Kontuzja piłkarza, pogróżki dla trenera. Wrze we włoskiej kadrze

29.03.15

Gęsta atmosfera we włoskiej piłce po poważnej - tak pierwotnie uważano - kontuzji, jakiej doznał filar reprezentacji i Juventusu Claudio Marchisio. Kibice Starej Damy i część włoskich dziennikarzy za winnego dramatu piłkarza uznali selekcjonera Antonio Contego. Trenerowi grożono śmiercią, a kulminacja złych emocji nastąpiła na przedmeczowej konferencji prasowej. Gdy padło pytanie o Marchisio, Conte wstał i zakończył spotkanie z mediami. Teraz okazuje się, że ze zdrowiem kontuzjowanego nie jest tak źle.

Bardzo popularny w Świętokrzyskiem sprawdzi się na poziomie ogólnopolskim. Podsumowanie tygodnia z racji świąt Bożego Narodzenia obchodzonych w większości państw zachodnich w tym tygodniu będzie krótsze niż zwykle, Poniedziałkowy kalendarz wydarzeń gospodarczych był pusty, Zdecydowanie najważniejszymi danymi na jakie czekały dziś rynki były oficjalne informacje na temat amerykańskiego bezrobocia, które nadeszły o godzinie 14:30, Okazały się one być lepsze niż przewidywano #8211; bezrobocie spadło do 9,1 proc, wobec ,,,Oczekiwanie na hali lotniska nie musi być nudne. O zmianach w rządzie w "Faktach po Faktach". Świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem Jana Pawła II napływają do Watykanu również spoza Kościoła katolickiego. O beatyfikację polskiego papieżą zwracają się wierni innych wyznań chrześcijańskich, a nawet innych religii.
Rzymski dziennik "La Repubblica" otrzymał od postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, księdza Sławomira Odera treść listów w tej sprawie. O łaskach i cudownych uzdrowieniach za wstawiennictwem papieża Polaka, informują prawosławni i anglikanie, ale także wierni religii mojżeszowej i muzułmanie. Jest to rezultat dialogu ekumenicznego oraz dialogu z innymi religiami, jaki  papież prowadził w czasie całego pontyfikatu, stwierdza ksiądz Oder.
Emerytowany prefekt  Kongregacji spraw kanonizacyjnych, w której trwa obecnie dochodzenie w sprawie cudu przypisywanego Janowi Pawłowi II, portugalski kardynał Jose Saraiva Martins tłumaczy, że liczą się również te świadectwa, napływające spoza Kościoła. Podkreślił, że Stolicy Apostolskiej nie interesuje, kto modli się do polskiego papieża, ale co jest owocem tej modlitwy.Tak na swoim ślubie bawił się Clooney.

Prezydencki minister Andrzej Duda z przykrością - jak mówi - odbiera pojawiającą się w kampanii wyborczej krytykę zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego współpracowników. - Łatwo jest krytykować tych, którzy nie mogą zabrać głosu - powiedział w Katowicach. Wszystko działo się na krajowej "7" w miejscowości Kazimierzowo (woj. warmińsko-mazurskie).

Chiny wysłały samoloty bojowe w rejon niedawno utworzonej Strefy Obrony Powietrznej Morza Wschodniochińskiego, która obejmuje także sporne wyspy Senkaku.       Sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego chce cyklu debat między kandydatem PO a Jarosławem Kaczyńskim. To odpowiedź na propozycję sztabu Kaczyńskiego, który także chce cyklu spotkań kandydatów i rozmów poświęconych kwestiom społecznym, gospodarce i polityce zagranicznej.
      Szef sztabu Komorowskiego Sławomir Nowak uważa, że nie ma sensu czekać aż do przyszłego tygodnia z merytoryczną dyskusją. Stąd też zgodnie z pomysłem PO pierwsza debata odbyłaby się już w najbliższą środę.
      Każda z debat, których chce PO, poświęcona byłaby innej kwestii. Pierwsza z nich - jeśli na propozycję zgodzi się sztab Kaczyńskiego - dotyczyłaby modelu i wsparcia dla polskiej rodziny. W niedzielę rozmawiano by o rozwoju gospodarczym, edukacji i pozycji Polski w Unii.
Policjant Todd Frazier został zaatakowany przez trzech bandytów.Zabezpieczyli się na wypadek usterki skafandra podobnej do tej, jaka w lipcu zagroziła ich koledze. Za nami kolejna sesja europejska, która przyniosła mieszane zachowanie inwestorów, Rozpoczęliśmy od dobrych nastrojów, dzięki czemu kurs EUR/USD wzrósł w okolice 1,4050, Niestety później nastroje zaczęły się pogarszać, co przełożyło się na spadki kursu, P Kiedyś „drukowali” mecze i lądowali w areszcie. Teraz po prostu mylą się często i gęsto, a ostatnio wręcz haniebnie. Nic dziwnego, że sędziowie piłkarscy to chyba najbardziej znienawidzona grupa zawodowa w Polsce.


RSS

Chciał spłacić kredyt umierającej córki, bank odmówił

08.04.11

Pracownicy banku PKO BP w Olkuszu nie chcieli przyjąć spłaty kredytu od ojca umierającej na raka mózgu kobiety. Choć kredyt był wystawiony na córkę, to pan Mieczysław miał wszelkie możliwe pełnomocnictwa. W banku poinformowano go jednak, że będzie mógł spłacić kredyt dopiero po śmierci córki.

RSS

Towarzyski klasyk Ekstraklasy na remis

01.02.14

Piłkarze mistrza Polski Legii Warszawa zremisowali z Widzewem Łódź 2:2 (1:1) w sparingowym meczu, który odbył się na bocznym boisku stołecznego klubu. Ligowe spotkania tych drużyn od lat są nazywane klasykami ekstraklasy.

RSS

Tygodniowy przegląd rynku obligacji: Włoska robota

29.07.16

Podczas gdy kryzys w strefie euro ? który w swoim szczytowym momencie zagrażał kilku krajom należącym do bloku ? zszedł na drugi plan, nadal nierozwiązana jest kwestia złego długu we włoskim sektorze bankowym, Jest to poważny problem, ,,,

RSS

Prawdziwy "Wilk z Wall Street": Czuję się strasznie, gdy myślę o tym, co robiłem

22.01.14

- Codziennie staram się naprawić zło, które wyrządziłem - mówi Jordan Belfort, były makler i oszust finansowy, pierwowzór postaci odgrywanej przez Leonardo Di Caprio.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Prokuratura oskarżyła już trzy osoby: Zabójstwo listonosza. Kolejne osoby z zarzutami

01.03.10

Prokuratura postawiła dwóm kolejny osobom zarzut zabójstwa listonosza, którego ciało znaleziono pod Warszawą. Tomasz Sz. i Paulina B. odpowiedzą też za handel narkotykami. Wcześniej zarzut zabójstwa usłyszał Michał B.

RSS

Niemcy wesprą operację w Libii dostarczając broń

29.06.11

Niemcy są gotowe wesprzeć dostawami broni operację NATO w Libii, choć nie biorą w niej udziału i wstrzymały się od głosu w sprawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, otwierającej drogę do interwencji lotnictwa w Libii - podały niemieckie media.

RSS

Microsoft agresywny jak nigdy. Zmusi do instalacji Windows 10?

01.11.15

IdąÂ poważne zmiany. Microsoft zapowiada jeszcze intensywniejszą kampanię związaną z promowaniem najnowszego systemu Windows 10. Kto jeszcze nie skorzystał z darmowej aktualizacji, niedługo może obudzić się w nowej rzeczywistości.

RSS

Euro rozpoczęło tydzień umocnieniem dzięki danym z Niemiec

01.07.14

Euro (EUR) wzrosło w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) osiągając poziom 1,3640, umacniając się w ten sposób już trzeci dzień, Euro zyskuje na wartości przed konferencją prasową Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz raportem ,,,

RSS

Walutowy rollercoaster

22.05.10

Po trwającym od kilku tygodni nieprzerwanym i jednostajnym spadku wartości wspólnej waluty, w ostatnich dniach byliśmy świadkami nieco większego urozmaicenia sytuacji, Początek tygodnia przyniósł próbę odreagowania, zakończoną dość gwałtownie we wtorek ze

RSS

Sztab prezydenta odpowiada Dudzie lawiną tweetów. Nie bez wpadki

22.02.15

Społecznościowa ofensywa sztabowców Bronisława Komorowskiego.

RSS

Pełnomocnik Wałęsy: sprawdzanie autentyczności tych dokumentów dopiero się rozpoczęło

01.02.17

Zapowiedział, że być może pełnomocnicy będą chcieli zlecić własną opinię.

RSS

Kolejne straty na rynku ropy, metale przemysłowe nieco zyskują

15.12.15

Ceny surowców nadal znajdują się pod presją: w ubiegłym tygodniu indeks towarowy Bloomberg odnotował kolejne szesnastoletnie minimum, Podczas gdy ceny metali przemysłowych ustabilizowały się po oznakach dalszych cięć produkcji, odwrotne ,,,

RSS

Prokuratura: kościelny molestował ministrantów, co najmniej pięciu

08.01.16

RSS

"Zemsta dobrej zmiany"? Wniosek o odebranie tytułu doktora Maciejowi Laskowi

29.11.16

Kto złożył wniosek? Dwie wersje.

RSS

Orkiestra bez straży i policji? Poseł PiS ostrzega przed udziałem w "hecy WOŚP"

22.12.15

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny