wykonawcy, ale liczy, że obszary narażone na powódź będą opisane w ciągu roku. Cały obszar kraju ma być zarejestrowany w ciągu kilku lat. Wykonawca metodą lotniczą ma zmierzyć wysokość terenu na terenie całej Polski i sporządzić trójwymiarową elektroniczną mapę powierzchni kraju.
      Minister Miller w stołecznym ratuszu wręczył promesy dla gmin dotkniętych przez powódź. Łącznie samorządy Mazowsza otrzymały ponad 27 milionów złotych, głównie na naprawę infrastruktury drogowej. Dzięki tym środkom samorządy będą mogły odbudować i naprawić swój majątek jak: drogi, budynki szkół czy urzędów.
      Łącznie MSWiA przeznaczyło ponad miliard 30 milionów na wsparcie terenów popowodziowych. Najwięcej środków skierowano na odbudowę i naprawę dróg, mostów, budynków publicznych i na wypłatę zasiłków dla powodzian.
 

RSS

Bez ruchów wyprzedzających

08.12.17

W ogólnym ujęciu w ostatnich godzinach rynek walutowy jest spokojny, a główne pary walutowe respektują dotychczasowe zakresy wahań, Widać brak chęci do silniejszego zaangażowania w obranie kierunku, czekając na wyklarowanie się sytuacji w ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny