Rynki po południu - spokojniejsza sytuacja na rynku długu, indeksy odrabiają straty

08.05.15

Dzisiejszy dzień na rynkach ponownie rozpoczął się od silnej wyprzedaży europejskich obligacji, Rentowność niemieckich papierów rządowych osiągnęła rekordowy od ponad 6 miesięcy poziom 0,8%,

Najważniejszym wydarzeniem wczorajszego dnia była decyzja Europejskiego Banku Centralnego o stopach procentowych oraz o dalszym prowadzeniu polityki monetarnej, Draghi w zasadzie sprostał rynkowemu konsensusowi, ale kilka uwag z jego strony ,,, Emocje po ostatnim wyścigu sezonu opadają. Fernando Alonso zaraz po wyścigu, w którym stracił mistrzostwo świata, groził blokującemu go Witalijowi Pietrowowi, ale potem uznał poczynania Rosjanina za walkę fair. Sebastian Vettel zdradził z kolei, że mechanicy... nie informowali go, że jedzie po mistrzostwo.

W pożarze nikt nie odniósł obrażeń.Rząd popełnia wielki błąd, nie tylko gospodarczy, ale i polityczny, bo zniechęca własnych wyborców - powiedział w programie TVN24 "Piaskiem po oczach" były minister finansów prof. Leszek Balcerowicz. W ten sposób ocenił decyzję o przesunięciu składek emerytalnych z OFE do ZUS. Zdaniem ekonomisty, debata o emeryturach jest pełna demagogii i insynuacji. Balcerowicz mówił także m.in., jaką reformę zaproponowałby rządowi Tuska, gdyby miał wybrać tylko jedną. Na progu sesji piątkowej podaż zdawała się mieć wszystko po swojej stronie, Pięcioprocentowy spadek Nikkei w czwartek i słabszą postawę rynków otoczenia, Rekordy słabości złotego i umocnienie dolara, Można było również oczekiwać ,,, Europejska Grupa Doradcza www,eurogrupa,pl zaprasza do udziału w szkoleniu ,,Sprawozdawczość, monitoring i kontrola projektów dofinansownaych ze środków UE",

Jak na kupujących ubrania w śmietnikach Polacy coraz lepiej wyglądają – ocenia polską ulicę stylista Tomasz Jacyków w rozmowie z Piotrem Najsztubem.
Fot. Z. Furman/Wprost

Agencja Nieruchomości Rolnych w 2015 r. sprzedała 76,6 tys. gruntów rolnych. Najwięcej w województwie zachodniopomorskim - ok. 11,5 tys. ha. Do państwowej kasy trafiło 1 mld 850 mln zł - poinformował rzecznik ANR Witold Strobel. Rząd zasłania się komisją Europejską, która jednak zaprzecza, że to obowiązkowe.

To najgorszy kryzys, jaki strefa euro przeżywa w swej historii. Co czeka wspólną walutę? Ekonomiści rysują trzy scenariusze rozwoju sytuacji. Którą z nich pójdzie Europa? To okaże się w najbliższych miesiącach. Pewne jest tylko, że Unię czekają wielkie reformy. W minionym tygodniu w notowaniach ropy Brent obserwowaliśmy konsolidację pod poziomem 80,00 USD za baryłkę, Konsolidacji tej sprzyjał brak istotnych informacji z rynku surowca oraz wciąż nierozstrzygnięta sytuacja na światowych giełdach, Początek bieżąceg Poinformował w poniedziałek Federalny Urząd Bezpieczeństwa Technik Informacyjnych (BSI).To najbardziej krwawe zamachy w historii Francji. Przez całą dzisiejszą sesje para EUR/USD konsolidowała się w okolicach 1,3309, a obecnie jest na poziomie 1,3314, Na wykresie nie widzimy również znaczących odchyleń kursu, Sytuacja ta jest spowodowana dzisiejszym niemal całkowitym brakiem publikacji mak Turcy żegnali we wtorek ofiary zamachu terrorystycznego w Suruc (niedaleko granicy z Syrią).

RSS

PSL jednak nie gniewa się na PO?: Pawlak zaprzecza: Nie chcemy wyjść z rządu

22.03.10

"To nieprawdziwa informacja" - tak wicepremier Waldemar Pawlak komentuje w Radiu ZET doniesienia "Rzeczpospolitej", jakoby PSL miało być wściekłe na PO. Za co? Za powołanie Rady Gospodarczej bez konsultacji z ludowcami. Gazeta napisała, że ścisłe kierownictwo PSL myśli, czy zerwać koalicję.

RSS

Trener Zawiszy wyrzucony na trybuny! Słusznie wygarnął sędziemu?

22.03.14

Najpierw ewidentny faul, potem tak samo widoczny spalony. Sędzia się pogubił, ale do akcji wkroczył krewki trener bydgoskiego Zawiszy, Ryszard Tarasiewicz. I równie szybko mecz się dla niego skończył.

RSS

Rząd boi się "zaburzenia na giełdzie". Zachowa więc limity na OFE

29.01.14

Rząd chce pozostawić limity inwestycyjne dla otwartych funduszy emerytalnych, by nie doszło do nagłej wyprzedaży akcji z portfela OFE i zaburzenia giełdy - wynika z wypowiedzi ministra finansów Mateusza Szczurka. Jego zdaniem limity będą się z czasem poluzowywać.

RSS

Komorowski o szczątkach na miejscu katastrofy: "To nie jest wielki problem. Sugeruję umiar"

08.05.10

Sugerowałbym zachowanie umiaru w tworzeniu atmosfery, że oto gdzieś znaleziono kawałek ubrania - stwierdził Bronisław Komorowski pytany o sprawę przedmiotów należących do ofiar katastrofy tupolewa, które wciąż leżą pod Smoleńskiem. Dodał, że ze strony rosyjskiej nie dostrzegł "braku szacunku".

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Awaria świateł w al. Wilanowskiej. Ogromne korki

08.10.14

RSS

Katastrofa samolotu w Hondurasie: Zginęło 10 osób

15.02.11

Co najmniej 10 osób zginęło dzisiaj w Hondurasie w katastrofie dwusilnikowego samolotu Let 410.

RSS

Unijne ryzyko w ogonie rozkładu to ryzyko polityczne

22.11.12

Jestem zaskoczony opóźnieniem wypłaty środków pomocowych dla Grecji, Oczywiście wiadomo było, że MFW i UE nie zgadzają się co do stabilności greckiego zadłużenia, ale odłożenie ostatecznej decyzji na następny tydzień oznacza jedną z ,,,

RSS

Kolejny rekord wielkości zapasów ropy naftowej w USA

08.04.17

Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję od wzrostów, jednak ostatecznie zakończyły ją na minusie, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła wczoraj z powrotem poniżej poziomu 51 USD za baryłkę, Dzisiaj rano notowania ,,,

RSS

Parasol walutowy nie pomaga kierowcom

01.03.12

Ostatnie dni na polskich stacjach paliw przyniosły niestety podwyżki #8211; i to dla wszystkich rodzajów paliw, Nie pomógł nawet kierunek ruchu polskiej waluty, W hurcie natomiast mamy przebicie cen diesla przez benzynę, co może sugerować ,,,

RSS

Rynek kapitałowy ustala nastroje. Sygnały z Indii

01.10.15

Wypowiedzi poszczególnych członków Fedu nie zaskoczyły, ale spadki na rozwiniętych parkietach spowodowały silniejsze zmiany na walutach, Jak bank centralny z Indii widzi kondycję rynków wschodzących?

RSS

Napięcie rośnie

29.06.15

Negocjacje dotyczące Grecji wchodzą w ostateczną fazę, Co stanie się gdy nie zrealizuje się scenariusz bazowy? Czy euro powinno spadać w krótkim terminie niezależnie od scenariusza? Złoty wrażliwy na sentyment związany z Helladą,,,

RSS

Petru: prezydent jest jedyną osobą, która może rozwiązać problem z TK

08.12.15

RSS

Watykan: To nie afront, tylko protokół

22.05.11

To nie afront, ale wprowadzenie protokołu w życie - tak Watykan wyjaśnił w piątek opisane przez "Corriere della Sera" zdarzenie z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, którego zabrakło na liście osób mogących podejść do papieża.

RSS

Juventus nie do zatrzymania. Gromi Lazio po raz drugi

01.09.13

Piłkarze Lazio Rzym, rywala Legii w fazie grupowej Ligi Europy, mogą nabawić się kompleksu Juventusu Turyn. "Stara Dama" rozgromiła rzymian drugi raz w ciągu kilkunastu dni. Tym razem w meczu drugiej kolejki Serie A.

RSS

Kaczyński: Polityka rządzących Polską niedołężna

29.09.13

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny