Rynki boją się Grecji

29.05.15

Na światowych rynkach giełdowych widać umiarkowaną awersję do ryzyka, Z pewnością po części jest to wywołane dalszymi problemami związanymi z Grecją, Z kolei w przypadku chińskich rynków, tam mieliśmy dzisiaj totalną wyprzedaż,,,

Były prymas Belgii Godfried Danneels osobiście przekonywał ofiarę pedofilii, pokrzywdzoną przez duchownego, do milczenia - ujawniła w sobotę belgijska prasa. Zapis rozmowy dowodzi też, że kardynał Kościoła katolickiego kłamał, gdy pod koniec kwietnia zapewniał, że nie próbował utrzymać skandalu w tajemnicy. Oczekujemy, że Rosja wznowi dostawy gazu od poniedziałku - poinformował w niedzielę ukraiński minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn.Pozytywne dane z rynku pracy w USA i ożywienie koniunktury w Niemczech przez większą część sesji w Europie wystarczały inwestorom do uzasadnienia zakupów akcji, Wieści z Portugalii i komunikat EBC przeszły niemal bez echa, Fakt, że Portug Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej jest okresem spadku zmienności i konsolidacji notowań tego surowca, Cena ropy WTI w Stanach Zjednoczonych porusza się obecnie tuż powyżej ważnego technicznego wsparcia, oscylując w ,,, W piątek do południa na giełdach niewiele się działo, Inwestorzy czekali na dane zza oceanu, Na naszym kontynencie nieznacznie przeważały niedźwiedzie, Niepokoił jednak zniżkujący chwilami o ponad 1 proc, wskaźnik we Frankfurcie, Pod ,,,

Wybierzcie materiał tygodnia na Kontakcie 24.

Prorosyjski Wiktor Janukowycz, a nie bardziej zorientowana na Zachód Julia Tymoszenko stanie na czele Ukrainy. Ukraińska komisja wyborcza ogłosiła dziś, że lider Partii Regionów zdobył 48,95 procent głosów, podczas gdy na Julię Tymoszenko zagłosowało 45,47 procent wyborców. Co taki wybór oznacza dla stosunków polsko-ukraińskich? – Pragmatyzm nie pozwoli Janukowyczowi odwrócić się od Polski i Unii Europejskiej – mówi posłanka SLD Jolanta Szymanek-Deresz.
Wiktor Janukowycz (fot. Wprost) Wejście do Pałacu Prezydenckiego zostanie dziś zamknięte na półtorej godziny.
Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta wejście będzie wstrzymane w godzinach od 18:30 do 20:00. Jest to związane z przywiezieniem do Pałacu Prezydenckiego czterech trumien z ciałami urzędników Kancelarii Prezydenta.
Wejście do Pałacu Prezydenckiego będzie również nieczynne dziś w nocy w godzinach od 23:00 do 2:00.
Wszystkich oczekujących w kolejce przed Pałacem Prezydenckim Kancelaria Prezydenta prosi o wyrozumiałość.


Nielegalnie handlował wojskowym zaopatrzeniem i aby ukryć skutki swej działalności chciał nakarmić jedzeniem dla psów żołnierzy - takiego sprytnego zaopatrzeniowca przyłapano na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1. Seria błędów obrony gospodarzy i Piotr Wiśniewski z zimną krwią daje wygraną Lechii. W II i III kwartale resort finansów deklaruje, że #8222;nie będzie sprzedawał środków unijnych na rynku, tylko wymieniał je w większym stopniu w NBP#8221;, poinformował we wtorek posłów z komisji finansów, prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), ,,,Szumowski i Rigamonti we "Wstajesz i wiesz". "Jest sam sobie winien".

RSS

Syria i Iran grożą Izraelowi odwetem za nocny nalot

01.02.13

Według źródeł izraelskich celem ataku był konwój samochodów z rakietami.

RSS

Atak nożownika na ulicy. Nie żyje kobieta

01.08.12

"W Gdyni na ulicy Widnej młody mężczyzna śmiertelnie ugodził nożem około 40-letnią kobietę. Stało się to na oczach ludzi" - poinformowała nas jedna z mieszkanek. Informację potwierdza policja.

RSS

Podsumowanie tygodnia- rynek Catalyst, 06.07.2012r

08.07.12

Stan rynku: Na dzień 5 lipca wartość całego rynku Catalyst wyniosła 556,57 mld zł, w tym 514,61 mld zł stanowiły obligacje skarbowe,

RSS

Marciniak o powołaniu do kadry: Myślałem, że żona żartuje

08.11.13

Adam Marciniak, piłkarz Cracovii, powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze ze Słowacją i Irlandią, przyznał, że nie uwierzył żonie, gdy ta pogratulowała mu wyróżnienia. - Początkowo nie zauważyłem swojego nazwiska i spytałem żony, dlaczego sobie ze mnie żartuje - wyznał zawodnik "Pasów".

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Była stacja bazowa i trzy słuchawki: Gdzie jest telefon satelitarny z Tu-154?

22.05.10

Jedną z zagadek śledztwa po katastrofie prezydenckiego tupolewa koło Smoleńska było to, gdzie podziały się telefony satelitarne, które były na pokładzie. Była to stacja bazowa i trzy słuchawki. Już wiadomo, gdzie są słuchawki, ale gdzie jest stacja?

RSS

Zagrożenie życia w pięciu województwach. IMGW ostrzega

08.01.16

Synoptycy alarmują, że ma padać marznący deszcz. Ma być też silny mróz.

RSS

25 lat więzienia dla zabójcy kuriera z Wiślinki

22.05.15

RSS

Miliony trafią do polskich miast. Żeby były piękniejsze

22.03.16

Ponad 43 mln zł dotacji trafi do 20 miast na projekty rewitalizacyjne - poinformował w poniedziałek resort rozwoju. Wśród nich są m.in. Chorzów, Rybnik, Ełk, Żyrardów, Starachowice czy Stalowa Wola.

RSS

Spała na rusztowaniu na 11. piętrze. "Nie wiemy, jakim cudem się tam znalazła"

22.08.16

W Krakowie.

RSS

Polska waluta niedowartościowana

08.11.16

Złotówka radzi sobie słabo biorąc pod uwagę inne waluty rynków wschodzących, EUR/PLN w konsolidacji między 4,30 a 4,35, Wybory w USA decydujące dla rynku walutowego, Wygrana Hillary Clinton nadzieją na poprawę nastrojów na rynkach globalnych

RSS

Koniec świata szwoleżerów

15.09.10

PiS już nie istnieje. Na pozór wprawdzie nic się nie zmieniło – z Elżbietą Jakubiak czy bez niej, partia wciąż jest główną siłą opozycyjną. Mariusz Błaszczak wciąż będzie zapraszany do wszystkich mediów, a każde słowo Jarosława Kaczyńskiego będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. Ale coś się jednak zmieniło.

RSS

Świat na diabelskiej kolejce

15.08.11

Akcje wielkich banków w poniedziałek spadły o 20 proc., we wtorek zyskały 15 proc., a w środę znów poleciały w dół. To już nie ekonomia, to huśtawka albo diabelski młyn. W Polsce frank przebił pułap 4 zł. Jest jeszcze jakiś ratunek przed ogólnoświatową recesją?

RSS

Gra dopiero się zaczyna

08.07.18

Od dziś obowiązują amerykańskie cła na chińskie produkty, Dopiero teraz zobaczymy jaka jest rzeczywista pozycja i strategia obu stron handlowego sporu i czy będzie on eskalował do wojen handlowych

RSS

Prezes Deutsche Banku odchodzi, ale "nie chce obciążać firmy". "Nie weźmie odprawy"

15.06.15

RSS

Rozmowy o brexicie w napiętej atmosferze. "Jestem zaniepokojony, czas ucieka szybko"

29.08.17

Unijni negocjatorzy prowadzący rozmowy w sprawie brexitu spotkali się w poniedziałek po południu ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami z Brukseli, by ruszyć do przodu z negocjacjami. Atmosfera między obiema stronami nie jest najlepsza.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny