"Niemiecki rząd miesza się do spraw, które nie powinny go obchodzić"

15.03.15

Minister obrony Grecji Panos Kammenos zarzucił Niemcom w sobotę na łamach "Bilda" mieszanie się w sprawy wewnętrzne swego kraju. Potwierdził roszczenia do odszkodowań wojennych. Przypomniał o udziale Wolfganga Schaeublego w skandalu korupcyjnym.

51 proc. osób zgłaszających zamiar głosowania i mających sprecyzowane preferencje popiera Bronisława Komorowskiego - wynika z sondażu TNS OBOP. Ile procent zagłosuje na Jarosława Kaczyńskiego? Tu jest większy problem. Według TNS OBOP to 38 proc. Ale już w sondażu CBOS, Kaczyński może liczyć tylko na 27 proc. Funkcjonariusz Inspektoratu Transportu Drogowego został śmiertelnie potrącony przez 25-letnią kobietę. - Robi się w Europie moda na bicie w Ukrainę bez żadnego pomyślunku - powiedział w "Faktach po Faktach" eurodeputowany Paweł Kowal. Polityk PJN przyznał jednak, że są powody, aby krytykować władze Ukrainy np. w kwestii Juli Tymoszenko.Dziesięciu słowackich policjantów stanęło w piątek przed sądem w Koszycach (na wschodzie Słowacji) pod zarzutem znęcania się nad romskimi dziećmi i nadużycia władzy. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oświadczył, że nowy traktat o redukcji zbrojeń strategicznych zmniejszy o około jedną trzecią arsenały atomowe rozmieszczone przez USA i Rosję. Okręt w sobotę dotarłÂ do wybrzeży Syrii, żeby wzmocnić tam wojskowąÂ obecność Rosjan.

      Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu sprinterskim narciarskiego Pucharu Świata w Oslo. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen przed Ameryanką Kikkan Randall i Rosjanką Natalią Korosteliewą.
      Wcześniej, po biegu ćwierćfinałowym, Polka zapewniła sobie triumf w klasyfikacji Pucharu Świata w sprincie.
       Justyna Kowalczyk wczoraj nie wystartowała w biegu na 30 kilometrów po to, aby oszczedzić siły przed dzisiejszym sprintem. Jej podstawowym celem było zdobycie Małej Kryształowej Kuli w sprincie. Wcześniej już miała zapewnione Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz małą kulę za dystanse.
      Polka wygrała kwalifikacje, w których odpadła jej najgroźniejsza rywalka Aino Kaisa Saarinen. W tym momencie wiadomo już było, że Finka nie wyprzedzi Polki w klasyfikacji sprinterskiej, ale na placu boju pozostała jeszcze Norweżka Marit Bjoergen, która teoretycznie miała jeszcze szansę na małą kulę za sprinty.
      Wszystko stało się jasne po biegach ćwierćfinałowych. Polka wygrała swój wyścig i w tym momencie zapewniła sobie pierwsze miejsce w sprinterskiej klasyfikacji. Wiadomo więc już było, że Justyna Kowalczyk całkowice zdominowała Puchar Świata w tym sezonie, wygrywając wszystko, co było do wygrania.
      W półfinale Kowalczyk była o centymetry gorsza tylko od Bjoergen. Natomiast w finale przez kilkaset metrów prowadziła, ale trochę zagapiła się na jednym z zakrętów i straciła pierwszą pozycję. Spadła na trzecie miejsce i właściwie przestała się już ścigać. Ostatecznie bieg ukończyła na czwartej pozycji, a czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła Marit Bjoergen.
       Narciarski Puchar Świata przenosi się teraz do Sztokholmu, gdzie 17 marca rozegrane zostaną ostatnie w tym sezonie sprinty.Koalicjanci krytykują, ale na razie nie podejmują decyzji o wyjściu z rządu.

Zdarza się od dwóch do czterech razy w roku i przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Maszyna linii FlyDubai, podchodząc do lądowania w bardzo trudnych warunkach, runęła niedaleko lotniska. Zginęły 62 osoby. Ostatni tydzień dobitnie pokazał jak odmienny jest modus operandi rynków finansowych od obowiązującego jeszcze przed kilkunastoma miesiącami, Przywódczyni birmańskiej opozycji i szefowa Narodowej Ligi na rzecz Demokracji (NLD) Aung San Suu Kyi zamierza kandydować w wyborach uzupełniających do parlamentu - poinformowały w poniedziałek władze partii.- Serwery polskiego MSZ były celem ataków cybernetycznych, ale jako jedne z najnowocześniejszych, ponieważ zostały kupione niedawno, są bezpieczne - powiedział w poniedziałek w Londynie minister Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji będzie uczestniczył w międzynarodowej konferencji cybernetycznej. 11 listopada na ulicach Warszawy znów spotkają się dwie przeciwstawne demonstracje: "Marsz Niepodległości" i "Kolorowa Niepodległa". - Oni ("KN") chcą zablokować ten marsz, bo uważają, że jest bardzo źle, kiedy taka manifestacja odbywa się w centrum miasta - tłumaczył w TVN24 Seweryn Blumsztajn z "Gazety Wyborczej". - A "Koalicja 11 listopada" organizuje zadymę na którą zaprasza niemieckich anarchistów - odparł Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej, jednego z organizatorów "Marszu Niepodległości". Ukraińska Prokuratura Generalna wszczęła sprawę karną przeciwko członkom rządu byłej premier Julii Tymoszenko, którzy mieli nielegalnie zmienić przeznaczenie środków budżetowych uzyskanych ze sprzedaży kwot emisyjnych dwutlenku węgla.

RSS

Ronaldo albo Zlatan. KtóregośÂ z nich zabraknie na mundialu

22.10.13

W Zurychu rozlosowano europejskie pary barażowe przyszłorocznych mistrzostw świata. W hicie Portugalia zagra ze Szwecją. To oznacza jedno - na mundialu zabraknie kogoś z gwiezdnej dwójki - Cristiano Ronaldo albo Zlatana Ibrahimovicia.

RSS

Wycofali się z Dakaru dla Małysza

15.01.12

Do końca tegorocznego Dakaru już tylko dwa etapy. W polskim zespole RMF Caroline Team wśród kierowców samochodów został już tylko Adam Małysz. Druga załoga wycofała się, by serwis techniczny mógł zająć się tylko "Orłem z Wisły".

RSS

Ćwierć miliona złotych dla doradcy Tuska

01.06.10

Najbliższy polityczny doradca premiera Igor Ostachowicz zainkasował ponad ćwierć miliona złotych od państwowej spółki energetycznej - informuje "Newsweek".

RSS

W Boliwii umierają z zimna

22.07.10

Podczas gdy cała Europa cierpi z powodu upałów, mieszkańcy innej części świata zmagają się z falą mrozu. W Boliwii z powodu rekordowo niskich temperatur zmarły już 22 osoby, a 195 tys. cierpi na choroby płuc.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Tusk chce zmienić szefa MSZ

01.02.10

Rezygnacja ze startu z walki o prezydenturę to tylko jeden z kilku przełomów dokonanych w ostatnich dniach przez Donalda Tuska. Z ustaleń „Wprost" i „Dżungli politycznej" TVP Info wynika, że premier zamknął wojenny front wewnątrz partii i pojednał się z Grzegorzem Schetyną. Podjął też decyzję o rekonstrukcji rządu. W jej ramach rozważa m.in. zmianę na stanowisku szefa MSZ.
Radosław Sikorski i Bogdan Klich (fot. Wprost)

RSS

Japonia nie zmienia stóp. Dobre dane z Polski i USA

22.07.17

Kraj kwitnącej wiśni pokazał dobre dane na temat wymiany handlowej oraz utrzymał ujemne stopy procentowe, Rośnie produkcja przemysłowa a spada sprzedaż detaliczna w Polsce, Wielka Brytania przyspiesza wzrost wieku emerytalnego,

RSS

Auto wpadło do stawu. Cztery ofiary

15.01.12

Cztery osoby zginęły wczesnym popołudniem w Granicznej Wsi (Pomorskie) po tym, jak auto, którym jechali, wpadło do położonego niedaleko drogi stawu. Według wstępnych ustaleń jeep grand cherokee mógł wpaść w poślizg i dachować w leżącym nieopodal szosy stawie.

RSS

Mundurowi - niższe chorobowe i pod lupą ZUS

15.03.14

Żołnierze, policjanci, strażacy, pogranicznicy, służba więzienna, funkcjonariusze służb specjalnych i BOR dostaną 80 proc. zasiłek, a nie tak jak dotąd 100 proc.

RSS

Dlaczego Czesi głosowali przeciw? "Izrael nie ma lepszego przyjaciela w Europie"

01.12.12

Stanowisko Czech, które jako jedyne spośród państw Unii Europejskiej zagłosowały przeciwko podniesieniu statusu Palestyńczyków w ONZ, nie mogło budzić najmniejszego zdziwienia w Izraelu.

RSS

Rynek akcji po wyborach

08.11.16

Co można powiedzieć o rynkach akcji i wyborach w USA? Prognoza tego, co wydarzy się po ogłoszeniu wyników, może być bardzo łatwa lub bardzo trudna, Jeśli spojrzeć na raporty i analizy, można zauważyć, że tak naprawdę nie istnieją ,,,

RSS

Bożena Toeplitz dementuje informacje: Wdowa po Toeplitzu: Mąż nie był w PZPR

01.04.10

"Mój mąż zawsze był człowiekiem lewicy, ale nigdy nie należał do PZPR" - mówi wdowa po zmarłym we wtorek Krzysztofie Teodorze Toeplitzu. Bożena Toeplitz zdecydowała się przemówić, by zdementować pojawiającą się informację o przynależności jej męża do partii komunistycznej.

RSS

Słubice czekają na falę kulminacyjną

29.05.10

Słubice w województwie lubuskim spokojnie czekają na falę kulminacyjną na Odrze, któraw nocy ma przejść przez miasto. Według prognoz IMiGW, jej maksymalny poziom jest prognozowany na 574 centymetry.
Podniósł się poziom wód gruntowych, ale nie zagraża to bezpieczeństwu mieszkańców.
Na posiedzeniu sztabu przeciwpowodziowego przekazano dobre - jak na obecne warunki hydrologiczne - informacje. Woda w Odrze podniosła się do poziomu 573 centymetrów, czyli jest o centymetr niższa niż prognozowana fala powodziowa.
Burmistrz Słubic Ryszard Bodziacki zapewnia, że sytuacja jest stabilna. Jak mówi wszystko jest pod kontrolą. Jak mówi 573 centymetry to nie jest wysoki poziom, ale trzeba być czujnym, gdyż może dojść do przecieków.
Kierownik słubickiego nadzoru wodnego Kacper Jędrzychowski przewiduje, że wysoki poziom wody na Odrzecw Słubicach utrzyma się przez pięć do sześciu dni.
Wały w Słubicach zostały wzmocnione i podwyższone, więc przelanie rzeki nie grozi. Wszystkie działania sztabu przeciwpowodziowego skupiają się na zabezpieczaniu podsiąków.

RSS

Premier zbywa rodziny smoleńskie w sprawie raportu

15.07.11

Już 35 rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej poparło skierowany do premiera wniosek z prośbą o dostęp do tak zwanego raportu Millera, przed jego upublicznieniem. - pisze "Nasz Dziennik".

RSS

"Zabrakło mi kul". Osiem ofiar strzelanin po kłótni rodzinnej

29.05.17

W okolicach miasta Jackson w amerykańskim stanie Missisipi.

RSS

Odbicie na rynku ropy

08.10.15

Po serii spadków przychodzi czas na odbicie, Wzrosty na ropie wsparły notowania rubla, Słabsze dane nadeszły z niemieckiej gospodarki, Dane z innych państw są dobre, ale gorsze od oczekiwań jakie stawiali analitycy, RPP pozostawiła stopy bez ,,,

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny