We wtorek finał poszerzania mostu Grota. Będzie najszerszy w Polsce

22.03.15

W najbliższy wtorek ma zakończyć się poszerzanie mostu Grota-Roweckiego.

Zakończony właśnie tydzień przyniósł Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie trzy sesje oczekiwania i dwie sesje dynamicznych zmian, które złożyły się na zwyżkę cen najważniejszych akcji, W czwartek wydarzeniem kształtującym wyceny były reakcje "Zażądał milion złotych okupu". Sting będzie gwiazdą podczas otwarcia stadionu piłkarskiego w Poznaniu. Brytyjski wokalista zaśpiewa przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Uroczyste oddanie stadionu do użytku odbędzie się 20 września. Koncert będzie biletowany, ale władze miasta zapewniają, że ceny nie będą wygórowane.
Poznańska arena będzie pierwszą oddaną na mistrzostwa Euro 2012. Prace na pozostałych idą pełną parą.
Minister sportu Adam Giersz powiedział Polskiemu Radiu, że są już wstępnie ustalone terminy oddania reszty obiektów. Gdańsk - kwiecień 2011, Warszawa - 30 czerwca 2011, Wrocław - lipiec 2011.
Do pierwszego gwizdka Euro 2012 pozostało 695 dni.
Van Persie, Bommel, Kuyt, Robben, Sneijder - tych piłkarzy chciałby mieć w drużynie każdy trener. Oni stanowią o sile Holandii, która w eliminacjach do mistrzostw zmiotła rywali. Teraz "Oranje" świetnie rozpoczęli mundial. W swoim pierwszym meczu Holendrzy nie dali szans Duńczykom. Pokonali ich gładko 2:0. Eurodolar wita nas poziomem 1,1365, zatem dość niskim, Euro jest słabe, dolar mocny, a ma to pewien związek m,in, z tym, iż Angela Merkel ogłosiła, że nie będzie ubiegać się o funkcję prezesa partii CDU, ani o kolejną kadencję na ,,, Głosowało 70 tys. internautów.

Przyczyny katastrofy prezydenckiego Tu-154M leżą zarówno po polskiej i po rosyjskiej stronie – uważa Jerzy Miller. Szef MSWiA, który kieruje pracami polskiej komisji badającej powody tragedii pod Smoleńskiem, odpowiadał na pytania senatorów. Zaś rosyjska komisja potwierdziła, że systemy samolotu były sprawne.

Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji na wycenie PLN po niedawnych lekkich spadkach, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2947 PLN za euro, 3,8957 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9389 PLN ,,, Wcześniej przez pomyłkę wyrok w tej sprawie odsiadywał już niewinny człowiek.

Sąd w Hradcu Kralove na północnym wschodzie Czech skazał w piątek na kary od 3 lat do 8,5 roku więzienia czterech złodziei, którzy kradli kolejki elektryczne. Jak się okazało, mężczyźni są pasjonatami modelarstwa kolejowego, dlatego tylko część skradzionych kolejek odsprzedawali, a rzadkie modele zostawiali dla siebie. Przy jednej ze stacji krzyż niesie polska studentka z Rzymu. Słyszę, że mamy podobno dwie polski i dwa narody. Błąd! Mamy jedną Polskę i jeden naród, ale w tej Polsce mamy dwa światy.
fot. WhiteSmoke StudioNotowania ropy naftowej przez większość wczorajszej sesji znajdowały się pod wyraźną presją podaży, Cena tego surowca w USA spadła w jej trakcie nawet do okolic 44,50 USD za baryłkę, Poziom ten okazał się jednak skuteczną barierą dla ,,, Działają w interesie swojej partii, chcą ustrzelić premiera - tak o posłach PiS z hazardowej komisji śledczej mówił w "Kropce nad i" Sławomir Nowak. Zazwyczaj ostry w ocenach poseł pozwolił sobie na dość zaskakujące wyznanie: "Pani Kempa ma szczególną miętę do mnie, więc odmówię sobie jej oceniania". Korek-gigant na krajowej "trójce" w woj. zachodniopomorskim rozładowany. Łączna długość zatoru wynosiła około 35 km. Powodem były roboty drogowe i wzmożony ruch aut.

RSS

Nie wpuścili samolotu z wicepremierem Rogozinem. "Czekajcie na odpowiedź, gady"

29.07.17

Samolot, którym leciał do Mołdawii wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin, został zawrócony z drogi przed granicą Rumunii.

RSS

Wicemarszałek Sejmu przegrał w sądzie z dziennikarzami

29.11.13

Chodzi o artykuł, w którym napisano, że wsparł on firmę syna z pieniędzy z funduszu wyborczego PSL.

RSS

Kanonada i szczęk broni. Krwawa bitwa na Pradze

09.03.14

Ponad 200 rekonstruktorów odegrało inscenizację bitwy o Olszynkę Grochowską.

RSS

Wielka ściema i wielki biznes. Majowie się pomylili?

22.12.12

Jak na razie apokalipsy na horyzoncie nie widać. Jednak na wszelki wypadek śledzimy na bieżąco wydarzenia na całym świecie.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"To nie problem Dudy". Kaczyński o SKOK-ach, WSI i Komorowskim

29.03.15

Prezes PiS zabrał głos ws. zarzutów pod adresem kandydata jego partii na prezydenta.

RSS

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą zachowanie dolara

15.05.18

Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2643 PLN za euro, 3,5674 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5656 PLN względem franka szwajcarskiego oraz ,,,

RSS

Dziewięciolatek sam poleciał do Las Vegas. Bez biletu

08.10.13

Nie wiadomo, jak udało mu się dostać na pokład samolotu.

RSS

Wrześniowy termin podwyżki stóp wciąż w grze

01.09.15

Przekaz, jaki popłynął z sympozjum w Jackson Hole, potwierdza wyrażoną przez Johna Hardy?ego z Saxo Banku kilka dni temu opinię, że do podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych może jednak dojść we wrześniu oraz wcześniejsze założenie ,,,

RSS

Pobudka w kostnicy?

15.01.10

Jeden z olsztyńskich zakładów pogrzebowych zabrał ciało mężczyzny, nim lekarz oficjalnie stwierdził zgon. To efekt zażartej konkurencji między przedsiębiorcami. Lekarze mówią wprost: jest kwestią czasu, kiedy ktoś obudzi się w kostnicy.

RSS

Odbicie od wsparć

29.01.10

Rynek utrzymał ważne wsparcie przy 1080 na indeksie SP500, Poziom ten był dolnym ograniczeniem listopadowo-grudniowej konsolidacji, z której nastąpiło fałszywe wybicie górą pod koniec ubiegłego roku, Dodatkowo spadek od szczytu wyniósł już 70 punktów, a

RSS

Zginął podczas wyczerpującego wyścigu. Wcześniej sam ostrzegał innych

01.04.17

Tragiczny wypadek podczas kolarskiego wyścigu Indian Pacific Wheel Race.

RSS

Rynki czekają na wyraźniejsze impulsy

15.05.17

Jeszcze trzy podwyżki stóp procentowych w tym roku to możliwy do realizacji scenariusz, a gospodarka w najbliższych kwartałach powinna wrócić na ścieżkę wzrostu ? przyznał wczoraj wieczorem Eric Rosengren z oddziału FED w Bostonie

RSS

"Są rzeczy, które nie wymagają dowodów". Miedwiediew w muzeum II wojny światowej

29.04.15

- Obecnie różnie ocenia się wynik wojny. Uważamy, że musimy przeciwstawić się próbom wypaczania historii wojny. Są fakty i prawdy, które nie wymagają żadnych dowodów - powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, otwierając w Centralnym Muzeum II Wojny Światowej w Moskwie wystawę "W walce z nazizmem byliśmy razem".

RSS

Złoty kret zauważony w Australii. Widuje się go raz na dekadę

15.06.16

Kretowory są dość słabo poznanymi zwierzętami.

RSS

Lepsze nastroje przed decyzją Fed

22.03.18

Wczoraj obserwowaliśmy ogromne cofnięcie na większości rynków giełdowych na świecie, Spadki w pierwszej sesji w tygodniu nie były bezpośrednio związane z oczekiwaniami co do najważniejszego wydarzenia tygodnia, czyli decyzji Rezerwy ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny