Z maczetą wszedł do restauracji. Wyzywał klientów i groził, że wszystkich pozabija

01.05.15

Policja szuka Janusza K.

To zabieg marketingowy - takie oskarżenie do tej pory najczęściej padało pod adresem PO z ust polityków PiS. Teraz role się odwróciły. Sztabowcy Bronisława Komorowskiego ostro ocenili pierwszy po katastrofie pod Smoleńskiem wywiad Jarosława Kaczyńskiego. "Jest nieszczery. Jaki jest PiS, wszyscy wiemy" - stwierdził Grzegorz Schetyna. Sondaż Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24. Trzy osoby dorosłe i dziecko brały udział w wypadku.



W naszą planetę z ogromną prędkością będzie uderzał wiatr słoneczny. Co można powiedzieć o rynkach akcji i wyborach w USA? Prognoza tego, co wydarzy się po ogłoszeniu wyników, może być bardzo łatwa lub bardzo trudna, Jeśli spojrzeć na raporty i analizy, można zauważyć, że tak naprawdę nie istnieją ,,, Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych opublikował raport.

Donald Tusk w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach" o wtorkowym wystąpieniu w Sejmie lidera PiS.

Wczoraj na rynek dotarła informacja o gotowości Rosji oraz Arabii Saudyjskiej do zamrożenia produkcji ropy, niezależnie od decyzji Iranu, Był to mocny impuls dla wzrostów cen tego surowca energetycznego, Zarówno cena ropy WTI, jak i odmiany ,,, 5 i pół mln zł odszkodowania i zadośćuczynienia żąda od prokuratury i resortu sprawiedliwości Janusz Kaczmarek, były Prokurator Krajowy i szef MSWiA w rządzie PiS. Na tyle wycenił swoje straty wynikłe z uwikłania go w sprawę akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Rynek ?trawi? dane z amerykańskiego rynku pracy, Wypowiedzi członków FOMC po ?payrollsach?, Znowu podejrzenie o przeciek przed decyzją RBA, Po świątecznym zamieszaniu, złoty powraca w okolice 4,06 za euro, Pytanie zadane przez włoskiego dziennikarza na konferencji ministrów spraw zagranicznych Włoch i Polski, Angelino Alfano i Witolda Waszczykowskiego, ujęło szefa polskiej dyplomacji. Wielu internautów pobrało na swoje komputery złośliwe oprogramowanie.



Całą noc trwała ta bardzo trudna akcja ratownicza. Słowaccy ratownicy uwijali się, jak w ukropie, żeby jak najszybciej dotrzeć do dwunastolatka z Litwy, który poślizgnął się w rejonie Rysów i spadł w przepaść. Był kłopot z jego transportem, bo chłopiec ma poważne obrażenia. Tak fatalnie jak w II kwartale tego roku na rynku kredytów mieszkaniowych nie było od lat, Zadłużenie Polaków na nieruchomości wzrosło od kwietnia do czerwca o blisko 30 proc, mniej niż rok wcześniej, choć to wtedy wydawało się, że jest ,,, Co najmniej dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych w niedzielę, gdy po wybuchu częściowo zawalił się wielopiętrowy dom mieszkalny we francuskim mieście Reims na wschód od Paryża - poinformowały lokalne władze.

RSS

Było zaskoczenie, pytanie - co dalej

22.09.13

3 miesiące - mniej więcej tyle minęło od słynnego czerwcowego wystąpienia Bena Bernanke, Tak długo inwestorzy wyczekiwali na posiedzenie FED, które zakończyło się w środę, Tym razem zaskoczenie było ogromne,

RSS

Castro: USA powinny zwrócić Kubie Guantanamo i znieść embargo

29.01.15

Wznowienie normalnych relacji między Kubą i USA będzie miało sens, jeśli USA zwrócą Kubie teren bazy wojskowej Guantanamo, zniosą embargo handlowe i wypłacą wyspie odszkodowanie za straty poniesione z tego tytułu - oświadczył prezydent Kuby Raul Castro.

RSS

Francja: Mężczyźni w burkach napadli na bank

08.02.10

Dwóch mężczyzn przebranych w burki napadło w sobotę na oddział banku znajdujący się na poczcie w miejscowości Athis-Mons na północy Francji - poinformowały źródła sądowe.

RSS

Odkryto kolejnego ryjkonosa

22.09.10

Jest mały i ma długi, ostry ryjek - tajemniczy ssak został odkryty w północno-wschodniej Kenii w pobliżu granicy z Somalią. Zdaniem naukowców nowy gatunek należy do rzędu ryjkonosów (Macroscelida), które - choć trudno w to uwierzyć - spokrewnione są ze słoniami i krowami morskimi.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Przerażający wypadek na Śląsku. Rzucili w samochód dwumetrową belką

01.02.16

Gdyby ktoś siedział na fotelu pasażera, nie miałby najmniejszych szans na przeżycie. ["Fakty" TVN]

RSS

Jak "mieć omlet i nie rozbijać jajek"?

15.10.12

Opozycja pyta rząd, skąd weźmie pieniądze na planowane, gigantyczne wydatki.

RSS

Banki weryfikują dane o klientach na „Naszej Klasie”

08.09.10

Skąd bank dowiedział się ile masz dzieci, skoro we wniosku kredytowym nie podałeś tej informacji? Prawdopodobnie przeczytał o tym na #8222;Naszej klasie#8221;, Banki powszechnie korzystają z tego portalu, aby zweryfikować informacje podawane przez ,,,

RSS

Gessler: Polska zniknęła z talerza 20 lat temu

15.07.11

Choć milczą o tym prawicowe media, naprawdę daliśmy się wynarodowić - mówi w rozmowie z Piotrem Najsztubem znana restauratorka Magda Gessler i dodaje: - Polska zniknęła z talerza ok. 20 lat temu.

RSS

Kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

29.10.15

Przepisy tracą moc 30 listopada 2016 r.

RSS

"Ludzie giną, a nikt nie zadaje pytań". Ponad 7 tys. ofiar zapomnianego konfliktu

08.11.16

Najnowszy bilans ONZ.

RSS

Ostatnie chwile drona 07-3249. "Och, to była ziemia"

29.10.12

Jak brzmią słowa pilota wartego trzy milony dolarów samolotu bezzałogowego w momencie jego katastrofy?

RSS

Wpływowe kobiety polityki

22.03.10

Oto kolejny ranking 20 najbardziej wpływowych kobiet polskiej polityki. Nasze laureatki wyłaniamy z prowadzonej przez cały rok stuosobowej bazy, w której znajdują się m.in. parlamentarzystki, członkinie rządu, działaczki polityczne i społeczne, finansistki, najwybitniejsze bizneswomen i lobbystki. Jako kryteria oceny przyjęliśmy: 1. Popularność w obszarze publiczno-politycznym 2. Rozpoznawalność – m.in. w mediach, w środowiskach naukowych, twórczych 3. Charyzmę
fot. WPROST

RSS

Amerykanie zadowoleni, że Polska wybrała system Patriot

22.04.15

"Świetny postęp we współpracy".

RSS

Inflacja zaskakuje nie tylko w Polsce

15.02.17

Inflacyjne zaskoczenia z Chin oraz z Wielkiej Brytanii, Mała szansa na fundamentalne zmiany w przekazie ze strony Janet Yellen, ale krótkoterminowa zmienność nie jest wykluczona, PKB z Węgier niższy od konsensusu, a z Polski wyższy, EUR/PLN ,,,

RSS

Zwycięstwo Jednej Rosji "dowodem na konsolidację społeczeństwa wokół Putina"

15.09.14

Wybory regionalne odbywały się w 82 z 83 regionów Federacji Rosyjskiej.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny