Zapis ostatnich minut przed katastrofą tupolewa

08.04.15

Według materiałów opublikowanych przez RMF FM.

Zwykle rundka modelki po wybiegu na pokazie mody trwa kilkadziesiąt sekund. Tym razem trwała jednak o wiele dłużej, bo i dystans do przejścia wynosił...1600 metrów! Po najdłuższym wybiegu świata defilowały modelki na ulicznym pokazie w Kopenhadze. Materiał "Faktów z zagranicy".Białoruska prokuratura generalna pokazała dziennikarzom kadry z kamer monitoringu na stacji mińskiego metra, na których widać sprawcę poniedziałkowego zamachu bombowego. Na filmie nie widać twarzy mężczyzny. Zdjęcia pokazują, jak przemieszcza się on po peronie stacji oraz po schodach łączących ją z wyjściem do drugiej linii metra. W związku z poniedziałkowym zamachem bombowym na stacji mińskiego metra pięć osób zostało zatrzymanych, a dwie - wykonawcę zamachu i osobę, która mu pomagała - aresztowano. Dynamika wydawanych pozwoleń na budowę domów wzrosła w lipcu o 20,4 proc, wobec spadku o 4,1 proc, w czerwcu, Z kolei mocno w dół poszedł indeks zaufania w biznesie, bo o -29,1 proc, w sierpniu wobec -15,3 proc, w lipcu, Polskie Linie Lotnicze LOT szykują prawdziwy hit. Najnowsze dziecko koncernu z Seattle, Boeing 787 Dreamliner, po raz pierwszy wyląduje w Polsce już w najbliższy piątek. Wszyscy fani tej maszyny będą mieli szansę zobaczyć ją na warszawskim lotnisku.

Efektownie wypadł powrót AC Milan do europejskich pucharów. Piłkarze z Mediolanu rozbili na wyjeździe Austrię Wiedeń 5:1 i zainkasowali pierwsze trzy punkty w tegorocznej Lidze Europy.

Zderzyły się dwa samochody. Obaj kierowcy trafili do szpitala. - Gdy Jarosław Kaczyński mówi, że opozycję trzeba uporządkować, to znaczy utemperować - mówiła Ewa Kopacz w 'Faktach po Faktach".

Ranking magazynu "Maxim". Najwyższa Rada Wojskowa Egiptu nie pozwoli międzynarodowym obserwatorom kontrolować zbliżających się wyborów parlamentarnych, po których władza ma być przekazana cywilom - podała w czwartek agencja Associated Press. Obecna skala podziału dochodów w gospodarce światowej, powodująca narastanie nierówności, zagraża naszej cywilizacji - mówił w czwartek prof. Grzegorz Kołodko. Przekonywał, że można pogodzić bardziej równomierny podział ze wzrostem gospodarczym i postępem technologicznym.Dramatycznie zakończył się dla polskiego kolarza Jarosława Marycza 12. etap Giro d'Italia. Zawodnik grupy CCC Sprandi brał udział w poważnej kraksie na trasie. Trafił do szpitala w Vicenzy, gdzie zostanie przez noc na obserwacji. Prezes TVP Romuald Orzeł i członek zarządu spółki Przemysław Tejkowski znowu mogą zarządzać telewizją.

RSS

Brexit Polsce niestraszny. "Spokojnie obserwujemy sytuację"

01.07.16

- W ostatnich dniach widzimy silne umocnienie obligacji na rynku krajowym po zawirowaniach z końca ubiegłego tygodnia, związanych z wynikiem referendum w Wielkiej Brytanii – obecnie rentowności są wyraźnie niższe niż przed głosowaniem - poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak. Dodał, że o pierwszym półroczu tego roku resort finansów ma sfinansowane ponad 70 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych.

RSS

Pijany lekarz pogotowia na dyżurze. "Miał 2,8 promila, przyjął 12 pacjentów"

08.12.14

Podczas nocnego dyżuru przyjmował pacjentów w ambulatorium w Ziębicach (woj. dolnośląskie). Informację o tym, że może być pijany policjanci dostali od jednego z pacjentów. Lekarz pił alkohol w trakcie dyżuru.

RSS

"Jeśli nie uzyskamy odpowiedzi od Błaszczaka, wyjaśnimy to sami"

08.06.17

Bartosz Arłukowicz w "Faktach po Faktach". Dyskutował z nim Tadeusz Cymański.

RSS

IMGW alarmuje: przymrozki na północy i ulewy na południu Polski

15.04.16

Na północy Polski temperatura będzie oscylować w okolicy zera stopni Celsjusza.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

"Intymne zdjęcia" Pippy, siostry księżnej Kate, wykradzione. Sprawa w sądzie

29.09.16

Chodzi o około 3 tys. prywatnych fotografii.

RSS

"Rozmowa w cztery oczy znacznie się przedłużyła"

08.02.17

Andrzej Duda spotkałÂ się we wtorek z przebywającą w Warszawie Angelą Merkel.

RSS

Hiszpania pod coraz większą presją

15.10.12

Ostatnie dni nie obfitowały w dużą liczbę odczytów danych makroekonomicznych, jednak nie wniosło to stabilizacji na rynek walutowy, Brak dużej liczby odczytów makro spowodował, że jeszcze większego znaczenia nabrał start sezonu wyników spółek za II kw, Zg

RSS

Tydzień po EBC

08.12.15

Poniedziałek jest ubogi w wydarzenia, Zresztą po szalonej końcówce ubiegłego tygodnia, wydłużony weekend inwestorom słusznie się należy, Oczywiście, to tylko żart, bo Mario Draghi tak zagrał rynkom na nosie, że jeszcze przez kilka dni ,,,

RSS

Partia zleciła badania: Kogo Platforma chce wystawić w wyborach

22.01.10

Partia Donalda Tuska jest oskarżana o kierowanie się sondażami. Ale w tym przypadku Platformie trudno będzie zaprzeczyć. Ugrupowanie zleciło badania, by sprawdzić który z działaczy ma największe szanse na wygraną w wyborach samorządowych w dużych miastach. I właśnie ich chce wystawić.

RSS

Rośnie rentowność amerykańskich obligacji

08.12.13

Jednym z najważniejszych wydarzeń czwartkowej sesji było posiedzenie ECB, Ekonomiści z uwagą wsłuchiwali się w słowa Mario Draghiego, szukając odpowiedzi na pytania o dalsze plany banku,

RSS

Magiczne skały w Bułgarii przyciągają turystów

22.08.10

Trudno dostępne skały w miejscowości Belintasz w Rodopach, górach na południowym wschodzie Bułgarii, przyciągają coraz więcej turystów, chętnych zobaczyć miejsce starożytnych kultów i niebojących się klątwy, podobnej do mitycznego przekleństwa faraonów.

RSS

Gigantyczne przejęcie w branży kurierskiej. FedEx kupi TNT

08.04.15

Amerykański firma kurierska FedEx podpisała porozumienie, zgodnie z którym przejmie za 4,4 mld euro swojego największego rywala w branży - holenderską firmę TNT Express. Amerykanie, poprzez transakcję, chcą wzmocnić swoją obecność na rynkach europejskich.

RSS

TK zbada czy dwudniowe głosowanie jest zgodne z konstytucją

29.06.11

14 lipca Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie zbada przepisy kodeksu wyborczego, dopuszczające przeprowadzenie dwudniowych wyborów, wprowadzające zakaz płatnych reklam wyborczych oraz wybory do Senatu w 100 jednomandatowych okręgach.

RSS

DM BOŚ: Raport tygodniowy FX/Surowce

08.08.15

Rubel: Dalej wyraźnie tracił na wartości w ślad za taniejącą ropą na rynkach światowych, Rynek obawia się długotrwałej recesji gospodarczej, a w ślad za tym dalszych cięć stóp procentowych,

RSS

Białoruś: W procesie ws. zamachu prokurator żąda kary śmierci

15.11.11

Kary śmierci zażądał prokurator dla oskarżonych: Dźmitryja Kanawałaua i Uładzisława Kawalioua na trwającym w Mińsku procesie w sprawie zamachu bombowego w metrze z 11 kwietnia, w którym zginęło 15 osób, a kilkaset zostało rannych.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny