Szczyt klimatyczny coraz bliżej, naciski UE rosną

01.05.15

UE wywiera presję, by najwięksi emitenci gazów cieplarnianych ogłosili swoje zobowiązania ws. walki z globalnym ociepleniem. Z wewnętrznego dokumentu KE wynika, że UE oczekuje, iż w tym półroczu zrobią to kraje odpowiadające za ponad połowę światowych emisji.

Zebrano na niej i w realistyczny sposób przedstawiono przedmioty, które przywieziono do stolicy Rosji z ogarniętego konfliktem wschodu Ukrainy. 58-letni mężczyzna zginął po tym jak runęła na niego świeżo wybudowana ściana. Do tragedii doszło przed jedną z restauracji w Grodzisku Wielkopolskim. Prawdopodobnie źle postawioną ścianę przewrócił wiatr. O tym, że istnieje taka możliwość, pisze "Gazeta Wyborcza".Na rynku euro/dolara kolejny dzień upłynął w atmosferze wyczekiwania, Pomimo, iż nadal ciężko jest doszukać się pozytywnych impulsów do wzrostów i wśród inwestorów nadal dominują nie najlepsze nastroje, wspólna waluta przestała tracić na wartości, "Pasja życie i śmierć Jezusa Chrystusa" to niezwykły film, w którym badacze Biblii i eksperci udowadniają, że Chrystus był postacią historyczną, a jego narodziny, śmierć i zmartwychwstanie są udokumentowane licznymi dowodami. Jakie to dowody? Tego będzie miał okazję dowiedzieć się każdy, kto zakupi najnowszy numer tygodnika "Wprost" do którego dołączono film Michaela Bousona.
Fot. Wprost Polska przyjmie uchodźców uciekających z Syrii.

- Chile od 12 lat zwleka z podpisaniem międzynarodowej konwencji w sprawie bezpieczeństwa górniczego - przypomniał związek zawodowy górników w dniu pomyślnego zakończenia akcji ratowania 33 mężczyzn uwięzionych w kopalni San Jose.

USD znalazł się pod nową presją po rozczarowującym raporcie w sprawie sprzedaży detalicznej w kwietniu, W parze EUR/USD zaczął się rajd z poziomu dziennych minimów, natomiast para AUD/USD odnotowała nowe maksimum cyklu, najwyższe od stycznia, Dzisiaj akcje na najważniejszych parkietach świata znajdują się po raz kolejny pod presją spadkową, Jednocześnie ciężko znaleźć dzisiejszy, jednoznaczny powód dla tak negatywnego sentymentu, ale główne podejrzenia kierują się na ,,,

Indeks aktywności w rejonie Chicago zanurkował w kwietniu do 56,2 pkt, wobec oczekiwanych przez rynek 61 pkt, Gigantycznego pytona birmańskiego - samicę w ciąży - schwytano i zabito w USA. Pogorszenie nastrojów na europejskich giełdach, powrót EUR/USD w okolice 1,30, ale też obserwowana od początku tygodnia słabość polskiej waluty sprawiają, że traci ona dziś na wartości w relacji do dolara i euro, O losach dnia ,,,Coraz więcej wstrząsających faktów w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Maciej Duda z "Dziennika Gazety Prawnej" ustalił, że opinia potwierdzająca odnalezienie ciała jest fałszywa. Jeszcze bardziej tajemnicze jest zniknięcie kości, z których pobrano materiał do badań DNA. Informując o konflikcie między Warszawą i Mińskiem wokół Związku Polaków na Białorusi (ZPB), rosyjski dziennik "Kommiersant" w czwartek zwraca uwagę na spokój, z jakim strona białoruska przyjmuje protesty Polski. Poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias.

RSS

Internetowe balony wkrótce w Indiach. Google negocjuje

08.11.15

Alphabet, czyli firma należąca do Google'a, negocjuje z władzami Indii ws. projektu wykorzystania balonów stratosferycznych do zapewnienia dostępu do Internetu dla mieszkańców obszarów o słabej infrastrukturze telekomunikacyjnej - informuje "Wall Street Journal".

RSS

Rodzinna bitwa Boatengów - odsłona druga

22.06.14

W sobotę na mundialu w Brazylii może dojść do wydarzenia bez precedensu. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że po raz drugi w historii MŚ zagrają przeciwko sobie dwaj bracia. Co ciekawe, po raz drugi będą to Jerome i Kevin-Prince Boatengowie. Pierwszy reprezentuje Niemców, drugi Ghanę.

RSS

Niepewność Wall Street

22.08.17

Wall Street w piątek miała za zadanie pokazać, czy czwartkowa przecena była znowu tylko wypadkiem przy pracy, czy może rozpoczyna poważniejszą korektę, Spadki indeksów w Europie nie pomagały amerykańskim bykom, ale były na tyle ograniczone,,,

RSS

Schumacher po drugiej operacji. "Usunęliśmy krwiaka. Jest poprawa"

01.01.14

- Nie możemy jednak powiedzieć, że najgorsze jest za nami - zastrzegli lekarze.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

"Jak pokazać dźwięk?". Szwajcarzy zachwyceni polskim filmem

22.07.14

Eugeniusz Rudnik zrewolucjonizował pojęcie muzyki z pomocą nożyczek i taśmy magnetofonowej.

RSS

Dyrektor właściciela Biedronki dostanie polski order

29.07.15

Zostanie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

RSS

RPP nie obniży stóp procentowych

29.06.14

Podczas wczorajszej sesji uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnęły informacje o spadku stopy bezrobocia z 13% w kwietniu do 12,5% w maju, co było zgodne z oczekiwaniami większości analityków, Słabsze od prognozowanych okazały się ,,,

RSS

Hillary Clinton: "myślę, że obcy już nas kiedyś odwiedzili"

08.01.16

Ubiegająca się o nominację Demokratów na prezydenta Hillary Clinton zdradziła, że wierzy w istnienie UFO.

RSS

Hiszpański "podatek od Google'a " zabije Facebooka i Twittera?

29.07.14

Hiszpanie uchwalili nowe prawo. Rewolucyjne?

RSS

Tym zdjęciem Morissette zachwyciła fanów

01.07.16

Ostatnie zdjęcie, które opublikowała 42-letnia Kanadyjka, budzi zachwyt internautów.

RSS

Gigantyczne przejęcie na polskim rynku spożywczym

22.07.15

Grupa Maspex Wadowice została właścicielem kilku fabryk i marek produktów, należących wcześniej do firmy Agros Nova. W efekcie tej transakcji powstała największa w Polsce grupa spożywcza o obrotach przekraczających 4 mld zł.

RSS

Zachód: opady. Wschód: mróz. Polska podzielona frontem

29.12.12

Prognoza na noc.

RSS

Kolejny spacerek Radwańskiej. Półfinał w Pekinie bez straty seta

08.10.16

Tylko godzinę i czternaście minut musiała spędzić na korcie Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale China Open. Trzecia w rankingu WTA zawodniczka, która w Pekinie triumfowała w 2011 roku, łatwo poradziła sobie w piątek z Kazaszką Jarosławą Szwiedową i wygrała 6:1, 6:2.

RSS

Utrata zaufania inwestorów może Ideę TFI drogo kosztować

22.07.12

Zawieszenie możliwości nabywania i umarzania jednostek uczestnictwa przez fundusz inwestycyjny ma chronić interesy jego uczestników, Dla towarzystwa decydującego się na taki krok, dla którego Polska jest w zasadzie jedynym, do tego wcale nie obszernym pol

RSS

Niespodzianka na funcie. Mniej bezrobotnych w US

08.10.16

W nocy niespodziewanie funt stracił na wartości 20 groszy, Raport KNF na temat sektora bankowego, Mniej bezrobotnych w USA, Produkcja przemysłowa w Europie rośnie

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny