"Blatter, ustąp!". Platini zażądał, szef FIFA odmówił

29.05.15

Coraz gorętsza atmosfera przed piątkowymi wyborami.

Niespodziewana decyzja Banku Japonii oraz zapowiedź agresywniejszych inwestycji państwowego funduszu emerytalnego podbiły indeks Nikkei i złamały kurs jena, który jest najsłabszy do dolara od siedmiu lat, Niezwykła iluminacja w Polkowicach.Bojownicy z Państwa Islamskiego czy terroryści z Al-Kaidy to nie tylko mężczyźni. Może nie jest do końca uczciwy, może nie jest uprzejmy, jednak na liście najbogatszych po raz kolejny przegonił i Billa Gatesa, i Warrena Buffetta. Carlos Slim przekształcił Meksyk w Slimlandię.
Jak podał GUS, we wrześniu towary i usługi potaniały o 0,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku. To kolejny z rzędu miesiąc, gdy występuje deflacja. Stan ten trwa w Polsce od ponad dwóch lat. Tanieje większość dóbr, w sierpniu zdrożały za to m.in. lekarstwa, usługi medyczne i turystyczne.

Minął dopiero nieco ponad miesiąc od smoleńskiej katastrofy, a na rynku już pojawia się książka na ten temat. Autorem jest dziennikarz Piotr Kraśko który, jak pisze "Fakt", "kuje żelazo póki gorące". "Wypociny Piotra w sklepach pojawią się równo 10 czerwca" -czytamy w bulwarówce.

Rozmowa niepolityczna ze Zbigniewem Wassermannem o zaufaniu do kobiet, żony, prezesa...
fot. Wprost Poniedziałkowa sesja na głównej parze walutowej przyniosła nieprzerwane umacnianie się euro do dolara, które rozpoczęło się już po północy i praktycznie bez większej korekty było kontynuowane do końca dnia, Silny impuls wzrostowy EUR/USD tylko na chwilę

Do przetaczającej się przez USA dyskusji o dostępie do broni włączył się w poniedziałkowy wieczór szef policji w Dallas, gdzie w czwartek 7 lipca snajper zabił pięciu policjantów, a dziewięć innych osób ranił. David Brown przyznał, że policjanci "nie wiedzą, kto jest dobry, a kto zły" i dlatego podejrzewali, że zostali wtedy zaatakowani przez wielu ludzi. Brak szczegółów porozumienia ws, cięcia produkcji ropy w OPEC, Już od trzech tygodni notowania ropy naftowej poruszają się w konsolidacji, która utworzyła się blisko tegorocznych minimów, Cena ropy Brent oscyluje w okolicach 60 USD za ,,,Za tegoroczne wakacje trzeba będzie sporo zapłacić. Wszystko przez wulkan - biura podróży muszą bowiem płacić za przedłużony pobyt turystów. Te straty odbiją sobie na lipcowych podróżach, mocno podnosząc ceny. Wiele biur podróży może też splajtować, dlatego warto uważać, gdzie kupujemy wczasy. Reprezentacja Francji zdobyła mistrzostwo Europy w piłce ręcznej mężczyzn. "Trójkolorowi" pokonali w finalowym meczu Chorwatów 25:21.
Chorwatom nie udało się wziąć rewanżu za ubiegłoroczne mistrzostwa świata, kiedy w finale takze ulegli Francuzom. Podopieczni Claude'a Onesty znów okazali się lepsi, zdobywając trzecie trofeum z rzędu - po mistrzostwie olimpijskim i mistrzostwie świata.
Po pierwszej, wyrównanej połowie, w wiedeńskiej Stadthalle był remis 12:12. Początek drugiej połowy należał do Francuzów, którzy szybko odskoczyli rywalom na cztery bramki. Chorwaci pieczołowicie odrabiali straty, na kwadrans przed końcem meczu zostały im jeszcze dwa gole (16:18). "Trójkolorowi" wytrzymali jednak napór rywali, i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.
W zespole Francji najskuteczniejszy był Nikola Karabatic, który zdobył 6 bramek. W ekipie Chorwacji 7 goli strzelił Vedran Zrnić.
Brązowe medale z wiednia przywioza piłkarze ręczni Islandii, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali dziś Polaków 29:26.
Wyrzucili go z Cannes, teraz zaproszą? Nowy film Larsa von Triera.

RSS

Platforma dla wszystkich

22.08.10

Platforma Obywatelska wydaje się być z gumy. Mieści wszystkich. Z jednej strony znalazł tam swoje miejsce Jarosław Gowin - konserwatywny intelektualista, z drugiej Janusz Palikot – liberalny skandalista. Ostatnio PO rozpoczęła kolejne polowanie. Tym razem na ludzi lewicy.

RSS

Prezydent zna nazwisko następcy Tuska, ale "nie będzie sprzedawał tajemnic premiera"

01.09.14

RSS

Eurodolar wciąż bez wyraźnego kierunku

15.04.12

Ubiegły tydzień nie przyniósł dużej zmiany w notowaniach eurodolara, Kurs EUR/PLN pozostawał w przedziale 1,3030- 1,3210, kontynuując tym samym trend boczny rozpoczęty w lutym tego roku, W świąteczny poniedziałek (dniu wolnym od pracy w większości europej

RSS

Schettino walczy dalej. Rusza proces apelacyjny

29.04.16

We Florencji rozpoczął się w czwartek proces apelacyjny kapitana statku Costa Concordia Francesco Schettino, który odwołał się od wyroku ponad 16 lat więzienia, jaki wydał sąd pierwszej instancji, uznając go za winnego katastrofy wycieczkowca i śmierci 32 osób.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Presja na PLN, Inwestorzy czekają na FED

22.03.18

Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie podbicie notowań PLN wraz z próbą odreagowania na eurodolarze, W dalszym ciągu jednak wycena koszyka BOSSA PLN oscyluje blisko najniższych poziomów w tym roku, Polska waluta kwotowana,,,

RSS

Dlaczego mamy problemy z uzyskaniem ostrych obrazów najodleglejszych galaktyk?

22.11.15

Na całym świecie budowane są coraz nowsze i większe teleskopy, pozwalające na obserwowanie obiektów w przestrzeni kosmicznej, oddalonych od nas o lata świetlne.

RSS

Odreagowanie w USA, dalsze spadki w Europie

15.12.14

Wczoraj na Wall Street mieliśmy wzrostowe odreagowanie, które wynikało z dobrych danych dotyczących sprzedaży detalicznej, Także sesja w Azji przebiegała w miarę dobrych nastrojach, pomimo gorszych od oczekiwań odczytów produkcji przemysłowej,

RSS

"Przyjaciel Władimir". Erdogan: z Rosją mamy wiele do zrobienia

08.08.16

RSS

Majątek Janukowycza przechodzi na rzecz ukraińskich władz

29.04.17

Ukraińskie władze przejęły 1,5 miliarda dolarów, zamrożonych na kontach zbiegłego w 2014 roku do Rosji byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Pieniądze te trafiły do budżetu państwa dzięki decyzji sądu.

RSS

Sąd: żona nie może kupić mieszkania od męża

08.08.13

Sąd uznał, że taka transakcja służyłaby jedynie powiększeniu majątku wspólnego małżonków.

RSS

Prosto z baku

01.04.12

Mówi się, że okazja czyni złodzieja - można więc uznać, że drogie paliwo jest taką właśnie okazją. W policyjnych statystykach rośnie liczba kradzieży paliwa prosto z baków samochodów. To może nie jest wielka mafia paliwowa, ale złodzieje nie dość, że kradną, to dziurawią baki, niszczą korki wlewu paliwa - straty są duże.

RSS

Festiwal Dwa Brzegi po raz dziesiąty. Najlepsze filmy z całego świata nad Wisłą

22.07.16

Festiwal odbędzie się w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia.

RSS

Pobił i poparzył swoją ofiarę: Wpadł sprawca brutalnego porwania

22.03.10

Stołeczni policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o porwanie oraz pobicie innego mężczyzny i posiadanie narkotyków. Obaj mężczyźni wcześniej grali na automatach; następnie doszło pomiędzy nimi do kłótni.

RSS

Nadchodzi dzień zapłaty

22.11.14

U progu 2015 r, mamy niemal idealne warunki do uzyskania impetu i do inwestowania w akcje, Inflacja spadła do najniższych poziomów od lat 80,, w ślad za nią poszły stopy procentowe, a energia jest stosunkowo stabilna,

RSS

Generał poparł kandydata SLD: Jaruzelski: Jestem z Napieralskim

08.05.10

"Fakt, że tu jestem, że jestem z Grzegorzem Napieralskim znaczy, że popieram jego kandydaturę" - powiedział generał Wojciech Jaruzelski po spotkaniu w Sejmie z kandydatem na prezydenta z SLD. Napieralski nie krył z tego powodu zadowolenia. "To wielki zaszczyt" - powiedział.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny