Dolar może dalej tracić do złotego i euro

08.05.15

Dolar jest obecnie najsłabszy do złotego od ponad 4 miesięcy, a do euro od 2 miesięcy, Obawy przed rozczarowującymi piątkowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy mogą go zepchnąć dalej w dół,

Ponad 2,3 tys. zł odszkodowania ma zapłacić Skarb Państwa rolnikowi za szkody, jakie w jego lesie wyrządziły łosie - orzekł w piątek Sąd Rejonowy w Białymstoku. To precedensowa sprawa. Na jej rozstrzygnięcie czeka wielu rolników, którym łosie niszczą lasy. Nad Wisłą mieszkał od ponad 10 lat. Mówił po polsku, miał niewielką firmę. O jego istnieniu mogła nie wiedzieć nawet rosyjska ambasada. Ale ABW udało się go namierzyć. Wiosną Rosjanin, który szpiegował dla rosyjskiego GRU, został aresztowany - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

W "Tak jest" ostry spór o obecność i finansowanie duchownych i zakonników pracujących w świeckich instytucjach, np. szkołach.Lekarze ponad godzinę walczyli o życie dziecka. Ostatnie sesje są dość specyficzne z uwagi na zakupowo-przedświąteczną atmosferę w USA, Po czwartkowym święcie piątek był szaleństwem zakupów, które notabene pod nazwą ?czarny piątek? coraz popularniejsze robi się także w ,,, Eurodolar obniżył notowania do 1,1615-25, Nawet jeżeli wystąpienie Powella po konferencji Fed, wraz z prognozami makro i komunikatem, miało w sobie pewne tony gołębie, to jednak zasadniczy kurs na dalsze podwyżki stóp został,,,

Czy minister Michał Boni może odejść z rządu Donalda Tuska? Jego współpracownicy twierdzą, że jest przemęczony, rozczarowany brakiem odważnych reform i ma dość konfliktów z szefem resortu finansów Jackiem Rostkowskim. – On tak hamletyzuje od pół roku. Zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić - bagatelizuje w rozmowie z „Wprost” polityk z otoczenia premiera.
Fot. A. Jagielak /Wprost

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali na Lubelszczyźnie 14 osób trudniących się handlem narkotykami. Znaleźli 4 kg marihuany i 5 tys. tabletek ekstazy. Grupa - jak ustaliła policja - działała od września ubiegłego roku. Rozprowadzała narkotyki na terenie całego województwa. Trafiały one do dyskotek, pubów i klubów. Byli opozycjoniści w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Widoczne przed południem osłabienie się naszej waluty, było w kolejnych godzinach sukcesywnie wymazywane, Nie przeszkodziły w tym słabsze dane Philly FED, jakie poznaliśmy o godz, 14:30, Indeks obrazujący aktywność sektora przetwórczego,,, "Trzykrotne przekroczenie normy". Poszkodowanych ma być 300 kobiet.Po czterech dniach wzrostów kursu EUR/USD, dziś euro traciło w stosunku do dolara, Po osiągnięciu poziomu 1,2985, eurodolar zniżkował do poziomu 1,29, Wczoraj euro znalazło się na najwyższym poziomie od ponad dwóch tygodni, co dziś skutkowało realizacja,, Ukraina jest przekonana, że Rosja będzie musiała znacznie obniżyć cenę za gaz dla Kijowa. Dzięki zwiększonemu importowi tego surowca z krajów Unii Europejskiej, zmniejsza się zależność Ukrainy od dostaw ze strony Gazpromu - powiedział w sobotę minister energetyki Ukrainy Wołodymyr Demczyszyn. W Krakowie zmarł w wieku 88 lat wybitny malarz Jerzy Nowosielski - poinformował przyjaciel i opiekun artysty Andrzej Starmach.

RSS

Gdański sąd okręgowy utrzymał wyrok: Genitalia na krzyżu. Artystka uniewinniona

15.03.10

Sąd uniewinnił prawomocnie artystkę Dorotę Nieznalską, oskarżoną o obrazę uczuć religijnych. Uznał, powołując się na opinie biegłych, że to media wypaczyły sens pracy. We fragmencie instalacji "Pasja", wystawianej na przełomie 2001 i 2002 roku w gdańskiej galerii, Nieznalska umieściła na krzyżu fotografię męskich genitaliów.

RSS

Grecki sprawdzian z mobilizacji

08.11.11

Europejski kryzys finansów publicznych nie może być zażegnany jeżeli nie dojdzie do wcześniejszego ustabilizowania spraw związanych z Atenami, Problemy Grecji bezustannie przeplatają się od kilku miesięcy jako te najbardziej dokuczliwe,

RSS

Powstała Fundacja 10 kwietnia

01.05.10

      Kilkadziesiąt firm działających w Polsce ustanowiło "Fundację 10 Kwietnia”. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, dzieciom ofiar innych katastrof i klęsk żywiołowych, a także tym, których rodzice zginęli w trakcie pełnienia służby publicznej. Fundacja będzie dbała w szczególności o zabezpieczenie potrzeb edukacyjnych jej podopiecznych.
      Fundacja jest wspólną inicjatywą środowiska biznesowego. W gronie jej założycieli są największe firmy działające w Polsce.
      Organy Fundacji ukonstytuują się podczas pierwszego Zgromadzenia Fundatorów, które planowane jest na drugą połowę maja. Zgodnie z postanowieniami statutu członkowie poszczególnych organów Fundacji będą pełnić swoje funkcje społecznie i nie będą otrzymywać z tego tytułu wynagrodzenia.
 

RSS

Zmarł prof. Jerzy Woźniak. Lekarze walczyli o jego życie po nieszczęśliwym upadku

29.01.14

We wtorek rano w kaliskim szpitalu, w wyniku obrażeń po nieszczęśliwym upadku zmarł prof. Jerzy Woźniak. Według żony profesora, kilka dni temu poślizgnął się on na oblodzonym chodniku i uderzył głową o beton. W stanie ciężkim trafił do szpitala. Od zeszłego czwartku lekarze walczyli o jego życie.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Kogo by tu jeszcze obrazić…

29.09.10

Ostatnie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego to czysta groteska polityczna, w której mamy do czynienia z pozorami realizmu i czystą fantastyką. Zdumienie może budzić tylko fakt, że w dalszym ciągu tak wielu przyjmuje słowa Kaczyńskiego za jakąś racjonalną strategię.

RSS

"Super słodkie". Pomysł ojca chorej dziewczynki robi furorę w sieci

22.06.15

Po tym jak u 18-miesięcznej Layli na lewym oku zdiagnozowano zaćmę, dziewczynka zaczęła na nim nosić plastry.

RSS

Naczelny rabin Polski grozi odejściem

15.07.13

Sprzeciwia się zakazowi uboju rytualnego.

RSS

Siemoniak o rosyjskich manewrach: propagandowe działania

01.09.16

Gość "Faktów z zagranicy” w TVN24 BiS o prężeniu muskułów przez Moskwę i reakcji na to polskich władz.

RSS

Pytania o chińskiego juana

29.05.19

UNIA EUROPEJSKA / PARLAMENT / KOMISJA EUROPEJSKA: Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził wczoraj, że nowy szef Komisji Europejskiej powinien być wybierany za zgodą większości PE, czyli kandydatem nie powinna być osoba z partii, która ,,,

RSS

Polacy testowali Hampden Park. "Został jeden krok"

08.10.15

Piłkarze odbyli ostatni trening przed meczem ze Szkocją.

RSS

Rynki akcji na rozstajach

29.11.12

Mimo poprawy koniunktury na rynkach ryzykownych aktywów z poprzednich dni trudno już mówić o tym, że rozpoczęła się kolejna fala zwyżkowa, WIG próbował się przebić wczoraj przez tegoroczny szczyt, ale ostatecznie się to nie udało, ,,,

RSS

Stawowy: Poniedziałek będzie u mnie mocno lany

22.04.14

Piłkarze Cracovii dostali wolne na sobotę i niedzielę, ale już na poniedziałek dostali rozpiski i mają ćwiczyć indywidualnie. Inne plany na drugi dzień świąt ma ich trener Wojciech Stawowy. - Tradycja zostanie u mnie podtrzymana, a poniedziałek będzie bardzo lany - zapewnia w rozmowie ze sport.pl szkoleniowiec.

RSS

Dolar gotowy do dalszego umocnienia?

01.10.14

W nocy nastąpiła pewna konsolidacja w ramach rajdu dolara amerykańskiego, mimo iż zasadniczo w odniesieniu do walut, które ostatnio odnotowywały najsłabsze wyniki względem dolara ? np, AUD czy NZD, w przypadku których odbicie było ,,,

RSS

Lepkie ręce Polaków

22.09.11

Pani prokurator zwinęła ze sklepu stringi, a urzędnik państwowy tanią kiełbasę. Z roku na rok Polacy kradną coraz więcej. W złodziejskich statystykach jesteśmy w niechlubnej czołówce Europy.wyprzedzają nas tylko Turcja, Czechy, Węgry, kraje bałtyckie oraz Słowacja.

RSS

Umocnienie złotego w czasie piątkowej sesji

01.02.10

Dzisiejsza sesja przyniosła umocnienie polskiej waluty w okolice poziomu 4,0250 PLN za EUR, Złotemu sprzyjały dobre nastroje, jakie zapanowały na rynku po kilku lepszych od oczekiwań publikacjach z amerykańskiej gospodarki, Publikacją numer jeden ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny