Odczyt inflacji ciąży na GBP

15.04.15

Podczas wtorkowej sesji zostaną opublikowane ważne dane z USA, które udzielą nam odpowiedzi na pytanie czy perspektywy wzrostu gospodarczego w USA są zagrożone?

Przesłanie Maćka Cieśli, wolontariusza, który zmarł na raka, odczytał na spotkaniu papieża Franciszka z wolontariuszami jego brat Michał. Drugi dzień policjanci z Bytomia poszukują we wtorek rodziców lub opiekunów około rocznego chłopczyka, znalezionego w poniedziałek w Łagiewnikach - jednej z dzielnic miasta. Chłopiec jest zdrowy; noc spędził w domu dziecka. Przedsiębiorcom, który wygrali przetargi na wykonanie usług melioracyjnych, grozi bankructwo. Urząd żąda od nich milionów złotych podatku.Prezydentem powinna być kobieta. Dobrze, że Grażyna Gęsicka została szefem klubu parlamentarnego PiS, ale wątpię, że będzie partnerem politycznym Kaczyńskiego - mówi prof. Magdalena Środa, etyk, feministka, publicystka, odpowiadając na pytania internautów portalu WPROST24.
Fot. Forum Tragiczny zakończenie meczu regionalnej ligi amatorskiej w Brazylii. W drugim meczu z rzędu aspirująca niedawno do tytułu mistrzowskiego Jagiellonia Białystok straciła trzy bramki i trzy punkty. Tym razem na swoim stadionie dostała lanie od Widzewa. Łodzianie wyżej notowanych rywali się nie wystraszyli i wygrali 3:1. Ozdobą meczu był gol widzewiaka Piotra Grzelczaka, który huknął z ponad 30 metrów za kołnierz Grzegorzowi Sandomierskiemu.

"Dlaczego znów reprezentuje Pan Słupsk na takim wydarzeniu jako prezydent, a nie prywatnie jako gejowski aktywista?".

"Pielęgniarki skarżyły się, że nad pacjentami z łóżek komercyjnych nie ma pełnej opieki lekarza"

"Zagram kochankę głównego bohatera" - mówi o swej najnowszej roli Julia Kamińska, znana lepiej jako Brzydula z serialu TVN. Przy okazji aktorka zdradza pikantny szczegół z planu filmu "Historia Roja". "Gram tam sceny rozbierane" - przyznaje. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO) potwierdził nieoficjalne informacje, że jego szwagier Konrad Rowiński oraz żona ministra kultury Barbara Zdrojewska nie będą kandydować w wyborach do Senatu. Kończący się tydzień rozpoczął się od umocnienia złotego, ale przez większą jego część na rynku lekką przewag ę mieli sprzedający, Wzrosty na globalnych rynkach akcji i dobre dane o sprzedaży detalicznej w USA ograniczyły jednak skalę realizacji zysków naPojawiły się opinie, że film jest zbędny i wywoła polemikę w świecie islamskim. Jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek, Europa może spokojnie przespać środę, Zwłaszcza, że jutro czeka ją wystąpienie Mario Draghi, szefa Europejskiego Banku Centralnego, który coś będzie musiał w końcu powiedzieć o QE, czyli ,,, Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak złożył w piątek do Komisji Etyki Poselskiej wniosek o ukaranie wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego (PO) m.in. za sposób prowadzenia debaty nad informacją rządu ws. katastrofy smoleńskiej. To przejaw "bezsilnej wściekłości polityków PiS" - ocenił Niesiołowski.

RSS

Libacja, rany kłute, dwie ofiary. Podwójne zabójstwo?

29.07.13

Zbrodnia w Oleśnicy?

RSS

e-petrol.pl: nasze drogie wakacje

29.06.13

Ostatni tydzień czerwca przynosi kolejną podwyżkę na stacjach, W efekcie wakacje zaczynają się z cenami paliw ostatni raz notowanymi pod koniec kwietnia tego roku, Nic nie wskazuje też na to, żeby lipiec był bardziej łaskawy dla kierowców,

RSS

Laserem w samoloty. 16-latek zatrzymany za oślepianie pilotów

15.07.14

RSS

Straci posadę 26 września?

15.09.12

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Tymoszenko żąda wytoczenia procesu Janukowyczowi

29.08.11

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, sądzona za zawarcie niekorzystnych umów gazowych z Rosją w 2009 roku, domaga się wytoczenia procesu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi, który w 2007 roku również zaakceptował niedogodne dla swego kraju kontrakty.

RSS

Kaspersky: nie współpracowaliśmy z rosyjskimi służbami

22.03.15

Rosyjski firma zajmując się cyberbezpieczeństwem Kaspersky Lab może mieć powiązania z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa, następczynią KGB - napisał "Bloomberg". Kaspersky odrzuca jednak oskarżenia.

RSS

"Aby tam dotrzeć, wykorzystali nową trasę"

01.08.14

Grupa międzynarodowych ekspertów dotarła około południa na miejsce katastrofy boeinga Malaysia Airlines.

RSS

Kogo przypominają?: Oto gwiazdy po obróbce. Poznajesz?

29.01.10

Ludzka twarz jest niesymetryczna - widać to najlepiej, gdy zestawi się dwie lewe lub dwie prawe połowy twarzy. Postanowiliśmy wziąć pod lupę oblicza naszych rodzimych gwiazd i ocenić, kogo przypominają po takiej metamorfozie. Zobacz, w kogo zamieniły się Doda, Lisza, Julia Kamińska i inne gwiazdy!

RSS

Tylu fok jeszcze w Polsce nie widziano

22.06.12

RSS

Rodzice przed sądem za śmierć dzieci w pożarze. "Wpadłam w panikę, wszystko działo się szybko"

08.02.17

Grozi im 5 lat więzienia.

RSS

Karadżić prosi o odroczenie

29.01.10

       Na proceduralnym posiedzeniu sądu Radovan Karadżić zwrócił się do haskiego trybunału o odroczenie procesu, który ma być kontynuowany 1 marca. Poprosił też sąd o pomoc w przekazaniu mu dokumentów istotnych dla jego obrony. Trybunał zdecydował, że zajmie się tym 15 lutego.
       Radovan Karadżić poinformował, że zażądał dokumentów z różnych krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Włoch, Bośni i Hercegowiny. Otrzymał część tylko z Bośni. Odmówiły na przykład Niemcy twierdząc, że materiały, o które prosi Karadżić, nie są właściwe w jego obronie.
       Podczas posiedzenia brytyjski adwokat Richard Harvey, narzucony Karadżiciowi przez trybunał, zajął miejsce wśród publiczności. Nie chciał zasiąść na sali rozpraw, bo - jak wyjaśnił - zrobi to dopiero wtedy, kiedy zaakceptuje go oskarżony.
       Były przywódca bośniackich Serbów nadal chce bronić się sam, ale domaga się, aby sąd dał mu więcej czasu na przygotowanie się do obrony. Karadzić odpowiada w Hadze za ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości i pogwałcenia praw i zwyczajów wojennych podczas wojny w Bośni i Hercegowinie.

RSS

"Hollywood jest seksistowskie w stopniu obrzydliwym"

01.05.15

Aktorka Kristen Stewart, podobnie jak wiele jej koleżanek po fachu, chce walczyć z dyskryminacją kobiet.

RSS

"Bryła lodu i skał wielka jak góra wyparowała". ISON nie przetrwała zbliżenia ze Słońcem

29.11.13

Naukowcy NASA nie są pewni, czy kometa osiągnęła peryhelium.

RSS

Haiti: Już 917 ofiar śmiertelnych cholery

15.11.10

Liczba śmiertelnych ofiar epidemii cholery na Haiti wzrosła do 917, od piątku zmarło 121 osób - wynika z informacji podanych dzisiaj przez ministerstwo zdrowia. Według władz hospitalizowano 14 642 chorych, z czego 14 083 osoby opuściły już szpital.

RSS

Abrini pozostanie w areszcie

15.04.16

31-letni Mohamed Abrini podejrzewany o współorganizację zamachów w Brukseli i w Paryżu pozostanie w areszcie kolejny miesiąc – postanowił sąd w Brukseli. W areszcie pozostanie też kilku innych podejrzanych o udział w zamachach, w tym osoba, która udzieliła im schronienia.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny