Szef SLD: na Ukrainie coraz silniejszy nacjonalizm

22.03.15

Zdaniem szefa Sojuszu konieczna jest reakcja polskiego parlamentu.

Waluta amerykańska zyskuje na wartości na początku czwartkowej sesji, Indeks dolara oscyluje wokół 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej, Eurodolar ustanowił dziś nowe tygodniowe minimum, co było związane z lekko gołębimy wypowiedziami,,, Stan George'a Michaela poprawia się, choć wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii wiedeńskiego szpitala, gdzie jest podłączony do aparatury pomagającej mu oddychać. Muzyk walczy z ciężkim zapalaniem płuc i nowym powikłaniem - niewydolnością oddechową, co często jest śmiertelne. - Najbliższe 48 godzin jest kluczowe dla George'a Michaela - mówią lekarze. Gorsze nastroje i niepokojące dane z niemieckiej gospodarki stały za dzisiejszym osłabieniem złotego, W środę o jego losach przesądzą dane o inflacji w Polsce oraz klimat inwestycyjny na świecie,Klub SLD przedstawił narodowy program budowy przedszkoli i żłobków. Program przewiduje utworzenie funduszu finansowanego z budżetu państwa, dzięki któremu można byłoby dofinansowywać gminy, które chcą budować nowe przedszkola. W "Tak jest" dyskusja o obchodach Sierpnia 80.

Rafael Nadal z 72. tytułem w karierze. Wyjątkowym, bo Hiszpan po dwóch latach przerwy znów nie miał sobie równych na własnej ziemi. W finale w Madrycie pokonał Austriaka Dominica Thiema 7:6 (10-8), 6:4.

Mijający tydzień na rynku walutowym nie obfitował w wiele emocji, Na ożywienie zmienności na szerokim rynku przyszło czekać do samego piątku, Jedynie rynek brytyjskiego funta i węgierskiego forinta pokazał więcej akcji we wcześniejszej ,,, Bankowcy mogą odetchnąć. Spada zadłużenie Polaków na kartach kredytowych, bo instytucje finansowe przestały rozdawać plastik każdemu, kto o to prosi. Są jednak czarne strony polskiego zadłużenia - klienci coraz częściej biorą na raty auta, czy zaciągają kredyty gotówkowe.

Weekend praktycznie już się zaczął, bo ani w Europie, ani w USA nie pojawią się dziś żadne kluczowe dane, Potencjał tygodnia wyczerpał się wczoraj, kiedy EBC opublikował zapiski ze swojego ostatniego posiedzenia, Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał trzech nastolatków na kary więzienia. Utrzymuje się słabość najważniejszych giełd na świecie, W ostatnich dniach coraz wyraźniej wpływa ona też na bieg zdarzeń na naszej giełdzie, Kolejnym tego potwierdzeniem była poniedziałkowa sesja, w czasie której warszawski parkiet nie był w stanie,,,O współczesnych i historycznych rosyjskich ikonach, o sztuce ich pisania i kontrowersjach, które budzą - "Fakty TVN". Pomysł przeniesienia obowiązku sporządzania rocznych PIT-ów na urzędy skarbowe należy uznać za trafiony. Z pewnością wpłynęłoby to na oszczędność czasu i pieniędzy podatników, dla których zmorą jest obliczanie rocznego zobowiązania podatkowego. Pojawia się jednak pytanie, czy takie rozwiązanie jest realne w stosunku do wszystkich płacących podatki i jak zadziała w praktyce.        Ponad 144 miliony złotych kosztował remont Arkad Kubickiego. Rewitalizacja zespołu architektonicznego położonego po wschodniej stronie Zamku Królewskiego w Warszawie zakończyła się po 14 latach prac.
       Otwarcie Arkad dla publiczności było najważniejszym wydarzeniem dla Zamku Królewskiego w 2009 roku. Jak zapewnia zastępca dyrektora Zamku Przemysław Mrozowski Arkady cieszą się dużą popularnością i są nową przestrzenią działań kulturalnych w Warszawie. Arkady żyją - uważa Mrozowski - to bardzo reprezentacyjne wnętrze.
       W Arkadach Kubickiego odbywają się między innymi koncerty, prezentacje, wystawy czy uroczystości rozdania nagród.
       Zdaniem Ziemowita Koźminskiego z Zamku Królewskiego komercyjna działalność tej budowli pozwala na podreperowanie budżetu instytucji. Wnętrza zamku są prestiżową lokalizacją. Zamek pełni funkcje wnętrz państwowych - podkreśla Koźmiński - odbywają się tu różne uroczystości o charakterze państwowym i komercyjnym.
       Głównym źródłem utrzymania Zamku Królewskiego w Warszawie jest dotacja z Ministerstwa Kultury. W 2009 roku z budżetu centralnego Zamek otrzymał ponad 22 miliony złotych.
 


RSS

Rozmowa z Edwardem Zalewskim: "Nie kazałem ścigać dziennikarzy"

15.01.10

Żaden prokurator nie potraktuje wywiadu ze swoim szefem jako polecenia służbowego. Nie wydawałem jakichkolwiek poleceń dotyczących traktowania dziennikarzy. Nie było żadnych okólników, wytycznych czy dyspozycji, by stawiać reporterom zarzuty za ujawnianie informacji ze śledztw - mówi "DGP" Edward Zalewski, prokurator krajowy.

RSS

Chcesz zarabiać ponad 6 tys. zł? Sprawdź, co zrobić

01.03.16

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń.

RSS

"Gdy przyjechali strażacy, już cały płonął"

15.01.13

Jak relacjonował kierowca, ogień pojawił się w aucie w trakcie jazdy.

RSS

17-latek odwoził sześciu kolegów, wszyscy byli pijani

22.01.15

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Prognoza pogody na pięć dni: zima o sobie przypomni, powieje halny

29.01.15

Przygotujmy się na trudne chwile.

RSS

Czy niezmienioną retorykę FOMC można uznać za agresywną?

29.01.15

USD nieco stracił na wartości przed dzisiejszym posiedzeniem Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w związku z obawami, że FOMC przyjmie bardziej umiarkowaną retorykę ze względu na ostatnie znaczne umocnienie dolara, kilka słabszych odczytów ,,,

RSS

Piękne samoloty rosyjskich VIP-ów

15.06.12

Lotnisko Chopina udostępniło galerię zdjęć samolotów, którymi na mecz Polska - Rosja przylecieli rosyjscy kibice.

RSS

Sąd zajął się zbiórkami na odwierty i szkołę

08.01.11

Proces redemptorystów, oskarżonych o nielegalne prowadzenie zbiórek pieniędzy na antenie Radia Maryja, ruszył w piątek przed sądem w Toruniu. O. Tadeusz Rydzyk i ojciec Piotr Andruszkiewicz prosili o fundusze m.in. na odwierty geotermalne, uczelnię i Telewizję Trwam. Zbiórki miały być prowadzone bez wiedzy i zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

RSS

Wypowiedzi Trumpa osłabiły dolara

15.04.17

Indeks dolara korygował wczoraj ostatnie wzrosty a widniejąca w skali dziennej formacja gwiazdy wieczornej została potwierdzona kolejną świecą spadkową, Impulsem do większej deprecjacji waluty amerykańskiej stały się słowa Trumpa, który ,,,

RSS

Za nami mało co, przed nami FOMC

01.02.19

Ano tak: jutro o 20:00 zacznie się konferencja prasowa po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który steruje polityką monetarną USA - czy ściślej, Fed, Generalnie na rynku prognozuje się brak zmian i utrzymanie,,

RSS

Kontrowersyjny klip latynoskich dzieci czy bohater z Beaverton?

08.11.15

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

RSS

MSZ Rosji atakuje Polskę. Litwa też nie wpuściła Nocnych Wilków

29.04.15

"Profanowanie historii własnego kraju".

RSS

Pożegnanie Janusza Zakrzeńskiego: Okryli trumnę aktora polską flagą

22.04.10

W Archikatedrze św. Jana w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe aktora Janusza Zakrzeńskiego, który zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Trumna zmarłego przykryta jest biało-czerwoną flagą.

RSS

Setka po polsku

08.11.11

W tym numerze naszego tygodnika prezentujemy listę 100 najbardziej wpływowych Polaków. To lista, z którą wielu, ich prawo, się nie zgodzi. Ale też nie ukrywamy – to lista subiektywna.
Tomasz Lis (fot. WhiteSmoke Studio)

RSS

Teodorczyk przemówił. "Mógłbym żyć bez mediów, ale one beze mnie nie"

08.02.17

Nie od dziś wiadomo, że napastnik reprezentacji Polski Łukasz Teodorczyk nie przepada za mediami i niechętnie udziela wywiadów. Dla belgijskiego "Het Laatste Nieuws" snajper Anderlechtu zrobił wyjątek, a to wszystko przez nominację do nagrody dla najlepszego piłkarza ligi. Zgodził się porozmawiać, ale tylko w obecności legendy polskiej piłki Włodzimierza Lubańskiego.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny