Zawisza wygrał w Krakowie. Ostatni mecz Smudy?

08.03.15

Kolejny kiepski mecz Wisły Kraków. W sobotę Biała Gwiazda przegrała na swoim stadionie 0:1 z Zawiszą Bydgoszcz, ostatnią drużyną ligi. To mógł być ostatni mecz Franciszka Smudy na ławce trenerskiej wiślaków.

Wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg potwierdził we wtorek, że brytyjska misja bojowa w Afganistanie zakończy się do 2015 roku. "Przyjechałem na trening i to piękne auto już na mnie czekało" - pisze na portalu społecznościowym tenisista. Kei Nishikori uwielbia pozować do zdjęć z drogimi samochodami. Do jednej sesji ubrał się jednak mało ekskluzywnie. W Polsce nie ma systemu pomocy dla nieletnich matek. Ani pomysłu, jak zapobiegać takim przedwczesnym ciążom. Tymczasem wciąż rośnie liczba polskich nastolatek, które rodzą dzieci - alarmują lekarze. Koszty utrzymania ich i dzieci ponoszą głównie rodzice dziewczyn.Centrum Szymona Wiesenthala ogłosiło rozpoczęcie "Operacji Ostatniej Szansy II", czyli nowej akcji poszukiwania żyjących jeszcze nazistowskich zbrodniarzy. - Za informacje, które naprowadzą na ich ślad, wyznaczono nagrody do 25 tysięcy euro - poinformował w Berlinie szef instytucji Efraim Zuroff. Rosyjska armia porzuciła w lasach okręgu swierdłowskiego dwieście czołgów T-72 - donosi portal LifeNews. Jak mówią świadkowie, maszyny przywożono w listopadzie ubiegłego roku. Teraz są zasypane śniegiem, ale dostać się do nich może każdy, bowiem składowisko jest niezabezpieczone.

Veni, vidi,... i odleciał. Barack Obama po kilkunastogodzinnej wizycie w Polsce powrócił do Waszyngtonu. Nie pozostawił po sobie żadnego istotnego przesłania - ani dla Polski, ani dla krajów środkowej Europy, której przywódcy gościli w Warszawie. Zresztą również i po ich wizycie nie pozostał żaden dokument, ani wspólna deklaracja.

W lidze hiszpańskiej trwa pasjonująca rywalizacja nie tylko pomiędzy Realem, a Barceloną. Być może jeszcze większą uwagę widzów przyciąga strzelecki pojedynek jaki toczą między sobą Cristiano Ronaldo i Leo Messi. W ten weekend zobaczyliśmy jego kolejną odsłonę. W sobotę ten pierwszy strzelił hat-tricka w wygranym przez Real meczu z Celtą Vigo 3:0. W niedzielę w derbach Barcelony odpowiedział mu ten drugi, który również trzy razy wpisał się na listę strzelców, a Barca wygrała z Espanyolem 5:1. Wbrew temu, co się ostatnio pisało o Luisie Suarezie i jego rzekomej nadwadze, pokutujący za ugryzienie rywala podczas mundialu Urugwajczyk ma się dobrze. Napastnik Barcelony strzelił dwa gole w meczu swojej reprezentacji z Omanem. Na zbliżające się wielkimi krokami Gran Derbi na pewno będzie gotowy.

W Szkocji było -12 st. C. Braha, bukwica - te słowa doskonale znają miłośnicy bimbru. Ale mało kto wie, jak ważne miejsce w historii Polski ma samogon. Zastępował walutę, rozwiązywał konflikty, wytyczał nawet granice naszego kraju. A wkrótce jego produkcja może stać się legalna. Dzięki Platformie Obywatelskiej. Po wczorajszej silnej wyprzedaży złotego, wtorek przyniósł ruch w drugą stronę, Polska waluta zyskała 3,8 gr do dolara i prawie 7 gr do euro, Wsparciem okazały się dane o Produkcje Krajowym Brutto (PKB), O godzinie 18:04 kurs USD/PLN testował poziom 3,080Przeczytaj uważnie ten tekst i zastanów się, czy na pewno jest to produkt, którego potrzebujesz.

Chodzi o udział w środowym meczu Bartosza Bereszyńskiego. Oto ratunek dla fanów motocyklowych szaleństw. Ten wynalazek kryje niezwykłą funkcję, dzięki której w razie wypadku są chronione kark i kręgosłup. Autorzy zapewniają, że to ratujące życie ubranie jest bezkonkurencyjne pod względem szybkości reakcji i skuteczności. Znana jest też jego cena.

RSS

Sprawa Pasionka: "GW" ujawniła informacje ze śledztwa?

15.06.11

Naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski wystąpił do warszawskiego wojskowego prokuratora okręgowego o rozważenie możliwości wszczęcia śledztwa w sprawie rozpowszechniania bez zezwolenia informacji z postępowania dotyczącego prok. Marka Pasionka.

RSS

Na czołówkę, czyli klasyczny przykład braku wyobraźni

08.08.12

Cudem uniknął śmierci kierowca samochodu osobowego, który mimo braku miejsca na drodze postanowił rozpocząć manewr wyprzedzania. "Miał szczęście, że nie zginął. Tylko dzięki kierowcy tira który zjechał na pobocze, nie doszło do czołówki" - napisał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta, który zarejestrował groźną sytuację.

RSS

Żołnierze dostaną nowe mundury. Znikną pagony

01.05.12

Polscy żołnierze otrzymają nowe mundury polowe, które będą wykonane z nowoczesnych technologii i mają być lepiej dopasowane do potrzeb żołnierzy. Szef MON Tomasz Siemoniak podpisał odpowiednie rozporządzenie - poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta. Wymiana umundurowania ma być rozłożona do 2018 r. Nowe mundury krytykują specjaliści.

RSS

Raport komisji ws. Olewnika - zarys dokumentu

08.05.11

Szefostwo policji i MSWiA mogły być wprowadzane w błąd przez niższe szczeble policji w sprawie Krzysztofa Olewnika - takie ustalenie ma się znaleźć w raporcie sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności porwania i zabójstwa Olewnika. Zarys dokumentu poznała PAP.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Dziecko w parku na smyczy, na czworakach. Babcia: to była zabawa

29.07.15

Sprawę badają śledczy.

RSS

Policja: Chłopiec mógł przejść gehennę: Ktoś zakatował to dziecko? Szukają winnych

29.03.10

Komendant główny policji nie ma najlepszych wiadomości w sprawie dziecka, którego ciało znaleziono w stawie na peryferiach Cieszyna. "Wiele wskazuje, że to opiekunowie pobili i porzucili chłopca" - powiedział generał Andrzej Matejuk w RMF FM. Przyznał, że nadal nie wiadomo, kim był chłopiec.

RSS

Ludzkie ślady na Księżycu po 40 latach

08.09.11

Ponad 40 lat temu Apollo 11 wylądowało na Księżycu. Przez następną dekadę na Srebrnym Globie wylądowało kolejnych pięć lądowników. Łącznie na Księżycu stanęło 12 Amerykanów, którzy jako jedyni ludzie zostawili odciski stóp na innym niż Ziemia ciele niebieskim. Po 40 latach NASA pokazała zdjęcia, na których wyraźnie widać trasy spacerów kosmonautów i ślady ich bytności na Księżycu.

RSS

Luksusy Putina. "Na tym jachcie nie ma kajut, są apartamenty"

08.05.14

Dlaczego akurat ta, jedna z czterech jednostek należących do prezydenta Rosji, wzbudza największe zainteresowanie?

RSS

Piątek na walutowych wykresach

19.08.16

Gdy piszemy te słowa, eurodolar pozycjonuje się w okolicach 1,1335-40, Nowa świeca dzienna rodzi się jako czarna, tj, spadkowa ? i oddalamy się od szczytów notowanych wczoraj, a było to ok, 1,1365,

RSS

Dymisja szefowej pomorskiego PiS

29.10.10

Pełnomocnik PiS w gdańskim okręgu wyborczym, Hanna Foltyn-Kubicka, podała się do dymisji. Oficjalnie z powodów zdrowotnych, nieoficjalnie z powodu konfliktu o obsadzenie pierwszego miejsca na liście kandydatów partii do sejmiku pomorskiego.

RSS

Słabe dane ze Szwajcarii, EUR/CHF bez reakcji

29.12.11

W grudniu indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę w Szwajcarii, jaki publikuje instytut KOF, spadł do 0,01 pkt z 0,34 pkt miesiąc wcześniej, To najniższy odczyt od sierpnia 2009 roku, Spadek indeksu KOF okazał się dużo głębszy niż oczekiwał rynek,

RSS

Polska grupa okradziona w Holandii

15.04.17

W klasyku pojedzie na treningówkach.

RSS

Im gorzej tym lepiej

08.04.15

W USA czwartkowa sesja też była (podobnie jak na wielu giełdach) ostatnią przed świętami Wielkiejnocy, Zapowiadało się więc, że nic istotnego się nie wydarzy, szczególnie, że w piątek miał być publikowany miesięczny raport z rynku ,,,

RSS

Znaleźli ciało w ognisku

22.02.13

Przyczyny śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

RSS

Zeznania stażysty pogrążają Schettino. "On stracił głowę"

29.10.13

W procesie kapitana Francesco Schettino, oskarżonego o doprowadzenie do katastrofy statku Costa Concordia, zeznania złożył stażysta, który przechodził szkolenie na pokładzie. Mówił o błędach popełnionych przez kapitana.

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny