Głośny huk i alert w Białym Domu. Służby postawione w stan najwyższej gotowości

08.03.15

Prezydent z rodziną wyjechał w kolumnie pojazdów.

?co do szans na wrześniową podwyżkę stóp procentowych w USA, Opublikowany o godz, 16:00 indeks ISM dla usług poszedł w dół znacznie bardziej, niż oczekiwano ? do 51,4 pkt, z 55,5 pkt Perspektywa szybkiego powołania Theresy May na stanowisko premiera wyraźnie pomaga funtowi, Bardziej jastrzębia część FOMC może coraz wyraźniej sugerować konieczność podwyżki stóp procentowych przez Fed, Usain Bolt, czyli najszybszy człowiek świata, dotarł w czwartek do Rio de Janeiro. Od stóp do głowy ubrany w strój swojego sponsora, oblegany przez kibiców. Cel ma ten sam, co zawsze na wielkiej imprezie - zdobyć złoto na 100 m, na 200 i w sztafecie 4 x 100.Wiadomo więcej o okolicznościach, w jakich w ostatni weekend w Alpach zginęło trzech polskich alpinistów. Austriaccy prokuratorzy znają już wyniki sekcji zwłok i są po pierwszych przesłuchaniach. I mają kolejne pytanie, na które szukają odpowiedzi. Bogusław B. miał brać udział w praniu blisko 3 mln euro (ponad 11 mln zł).

Jastrzębska Spółka Węglowa pozyskała już miliard zł. Teraz Katowicki Holding Węglowy (KHW) potrzebuje wsparcia finansowego rzędu 700 mln zł, wobec wcześniejszych szacunków mówiących o 300-500 mln zł - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

O śmierci szefa wojskowej komendy uzupełnień poinformowało Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało.

Stało się. Oldboje z SLD wystartują w wyborach parlamentarnych. I to z pierwszych miejsc. Mimo to ich powrót na Wiejską nie jest przesądzony. Ściana wody o wysokości 40 metrów uderzyła w wyspę Juan Fernandez - opowiadają świadkowie. Fala zalała wybrzeże po potężnym trzęsieniu ziemi w Chile, gdzie wstrząsy miały siłę prawie dziewięciu stopni w skali Richtera. Nie wiadomo, jak poważne są zniszczenia na tej chętnie odwiedzanej przez turystów wyspie. Duda dostał kamieniem, ale nasi też nie byli grzeczni.W "Tak jest" Jerzy Stępień. Przed startem marszu KOD głos zabrali politycy opozycji oraz były prezydent Bronisław Komorowski. Stare Miasto w Hebronie zostało w piątek wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uznane za miejsce, które jest zagrożone. Tak zdecydował obradujący w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa. Izrael zareagował na tę decyzję protestami.

RSS

"Popis chamstwa", "Kpina". Dziennikarze oburzeni zachowaniem Sikorskiego

22.10.14

Burza na Twitterze.

RSS

Słowenia poległa we Lwowie. Ukraińcy blisko Euro 2016

15.11.15

To jeszcze nie czas na otwieranie szampanów, ale Ukraińcy są już bardzo blisko awansu do Euro 2016. W pierwszym meczu barażowym, piłkarze Michaiła Fomienki pokonali we Lwowie Słowenię 2:0. Rewanż we wtorek.

RSS

Lexus wjechał pod ciężarówkę

29.08.13

RSS

Kittinger bił brawo. Baumgartner pobił jego rekord sprzed 52 lat

15.10.12

Felix Baumgartner wzniósł się w niedzielę balonem na wysokość nieco ponad 39 km.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Czy EBC zawalczy w wojnie gołębi?

08.06.19

Wprawdzie obecny tydzień rozpoczął się w minorowych nastrojach, ale wystarczyło parę słów J,Powella, by całkowicie zmienić nastawienie na globalnych rynkach, Wczorajsza sesja w Europie zakończyła się lekkimi wzrostami na wszystkich ,,,

RSS

Niski parytet siły nabywczej: Polacy wśród najbiedniejszych w Unii

22.06.10

Polacy mogą tylko pomarzyć o stylu życia mieszkańców Europy Zachodniej. Okazuje się, że stać nas zaledwie na 61 proc. tego, na co mogą sobie pozwolić mieszkańcy najbogatszych krajów. Gorzej mają od nas tylko Rumuni, czy Bułgarzy.

RSS

Przeżył porażenie piorunem. "Zostałem przybity do ściany"

22.08.15

Uderzenie pioruna trwa tylko jedną tysięczną sekundy, ale ma ponad 100 tys. woltów.

RSS

Kaczyński w Londynie

29.06.10

      Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński przebywa z jednodniową wizytą w Londynie. Podejmował go tam brytyjski premier David Cameron - sojusznik PiS w europejskim ugrupowaniu parlamentarnym Konserwatystów i Reformatorów.
      Ta wizyta Jarosława Kaczyńskiego nie miała być elementem kampanii wyborczej - zapewniał towarzyszący mu przewodniczący klubu Konserwatystów i Reformatorów europoseł Michał Kamiński. Podczas briefingu dla dziennikarzy Kamiński dodał, że "wręcz nie wypadałoby" spotykać się z brytyjskim premierem, a jednocześnie prowadzić kampanię wyborczą. Ta wizyta kandydata na prezydenta, jak przekonywał Kamiński, naturalnie służy jednak podbudowaniu w kraju jego wizerunku jako męża stanu.
       Podczas briefingu sam Jarosław Kaczyński nie stronił zresztą od tematu wyborów, ani konfrontacji poglądów z Platformą Obywatelską i jej kandydatem na prezydenta. Podawał też przykłady - jak sugerował - nieczystej propagandy polityków Platformy, między innym i w kwestiach polityki rolnej, unijnych dotacji, czy podwyżek płac dla służby zdrowia.
       Po briefingu kandydat PiS udał się złożyć wieniec pod Pomnikiem Katyńskim na polskim cmentarzu na przedmieściu Londynu.

RSS

Po szczegółach go poznacie...: 9 sekretów męskiego ciała

08.01.10

Wszystko, co robimy, każde przeżycie, zapisane jest w naszym ciele. Dzięki temu można poznać prawdę o partnerze, kolegach z pracy, a także rozszyfrować każdego dopiero co poznanego mężczyznę. Podobno to działa. Sprawdźcie. Oto dziewięć sekretów męskiego ciała. Co na to panowie?

RSS

Wicemarszałek Napieralski?

01.05.10

Objęcie fotela wicemarszałka Sejmu i wciągnięcie do swojej kampanii najpopularniejszych twarzy lewicy – tak według „Wprost” wyglądają pomysły Grzegorza Napieralskiego na start w wyborach prezydenckich.
fot. WPROST

RSS

Nowy pociąg dla metra już w stolicy

22.12.12

Pierwszy z 35 nowoczesnych pociągów Inspiro dotarł wieczorem do Warszawy.

RSS

EUR/USD: wsparcie w rejonie 1,32 działa

22.12.12

W środę kupujący na wykresie EUR/USD nie powiedzieli ostatniego słowa, Również wczoraj kurs tej pary walutowej wystrzelił w górę, co prawdopodobnie wynikało przede wszystkim z dobrych danych makroekonomicznych w Stanach Zjednoczonych,

RSS

Proces trwał rok: Dożywocie za zabicie księdza i dwóch kobiet

22.03.10

Zielonogórski sąd skazał na dożywocie Marcina M., oskarżonego o zabójstwo księdza i dwóch gospodyń na plebaniach w Serbach i Ciosańcu. Wyrok nie jest prawomocny - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

RSS

Pakistan - znaleziono czarne skrzynki

01.08.10

        Ekipy przeszukujące wrak samolotu pakistańskiej linii lotniczej „AirBlue”, który rozbił się przedwczoraj, odnalazły dwie czarne skrzynki. Są na nich zarejestrowane parametry lotu oraz rozmowy pilotów z wieżą kontroli lotów w Islamabadzie. Przedstawiciele pakistańskich komisji śledczych badających przyczyny katastrofy mają nadzieję, że zapisy z czarnych skrzynek pozwolą wyjaśnić przyczyny tragedii.
         Odnalezienie czarnych skrzynek trwało dwa dni. Spowodowane to było zarówno trudnym terenem, w którym rozbił się Airbus 321 linii „AirBlue”, jak i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi na Wzgórzach Margalla w pobliżu Islamabadu. Ekipy przeszukujące szczątki samolotu dopiero dzisiaj natrafiły na rejestratory lotu zwane popularnie czarnymi skrzynkami. Przedstawiciele komisji śledczych nie wypowiadają się oficjalnie na temat przyczyn katastrofy, ale eksperci lotniczy w Pakistanie wskazują na trudne warunki atmosferyczne, w jakich samolot otrzymał zgodę na lądowanie w Islamabadzie.
         Niejasne jest jednak, dlaczego maszyna znalazła się w przestrzeni powietrznej zamkniętej dla lotnictwa z powodu nieznacznej odległości od budynków prezydenckich i rządowych. Zapisy z czarnych skrzynek mogą pomóc w wyjaśnieniu tych niejasności. W katastrofie zginęły 152 osoby. Był to najtragiczniejszy wypadek lotniczy na terytorium Pakistanu.

RSS

WIG20 nie wytrzymał napięcia

22.02.11

Poniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie, podobnie jak piątkowa, stała pod znakiem nieco większej niż ostatnio zmienności notowań, Nasze główne indeksy zaczęły tydzień od niewielkich zwyżek, WIG20 i WIG zyskiwały na otwarciu po około 0,25 proc,, a ws

RSS

Informacje


książka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny