Z maczetą wszedł do restauracji. Wyzywał klientów i groził, że wszystkich pozabija

01.05.15

Policja szuka Janusza K.

Vive Targi Kielce pisze historię polskiego szczypiorniaka. Podopieczni Bogdana Wenty pokonali w macedońskim Skopje tamtejszego Metalurga i są bliscy awansu do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w poniedziałek w Tallinie, że przejęcie przez NATO dowodzenia operacją libijską nie musi oznaczać polskiego udziału w akcji militarnej. Jak podkreślił, naszym priorytetem będzie szykowanie pomocy humanitarnej. Marzec był kolejnym miesiącem stabilizacji cen na rynku mieszkaniowym, Doradcy Home Broker spodziewają się w najbliższych 12 miesiącach wzrostu przeciętnej ceny metra kwadratowego w największych miastach Polski o 5,1 proc, To minimalnie mniej niż w lutym,"Warszawa da się lubić" - mogą śpiewać przedsiębiorcy na całym świecie. W rankingu ulubionych miast w Europie polska stolica wygrała z tak znanymi metropoliami jak Rzym, Barcelona czy Londyn. To duży awans w porównaniu z wynikami z zeszłego roku. Grzegorz Krychowiak na liście życzeń Barcelony - pisze kataloński dziennik "El Mundo Deportivo", ilustrując okładkę wtorkowego wydania zdjęciem polskiego pomocnika. Według gazety, Barcelona kontaktowała się już z agentem piłkarza. "Inwestorzy mogą stracić wszystkie pieniądze".

Dolar amerykański traci dziś do większości walut, gdyż po tym jak Fed utrzymał swoje sceptyczne podejście do zacieśniania polityki pieniężnej, szanse na podwyżkę stóp procentowych w tym roku pozostały na poziomie poniżej 50 proc,

Ruszyła eurpejska częśc eliminacji do mundialu 2014. Sprawdźcie wyniki. Gdy zaczyna się kampania, prezes PiS sięga po łagodniejszą retorykę oraz lepsze i mniej wygodne garnitury. A sztabowcy mają główny cel: ukryć, co Kaczyński myśli naprawdę.


Wczorajsza silna zniżka notowań eurodolara została zahamowana przez istotny poziom wsparcia 1,2500, Granica ta wyznaczona jest przez dołek ustanowiony w 2008 roku po upadku banku Lehman Brothers, Ewentualne pokonanie tego wsparcia przez kurs głównej pary podzielili ponad pół miliarda złotych z abonamentu, podjęli 640 uchwał, nałożyli pięć kar dla nadawców, rozpoczęli konkursy do rad nadzorczych mediów publicznych - między innymi o tym w swoim rocznym sprawozdaniu piszą członkowie Krajowej rady Radiofonii i Telewizji. Euro (EUR) kontynuuje osłabienie w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Wspólna waluta spadła z poziomu 1,387 osiągniętego w ubiegłym tygodniu do niskiego poziomu 1,3708 przed korektą do poziomu 1,3753,WYDARZENIE DNIA Zarówno początek piątkowej sesji, jak i handel w jej trakcie, nie dostarczyły powodów do ekscytacji, Inwestorzy postanowili zakończyć listopad na spokojnie, mimo kilku istotnych informacji, Najechał na niego pociąg Warszawskich Kolei Dojazdowych. Sędzia Maciej Jabłoński, który postanowił o przebadaniu Jarosława Kaczyńskiego przez biegłych psychiatrów, został wyłączony z orzekania w procesie karnym, jaki Kaczyńskiemu wytoczył Janusz Kaczmarek. Proces musi ruszyć od nowa. Wcześniej przeciwko badaniom prezesa PiS zaprotestowała Naczelna Rada Adwokacka.

RSS

Trudna sytuacja finansowa telewizji: TVP zabraknie pieniędzy na wypłaty?

15.01.10

Czarny scenariusz finansowy TVP wygląda tak, że w marcu zabraknie jej pieniędzy na wypłatę pensji. Ale zarząd tak tnie koszty, by do tej sytuacji nie dopuścić. Sytuacja nie jest wesoła. Po 11 miesiącach ubiegłego roku strata TVP wyniosła 104 mln zł.

RSS

Nowy dekret. Wprowadza w życie "tajną decyzję"

15.04.14

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o walce z zagrożeniem terrorystycznym.

RSS

Girzyński o "wiarygodnych źródłach" Macierewicza: Chciałbym te relacje zobaczyć

15.04.13

W "Kawie na ławę" o doniesieniach posła PiS, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską.

RSS

3 promile za kółkiem. Zatrzymał go policjant po służbie

01.02.14

Jechał zygzakiem.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

"Mam full. Pragnę jeszcze olimpijskiego złota"

12.07.16

- Rok temu w Pekinie udowodniłem, że mogę nawiązać walkę z najlepszymi. Stać mnie na wynik poniżej minuty 43 sekund - odgrażał się Adam Kszczot, który w Amsterdamie obronił tytuł mistrza Europy na 800 metrów.

RSS

"Uważają, że doszło do podpalenia". Wielki pożar w Rostowie nad Donem, stan wyjątkowy

22.08.17

Z pożarem walczyło dwa tysiące osób.

RSS

"Na razie jest tylko wielkie piękno". Grażyna Torbicka o telewizji kilka słów

08.08.16

W niedzielę zakończyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Dwa Brzegi, którego Torbicka jest dyrektorem.

RSS

Strzelanina w sądzie. Eskortowany miał zabrać broń policjantowi

12.07.16

Wśród zabitych jest napastnik.

RSS

Polska Razem pozywa Korwin-Mikkego za słowa o Hitlerze

22.05.14

Polska Razem Jarosława Gowina złoży pozew w trybie wyborczym.

RSS

Grobelny nie ze spiżu. Wielki upadek "wiecznego" prezydenta

01.12.14

RSS

Hipoteki: dostępność najniżej od czerwca

01.03.12

Wzrost dostępności kredytów jest niższy niż wskaźnik inflacji, rok do roku Indeks Dostępności Kredytowej wzrósł w lutym o 1,88 proc,

RSS

Gazprom: istnieje podstawa dla budowy Jamału II

15.05.13

Istnieje niezbędna podstawa prawna dla zbudowania gazociągu Jamał II, a jest nią podpisane w 1993 roku porozumienie międzyrządowe - oświadczył we wtorek w Witebsku na Białorusi szef rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom Aleksiej Miller.

RSS

Psy: Czuję ulgę, bo nie jestem autorem jednego przeboju

29.04.13

Muzyk chce pobić rekord swojego pierwszego hitu "Gangnam Style".

RSS

Posłowie PiS zawieszeni. Grozi im wyrzucenie z partii po podróży do Madrytu

08.11.14

Awantura na pokładzie, niejasności finansowe i nieobecność na posiedzeniu. Marszałek Sejmu zażądał wyjaśnień.

RSS

Po udarze i na wózku. Prezydent Buteflika po raz czwarty złożył przysięgę

29.04.14

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika został zaprzysiężony na czwartą kadencję po łatwym zwycięstwie w wyborach w kwietniu. Prezydent przybył na uroczystość na wózku inwalidzkim, na którym porusza się od czasu udaru, który przeszedł w 2013 roku.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny